Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Açı Çeşitleri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

aeon

vay, adada yaşayan öğrencilerin direnç seviyesi yükseliyor sanırım.hayat onları eskisi kadar yıpratamıyor.

hayatımda bir kere gittim adaya.vedalaşıken , arkadaşıma, " allah kurtarsın " demiştim de yarılmıştık.koptum.w.üstelik hendekte yaşıyordu .

gençler için zor yer.

bir de felice o (eski )saçlarla orada gezmek , cesaret işi .adanın chesisin herhalde :D

Félicé

(05-24-2010 01:02 PM)aeon Yazılan: [ -> ]vay, adada yaşayan öğrencilerin direnç seviyesi yükseliyor sanırım.hayat onları eskisi kadar yıpratamıyor.

hayatımda bir kere gittim adaya.vedalaşıken , arkadaşıma, " allah kurtarsın " demiştim de yarılmıştık.koptum.w.üstelik hendekte yaşıyordu .

gençler için zor yer.

bir de felice o (eski )saçlarla orada gezmek , cesaret işi .adanın chesisin herhalde :D

Sen gel buralara Serkan bey, deliyle gezmek güzel olur..Saçlarım hala punk..Ne olacak sen gelirsen bi kere de senin için, seninle öyle gezerim:D Sonra plutonik Murat, che' yi bize gösterirkoptum.w
Gençler için zor yer ama, satürnalar için değildil çýkarma

tiyatral_gitarist

Tam diyecektim ki 1- 1.5 yıl önce herhangi bir konusmamamı tanık oldun; Adapazarı analizlerin neredeyse benim ağzımdan çıkmış kadar benzer... İyi analiz etmişsin.
Ama silmişsin gülücük NEyse...

Hendek olayı daha zor olmuştur arkadaşın için. Evet direnç katsayısı hayli yükseliyor orada. Allah kurtarıyor gerçekten gülücük

Yanlız anlattıkların iceberg in görünen yüzü. Adapazarı çok Plutonik biryerdir...gülücük

(05-24-2010 01:02 PM)aeon Yazılan: [ -> ]gençler için zor yer.

Gençler için bir yer değil gülücük

(05-24-2010 03:38 PM)Félicé Yazılan: [ -> ]Merkezdemiydin?

Evet merkezdeydim.
Şu eski halini bende görmek isterdim doğrusu gülücük Depremden öncemiydi ?

tiyatral_gitarist

Hata bende ,kusura bakmayın, burada kelimeleri bilinen anlamlarında kullanmamıştım gülücük Yani dişi derken bildiğimiz cinsel kimliği ve "kendi"ni bu kimlik zannedenleri, onunla kayıtlanan ,özdeşleşenleri kastettim.
KAdın derken ise cinsel olarak er-dişi değildi kastım. "Edilgen yapı"nın kendisiydi.
Erkekte olabilir bu cinsi bakımından. Her ne kadar ben kadınım , bireyim , özgürüm desede bir vagon olduğunu kabul etmez. Çünkü lokomotif ona göre normaldir, hayatın parçası , olması gereken ve olandır... Normalleştirdiğimizi farketmeyiz gülücük Çeyiz, düğün dernek, gelinlik, makyaj , dedikodu, kahvehane, maç , karı-kız muhabbeti...
"Takliden" yaşadığının farkında bile değil ! gülücük
Yadırgamak yada eleştirmek için söylemiyorum tabiki , haddim değil ... Robotluğunun farkında olmak hazım ister.
"İnsan" olmak ise... Ne vagon ne lokomotif.. Helikopter olmak, olabilmektir... İsterse kadın, isterse dişi olup , bunlarla kayıtlanmayandır. "Ben" kelimesiyle işaret ettiği şeyin bu olmadığının farkına varandır kısacası.
Allah hepimize bunu nasip etsin. gülücük Uzattım yine.

(05-24-2010 10:41 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Mars-Plüto 45liği zaman zaman zora sokabilir, hırslı, rekabetçi, hükmetmek isteyen vs özellikleri verebilir ama bu özellikler çok şiddetli ve sürekli olarak görülmez, zaman zaman, ufak ufak rahatsız edici şekilde.

Evet çok sinsi çalışıyor mars. Kendimi bir anda arkamdaki arabanın beni geçmesine izin vermezken bulabiliyorum. Yada acil zamanlarda ortaya çıkabiliyor. Rahatsız edici.

(05-24-2010 10:41 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Konu açı çeşitlerinden sapmaya başladı (= Yıldırım'ın bununla ilgili çok güzel açıklamaları vardı, oradan okumak faydalı olabilir,

Haklısın ,suyunu çıkardım farkındayım gülücük

Peki son 2 soru soracağım izin verirsen ... 51 lik açının nasıl yorumlandığını biliyormusun acaba ?
Güneş- Satürn - Jüpiter arasında bu açı var.
Ve 40 lık açı .. Pluto- GÜneş (1,15 orb) sayılırmı bilmem.
Teşekkürler.

Ek not : Son soru demiştim ama şunuda sormadan edemeyeceğim gülücük
Bilebildiğim kadarıla quintile açı tarz , stil ifade ediyordu.
Neptün- venüs arasındaki bendeki 72 lik bu açı ne ifade eder . Özellikle açıların çift taraflı çalıştığını düşünürsek. Yani hadi bi şekilde neptünün venüs üzerindeki etkisini kafamda bi şekilde tanımlayamasamda canlandırabiliyorum ama venüsün neptün üzerindeki stil bakımından etkisi nedir acaba bilemiyorum. NEdir acaba bu ilişkinin çift yönlü manası gülücük

aeon

(05-24-2010 10:10 PM)tiyatral_gitarist Yazılan: [ -> ]Tam diyecektim ki 1- 1.5 yıl önce herhangi bir konusmamamı tanık oldun; Adapazarı analizlerin neredeyse benim ağzımdan çıkmış kadar benzer... İyi analiz etmişsin.

Hendek olayı daha zor olmuştur arkadaşın için. Evet direnç katsayısı hayli yükseliyor orada. Allah kurtarıyor gerçekten gülücük

Yanlız anlattıkların iceberg in görünen yüzü. Adapazarı çok Plutonik biryerdir...gülücük

Evet merkezdeydim.

adapazarının plutonik ve mafyatik olaylara ev sahipliği yaptıığnı duymuştum.

ne yapalım 1 günde bu kadar çözebildik adayı :D

melis_bk

(05-25-2010 12:14 PM)aeon Yazılan: [ -> ]
(05-24-2010 10:10 PM)tiyatral_gitarist Yazılan: [ -> ]Tam diyecektim ki 1- 1.5 yıl önce herhangi bir konusmamamı tanık oldun; Adapazarı analizlerin neredeyse benim ağzımdan çıkmış kadar benzer... İyi analiz etmişsin.

Evet merkezdeydim.

adapazarının plutonik ve mafyatik olaylara ev sahipliği yaptıığnı duymuştum.

ne yapalım 1 günde bu kadar çözebildik adayı :D
Hendeği görmüşsün ya ;meydanında adam kurşunlamak veya kesici delici alet kullanımı,herhangi bir yerinde mayfa babalarının saklanması normal bunlar jüpiteryen olaylar değil sanırım..Artık o kadar yoldan çıkmışlar ki yolda birine kaza ile çarpınca marsa çarpmış oluyorsunaðla...

tiyatral_gitarist

Şimdiye kadar olan bütün yorumlar ve emekleriniz için tekrar ve toptan bir teşekkür daha ederim. Çok sağolun, uğrasıyorsunuz , uğraştırıyorum gülücük

Yanlıs anlamadıysam 51,4+51,4 =103,2 .... 103,2-102= 1,2 orb fazla diyorsunuz
Novile açıdada 1,15 orb vardı. PEki bu da fazla mı, yoksa..?

Beni babaannem büyüttü diyebilirim. Orta sondayken bir gece felç geçirdi. Birlikte aynı odada uyurduk. Bağırtılara uyandığımı söyleyebilirim. O zamanlar baya etkilenmiştim tabi. 2 hafta sonrada öldü zaten. Ama "karmik bağ" kavramından haberim yok gülücük İç sıkıntıları ve daralmalar başgöstermişti sanırım. Ama yaşam-ölüm-varlık-ben-sonsuzluk-Allah gibi kavramları düşünmeye 1 yıl kadar daha önce başlamıştım. Ergenlik böyle başladı heralde bende gülücük

(05-25-2010 04:11 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Venüs-Neptün arasındaki açıda etki Neptün'den gelir, Satürn ve ötesi gezegenleri etkisi baskın olur.

Açıların çift yönlü etki olayını sue tompkinsin kitabında okumustum. Sanırım üst gezegnler baskın olsada yinede çift yönlü çalışıyor diyordu. Yanılıyor olaiblirm.
Peki eğer tamam böyleyse neptün 72 venüsü nasıl değerlendiririz .
İlişkilerde aldanma ??
Güzellik duygusuna estetik bir vurgu ??

Félicé

(05-25-2010 10:35 PM)tiyatral_gitarist Yazılan: [ -> ]Açıların çift yönlü etki olayını sue tompkinsin kitabında okumustum. Sanırım üst gezegnler baskın olsada yinede çift yönlü çalışıyor diyordu. Yanılıyor olaiblirm.
Peki eğer tamam böyleyse neptün 72 venüsü nasıl değerlendiririz .
İlişkilerde aldanma ??
Güzellik duygusuna estetik bir vurgu ??

Bende sue tompkinste aynı şekilde okuduğumu hatırlıyorum..Kollektifler kişisel gezegenleri daha çok etkilese de, mesela venüs-satürn etkileşiminde venüs satürnün katılığını yumuşatabiliyormuş..
Neptün venüsün bi üst oktavı. İkisinin de birbirine benzer ortak özellikleri var, uyumlular.. Bu etkileşimde aldanmadan ziyade, sanatsal, estetiksel konulara yatkınlık, çekilme görülebilir. Romantik bi aşk adamı yapabilir..Hoş bi çekicilik verebilir..
Yıkıcı çalışırsa, hayaller aleminde yaşama, yeme, içmeye aşırı düşkünlük, güzelliğe karşı zaafı gösterebilir.

Venüs

Sevgili tiyatral Neptün-Venüs arasında ki Quintil açı senin sanatını hangi alanda göstereceğini belirleyen bir açıdır. Tüm Quintil ve Biquintil açılar için aynı ifadeyi kullanabiliriz. Yani kişi hayatında uğraştığı veya ilgi duyduğu alanda ki yeteneğini sergileyebildiği özel bir açının belirtecidir. Bu açılar hangi alanlara dokunuyorsa o alanda kişi özel yeteneğini sergileyecek gibi bir anlam çıkarabiliriz.

melis_bk

(05-26-2010 01:35 AM)venüs_ Yazılan: [ -> ]Sevgili tiyatral Neptün-Venüs arasında ki Quintil açı senin sanatını hangi alanda göstereceğini belirleyen bir açıdır. Tüm Quintil ve Biquintil açılar için aynı ifadeyi kullanabiliriz. Yani kişi hayatında uğraştığı veya ilgi duyduğu alanda ki yeteneğini sergileyebildiği özel bir açının belirtecidir. Bu açılar hangi alanlara dokunuyorsa o alanda kişi özel yeteneğini sergileyecek gibi bir anlam çıkarabiliriz.
Sevgili venüs,
Haritamda;venüs -uranüs kavuşumuna quintil açı yapan bir satrün
mars-ay biquntil ve jüpiter-ceres biquntil açıları var ...
Bu gezegenlerin ben de ne alanda yetenek olarak yansıması var anlamama yardımcı olursanız sevinirim...
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Adresler