Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Boşanma Noktası
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Boşanma Noktaıs nasıl hesaplanır?

ASC + Venüs - DSC(7. evin başlangıç çizgisi) = Boşanma Noktası

7.evin başlangıcı yükselen burcun başlangıç derecesinin tam karşısında yer alır. Örneğin; Yükselen 15 derece Akrepteyse, 7. ev 15 derece Boğa dan başlar.

DSC'nin O derece Koç noktasına göre derecesi= 15 derece + 30 derece = 45 derece

225 + 310 - =290

290 derece, Koç noktasına göre 270 - 300 arasında olduğu için, boşanma noktası 20 derece Oğlak burcundadır.

Bu noktanın aldığı açılar, kişinin ortaklarıyla veya eşiyle ilgili konularda ayrılıklarıya ilgili sorularını cevaplayabilir. Transitlerdeki açı etkilerinde zamanlama olarak boşanmanın günü tespit edilebilir. Veya bir kişinin kişisel gezegenlerinden biri eğer 20 derece Oğlak'a kötü açı alıyorsa açı alan gezegenn özelliğine göre, ilişkilerinin bitebileceği hakkında uyarıda bulunur.

Hiç boşanma noktasını hesaplayanınız oldumu acaba?

darkvenus

beyhan formül Asc+venüs-Dsc ise? Asc ve Dsc nin çiz üstünü venüs kalır geriye bir tuhaflık var ya da eksik bir anlatım?
Gerçi pek inanmasam da böyle hesplamalara yine de merak edenler için aydınlat derim...
225 310 vs demişsin sonradan ama bunları neye göre hespladıgını yazmamışsın...
Asc 1. ev Dsc 7. ev ve aynı derecede değillermi?
Birbirlerinden neden çıkarılıyorlar?
aretmiscim astroloji atlasından alıntı yaptım ve zaten en alt kısmada sordum daha önceden hesaplayan oldumu diye, bu örnek bir kişinin haritasından hesaplanmış ben zaten "örneğin" demiştim ve anlaşılır sanmıştım sanırım orada hata oldu pardon.

Bir doğum haritasında özel konumları bildiren 177 adet arap noktası olduğu yazıyor, ve bu noktalar hesaplandıktan sonra aldığı açıları inceliyoruz anlamlarına göre bu noktaların harita sahibine yaşamı boyunca yapacağı etkiler görülebilir. Veya belli bir transit etkisi altında bu nokta enerjik olup kişiye o gün içinde aldığı açının karakterine göre hoş veya kötümserlikte yaşatabilir.

açıları bulduktan sonra mematinin benim şans noktama yaptığı yorumlara benzer yorumlar yapılıyor, boşanma noktasının hesaplanması formülünde bir yanlışlık yok, başka kaynaklardanda baktım. zaten bende merak edenler için yazdım çünkü arap noktalarını öğrenmeye çalışan kişiler olduğunu biliyorum.
(06-04-2012 06:39 AM)Mavisahram Yazılan: [ -> ]Bu bosanma noktasinin ingilizce de adi nedir peki , belki otomatik olarak hesaplayabiliriz bir yerde...

'' Divorce'' diye geçiyor.

http://www.noendpress.com/pvachier/arabi.../index.php
Hatta iki tane hesaplama yöntemi varmış.
(06-04-2012 02:49 PM)Mahinur Yazılan: [ -> ]
(06-04-2012 06:39 AM)Mavisahram Yazılan: [ -> ]Bu bosanma noktasinin ingilizce de adi nedir peki , belki otomatik olarak hesaplayabiliriz bir yerde...

'' Divorce'' diye geçiyor.

http://www.noendpress.com/pvachier/arabi.../index.php
Hatta iki tane hesaplama yöntemi varmış.

bununla ilgili başak bi başlık olmalı bu forumda..

o iki tane hesaplama yönetemi, gündüz-gece haritası ya da; erkek kadın haritası için olabilir.. şu an tam hatırlayamadım ..
Referans Adresler