Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Şans Noktası
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Haritamda Jüpiteri incelemiştim zaten, ayrıca 6. ve 10. evlerimi yönetiyor (10. evi Balık burcu kestiği için Neptün de işin içine giriyor. Jüpiter mi Neptün mü? Yöneticilikte hangisi ne oranda etkili tam çözebilmiş değilim. Ama en azından haritamda Jüpiter, Neptünün de yöneticisi durumunda, açısız ve zararda..)

Bunların yanında şans noktasının bazı olaylarda önemli belirleyici olabildiği üzerine bir makale okumuştum, tabi dediğiniz gibi önemi, gezegenlerle kıyaslanamaz bile. sadece bu konu hakkında da bilgilerimi arttırmak amacındaydım ;)
Sevgili JoMaJa,

Klasik astroloji tekniğinde işin teorik kısmının yanı sıra, pratik kısmında da oldukça donanımlı birisiniz.

Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soruyu izninizle iletmek istiyorum; natal haritamdaki Şans noktası İkizler'de ve Şiron ile güçlü bir kavuşum almış. Bu kavuşum ikinci ev dahilinde. Almış olduğu birincil açı aralığında (zıt) sekizinci ev sonlarındaki Satürn/Uranüs Oğlak kavuşumu var fakat; takıldığım nokta sadece bu iki unsur (Şans Noktası Kavuşum Şiron) üzerine kurulu.

H. Kırkoğlu Şiron adına şunları belirtmiş:

''Yaralı şifacı olarak adlandırabileceğimiz Kiron’un bulunduğu burç, ev ve yaptığı açılar hayatta bizi yaralayarak bilgelik kazanmamıza yol temalara işaret eder. Bir yönüyle bu yara, Kiron’un bulunduğu burcun konuları ile bir kopukluk, mahrumiyet yaşadığımızı gösterir.''

İkinci ev somut kaynaklarımız ile paralel, aynı zamanda doğal yöneticisi olan gezegen Venüs finansal kaynaklarımızı da işaretleştiren. Yani bir anlamda; somut değer'e (para) ulaşmaktaki belirgin potansiyellerimizden sorumlu ikinci ev havzası. Buradaki İkizler yerleşimi, Merküryen olasılıklara işaret etmekte. Şans noktası bu olasılıkları bir anlamda ''torpilli'' ( ; kılarken, Şiron bu ayrıcalığa ironik şekilde gölge düşüren olmuş.

(?)

Soru ile tamamlıyorum, çünkü değerli tespitlerinizden öğreneceğim şeyler var gülücük
aynen ben de hangi dükkana girsem anında kalabalıklaşıyor. insanlar baktığım şeyleri almak için yarışıyorlar. çok garibime gidiyor bu durum gülücük deli mi bunlar diyorum ..

şans noktam 2. evde ve yengeç burcunda yer almakta. müthiş açıları oldugunu söyleyemem. mars-venüsten kare alıyor mesela. güneş ve merkürle de 150 'lik açıları mevcut. lakin şu an ki bilgimle kendim tam bir yorum getiremiyorum. yorumlayan olursa pek bir sevinirim...
şans noktam,satürn ve uranüsle kavuşumda yayda,10.evimde.satürn şans noktamın şanslı etkisini mi azaltır yoksa şans noktam satürnün zorlayıcı etkisini mi azaltır?hangisi baskın çıkargülücük uranüsle birleşmesini şansın kariyer konularında aniden gelmesi olarak düşünüyorum.şans aniden gelcek ama satürn onu geciktirmesin?bu 3lüyü nası birleştirebilirim?
ateskızı Yazılan:şans noktam,satürn ve uranüsle kavuşumda yayda,10.evimde.satürn şans noktamın şanslı etkisini mi azaltır yoksa şans noktam satürnün zorlayıcı etkisini mi azaltır?hangisi baskın çıkargülücük uranüsle birleşmesini şansın kariyer konularında aniden gelmesi olarak düşünüyorum.şans aniden gelcek ama satürn onu geciktirmesin?bu 3lüyü nası birleştirebilirim?

Şans Noktası 10.evde güçlüdür, Meslek , uğraşılar, patronlar ,üstler veya güçlü kişiler, asalet ve tanınma, , sosyal statü, yönetme kabiliyeti, kariyerde sağlamlık, başarı, ün, toplum önündeki durum , anne ya da baba sayesinde kazanç elde edilebilir,bu alanda satürn kıstlayabilir ,çalışma şartları sert olabilir hem de sana öğretecekleri olabilir.
(03-03-2010 10:59 PM)aarzuum Yazılan: [ -> ]
(03-03-2010 01:29 AM)Almira Yazılan: [ -> ][quote='aarzuum' pid='78805' dateline='1267557850']
arkadaşlar mrb benim şans noktam 7. evde yayda güneşle 90 dereclik açsı var.aðla... mars ve satürnle 60 neptünle kavuşum ..bunlar ne anlama geliyor yorumlarsanız çok sevinirim.

Şans noktası matematik orta gibi bir şeydir...

Önemli olan jüpiterinin aldığı açılar ...şans için en azından

Tek şeyle herşeyi çıkaramazsın ...

Kan tahlili değil bu gözkýrpma

AYnı anda tüm değerlerini öğrenemezsin!
[/qu şey ama jüpiterin açıları da hiç parlak değil ki ama güneşle 135 venüsle 90 arkadaşlar bunlar ne demek biraz da olsa kimse anlatamaz mı bana aðla... bi de güneşimle venüsüm arasında 45 derecelik bi açı var aðla...

sevgili arzum, neden kötü olsun ki bu açılar..
jüpiterin venüsle yaptıgı dinamik açıyla ;
ilişkiler üzerinde büyümek ve genişlemek istersin. aşk, ilişkiler , ortaklık, sosyal hayat, eğlenceler vb. venüsyen konular odaklı bir hayat felsefesi geliştirmen ve bu alanda büyümen olasıdır.
zevk, neşe, bolluk, aşk , misafirperverlik gibi konular senin için önemli olabilir. gölge anlamıyla, dünyevi zevkleri bazen abartabilirsin. yeme içme, para harcama, güzellik, sefa, aşk vb. konularda aşırıya kaçabilme potansiyelin vardır. fırsatların sonsuzluğuna inanarak rehavete eğilim olabilir.

güneş jüpiter 135 lik açısı, ikinci derece önemli bir açı olmakla birlikte sana jüpitere has bir özgüven, pozitiflik , iyi talih duyguları verebilir. ama zararlı yönüyle belki şansına fazla güvenebilirsin, ya da fazla özgüvenden böbürlenmek gibi eksi yönler olabilir.
güneş venüs arasındaki yarım kare açı ; güzellik, sanatsal potansiyel , hoşsohbetlik, sosyal beceriler verebilir.
(06-16-2010 08:16 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Öncelikle zorlu bir evlilikten kastınız nedir? Yani size göre zorluk getiren etmenler nelerdir? Doğum saatiniz tam doğru mu, Arap noktalarında daha da önemli çünkü bu.

Şans noktasını ben çok önemli bulmuyorum; yani tek başına bulunduğu eve katkısı o kadar da büyük değil ve şans noktası şans verir, sert açıları olması şansın mücadeleyle geleceğini işaret eder şanssızlıktan çok.

Bir de imzanızdaki haritada Şans noktası görülmediği için ben haritayı tekrar çıkardım bunu ekleyerek, sizin Şans noktanız kovada ve 9.evde.

ay teşekkür ederim çatlayacaktım resmen:D doğum saatim doğru..ama başka bi sitede 7.evde çıkmıştı..zorlu derken de sıkıntılı mutsuz..benim hiç bi işim kolay olmadı da bu yaşıma kadar :(
(06-16-2010 08:56 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Evet Şans noktası farklı çıkabiliyor, gündüz-gece hesabı farklı yapılmassa vs, astro'nunki en tutarlı olan en azından daha yanlış çıktığını görmedim.

Zor bir evlilik olmaması için, insanları iyi seçmeye çalışın tabii yazıldığı kadar kolay değil meyve de değil insanlar (= ama Neptün hayal kırıklıkları, abartma, gerçekleri görememe potansiyeli verir, Neptün etkili insanlara çekilip bu durumlarla yüzleşiyor olabilirsiniz. Böyle önemli bir karar verirken herkesten daha fazla aldanmamaya, gerçekçi olmaya ve ayaklarınızın yerden kesilmesinden çok yere basmasına önem vererek olumsuz potansiyelleri daha aza indirirsiniz.

yani neptün hep olumsuz potansiel mi verir..uyuşma hayalcilik aldanma..yoksa pozitid etkileri de var mıdır..
(06-30-2010 03:08 PM)dadazib Yazılan: [ -> ]transit şans noktası 2.evde ikizlerde
transit ay 2.evde ikizlerde
bu ne demek olabilir? .)

sadece bu verilerle pek bir şey demek olmaz gülücük
satürn, plüto, mars, gibi ağır etkili gezegenlerin transit etkilerinden söz edebiliriz. ayın bir burçtan geçme süresi 2 gün bir şey zaten. fazla bir etkisi olmaz.

şans noktası, bir gezegen değildir. oldugu var sayılan bir noktadır. klasik astrolojide kullanıyor ama, bana fazla mantıklı geldigini söyleyemem.

hele ki transit etkisinin hiçbir değer arz edeceğini sanmıyorum verygood
(04-16-2007 11:26 AM)vivienleigh Yazılan: [ -> ]
Yıldırım Yazılan:doğru anladıysam şöyle olacaktır ( yanlışım varsa düzeltin lütfen ) ;
şans noktam terazi ve şans noktamdan itibaren 11.burç yada ev gittiğimizde , ne kadar ve hangi yollardan para kazanacağımı söylüyorsa ;
teraziden itibaren (teraziyi 1.burç sayıyoruz diimi ? ) , 2.akrep-3.yay-4.oğlak-5.kova-6.balık-7.koç-8.boğa-9.ikizler-10.YENGEÇ-11.ASLAN oluyor.... mu ?
doğru yaptıysam aslanın yöneticisi güneş oluyor ve kazanacağım paranın yönünü - miktarını güneşe göre belirlemem gerekebilir. güneşim satürnümden 90 derece sert açı alıyor. kısıtlanma söz konusu evet. neptünümle kavuşum yapıyor , hayal gücümü yaptığım işe katmalıyım evet. güneşim 10.ev AY ile olumlu açı yapıyor , mesleğimin toplumsal rolümde artıları olacak evet. güneşim 12.evde ve aynı zamanda 8.evimin yöneticisi yani arka planda olmak mesleğimin de bir parçası olabilir evet.
bu konu yani kariyer konusu benim için çok önemli olduğu için bu mesaj aracılığıyla sesli düşüneyim istedim. kendi adıma bu değerlendirmenin oldukça mantıklı olduğunu söyleyebilirim. teşekkürler vivi

nafize tıklayıp yorumlamışım ..nafizin şans nıoktası 8. evde akrepte ..akrebin yönetici planeti mars..şans noktan marsla ne konumda kavuşmuş..demek ki senin maddi kazançların miras yoluyla veya eşinle birlikte edinecekleriniz olabilir mi? genelde 8. evde  bir şans noktası kraliyet mensuplarında sıkça görülüyor.yani bir ölümden sonra edinilen kazançlar vergi ,miras konuları ,eşin ,hep bunlar 8. ev konusu..ama asaletli evler 1. ev,11 ev  yani bu evlerdeki bir şans noktası diğer evlere göre daha güçlü konumda ..diğerleri ile ilgili yorumlarına katılıyorum bunlar sadece ipucu diğer dinamikleri  bilmiyoruz ki hiç
yıldırım şans noktan 10 evde terazide ..terazinin gezegeni venüsle şans noktan ne durumda..kare yapmış  bir de üstüne şans noktanı pluto ezmiş ..tabi bunlar sadece bir ipucu ne olacağını Allah bilir?10 ev toplum kariyer demek ..kariyer edineceğinde kazanacağın bir maddi imkana sahip olacaksan bunu doğru kullanman gerekecek ..görünmeyen talihsizliklerde ise bizim yapacağımız birşey yok..yani burada benim anladığım kazı çeviriyorum yanmasın diye gülücük altın bir tepside sunulacak maddi değerler yok çalışıp biriktireceksin az harcayacaksın ..bir de ne kadar para istediğine bağlı eğer dünyayı dolaşıp özel uçaklarla sabah kahvaltısına fransaya gitme isteklerin varsa  bu biraz ütopik kalacak..zaten çoğunluk için de geçerli olan bu değil mi?az önce tekrar okudum düzeltmek istiyorum ,10 .ev de 11. ve 1. ev kadar olmasa da asaletli sayılıyor .diğerlerinin +5 --10.evin+4 asaleti var.nafiz ve şans nok. 8. evde olanlarda ise; bu evin alanları daha çok eşten ve miras gibi olaylardan kazanıldığı için şans nok.herzaman risk altında kalıyor çünkü her an elden gidebilir bizim kendi değerlerimiz değiller ortağımızın değerleri..
şans noktası 8. evde başakta güneşle kavuşumda.merkürde 8.evde pluto kavuşumda ama şans noktasıyla açısı yok.8 den itibaren 10 ev yengeçte satürn güney düğümle kavuşumda.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Adresler