Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Şans Noktası
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Aquar

galaxia Yazılan:şans noktası 1* boğada 5.evde

Bu nokta boğada iyi çalışır ayrıca 5.ev doğal Zodyak ta aslanın evidir ve burada oldukça rahattır

Genel olarak seni mutlu edecek evlatların ve bolca talihin ve talihlin olabilir boğada olması ise seni maddi ve kişisel nesnelerin mutlu ettiği genel potansiyeller bunlar fakat

Noktanın güneş ve Venüs’le kare açısı var bu maddi konularda şanssızlık verebilir Satürn karesiyle de iyice ayyuka çıkabilir bu açılar noktanın maddi kaynaklı gücünü azaltabilir

Haritanda güneş ve mars Satürn kavuşumu var mars ve Satürn olumsuz kabul edilir (açılarına göre tabi) aynen kavuşumda açı yaptığı gezegene göre olumlu ya da değildir gezegenler olumsuz Satürn ve mars olduğuna göre kavuşumlar zorluk verecek şekilde çalışabilir

Sen kendini baban, otorite figürleri veya erkekler konusunda şanssız hissetmiş olabilirsin şans derken bu kişilerle ilgili engeller gecikmeler huzursuzluklar söz konusu (güneş, Satürn kare şans noktası) ve bu konuda kendinle barışık olmayabilirsin

Tabi Bütün bu kavuşumlar 2.ev de baba evindeki imkânlar öz güven vs.

Bu gezegenlerin 2.evden 5.ev şans noktana açı yapması burada ki harcamalar ve ya iflas gibi yani elden çıkan para ve neticesinde ki maddi imkânsızlıkların senin 5.ev konularını engellediğini düşünmüş olabilirsin şans noktan senin şansızlığın noktası olmuş olabilir mesela imkânsızlıklar yüzünden sanatsal bir eğitimin varsa yarım kalmış olabilir kendini şanssız hissetmiş olabilirsin veya aşk hayatında ki bazı olumsuzları bile bu imkânsızlıkla bağdaştırmış olabilirsin

Venüs karesinde de yine sosyal ilişkiler, çevrendeki kadınlar ve ya para konusunda aradığını çabuk bulma fakat bu mutluluğun kısa süreli olması mutluluğun huzurun gelip geçici kalıcı olmaması durumu oluşabilir

Uranüs üçgen özellikle uzak yerlerden ve ya uzak seyahatlerin sırasında ve ya doğru düzgün tanımadığın yabancı insanlar birden bire sürpriz şekilde çok uygun fırsatlarla karşına çıkabilirler

Sadece çabuk eline geçen fırsatların değerini elinden çıkmadan anlamalısın

Kolaylıkla sana gelmeyen seni hep bekleten mutsuz eden değerlere karşı da sağduyulu ve anlayışlı olmalısın ve mutluluğun maddeyle bağlantılı olmadığını kavramalısın o zaman bütün olumsuzluklar ortadan kalkmış olur bu nokta tamamen şans noktası olur ve seni mutlu eder ki yerleşimi son derece olumlu

satürnün geciktiren etkisini bol bol tattım. ancak ben hiçbir şeyi kayıp saymam.vardır hayatın bir bildiği diye olumlu düşünürüm.

sürpriz şanslarım olur sürekli haklısın..gülücük
çok teşekkür ederim analiziniz için Sevgili Galaxia
galaxia Yazılan:Şans noktan 29*başak ve 10. evde

Başakla problem olmasa bile oğlağın evinde olması noktanın enerjisini kısıtlayacaktır

4 ve 10 ev ebeveynlerden birini ifade eder bunlardan birine karşı daha şanslısındır yani iş alanında (bence anne) seni destekler ve yardım eder iş bulma sosyal alanda tanınma konusunda şanslı ve mutlusundur

Başak malum çalışkan ne kadar verimli olursan kendini o kadar rahat ve mutlu hissedersin

Şimdi bunlar genel potansiyeller

Kendini geliştirmek, tanımak konusunda girişimlerin olur neticeye çabuk da ulaşırsın ama bu neticeler seni memnun etmeyebilir ya da tam istediğim şeyi elde ettim bu kendime faydalı dediğin anda çok da fazla faydasını görmeyebilirsin ya da elinde kinin kıymetini o an bilmeyebilirsin senin kendini geliştirdiğin saha iş sahası ancak işinin kıymetini anlayamamış ya da bir şekilde kaybedince ve ya engellenince anlamış olabilirsin

Plüton akrebin 2.yönetici gezegeni bu nokta akrepte zorlanır kavuşum açısı da aynı etkiyi verecek noktanın enerjisini engelleyecek bu engel baskı altında tutma şeklinde olabilir ve baskını uygulandığı alan da iş sahası

Bu nokta senin 1 ve 10.evinde çok etkili olur yani iş konusunda sana mutluluk getirmez ve sende kendini tamamlanmamış eksik hissedersin

çok teşekkürler canım söylediklerin çok doğru evet annem in çok etkisi oldu sosyal hayatta bana ilk zamanlar kıstlayıcıydı ama daha sonra desteklemeye başladı ama ben çok iş değiştirdim evlenmeden önce kendimi ifade edemediğimi veya bana hiç bir katkısı olmadığını (sosyal anlamda maddi değil) düşündüğüm için çok iş değiştirdim.Evlendikten sonra iş hayatımda kariyer hayatımda (olmayan kariyerdil çýkarma)bitti.Halada eş baskısından dolayı bir işim yok ve bu beni çok rahatsız ediyor esasında burda görülüyor ki galiba bundan sonrada çalışmam mümkün olmayacak. Yorumların tam isabet olmuş çok teşekkürler tekrar..
sevgilerle.....
galaxia Yazılan:Şans noktanız 24* ikizler ve 2.evde

Baba evinde ya da ilk gençlik yıllarınızda yaşadığınız yerde ki maddi imkânlar dolayısıyla şanslısınız para kazanmada ve biriktirmede de

Şimdi ikizle iletişim, haberleşme kısaca bilgi paylaşımı dersek siz maddi kaynaklar hakkında konuşmaktan, akıl vermekten vs. mutlu olursunuz mutlaka para kazanmakla fikirleriniz vardır ve bunu paylaşmak sizin genel potansiyeliniz

2.ev terazi yani Venüs evi bu nokta verimli olabilir ancak kironla kavuşmuş buda sizin zayıf oluğunuz alan olabilir (tabi bunlar ikincil manada) bu şu demek derler ya terzi kendi söküğünü dikemez başkalarına akıl verir yol gösterirsin ama para kazanma konusunda kendine faydan olmaz o parlak fikirlerinden sen hariç herkes faydalanır

Merkür açısı zekâ, iletişim, bilgi alıp verme konularında pratik olduğunu ve zorlanmadığını ifade eder diycem emme Jüpiter 45 lik açısı bazen bunu erteleyebilir yani bazen bilgilenme konusunda ısrar etmek ve tekrar tekrar talepte bulunmak zorunda kalabilirsin

Beklediğimden de kısa zamanda gelmiş yorumunuz, çok teşekkür ediyorum.

* Yalnız sormak istediğim bir şey var; sanırım 2. ev Terazi - Venüs evi demişsiniz, burada kastettiğiniz (doğal) 2. ev / Boğa burcu - Venüs etkileri mi?

Çünkü yanılmıyorsam, haritamda ikinci ev; sizin de ilk cümlenizde belirttiğiniz gibi İkizler...

Terazi'yle bağdaştıramadım?

galaxia

Şans noktası 13* başak burcu ve 11.evde

Burcunda rahat ancak 11.ev doğal zodyakta kovanın dolayısıyla Satürn evi olduğundan bir parça kısıtlanacaktır

Potansiyel olarak kızınız ne kadar üretken olursa kendini faydalı hissederse o kadar mutlu olur yardım kuruluşlarında organizasyon ve ya arkadaş grup çalışmalarından zevk duyar
Arkadaş yönünden bulunduğu sosyal grup vs. yönünden şanslı olabilir kafa dengi arkadaşları olabilir veya çevresi ve bunlardan da fayda ve destek görebilir

Bu noktanın sadece Jüpiter karesi var elinde para tutamayabilir arkadaş çevresinde harcayan biri olabilir bu çevre ona maddi kayıplar getirebilir istekleri konusunda engel gecikme aradığını bulamama istediği çevreyi oluşturamama durumları oluşabilir istediğini elde etse bile gelip geçici menfaatler olur mutluluğu kısa sürer ve arkadaş seçiminde aşırı iyimserlik umursamazlık ona sıkıntı getirebilir

Tabi ki tek açı olması bu noktanın açısız olduğu anlamına gelir yani nokta hiçbir şeyden etkilenmeden kendi başına çalışır

Yani ne olacağını önceden kestirmek hem dışarıdan olan insanlara göre hem de kızının kendine göre çok zor sadece yaşayacak ve görecek eğer zararları çoksa aklını kullanacak ve tedbir alacak mecburen

Çünkü şans noktası zor yerleşim ve zor açılarda şansızlık mutsuzluk kaynağı gibi çalışır

galaxia

Şans noktası 5* oğlak burcu ve 7.evde

Burcundan dolayı(Satürn)sıkıntılı ama evinden dolayı oldukça rahat

İlginçtir ki büyük kızınızda tam tersi bir durum vardı burcu rahat evi yine Satürn eviydi

Yine ilginçtir ki bu kızınızın da şans noktası açısız onunda tek açısı var diğer kızınızdan farklı olarak onun tek açısı olumlu bir açı ablasına göre daha rahat olacaktır

Potansiyel olarak ikili ilişkiler, ortaklıklar, eş, evlilik yakın sosyal çevresi hakkında rahat kısmetli olur fakat oğlaktan dolayı bu rahatlık biraz emekle ve geç gelebilir ancak geldikten sonra da kalıcı ve düzenli olacaktır

Ay sextil maddi yönden rahat olabilir size düşkün olabilir ve anneden yana mutlu olduğunu düşünebilir yine anne veya yakın başka kadınlardan yana eline maddi imkânlar ve destek fayda vs. geçebilir yine bu konuda da kendini şanslı hissedebilir bazen fazla rahat olup işi tembelliğe yada vurdumduymazlığa vurabilir şöyle ki kızının ay kare Jüpiter’i var (bende de var o yüzden etkilerini bizzat biliyorum) nokta yakın ilişkiler evinde ayla sextil var ve de açısız kızınız nasıl olsa kendi cinsimle sorunum yok deyip yada genele ilişkilerde eninde sonunda benim istediğim şekilde oluyor nasılsa deyip güvenmemesi gereken insanlara güvenebilir değersiz insanlara değer verip üzülebilir (ay kare Neptün’de var insanları olduğu gibi görememe durumu olabilir yada gereksiz alınganlıklar yapıp nasılsa yine düzeltirim hatasına düşüp yakın ilişkilerini bozabilir)

İmkânları ve fırsatları güzel olabilir ancak kontrolü de elinden bırakmamalı

Kısaca ay kare Jüpiter’e dikkat etmeli ayrıca bu kızınızda savurgan olabilir(ben öyleyim)

galaxia

Şans noktası 14* ikizler burcu ve 12.evde

Bu nokta hem burcundan hem de evinden dolayı oldukça rahat ancak 12 evden dolayı fazla görünür olmayabilir

Sizin oğlunuzun sadece Neptün’le üçgeni var yani bu nokta açısız bağımsız çalışır kinderin sürpriz yumurtası gibidir yani

Açısızda olsa güzel bir üçgen ve güzel yerleşimi var çalışması umuyorum ki pozitif yönde olacaktır

12.ev konularında Satürn’ün verdiği kısıtlama ve korkular bir nebze azalacaktır büyüdüğünde gerçek hislerini bulması daha olur

Bu noktanın 7.eve üçgen yapması yakın ilişkilerde onu destekleyecektir Neptün’le üçgeni ise hayallerine kavuşmasını kolaylaştıracaktır ancak bunun 12.evinin soyut dünyasından çıkıp somut olanı fark etmeleri gerekir ki bunun da sorun olacağını sanmıyorum çünkü Satürn insanı ne kadar sıksa da ayaklarını (bilinçaltı düzeyde) sağlam basacaktır

Yine 7.ev + Neptün üçgeni ona hayal ettiği gibi yakın ilişkiler verebilir ve zihinsel noktada tatmin olabilir noktanın ikizlerde olması bu konuda ona yardım edecektir iletişimde paylaşmakta sorun yaşamayacaktır konuşmaktan mutlu olacaktır belki yakın ilişkilerde karşı tarafın duymayı beklediği sözleri söylemekte ve 12.evden dolayı (insanların içini okuyabilir) usta biri olabilir
galaxia Yazılan:Şans noktası 2* yengeç burcu ve11.evde
Bu nokta yengeçte çok rahattır ve 11.evde rahat değildir (doğal Zodyak’ta kovanın-Satürn evi)
Potansiyel olarak kafa dengi bir çevrede ve ya kuruluşta vs. hayatı dolu dolu yaşamak ve sevilmek ve böyle hissetmek ve yardımsever olmak kişiyi mutlu edebilir

Güneş kare babanızdan ve ya otorite figürlerinden (müdür patron vs.)yana şanssız ve mutsuz olabilirsin bu figürlerin maddi imkânlarını kısıtladığını düşünüyor olabilirsin (mesela babanın verdiği harçlığı az buluyor ve isyan ediyor olabilirsin)

Merkür üçgen iletişimde kendini ifade etmekte zekânı kullanma ve bu yolla maddi kazanımlar elde etme fırsatın olabilir ancak Merkür’ün çevikliğini kullanman şart(derler ya tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır belki ikna edici akıllıca sözler söyleyerek harçlığının miktarının artmasını sağlayabilirsin mesela )

Uranüs karşıt aslında Uranüs sana olumsuz etki vermez ama sen aykırı bir düşünce şekliyle ailenin ve aile fertlerinden özellikle birinin senin mutsuz ve huzursuz ettiğini ve seni engellediğini düşünebilirsin (bence baba-ailesinden çok dışarıda zaman geçiriyor size ilgisiz ve soğuk kalmış ve babalık görevlerini tam yerine getirememiş ve duygusal ihtiyaçlarını karşılamamış bir baban olabilir ya da sen öyle algılıyorsundur)

Haksızda sayılmazsın 4.ev konumuna bakınca

Ayın açısız duygularından genelde emin olamazsın yani gerçekten iyi mi yoksa kötü mü hissettiğini bazen anlamıyor ya da fark emiyor olabilirsin

Duygusal yönden olgun erkekleri beğenebilirsin ama sanıyorum erkek milletiyle ilgili bir tatminsizlik söz konusu

Kiron kavuşum mesleki potansiyellerin vardır ancak sen bunun farkında olmayabilirsin yanlış meslek seçebilir kendini mutsuz hissedebilirsin ailen seni istemediğin bir okul okumaya mecbur etmiş seni kendi hayallerini yapman için zorlamış olabilirler senin hayallerin onların umurunda olmayabilir

Asc üçgen insanları seni genelde mutlu ve pozitif algılıyorlar

galaxia ben haritama baktığımda şans noktam 3.ev ve akrep görünüyo acaba bir karışıklıkmı olduhımm
gülücük
tugcee Yazılan:
galaxia Yazılan:Şans noktası 2* yengeç burcu ve11.evde
Bu nokta yengeçte çok rahattır ve 11.evde rahat değildir (doğal Zodyak’ta kovanın-Satürn evi)
Potansiyel olarak kafa dengi bir çevrede ve ya kuruluşta vs. hayatı dolu dolu yaşamak ve sevilmek ve böyle hissetmek ve yardımsever olmak kişiyi mutlu edebilir

Güneş kare babanızdan ve ya otorite figürlerinden (müdür patron vs.)yana şanssız ve mutsuz olabilirsin bu figürlerin maddi imkânlarını kısıtladığını düşünüyor olabilirsin (mesela babanın verdiği harçlığı az buluyor ve isyan ediyor olabilirsin)

Merkür üçgen iletişimde kendini ifade etmekte zekânı kullanma ve bu yolla maddi kazanımlar elde etme fırsatın olabilir ancak Merkür’ün çevikliğini kullanman şart(derler ya tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır belki ikna edici akıllıca sözler söyleyerek harçlığının miktarının artmasını sağlayabilirsin mesela )

Uranüs karşıt aslında Uranüs sana olumsuz etki vermez ama sen aykırı bir düşünce şekliyle ailenin ve aile fertlerinden özellikle birinin senin mutsuz ve huzursuz ettiğini ve seni engellediğini düşünebilirsin (bence baba-ailesinden çok dışarıda zaman geçiriyor size ilgisiz ve soğuk kalmış ve babalık görevlerini tam yerine getirememiş ve duygusal ihtiyaçlarını karşılamamış bir baban olabilir ya da sen öyle algılıyorsundur)

Haksızda sayılmazsın 4.ev konumuna bakınca

Ayın açısız duygularından genelde emin olamazsın yani gerçekten iyi mi yoksa kötü mü hissettiğini bazen anlamıyor ya da fark emiyor olabilirsin

Duygusal yönden olgun erkekleri beğenebilirsin ama sanıyorum erkek milletiyle ilgili bir tatminsizlik söz konusu

Kiron kavuşum mesleki potansiyellerin vardır ancak sen bunun farkında olmayabilirsin yanlış meslek seçebilir kendini mutsuz hissedebilirsin ailen seni istemediğin bir okul okumaya mecbur etmiş seni kendi hayallerini yapman için zorlamış olabilirler senin hayallerin onların umurunda olmayabilir

Asc üçgen insanları seni genelde mutlu ve pozitif algılıyorlar

galaxia ben haritama baktığımda şans noktam 3.ev ve akrep görünüyo acaba bir karışıklıkmı olduhımm

şans noktam yanlış mı dedim ama ya bunlarda bana uyuyo aslında dedim bi yandan özellikle baba ile ilgili kısımlar çok doğru,ayın açısızlığıymış demekki beni duygularım konusunda kendinden emin yapmayan:)erkek milletiyle ilgili sorunlar doğru zaten kimin yokkigülücük)olgun erkekler(kafaca)en azından bi nebze olsada kurtarıyogülücük)insanlar dediğin gibi genelde pozitif algılarlar beni:)galaxia cım analizin için çok ama çok teşekkür ederim vakit ayırdın,uğraştınçiçekask
Valde_Amor Yazılan:iyi günler. Şans noktasının açılarında orbu kaç dereceye kadar alabiliyoruz? Bildiğim kadarıyla arap noktalarında orb aralığı çok düşük, hatta 1 derece falan. şans noktası için bu aralık genişleyebiliyormuş.. gezegenler ve açısal ev çizgileriyle açılarında şans noktası için ne kadar açı toleransı kullanabiliyoruz?

şimdiden teşekkürler.

Hakan Kırkoğlu 3 derece diye belirtmişti yanlış hatırlamıyorsam.Arap Noktalarının kendilerine ait bir moiety ölçüleri(orbital sınırı/aralığı) yok.Ama diğer noktaların orb aralığı bence de kısıtlı tutulmalı sonuçta ana unsurlaran üretilen yan unsurlar , orbitalde fazla cömert davranmak gerçekçi sonuçlar vermeyebilir.
Çok teşekkürler. Bir ara Hakan Kırkoğlu'nun arap noktaları hakkındaki kitabını mutlaka alacağım.

Şans noktasının kritik derecelerden birisinde olmasını, gezegen veya diğer göstergelerin bu derecelerde olmasıyla aynı şekilde mi ele alırız? örneğin benim şans noktam yengeç burcunun 29. derecesinde ve 1. evimin sonlarında 2. evime yakın yer almakta. Hiç açısı yok, sadece MC'ye üçgen açı belki ama o da 3 dereceden fazla, belki de sayılmaz bile.. 22 Temmuzdaki tam güneş tutulması tam üstünde gerçekleşiyor. Bu görünüm hakkında bir fikriniz var mı?
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Adresler