Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Sınırda Doğmak
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
SINIRDA DOĞMAK

Fellissa Rose

‘Sınırda doğmak’ terimi, Güneş bir burçtan başka bir burca geçerken dünyaya gelmiş olma durumunu ifade eder. Güneş'in burç değiştirme günleri yıldan yıla değiştiği için, örneğin 19 Ocakta doğmuş bir kişi bir Oğlak veya bir Kova olabilir. Güneş tam geceyarısı gibi belirli bir saatte burç değiştirmez, dolayısıyla kişinin burcu, doğum saatine ve yerine bakılarak belirlenir. San Fransisco’da Güneş Kova burcuna yaklaşık 12:15’te girerken, aynı anda New York’ta saat 15:15 olduğu için, o gün saat 12:15’te New York’ta doğan kişinin Güneş'i Oğlak olabilir.

Zodyak’ta (burçlar kuşağı) 12 burç vardır ve her bir burç 30 dereceden oluşur, böylece 360 derecelik daire tamamlanır. Bir burcun 29. derecesinde bulunan bir gezegen değişken olarak tanımlanır, yani bu gezegen hem sınırları içinde bulunduğu burcun ve hem de bir sonraki burcun özelliklerine sahip olabilir. Örneğin bir kişi 29 derece İkizler burcunda doğmuşsa, bu kişide hem İkizler, hem Yengeç karakteri bulunabilir. Bu birey bazen mantıklı ve çözümsel kararlar vererek hayata bir İkizler gibi yaklaşır, bazen de bir Yengeç gibi duygusal ve sezgisel hareket eder. Diğer gezegenlerin veya Yükselen ve Tepe Noktası’nın bu iki burçtan birine düşmesi, kişinin o burca biraz daha eğilimli olması anlamına gelir.

Bir gezegenin değişken olması bireyin tutarsız olması anlamına gelmez. Çünkü bu durum kişiye daha geniş bir perspektif ve daha geniş bir seçim olanağı sağlar. Bu konumun muhtemel zorluğu, kişinin aynı anda iki yöne birden çekilmesi, ve iki burç arasında gidip gelme durumu olabilir. Kendileri için durum rahat olabilir, ancak diğer insanlar bu davranışı kafa karıştırıcı ve belirsiz bulabilirler.

Güneş'in, herhangi bir gezegenin veya köşe noktalarının (Yükselen, Alçalan, IC veya MC), bir burcun ilk derecesinde bulunması, o burcun ifadesine çok güzel bir renk katar. Güneş’i bir burcun sıfırıncı derecesinde bulunan kişiler, genellikle bulundukları ortamda kendilerini bir yabancı gibi hisseder ve bu durum kendilerini ifade edişlerine yansır. Bir anlamda sıfırdan başlama durumundadırlar. Akranları, aileleri ve toplumun koşullandırmaları onları etkilemez. Genellikle bir "farklı" olma duygusu vardır ve bu kişiler hayatlarını geldikleri yerden ve kendilerinden beklenenden çok farklı bir şekilde şekillendirirler.

Bu durum doğum haritasındaki diğer gezegenler içinde geçerlidir. Örneğin uyumun ve ilişkilerin yöneticisi Venüs, bir bireyin haritasında bir burcun sıfırıncı derecesinde bulunduğunda, bu birey kişisel ilişkilerinde ve estetik zevkinde çok farklı bir özellik segileyebilir. Bu özellik iyi veya kötü değildir, farklı ve oldukça ilgi çekici olması muhtemeldir.
Alıntı:Bu durum doğum haritasındaki diğer gezegenler içinde geçerlidir. Örneğin uyumun ve ilişkilerin yöneticisi Venüs, bir bireyin haritasında bir burcun sıfırıncı derecesinde bulunduğunda, bu birey kişisel ilişkilerinde ve estetik zevkinde çok farklı bir özellik segileyebilir. Bu özellik iyi veya kötü değildir, farklı ve oldukça ilgi çekici olması muhtemeldir.

redrosenin aslanının venüsü 0 derece terazi burcundaydı yanlış hatırlamıyorsam.

şekerparenin ASC yani yükselen 0 derece boğada görünüyor doğum saati kesin doğruysa.

artemisin marsı 0 derece başak burcunda..

orçun'un satürüyse 29.50 derece aslan burcunda ve aynı zamanda regulus sabit yıldızıyla kavuşum yapıyor.

şekerparenin eklediği üstteki yazıyı okuyarak yoruma yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz arkadaşlar.
Alıntı:
Bu durum doğum haritasındaki diğer gezegenler içinde geçerlidir. Örneğin uyumun ve ilişkilerin yöneticisi Venüs, bir bireyin haritasında bir burcun sıfırıncı derecesinde bulunduğunda, bu birey kişisel ilişkilerinde ve estetik zevkinde çok farklı bir özellik segileyebilir. Bu özellik iyi veya kötü değildir, farklı ve oldukça ilgi çekici olması muhtemeldir.

evet dogru hatırlıyosun.ıyı veya kotu deyıl farklı ve oldukca ılgı cekıcıhımm degısık geldı desem yalan olmazz.bana gore venus terazı olması zaten kısının venus ozellıklerınden oldukca ıyı yararlandıgını dusunuyorum bıde farklılık nasıl olur konuyu bıraz acsakk??
redroseee Yazılan:Alıntı:

evet dogru hatırlıyosun.ıyı veya kotu deyıl farklı ve oldukca ılgı cekıcıhımm degısık geldı desem yalan olmazz.bana gore venus terazı olması zaten kısının venus ozellıklerınden oldukca ıyı yararlandıgını dusunuyorum bıde farklılık nasıl olur konuyu bıraz acsakk??

bu bilgiyi bende yeni öğrendim redrose , anladığımı söyleyim ; venüs başak özelliklerinden çıkıp , teraziye ilk adım attığı noktada ne hisseder diye soralım.
yazıda da belitmiş zaten , kendini yeni bir şehre gitmiş gibi yabancı hisseder. venüs ilişkiler konusunu temsil ettiğine göre hımm biraz düşünelim bunu gülücük

Félicé

Hakan Kırkoğlu'da,bir gezegen bir burcun 27-30*si arasında bulunursa,bunu tükenmiş derece olarak adlandırıyor,Ve gezegenin sorunlu çalıştığını ifade ediyor
benimde asc 00.29' dereceyle yay da tabi buna bağlı olarak dc de 00.29' ikizler oluyor
daha önceki mesajlarımda da vardır kendimi akrep gibi hissederim demiştim ve fiziksel olarak akrep gibi göründüğümü söylerler yani ilk karşılaştığım kişi genelde akrep özelliklerini yakıştırır.Hiç yay yükselen tahmin eden olmadı mesela beni şimdiye kadar bunun nedenini 1.evdeki dört gezegenimindee plütondan açı almasına bağlamıştım ama Beyhan'ın eklediği yazıya göre benim asc demekki akrepte kalmış yay a gecememiş anlaşılangülücük
ben astroloji konusunda uzman değilim ama şöyle birşey okumuştum paylaşmak isterim:
Bazı durumlarda 4.cü bir burcumuz daha olabilir.

Şöyleki:

Eğer Astrolojik haritamızda, iç, dış ve ay burçlarımız dışındaki herhangi bir burçda, 3 veya daha fazla planet bulunuyorsa ve bu planetlerden biri o burcun kendi öz yönetici gezegeni ise, bu burç da kişinin 2.ci yükselen burcu olarak kabul edilir.

Çünki bir planet kendi öz burcunda rahat olduğundan buradaki manaları yansıtması da çok güçlü olacaktır...

nuran tuncel
Arkadaslar,
iki burcun sınırında doganları ben genelde sınıflara ayırıyorum...
Eger mevsim baslangıclarındaki burcların baslangıc sınırında dogmuşlarsa, yani koç 0-2 derece ve balık 28-30 ya da ikizler 28-20 ve yengec 0-2 , ya da basak 28-30 ve terazi 0-2 ya da yay 28-30 ve oglak 0-2 derecelerde , bu kişiler genelde baslangiclari cok kolay yapabilen kişilerdir...ama diger burclara gore cok daha etkileyici olurlar, cunku onlar önemli bir değişimi simgelerler ve değişimlerini gercekleştirmek onlar için digerlerine nazaran daha kolaydir....(saturn etkisi yoksa.)

Ama mevsim ortalarında gelen burclar ile mevsim sonuna gelen burcların sınırlarında doganlar ise genelde herseye daha kolay uyum saglayabilen kişiler oluyorlar... kararlı davranışları biliyorlar ve değişkenliği ögreniyorlar...

ve mevsim basına denk gelen burclarla mevsim ortalarına gelen burclar arasında doganlar ise (koc un son dereceleri ile boganın ilk dereceleri ya da oglağın son dereceleri ile kovanın ilk dereceleri arasında doganlar gibi.... bunlar da kararlı olmayı ögreneceklerdir... zaten esneklik vardır içgüdüsel olarak, ama daha sert olmayı, daha kesin tavır koymayı ögreneceklerdir...yani o sekilde olusan olaylara ihtiyacları vardır ve o tür olaylar yasarlar...

Bir de aklıma gelen önemli bir özellik de yine baslangıc burcları dedigimiz koc, yengec, terazi ve oglak burclarının 0-2 derecelerinde ya da bir önceki burcların son derecelerinde olan Pluton, neptun veya Uranus...Bunlar var ise, bu cok önemli bir işarettir...Bir devrin, bir sistemin tukendigi, kapandıgı ve yepyeni bir devrin ya da sistemin basladigi bir dönemde dogmuşunuz demektir....Ve bu açılara sahip bu gezegenler özellikle Saturn ya da Jupiter transitlerinden majör açı alıyorsa, kişi inanılmaz derecede etkilenir, etkileyici olur ve bu enerjiyi dogru kullanırsa bayagı yukarılara cıkabilir....sayet bu gezegenler yine agır giden gezegenler tarafından tetiklenirse, yani major açı alırsa, o zaman kişi bayagı ciddi değişiklik yaşar...döngü yaşar...sadece kişi değil, içinde bulundugu toplum da yasar bu değişimi....
Aynı şimdilerde oldugu gibi... yay dan oglak burcuna gecen Plutonun sancilarini hepimiz cekiyoruz ....her türlü sistemler tukenmiş vaziyette, bir sürü krizler, neden, cunku yepyeni doguslar olacak, yepyeni sistemlere ihtiyac var...pluton transiti... yanardag patlaması gibi....atesten topraga giriyor.... toprak, bitkiler, kıtlıklar, tohum ihtiyacları...organik madde ihtiyacı... orijinal bugday tohumu artık yok...hersey hormonlu...ve butun bunlar bir önemli değişimin ön hazırlıklarıdır...6. sınıf cocugu aksam gec saatlere kadar kursa gidiyor neymis sbs miş...ben 6. sınıfta sokakta top oynardım ama işte bu devirler gecti artık....egitim sistemi de cöktü, saglık sistemi de... herkes sistemleri eleştiri yagmuruna tutuyor, ama çözüm bulan yok.... çünkü gecis dönemi yaşıyor butun dunya... krizler de o yuzden oluyor, cok normal....ve bugunlerde dogan cocuklar bu krizin içine dogmus olacaklar...onların haritalarında Pluton tam bir gecis döneminde...
o yuzden mevsim baslangıclarına denk gelen burcun hemen baslarında 0-2 derecelerde olan gezegenler cok önemlidir...Kişinin haritasında hele bu noktalar köşe noktalar ise, ASC, MC, IC ya da DC ise, inanılmaz önem kazanır... mesela o derecelere açı yapan gunes ya da ay tutulmalarında kişi sanki yeniden dogmuş gibi hissedebilir kendisini.... cok etkileyicidir...
sevgiyle kalın....
Nihan Yazılan:Hakan Kırkoğlu'da,bir gezegen bir burcun 27-30*si arasında bulunursa,bunu tükenmiş derece olarak adlandırıyor,Ve gezegenin sorunlu çalıştığını ifade ediyor
Sevgili Nihan,

Bildiğiniz üzere, 21 Mart ile 20 Nisan arası doğanlar, Koç güruhundalar ( :

Doğum günüm; 19 Nisan ve Natal Güneşim (muhtemelen) 29 derece ile 12. ev'e yerleşmiş konumda...

Vermiş olduğunuz anektodu baz alırsak, tükenmiş bir Güneşten söz ediyoruz... Diğer bir cümlenizi çağrıştıracak biçimde, etkisi bitmek üzere olan ve dolayısıyla işlevini sorunlu olarak yerine getirme potansiyeline sahip.

Eklediğiniz bu bilgiye dair, biraz daha detay ve yorumunuzu almam mümkün mü acaba?

Teşekkürler.

Alıntı:sınırda doğanlar benim bildiğim kadarıyla iki burçdanda etkileniyolar ..

YENGEÇ VE ASLAN ARASINDA DOĞANLAR

yengeç ve aslanın arasında doğanlar (su ve ateş) yengeçin ayının verdiği hassaslık ve duygusallık..insanları incitmemeye dikkat etmek.. aslanın güneşinin verdiği cesaret ve dikkati kendi üzerine çekme isteğiyle birleşiyor..
ateş ve su arasında..garip bir kişilik..sakin ve güçlü insan..
belki bencillik ve kendini beğenmişlkte görülerbilir bu kişide..çünkü girdiği toplumlarda hemen dikkat çeker ve sevilir.. etrafındaki insanlar tarafından çokda övülen biri olabilir..
para konusunda sıkıntı çekebilir..belki çok yüksek bir konumda olabiilir ama bu zenginlik anlamına gelmez..
hayal dünyası geniştir..müzik ve sanatın farklı dallarına ilgi duyar..

Ve sevgili Amine,

Net üzerinden araştırma yaptım fakat bu bilginin Koç ve Boğa'lı ( ; versiyonunu bulamadım.

Yönlenebileceğim bir adres ya da Koç ve Boğa Arasında Doğanlara dair de bilgi eklerseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Félicé

Aprilios Yazılan:
Nihan Yazılan:Hakan Kırkoğlu'da,bir gezegen bir burcun 27-30*si arasında bulunursa,bunu tükenmiş derece olarak adlandırıyor,Ve gezegenin sorunlu çalıştığını ifade ediyor
Sevgili Nihan,

Bildiğiniz üzere, 21 Mart ile 20 Nisan arası doğanlar, Koç güruhundalar ( :

Doğum günüm; 19 Nisan ve Natal Güneşim (muhtemelen) 29 derece ile 12. ev'e yerleşmiş konumda...

Vermiş olduğunuz anektodu baz alırsak, tükenmiş bir Güneşten söz ediyoruz... Diğer bir cümlenizi çağrıştıracak biçimde, etkisi bitmek üzere olan ve dolayısıyla işlevini sorunlu olarak yerine getirme potansiyeline sahip.

Eklediğiniz bu bilgiye dair, biraz daha detay ve yorumunuzu almam mümkün mü acaba?

Teşekkürler.

Alıntı:sınırda doğanlar benim bildiğim kadarıyla iki burçdanda etkileniyolar ..

YENGEÇ VE ASLAN ARASINDA DOĞANLAR

yengeç ve aslanın arasında doğanlar (su ve ateş) yengeçin ayının verdiği hassaslık ve duygusallık..insanları incitmemeye dikkat etmek.. aslanın güneşinin verdiği cesaret ve dikkati kendi üzerine çekme isteğiyle birleşiyor..
ateş ve su arasında..garip bir kişilik..sakin ve güçlü insan..
belki bencillik ve kendini beğenmişlkte görülerbilir bu kişide..çünkü girdiği toplumlarda hemen dikkat çeker ve sevilir.. etrafındaki insanlar tarafından çokda övülen biri olabilir..
para konusunda sıkıntı çekebilir..belki çok yüksek bir konumda olabiilir ama bu zenginlik anlamına gelmez..
hayal dünyası geniştir..müzik ve sanatın farklı dallarına ilgi duyar..

Ve sevgili Amine,

Net üzerinden araştırma yaptım fakat bu bilginin Koç ve Boğa'lı ( ; versiyonunu bulamadım.

Yönlenebileceğim bir adres ya da Koç ve Boğa Arasında Doğanlara dair de bilgi eklerseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Aprilios,açıkçası bu yazdığım şeyi daha detaylı açıklamak isterdim.Ama anladığım, güneşi ele alırsak,güneş ışıklarını yansıtmakta ,kendini ifade etmekte zorlanmakta.Mesela bir koçun cesaretinin her an var olduğunu biliriz,ama boğa sakinliğe ihtiyaç duyar sabırlı olur genelde.Böylece nasıl davranman gerektiğiyle alakalı,ikileme düşebilirsin.Bazen çok sabırlı ,bazen çok sabırsız olup dengeni sağlamakta zorlanabilirsin.Ama yinede özünde koçsundur.Cesareti deneyimlemeye,insiyatif sahibi olmayı öğrenmeye gelmişsindir hayata.12.evinde olması da ayrı bir durum tabi ki.Bu yazdığım benim anladığım belirteyimgülücük
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
Referans Adresler