Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Yavuz'un Öfkesi ve Çıban !
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4
osmanlı tarihinde en büyük padişah olarak kimileri Fatihi , kimileri Kanuniyi gösterebilir.. oysa Tarih bilimiyle ciddiyetle uğraşanlar - kardeşim dahil - Yavuz Sultan Selim'in 8 yıl gibi kısa sürelik hünkarlığı sırasında , çok az kişiye nasip olabilecek mücadelelerden galip gelmesinin ve ilk türk halifesi olmasının ve hazineyi tonla altın vb. değerli ganimetlerle doldurmasının onu diğerlerinden daha ayrı bir yere koyulması gerektiğini söylerler..

çünkü Fatih , Kanuni gibi isimler uzun yıllar tahtta kalmışlardır. Yavuz'un büyüklüğü ve ayrıcalığı çook uzun yıllara sığabilecek başarıları 8 yıl içinde yapabilmiş olmasındadır..

Yavuz Sultan Selim ;

10 ekim 1470 yılında doğdu.. yıldız haritasına baktığımızda terazi burcunda birikim görüyoruz. Güneş - merkür - mars ve uranüs terazi burcunda.. dikkat edin sanki dedesi Fatih'in haritasıyla bağlantısı dikkat çekiyor gibi.. hatırlarsanız Fatihin de KOÇ burcunda URANÜSÜN dahil olduğu birikimi vardı..

şimdi Yavuz'un kimliği (güneş) + zihinsel fonksiyonları (merkür) + cesareti ve enerjisi (mars) URANÜSLEŞİYOR..

zaten Yavuz'un ani yükselişin de , yıldız haritasında ki söz sahibi büyük güç uranüsün payı ilk sırada diyebiliriz..
uranüs gezegeni ani gelişmelerin , yükseliş ve düşüşlerin gezegenidir. ne zaman ne yapacağı belli olmayan , sıradışı yani orijinal bir kişilik kazandırır.
mesela Yavuzdan önceki padişahlar sakal bırakırmış ancak Yavuz bunu kendince bir sebepten dolayı red etmiş geleneğe DUR demiştir. bildiğiniz gibi uranüs , geleneklere karşıdır , isyancı bir ruh verir..
Yavuzun doğum saatini şimdilik bilmiyoruz ama terazideki birikimin köşe evlerinden birinde olduğunu tahmin ediyorum. ya da bir ihtimal 8.evde..

Yavuz'un yiğitliği kadar yakışıklı olmasından da bahsedilir. terazi birikimi sanırım buna cevap verecektir. ve michael owen analizinde de söylemiştim ; güçlü terazi yada venüs vurgusu olanlar minyon tipli olabilir yaşını göstermeyebilir..
Yavuz'un küpeleri yanlış anlamaya sebep olabileceği için gerekçesini söyleyelim hemen.. sanırım doğu taraflarında kölelerin küpe taktığını görmüş ve kendiside takmıştır.. soranlarada , ''BENDE ALLAH'IN KÖLESİYİM'' demiştir..

şimdi burçları iyi tanıyanların şöyle bir soru sorması mümkündür ; Fatih'te KOÇ burcu birikimi vardı ve KOÇ önderlik yeteneği verir..
oysa Yavuz'da TERAZİ burcu birikimi var ve terazi burcu pek savaşçı bir burç sayılmaz. daha çok estetik , güzellik , sanat , uyum ve diplomasi gibi kavramlar teraziyle özdeşleştirilir..

peki Yavuz , osmanlı tarihinin en hiddetli padişahlarının başında geliyorken bu Terazi birikimi nasıl oluyor , Yavuzun öfkesinin kaynağı nedir sorusunu sorabilirsiniz..
öfke ve hiddet deyince Marsın konumuna bakmakta fayda vardır..
Yavuzda ki mars açılarına bakarmısınız ; güneş - mars kavuşumu , mars - uranüs kavuşumu , Ay - mars karesi..

Yavuz'un vefatı - çıban.. ;

Yavuz genç diyeceğimiz 50 yaşında aslan pençesi denilen bir çıban sebebiyle vefat ediyor..
eylül ayında 1520 yılında ki transitlere baktığımız da , tamda tahmin ettiğim şeyi orada gördüğümü söyleyim. çıban = satürn..

kişiyi yatağa bağlayan , sancılı hastalıkların satürnle ilgili olduğunu düşünüyorum ki sanırım zaten öyle..
Yavuzun terazide ki birikiminden bahsetmiştik. vefat ettiği dönemde , transit satürnü oğlak burcunda görüyoruz ve Yavuzun terazideki birikimine 90 derecelik sert açı yapıyor..
yine o dönemde transit plütoyu , tam olarak Yavuz'un Ay burcunun üzerinde görüyoruz.. bu iki zorlayıcı etki aynı döneme rast geliyor neredeyse Yavuzun çoğu gezegeni etkileniyor bu transitlerden..
şimdi bu zor süreçte tetiği kim çekiyor , genelde astrolojide ki tetikçimiz aynıdır. yani mars..
22 eylül 1520 tarihine baktığımızda transit mars yengeç burcunda ve resmen ateşe körükle gidiyor.. öncü burçlarda gerilimli T Kare açı kalıbı oluşuyor ve Yavuzun da hem terazi birikimine hem de oğlakta ki AY'ına sert bakıyorlar..

son dönemleri gerçekten zorluymuş koca Yavuz'un , ruhu şâd olsun..
Yıldırım Yazılan:osmanlı tarihinde en büyük padişah olarak kimileri Fatihi , kimileri Kanuniyi gösterebilir.. oysa Tarih bilimiyle ciddiyetle uğraşanlar - kardeşim dahil - Yavuz Sultan Selim'in 8 yıl gibi kısa sürelik hünkarlığı sırasında , çok az kişiye nasip olabilecek mücadelelerden galip gelmesinin ve ilk türk halifesi olmasının ve hazineyi tonla altın vb. değerli ganimetlerle doldurmasının onu diğerlerinden daha ayrı bir yere koyulması gerektiğini söylerler..

çünkü Fatih , Kanuni gibi isimler uzun yıllar tahtta kalmışlardır. Yavuz'un büyüklüğü ve ayrıcalığı çook uzun yıllara sığabilecek başarıları 8 yıl içinde yapabilmiş olmasındadır..

Yavuz Sultan Selim ;

10 ekim 1470 yılında doğdu.. yıldız haritasına baktığımızda terazi burcunda birikim görüyoruz. Güneş - merkür - mars ve uranüs terazi burcunda.. dikkat edin sanki dedesi Fatih'in haritasıyla bağlantısı dikkat çekiyor gibi.. hatırlarsanız Fatihin de KOÇ burcunda URANÜSÜN dahil olduğu birikimi vardı..

şimdi Yavuz'un kimliği (güneş) + zihinsel fonksiyonları (merkür) + cesareti ve enerjisi (mars) URANÜSLEŞİYOR..

zaten Yavuz'un ani yükselişin de , yıldız haritasında ki söz sahibi büyük güç uranüsün payı ilk sırada diyebiliriz..
uranüs gezegeni ani gelişmelerin , yükseliş ve düşüşlerin gezegenidir. ne zaman ne yapacağı belli olmayan , sıradışı yani orijinal bir kişilik kazandırır.
mesela Yavuzdan önceki padişahlar sakal bırakırmış ancak Yavuz bunu kendince bir sebepten dolayı red etmiş geleneğe DUR demiştir. bildiğiniz gibi uranüs , geleneklere karşıdır , isyancı bir ruh verir..
Yavuzun doğum saatini şimdilik bilmiyoruz ama terazideki birikimin köşe evlerinden birinde olduğunu tahmin ediyorum. ya da bir ihtimal 8.evde..

Yavuz'un yiğitliği kadar yakışıklı olmasından da bahsedilir. terazi birikimi sanırım buna cevap verecektir. ve michael owen analizinde de söylemiştim ; güçlü terazi yada venüs vurgusu olanlar minyon tipli olabilir yaşını göstermeyebilir..
Yavuz'un küpeleri yanlış anlamaya sebep olabileceği için gerekçesini söyleyelim hemen.. sanırım doğu taraflarında kölelerin küpe taktığını görmüş ve kendiside takmıştır.. soranlarada , ''BENDE ALLAH'IN KÖLESİYİM'' demiştir..

şimdi burçları iyi tanıyanların şöyle bir soru sorması mümkündür ; Fatih'te KOÇ burcu birikimi vardı ve KOÇ önderlik yeteneği verir..
oysa Yavuz'da TERAZİ burcu birikimi var ve terazi burcu pek savaşçı bir burç sayılmaz. daha çok estetik , güzellik , sanat , uyum ve diplomasi gibi kavramlar teraziyle özdeşleştirilir..

peki Yavuz , osmanlı tarihinin en hiddetli padişahlarının başında geliyorken bu Terazi birikimi nasıl oluyor , Yavuzun öfkesinin kaynağı nedir sorusunu sorabilirsiniz..
öfke ve hiddet deyince Marsın konumuna bakmakta fayda vardır..
Yavuzda ki mars açılarına bakarmısınız ; güneş - mars kavuşumu , mars - uranüs kavuşumu , Ay - mars karesi..

Yavuz'un vefatı - çıban.. ;

Yavuz genç diyeceğimiz 50 yaşında aslan pençesi denilen bir çıban sebebiyle vefat ediyor..
eylül ayında 1520 yılında ki transitlere baktığımız da , tamda tahmin ettiğim şeyi orada gördüğümü söyleyim. çıban = satürn..

kişiyi yatağa bağlayan , sancılı hastalıkların satürnle ilgili olduğunu düşünüyorum ki sanırım zaten öyle..
Yavuzun terazide ki birikiminden bahsetmiştik. vefat ettiği dönemde , transit satürnü oğlak burcunda görüyoruz ve Yavuzun terazideki birikimine 90 derecelik sert açı yapıyor..
yine o dönemde transit plütoyu , tam olarak Yavuz'un Ay burcunun üzerinde görüyoruz.. bu iki zorlayıcı etki aynı döneme rast geliyor neredeyse Yavuzun çoğu gezegeni etkileniyor bu transitlerden..
şimdi bu zor süreçte tetiği kim çekiyor , genelde astrolojide ki tetikçimiz aynıdır. yani mars..
22 eylül 1520 tarihine baktığımızda transit mars yengeç burcunda ve resmen ateşe körükle gidiyor.. öncü burçlarda gerilimli T Kare açı kalıbı oluşuyor ve Yavuzun da hem terazi birikimine hem de oğlakta ki AY'ına sert bakıyorlar..

son dönemleri gerçekten zorluymuş koca Yavuz'un , ruhu şâd olsun..

çok müthiş bir analiz olmuş YILDIRIM emeğine sağlık...gülücük.
analiz yapmaya başlarken söylediğin gibi gerçekten diğer büyük padişahlara göre başarısı daha çok takdir edilmesi gerekiyor.....-alkışaz zamanda büyük başarılara imza atmış olmasından dolayı....-alkış.osmanlı tarihi nin bu unutulmaz ve büyük padişahı nın analizi için sana tekrar teşekkür ediyorum ...gülücük.inan büyük bir zevkle okudum analizini....diğerlerinide sabırsızlıkla bekliyorum...gülücük

tebrik ederim ...gülücük

aeon

Alıntı:anırım doğu taraflarında kölelerin küpe taktığını görmüş ve kendiside takmıştır.. soranlarada , ''BENDE ALLAH'IN KÖLESİYİM'' demiştir..
küpe takan her gencin en büyük savunması :D
abi allahın kölesi anlamında yavuz sultan selim bile takmış ..bla ..bla

ama ecdatta da bir uranüs varmış ki dokunmadık gezegen bırakmamış , o küpe takmayacak da ben mi takıcam.

Alıntı:ben hürremin haritasını merak ediyorum daha çok

ben akrep etkisinin veya plutonun etkin olduğuna eminnim.

yurtdışı bağlantısı ( 9.ev )
kölerinden sökülmesi ( 4.evde bir pluto olabilir mesela )

biraz sinsi ve derin çalışan yapısını; mars güneş plutoyu anlattı ki , kanuniyi de tanımlayan gezegenler .ayrıca kendisi de öfkeli bir insanmış.
venüsü akrepte olabilir .cezbedici dişilik , dişiliğini silah oalrak kullanma.ayrıca kanuninin boğa olduğunun düşünürsek , akrep boğa çekimi yaratır ve tensellikle ilgili iki burcun çekimi , kişiler arasında bağlayıcı ve tutkulu olur.

son olarak ; alaaddin çakıcının eşinin ( uludağda ölen ve kurşunlanan) haritasını
incelediğimde marsın akrepte olduğunu ve güneşin pluto ile kavuşum yaptığını görmüştüm.
ilgilele- mafya ,güç yeraltı dünyası pluto-akrep , kadının haritasındaki erkek belirtileri ; mars ve güneştir. gülücük
ne kadar ilginç ve kadersel...
aeon, marsımla güneşim birbirini görmüyor.. sadece güneşimi düşünürsem, balıksı bi erkek; marsımı düşünürsem pluto ve teraziden dolayı sanatsal güçlü bi erkek mi?
kaderimi merak ettim gülücük

aeon

şuan çıkıyorum.
tekrar girdiğimde yazarım.
net kafedeiym verygood
yavuzun hiç küpe takmadığını ona atfedilen meşhur portrenin de ona ait olmadığını iran şahı tarafından yaptırıldığını hatırlıyorum..
küpe takan oğlum sayesinde yakın zamanda tekrardan araştırmıştım bu konuyu ama merkürüm iptal bu aralar, hafıza kaybı yaşıyorum..
köle küpe bağlantısı şuradan çıkmış olabilir, yavuz askerinin içinde yemek yiyen onlarla oturup kalkan biriydi, saltanatın lüksüne itibar etmezdi..
yıllrdan beri, yavuzun küpe taktığını; gerekçe olarakta ''bende allah'ın kölesiyim'' dediğini biliyorum..
yakın zmaanda ise, sultan yavuzu, karalama için küpe takmıştır, gibi bişeyler okudum..
bence küpeyi cidden takmıştır.. uranüsün işigülücük orjinal düşünce, orjinal görünüş..

tek küpe takmanın, mücerredlik yemini ile alakası var diyede biliyorum..

aeon

gösterilen fix yavuz portlersinin şah ismaile ait olduğu söyleniyor.
hatta tacındaki 12 tane bimemne 12 imamı belli ediyormuş.

küpre konusunda bilgim yok ama , takmışsa da şaşırmam :D.uranüsyenmiş.

yanlış bildiğimiz resmin bu olduğu söyleniyor.

[Resim: 5645.jpg]

aeon

(01-06-2011 12:04 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]aeon, marsımla güneşim birbirini görmüyor.. sadece güneşimi düşünürsem, balıksı bi erkek; marsımı düşünürsem pluto ve teraziden dolayı sanatsal güçlü bi erkek mi?

balıksıdan çok ; başak ve terazi etkileri olan;

kibar ve duygusal yönü güçlü , karizmatik erkekleri beğenirsin gibi geliyor.
hani şu duygusal komedilerde vardır ya , :D
ciddiyim .

çok maçoluk veya salt maddiyat seni itebilir.

mesela güneşi yengeç , ayı başak olan ; marsı ve/veya venüsü ,senin mars ve venüsünle üçgen açı yapan biri olabilir.idealdir.gülücük
(01-06-2011 03:57 PM)aeon Yazılan: [ -> ]
(01-06-2011 12:04 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]aeon, marsımla güneşim birbirini görmüyor.. sadece güneşimi düşünürsem, balıksı bi erkek; marsımı düşünürsem pluto ve teraziden dolayı sanatsal güçlü bi erkek mi?

balıksıdan çok ; başak ve terazi etkileri olan;

kibar ve duygusal yönü güçlü , karizmatik erkekleri beğenirsin gibi geliyor.
hani şu duygusal komedilerde vardır ya , :D
ciddiyim .

çok maçoluk veya salt maddiyat seni itebilir.

mesela güneşi yengeç , ayı başak olan ; marsı ve/veya venüsü ,senin mars ve venüsünle üçgen açı yapan biri olabilir.idealdir.gülücük

çok teşekkürler çiçek

güzel tesbit ciddengülücük
maddiyat hiç bana göre değil.

güneş balık, marsı kova, ayı oğlakda uyabilir öyleysegülücük
Sayfalar: 1 2 3 4
Referans Adresler