Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Tepe Noktasının ( Mc ) Yaptığı Açılar
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
Güneşle yaptığı kavuşum:
Bu insanlar çok hırslıdırlar.Ün ve kariyer sahibi olmak dayanılmaz bir istek halindedir.Tanınmak onlar için çok önemlidir.Haritalarında sert etkileşim yoksa karşılarına da herzaman uygun fırsatlar çıkar.inatçı ve sabit fikirli olmaları grup çalışması için pek uygun değildir.Tek başlarına olmaya özen gösterirler.Genelde isim yapmış , adını duyurmuş kişilerin haritalarında bu konuma rastlanır.
Güneş-Mc karesi:
Bu insanlar kendilerine aşırı güvenir, yeteneklerini abartırlar. genelde kendini beğenmişlerdir.Dış etkenlerden dolayı kariyerlerini zedelemeleri çok kolaydır.Başarıya ulaşmak için kendilerini zorlamaları da gerekebilir.Kare alan güneş'in hangi ev diliminde kaldığı zorlanan alan konusunda fikir verecektir.
memati Yazılan:peki sevgili burçdaşım mc akrepte ve hem venüs hem satürn le kavuşum yapıosa?

kusura bakma kaç gün oldu bir türlü cevap yazamadım sana.
şimdi yazıyorum gülücük
Venüs- MC kavuşumu: Venüsün temsil ettiği alanlarda adlarını kolayca duyurabilirler. örneğin, herhangi bir sanat dalında özellikle resim ve müzikte çok başarılı olabilirler. popüler kişilerdir, etrafları boş kalmaz. yalnzılık onlara göre değildir.Hayatını başkasıyla paylaştığında güzel olduğuna inanırlar.

satürn-MC kavuşumu: Satürnü mc ile kavuşum yapanlar çok çalışkandırlar. Ağır ve sabırlı çalışmalarının sonuçlarını otorite kazanarak alırlar.fazla çalışmaktan sosyal ilişkilerini ihmal ederler.otorite sağlayabilmek için fazla sert davarnışlar gösterebilirler.genelde işlerinde çok yükselirler , iyi konuma gelirler.
lucifer Yazılan:satürn-MC kavuşumu: Satürnü mc ile kavuşum yapanlar çok çalışkandırlar. Ağır ve sabırlı çalışmalarının sonuçlarını otorite kazanarak alırlar.fazla çalışmaktan sosyal ilişkilerini ihmal ederler.otorite sağlayabilmek için fazla sert davarnışlar gösterebilirler.genelde işlerinde çok yükselirler , iyi konuma gelirler.

Satürnüm mc min yanında evet sıkı çalışmayı severim ancak benim kurallarım ve sistemim işlemezse çıldırırım.Sistemi oluşturamadığımda ve engellendiğimde karşıma kimse çıkmamalı.Yakar yıkarım çünkü.Ve ikizler olması nedeniyle aynı anda birden fazla işle uğraşabilirim.gülücük) Tek işle uğraşmak kendime hainlik yapıyormuşum hissi uyandırıyor bende nedense!gülücük
Güneş MC trini(120) : Haritasında bu açıya sahip olanlar hayatı olumlu yanlarıyla ele alır.kendilerini çok iyi motive ederler. sırunları büyütmez, kendilerine acımak yerine hemen çözüm üretmeye çalışırlar. Gerektiğinde kendi hayatlarını görüp kabüllenmelerinden dolayı başarıya ulaşmalarıda çabuktur. 5. evden oluşan bu açı doğal yeteneği belli ederken, 2. evden geliyorsa kişinin para kazanma yeteneğini gösterecektir.
Güneş-MC kavuşumu:
Bu insanlar çok hırslıdırlar.Ün ve kariyer sahibi olmak dayanılmaz bir istek halindedir.Tanınmak onlar için çok önemlidir.Haritalarında sert etkileşim yoksa karşılarına da herzaman uygun fırsatlar çıkar.inatçı ve sabit fikirli olmaları grup çalışması için pek uygun değildir.Tek başlarına olmaya özen gösterirler.Genelde isim yapmış , adını duyurmuş kişilerin haritalarında bu konuma rastlanır.

Jüpiter-MC kavuşumu:Bu konum iş hayatında çok iyi yerlere gelineceğinin habercisidir.Başkalarının üzerinde derin izler yaratmak, yaptıklarıyla hatırlanmak isterler.Bilinçli yada bilinçsiz ün peşinde koşarlar. Kendilerine olan güvenleri çok gelişmiştir. Optimist düşünceleriyle başarı basamaklarını tırmanan kişilerdir.
Uranüs-MC Opozisyonu:Bu insanlar bir yere yerleşme, kök salma konusunda zorluk çekerler. Özgürlüklerine çok düşkün olduklarından, bir yere bağlı kalmayı, belli bir rutini takip etmeyi, kölelik gibi görürler. Otoriteye ve hertürlü geleneğe karşı çıktıklarından, erken yaşlarda aileleriyle bağlarını da koparabilirler. Mutsuz yapılarından kurutulmak için pozitif insanlarla bir arada olmayı seçebilirler.

Venüs-MC kavuşumu: Venüsün temsil ettiği alanlarını kolayca duyurabilirler. Örneğin, herhangi bir sanat dalında, özellikle resim ve müzikte çok başarılı olabilirler. Popüler kişilerdir, etrafları boş kalmaz.

Ay-MC Trini: Bu insnalar çok uyumlu ve dayanıklıdır.Algıları çok gelişmiştir. Herkesle kolay anlaşırlar.Duygusal açıdan doyuma ulaşmaları zor değildir.İşlerinde daha çok kadınlardan fayda görürler ve kadınlarla ilgili işlerde başarılı olurlar.
Ay-MC Opozisyonu:Bu insanlar aile geleneklerine çok bağlıdırlar. bu bağlılık hayatlarının çeşitli dönemlerinde soerunlara neden olabilir. Tarih çok ilgilerini çeker. Etraflarında oluşan olaylar yüzünden kariyerlerini, evlerini ve ailelerini bir çırpıda silebilirler.Genelde evlerinden , iş yaşamalrını sürdürmek isteyebilirler.
Venüs-MC kavuşumu: Venüsün temsil ettiği alanlarını kolayca duyurabilirler. Örneğin, herhangi bir sanat dalında, özellikle resim ve müzikte çok başarılı olabilirler. Popüler kişilerdir, etrafları boş kalmaz.
Mars-MC Karesi: Zorlayıcı olan bu açıda kişiler, çok yüksek potansiyele sahiptirler, fakat otorite ve toplumla ilgili ciddi sorunları vardır.Bu da hak ettikleri yere gelmelerini engeller. Çok çalışıp boşa kürek çekebilirler.Biraz daha politik olabilirlerse hayatlarının her alanında başarılı olabilirler.Kıskançlık duygularını frenlemeleri zordur.
Pluton-MC karesi: Bu insanlar çok hırslıdır. Kendileri garip yollar seçtikleri için yollarına, srüeıkli hırslarını körelten umutlarını kıran olaylar çıkabilir. Sabrı ve saygıyı bilmeyen bu insanların birazda dönüp aynada kendilerine bakmaları öğütlenebilir. Hayatı başkalarında arayacaklarına önce kendilerine çeki düzen vermeyi öğrenmelidirler.

Mek bunların çoğunu bu genç yaşta aşmış sanırım ama bu zorlayıcı açılara sahip olması ve bunları aşmak için uğraşması gücünü gösteriyor.Allah kolaylık versin mekcim gülücük
Güneş-MC kavuşumu:

Neptün -MC trini: Bu insanlar sanat düşkünü olur, iyi sanat karşısında adeta büyülenirler. Ufuk çizgisini yakalamaya çalışır gibidirler.; fakat çizgi, ne kadar yaklaşırlarsa o kadar uzaklaşır. Kendilerini, sanatın herhangi bir dalında ifade etmeyi başaramazlarsa acı çeker, sürekli tatminsizlik duygusuyla yaşayabilirler.
memati Yazılan:peki sevgili burçdaşım mc akrepte ve hem venüs hem satürn le kavuşum yapıosa?

lucifer'a sormuşsun , ben de küçük bi yorum yapmak istiyorum..
10.ev akrepse ve venüste oradaysa sosyal yönden çekici bir kişilikle karşı karşıyayız demektir , böyle yorumluyorum.
satürn de oradaysa , akrepin ve venüsün bazı özelliklerini kısıtlayıp , ciddiyet ve disiplin katacaktır. 10.ev varmak istediğimiz yer oluyor. satürn burada öğretmenlik yapıyorsa , kısa zamanda başarıyı yakalamak zor bence , çünkü satürn uzun vadeli düşünür ve uzun vade de başarıyı getirir..
lucifer Yazılan:Güneş-MC kavuşumu:

Jüpiter-MC kavuşumu:Bu konum iş hayatında çok iyi yerlere gelineceğinin habercisidir.Başkalarının üzerinde derin izler yaratmak, yaptıklarıyla hatırlanmak isterler.Bilinçli yada bilinçsiz ün peşinde koşarlar. Kendilerine olan güvenleri çok gelişmiştir. Optimist düşünceleriyle başarı basamaklarını tırmanan kişilerdir.

Lucifer çok teşekkür ederim öncelikle güzel yorumun içinmelek, inatçıyım ama şimdiye kadar girdiğim tüm grup çalışmalarında uyumlu olmuşumdurgülücük Kariyer anlamıda yorumlar çok doğrualkış
Hırslı olduğumda çok doğru-ok Bu yorumlar gerçekten çok doğrugülücük)

Sanırım benim Güneş-MC kavuşumunda sert etkiler var çünkü karşıma çok uygun fırsatlar çıkmıyor.
aries loves leo Yazılan:mc ıkızler 10.ev kararsızlıkmı yaratır?

Bence ikizlerin 10.evde olması kariyerinizi ikizler konularına göre yapacağınızı gösterebilir. Örn. Halkla ilişkiler, iletişim, basın yayın, edebiyat vs.Ama haritadaki açılara gezegen konumlarına da bakmak gerekir.
Kuzey Ay Düğümünün konumu, bir insanın hayatı boyunca deneyimleyecegi olayların konusunu acıklar...Çünkü ögrenecegi konulardır bunlar ve bulundugu ev konuyu verirken, bulundugu burc ise nasıl yasayacagını anlatır.
İkizler burcunda ve 10. evdeyse bir de ustelik MC ye yakınsa, su sekilde olaylar yasarsınız...
10. ev zirve evidir, kariyer ve iş anlamına da gelebilir, işteki terfiler filan ama esas olan zirve yapma duygusudur...Biraz daha acmak gerekirse, zirve; kişinin kendisini "en iyi" hissettigi yer demektir. Herkes kendisini nasil "en iyi" hissedecegini bilir ve bu sekilde tavır koyar, karar verir. Mesela sevgilisi aramazsa, bazısı hemen arayıp, "noldu kardesim küsmüyüz" der, bazısı da aramaz ve acıklama bekler... cünkü kendisini öyle "en iyi" hisseder, işte bunun gibi örnekler kişinin kendi zirve anlayısını belirler...İkizler burcunda bu durum cok degiskenlik gösterir, kişi kendisini nasil "en iyi" hissedecegini durum ve vaziyete gore cabuk ayarlar...kendisi sabit burctan, mesela aslan olsa bile, zirve anlayısı degiskenlik gösterir...Kişinin zirve anlayısında iletişim çok önemlidir ve en önemli ihtiyacıdır. Ögrenmek için iletişim kurmalıdır...Oyuzden iletişim sektörü iyidir denir... Ama esas sizin gunesin konumuna bakmak gerekir, mesela gunesi 12. evde olan birisi yine iletişim kurarak zirve yapmasi lazim ama kimseye kendini göstermeden ...mesela havaalanında kule yöneticisi, sadece sesini duyarsınız, kendsini göstermez... ya da bir gazeteci, arastirmaci gazeteci..okuyucuyla iletişim kurar ama kendisini göstermez... bu tarz bir zirve anlayısınız vardır , ama şayet gunesiniz 12. evdeyse ve burcunuzda cok önemli tabii...Mesela koc burcuysanız, ki ben öyle tahmin ediyorum aries love leo...dangülücük) o zaman zırt pırt iş değiştirmekten hoslanan, ya da aynı işte degişik departmanlarda iletişim agırlıklı calismayı seven, mesela bölge bölge tayini cıkan satıs mudurleri...gibi bir zirve anlayısına sahip olabilirsiniz... ama tabii haritanız olmadıgı için afaki de konusuyorum olabilir...bunlar sadece kafamdan su anda gecen örneklerdir....
Ve bu yönde kişi hayatı boyunca olaylar yasar, cunku Kuz.Ay Düğ. burdaysa, eksik yönü budur ve ögrenecegi şeyler de bu yönde olur... Deneyim kazanmasi için bu yönde yasadigi olaylarla ögrenir ve böylece kişisel gelişimini devam ettirir.
Tam zıttında bulunan guney ay düğümü ise sizin ögrendiklerinizi sembolize eder... ve bunlara ugrayan transitler de kişinin ögrendiklerini kullanma zamanın geldigini (guney ay dugumüne ugrayan transitler) ya da Kuz.ay düğ. ne ugradıysa bir transit; ögrenmek için bir seyler yapması gerektigini aciklar...
Mesela Jupiter transitinde kişi cok sanslı olabilir, firsatlar yakalar ve cok buyuk zirve olayları, terfiler yasayabilir... ya da Pluton transitini guzel kullanabilirse , yine cok önemli pozitif degişimler yasayabilir... olayın farkında degilse çökebilir de... (astrolojinin faydasi!!!)
Su anda ikizler ya da yay burcunda önemli bir transit yok, o yuzden, haritanızı bilmiyorum ama zirve ya da IC de, yani evlilik, aile, yuva evinizde önemli bir degişim yasamazsınız...Tabii bu iyi mi kötü mü diye yorum yapamam, zaten hic bir zaman iyi ya da kötu diye yorum yapılmaz, yapanlara da şaşıyorum zaten...

herkese gunesli ve sevgi dolu bir hafta sonu dileklerimle.......
burası egomuzun ve kişisel varlığımızın anlaşıldığı yer.kendimizi en iyi şekilde ifade edebildiğimiz yer tam işte burası oluyor.burası sosyal kimliğimiz olduğu için ortaya koyduğumuz tavırlarımızı gösterir.hedeflerimize ulaşmadaki tavrımızı,tepkimizi mc nin düştüğü burç belirler.yani mc hangi burçtaysa biz o burcun özellikleriyle hedefe varmaya çalışırız.

benim kızımında mc si ikizler.daha küçük olmasına rağmen inanın öyle çok değişiklikler gösteriyorki.yalnız onun güney düğümüyle mc birleşmiş.güney ay düğümü kişiye düşme korkusu verir,yapamayacağımız korkusu verir.benim kızımında belki çok korktuğu şey kariyerinde başarılı olamamk olacak bilmiyorum.ve güney düğüme t kare yapan iki sert gezegeni var kızımın mars ve satürn.çok uğraş vermesi gerekecek kariyer edinmek için.belki çok çalışacak ama azıyla yetinmek zorunda kalacak.

ikizler mc kişiye el becerileriyle ilgili bir meslekte verebiliyor.çok yönlü bir mesleği olursa mc ikizlerin daha mutlu ve başarılı olur.hatta bir kaç işi bir arada yapabilir.gelip geçici işlrede daha başarılı olabilir.sabit işler biraz sıkıcı gelebilir.hareketli işlerde daha isekli olacaktır.ikna kabiliyeti çok gelişmiştir.iyi bir pazarlamacı olabilir.farklı işler,tecrübeler edinmek ikizler mc ye çok uygundur.

ünlü illüzyonist dawid copperfieldin mc ikizler burcunda bulunuyormuşel becerileriyle neler yaptığı görülmeye değer.üstelik neptün mc ye üçgen açı yapıyor.illüzyon var olanı yok,yok olanı var göstermekle ilgili ve neptünün alanına giriyor...terazideki venüs bunu gösteri amaçlı yaptığını gösteriyor. yani kısaca mc kişinin kariyer ve mesleğinde çok önemli bir alan.
hilal demir Yazılan:benim sorum olacak doğum haritasında şans noktasının ,ayakucu noktasının,kuzey ay düğümünün yaptığı açılar var bunların anlamlarını öğrenmek istiyorum

Pekala bıldıgım bırseyler var söylim umarım işine yarar gülücük

Şans noktası;Bu nokta arap noktalarının en önemli en meshurlarındandır.Hangı evde konumlu yada burcda ise önce ona bakılmalıdır,sonra açıları o evin nerden cıkıs yapabılecegını enerjıyı nasıl bulacagını gösterır.Sözgelimi 7.evde sans noktan varsa vede terazi olsun bulundugu burc o halde ortaklıklar ve eş konularında kısmetin oldugu sen istemesende aramasanda dıkkat topladıgından eşin,dostun cok olur dogru secımlerle guzel olanaklar ve fırsatlar yakalarsın manası taşır.
Terazi de konumlu şans noktan gidipte hava burcu baska bır ev ile açı yapsa Üçgen açı olur bu cok rahat enerjıyı acıga cıkarır tek handıkap uyusukluktan fırsatları kacırır görmezden gelebılırsın aman banane dersın orda kayıp edersın.

Kuzey dugum;Bu nokta sedece zodyagın kesişme cızgısınden ıbaret bazıları hıc önemsemıyor bazıları cok önemsıyor bu noktayı.Anlamı ise burc ve eve göre sekıl alır dedıgımız gıbı yıne açı her ne durumda ise hamgı evden gelıyorsa o evle ilgili tecrubeler ve deneyımler yasamayı sembolize eder bır nevi kişisel gelısımın ve kendi kendini anlamanın odak noktası atesleme yeri 12.evde ise durgunluk yogundur;ama gel gör ki bu jupıter karakterınde sayılan bır nokta oluyor o yuzden 12.ev de olsa gizli gizli hareket bereket devam eder Yay burcunda düşer, ikizlerde Yücelir.Sebep basit dedıgım gibi ikizler meraklı ve arastırmacı kolay bılgıyı kabullenmeyen bir yapı tasır K.ay dügümü de zaten onu ıstıyor geliş durma der. O yuzden ikizleri sever. gülücük

Ayak ucu;Bu nokta MC nın altı oluyor MC tepe ise;IC senın dedıgın ayakucu oda alcalma olur kısaca ayakbagın senı durduran engelleyen yer kısıktıran bir yapı söz konusu burda ve hangı ev hangı burc konumlu ıse o konuda seni zorlanma ve çaba sarfetmeye davet eder hayat boyu orda bir takım ugrası vardır anlatabıldım umarım bu sordugun noktalar genelde şans noktası haric itibarlı degıl ince bir detay bu yerler yınede bılgı edınmek uygulamak zarar degıl yarar getırır sevgılı HİLAL DEMİR sorularına cevap vermeye calıstım dilim döndugunce hoscakal gülücük
hilal demir Yazılan:öncelikle çok teşekkür ederim neptunzz benim şans noktam koç da ve 6. evde kuzey düğümde akrep 1. evde mc aslan 10. evde ıc de tabiki kova 4 evde biraz daha bilgi verirsen çokmu birşey istemiş olurumgülücük

Rica ederim,önemli degıl bir cevaplarımın yararını göruyorsan, benım ıcın bırseye yaradıgını görmek kafidir bu bilgi olayında cok sey mi istedın pek tabii ki hayır gülücük alemsın

Şans noktan koç ise;Kendi benlıgını ve kendı karakterını yansıtmalısın demektır,atak ve gırısken ol ne ıstedıgını belırle saldır basarı senın gıbısınden hareketlenme gözlenır bu konumda ayrıca mars etkısı ile sanırım sen terazi idin????Yanlıs hatırlamıyorsam artık,Hmm flörtöz bir durum söz konusu bu konumda ki şans noktası bu yönde de bol maceralı aşklar gündeme getırır. gülücük KOÇ burcu olan kımseler seni iyi anlarlar,onlardan cesıtlı yardımlar görebılırsın 6.evde olması iş ve sosyal hayatta fazla kosusturma yapacagını gösterır.Enerjın var koç bunu sana saglar ama MARS nerde ne işle mesgul şans noktana nasıl bakar vb olaylarda yorumlamada etkılı devam ederız buna uzun bu olay gülücük
Mimoza Yazılan:sevgii neptunzz...
-zamanin az biliyorum da, sayet firsat bulursan banada sans noktam hakkinda bilgi verirsen sevinirim ama ben sana haritami vermeliyim, cünkü ben nasil bakilacagini henüz bilmiyorum...
-yeni ögreniyorumya aklim karisiyor, yanlis bir bilgi vermeyeyimde...
-haritamda neyi nasil bakmam lazim, mesela yaza bana izin görünüyormu diye nasil bakabilirim... gülücük gibisinden .)

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=58&y=18

selam ve dua ile Rabbim seni korusun...

Haritada ki bilgiler dogruysa sayet şans noktanız başak burcunda konumlu ve de 5. evde duruyor bu sizin yaratıcı ve bilgiye açık bir kimlik olmakla bırlıkte pratık olan,cabuk kavrayan arastırmacı astrolojı ve ruhsal aleme ilgili bir kimse oldugunuz gösterır ayrıca venus ile ucgen pluto ve uranus kavusumları var inanc alemının kuvvetli yanını da gösterır bu 5.ev huzur ve keyıf ıcınde ugrastıgımız bır alanı sımgeler bu yuzden sizin edebıyat ve basta belırttıgım astrolojı vb konulara ve en önemlısı manevı aleme olan ilginizin yogunlugunu göstermekte,calıskan ve özverılı bır karakter oldugunuzu basakta konumlu olmasından anlıyoruz cunku 6.evın burcudur basak ve sızın şans noktanızın burda konumlu olması 6.ev konularında şanslı bir kimseyı gösterır açılarıda guzel konumuda iyi yaratıcılık etkısı yuksek olur,şiir,edebıyat ve yazarlık hevesi görulur dıyebılırım
aytaşım Yazılan:
lucifer Yazılan:helal bana, helal banagülücük
beğendin demek iyi barigülücük
ama karepte olması ne demek acabagülücük
gizli gizli ilerliyosun pek belli etmiyosun kendinide sonradan patlayacaksın galiba

benim de mc akrepte aynı yorumu ben de alabilirim sanırım.ama benim bir de 10. evimde uranüs var. bunu nasıl yorumlarız. orjinallik yenilik olarak mı yoksa sık sık alan degiştirmek olarak mı?

yorumcularımızdan yezda'nın 10.evi yay ve uranüs 10.evindedir. bildiğim kadarıyla bir işyerinde uzun süre çalışmamıştı zamanında.
senin 10.evinde uranüs var ama akrep burcunda ise ; öncelikle toplumsal imajın başkalarından bağımsız olacaktır bence. başkaları ne düşünür endişesi taşımadan yüreğinin götürdüğü yere gidebilecek bir ruha sahipsindir diyebiliriz eğer sert satürn etkilerin haritada vurgu yapmıyorsa..
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler