Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 2.ABDÜLHAMİD
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar bildiğiniz gibi okuldayken 3 ay önce 2.ABDÜLHAMİD'İN HAYATI adlı bir kitap yazdım. 2.sınıf öğrencisi olmama rağmen kendi çapımda bişeyler yapmaya çalıştım, büyük emek verdim. öncelikle şunu öğrendim ki kitap yazmak hiç de kolay değil. bu kitap benim için bir ilkti ve devamı da gelecek inşallah. bu kitabımı sizlerle de paylaşmak istedim ve kopyalayacam. isteyen okuyabilir ve bilgi edinebilir.
-burada ben 2.abdülhamid in hayatı ile ilgili bilgiler verdim ama bunu bir de astroloji açısından değerlendirmek istedim sizlerle evet kolları sıvıyalım bakalım daha 2.abdülhamidle ilgili görünenin arkasında neler çıkacak merak ediyorum-ok şimdiden emekleriniz için teşekkürler
Önce seni tebrik ettiğimi belirteyim sevgili Gladio.-alkış
Daha sonra da Padişahımızın yıldız haritası nerde diye sorayımgözkýrpma
bende kardeşimi tebrik ediyorum. ve kitabı bana ithaf ettiği için tşk ederim ;)

Abdulhamit(II) Yıldız haritası ;

[Resim: abdulhamithc2.th.gif]

not ; doğum saatini bilmiyordum gün ortası yani 12:00 aldım. ayrıca haritaya tıklandığında silik çıkarsa , bilgisayarınızda YENİLE tıklayın düzelecektir.
Merhabalar!

Kitap icin tebrik ederim Gladio. Yildirim size ithaf etmesi ne guzel , size de tebrikler.

Ben ilk defa yorum yapayim dedim, hem de Abdulhamit'egülücük
1.Bu tarihler acaba dogru mu? Yanlis anlamayin, ben unlulerin de cok inanamiyorum haritalarina(eger kendilerinden duymadiysam. 15-20 dakika da bile cok sey degisiyor,evler ,gezegenler)
2....Neyse cok soru olacak.

Yorumumu yazayim yine de. Abdulhamit'in gunesi 9.evde , sanirim venus te orada. Bence cok merhametli,sansli,dini yonu kuvvetli biriydi. Ay 5.evde ve kocta benim gibi yani koc olusu. Yaraticilikta duygularini kullaniyordur ,ama kocta oldugu icin biraz duygulariyla celisiyordur ve aceleciligi vardir. Zaten yukselen yay oldugu icin iyi niyetli:,agir ,ciddi konulari bile yumusatiyordur ve patavatsizligi ,dobraligi vardir. Gunesi basak burcunda ve yayin dogal evinde yay etkisi coktur .Junosu yayda ve 12.evde ,kimbilir butun idealinde ki asklari gizli ya da hayalinde yasatmistir,ulasamamistir. 1.ev de saturn ve jupiter varmis simdi gordum. Kesin dini yonu fanatikti. Simdilik bu kadar,kusura bakmayin ilk defa yorum yazdim.
Melike Yazılan:Merhabalar!

Kitap icin tebrik ederim Gladio. Yildirim size ithaf etmesi ne guzel , size de tebrikler.

Ben ilk defa yorum yapayim dedim, hem de Abdulhamit'egülücük
1.Bu tarihler acaba dogru mu? Yanlis anlamayin, ben unlulerin de cok inanamiyorum haritalarina(eger kendilerinden duymadiysam. 15-20 dakika da bile cok sey degisiyor,evler ,gezegenler)
2....Neyse cok soru olacak.

Yorumumu yazayim yine de. Abdulhamit'in gunesi 9.evde , sanirim venus te orada. Bence cok merhametli,sansli,dini yonu kuvvetli biriydi. Ay 5.evde ve kocta benim gibi yani koc olusu. Yaraticilikta duygularini kullaniyordur ,ama kocta oldugu icin biraz duygulariyla celisiyordur ve aceleciligi vardir. Zaten yukselen yay oldugu icin iyi niyetli:,agir ,ciddi konulari bile yumusatiyordur ve patavatsizligi ,dobraligi vardir. Gunesi basak burcunda ve yayin dogal evinde yay etkisi coktur .Junosu yayda ve 12.evde ,kimbilir butun idealinde ki asklari gizli ya da hayalinde yasatmistir,ulasamamistir. 1.ev de saturn ve jupiter varmis simdi gordum. Kesin dini yonu fanatikti. Simdilik bu kadar,kusura bakmayin ilk defa yorum yazdim.

ne kusuru Melike , ben bildiklerinizi çekinmeden yorumlayabilmeniz taraftarıyım. bu yüzden hata yapmaktan korkmadan böyle kısa kısa da olsa yorum denemelerine devam etmeni öneririm. yemeği pişire pişire öğreneceğiz ;)

şimdi öncelikle yaptığın bir hatayı söyleyim ki sende bu hatadan önemli bir şey öğrenmiş olacaksın. sakın yanlış anlama eleştiri olarak değil aksine desteklemek için bu tür yanlışları söylemek lazım diye düşünüyorum.
yemeği ilk seferde yakmak normaldir ;)

ben not olarak doğum saatini bilmediğimizi yazmıştım , bunun anlamı yükselen burcunu ve tabii evleri bilemeyecek olmamız demektir. yani verdiğim harita saat 12:00'ye göreydi ama sabah yada akşamda doğmuş olabilir.
öyleyse doğum saati net olmayan haritalarda , gezegenlerin hangi burçta olduğunu ve yaptıkları açıları yorumluyoruz sadece ok gözkýrpma
sultan Abdulhamit'in en dikkat çekici potansiyeli olarak jüpiter-satürn kavuşumu + Ay-plüto kavuşumu + merkür arasında oluşan T-Kare gerilimli açı kalıbını gördüğümü söyleyim.

sultan Abdulhamit'in yaşamış olduğu temel zorluklardan biride kendini ifade eksikliği olarak görünüyor.

T-Karenin aktörleri arasındaki gerilimi iyi okursanız , ifade zorluğunu tespit etmek kolaylaşacaktır.

Ay-Plüto kavuşumu koç burcunda ; oldukça tutkulu bir doğası olacaktır. öfkesini ve yüksek enerjisini kontrol edebilme yeteneği vardır.
önderlik yeteneği üst düzeydedir.
mücadelesini koç heyecanıyla ama kavgacı değilde plütonyen biçimde yani stratejik biçimde yapma özelliği vardır.

jüpiter - satürn kavuşumu oğlak burcunda ; gelenekselci ve saygı duyulan biri olacağının göstergesidir. ama aynı zamanda tedbirlidir. çekingendir. düzenli ve planlıdır.

oysa koç burcundaki ay-plüto kavuşumu heveslidir , tutkuludur ve sabırsızdır.
işte oğlak enerjisiyle koç enerjisi arasındaki kare açı sürtüşmesi padişahın içsel sürtüşmeler yaşayabileceğine işaret eder.

merkür terazi burcunda ; merkür kendini ifade etme kanalımızdır.
ve padişahın terazi gibi diplomatik bir iletişim potansiyeli vardır.
ancaaak ; oğlak enerjiside , koç enerjiside terazinin bu diplomasisin ve inceliğini anlamaz yani sürtüşme 3 boyutlu olacaktır.
zaten T-Kare açı kalıbının en zorlayıcı potansiyellerden biri olmasının sebebi budur , yani içsel dünyada 3 boyutlu bir sürtüşme olmasıdır.

o kadar sert açı alan merkür terazisinin kendini nasıl ifade etmesini beklerdiniz ?
kendini tam olarak anlatamaması doğal görünüyor.
Anazliz süper olmuş Yıldırım, bende bir kaç şey yazacağım bugünlerde.

Recepcim;canım arkadaşım, sen çok tebrik ediyorum, çok uğraştın, çok emek verdin kitap yazmak için harika olmuş, eline yeğine sağlık.-alkış
Emeğine sağlık Gladio-ok osmanlı tarihine benim de ilgim var doğrusu. Ben aslında Fatih Sultan Mehmet'in yıldız haritasını merak ediyorum. Herşeyi de devletten beklememek lazım ama yorum yapacak seviyede değilim arkadaşlar gülücük
bende herkeslere teşekkürler ediyorum. inşallah beğenmişsinizdir. dediğim gibi bu sadece bir ilkti yani başlangıçtı 2.sınıf öğrencisinin elinden gelen şuanlık bu kadarı-ok evet kitabı abime ithaf ettim, abim türkiye nin en doğusundayken askereken ben bunu yazdım. zaten benim okumamda en büyük katkısı olan kişi tabii ki abime yazacamgözkýrpma
-ayrıca yorumlara gelince dedikleriniz tutuyor bu konuda bende bir kaç şey yazmak istiyorum. 2.abdülhamid ön plana çıkmayı sevmeyen 2.planda klmayı tercih eden biriydi. yani herkesle muhatab olmazdı. ancak kitapta da göreceğiniz gibi istihbataı çok iyi şekilde sağlamıştı. her zaman stratejik düşünmüş planlarına buna göreydi. bir işe kalkışırken koç un ateşi ile düşünmüyor. kolaymı 33 yıl öyle kötü bir dönemde devletin başında kalmak-ok avrupanın deyimiyli hasta adam osmanlıyı 33 yıl ayakta tutmuştu. ayrıca döneminde kurtlarla dansını unutmamak gerekir. kurtlarla dansı derken mithat paşa gibi isimlerden bahsediyorum. bunlara rağmen o herşeyi kontrolünde tuttu. padişahların içinde en zekilerden birisiydi, hani biz deriz yaa ''TİLKİ'' gibi biri diye bence aynen öyle biriydi. ayrıca yorumlardan da anlaşılacağı üzere çok dindar bir kişiliğe sahipti ki zaten ''panislamist'' düşünceyi en iyi uygulayan biri oldu. keşke şuan da onun gibi liderler gelse devletimizin başına diyorummelek
emegine saglık arkadasım
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler