Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: yeğenim sara hastası
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4
Sahinde Hülya Yazılan:sevgili ay_se...
-teşekkürler sana, ben bu kadar cabuk ve cok cevap beklemiyordum, emegine bilegine saglik canim...
-dedigim gibi 6-7 senedir hafiza kaybi korkusu üzerimde, dahada kötülesecek diye korkarim ama hastalik hastasi degilim sükür...
-6 yasindayken 5 sene anne babadan ayri kaldim, cok ölümlerden döndüm hatta intihar olaylarim oldu...
-forumda daha öncede bahsetmistim, 21 yasindayken 1984 senesinde büyük bir araba kazasi gecirdim ve o kazada babami kaybettim ve ben agir beyin travmasi ve kirik cikiklarla komada kaldim...
- zamanla sinirsel hastalandim, sinir krizleri gecirdim ve bu beni depresyona kadar götürdü...
-öyle saniyorumki, ay basak olarak mükemmeliyetciligimle cevremdeki olalarla cok kafa yordum, kardeslerimin hayatinda hastalik ayrilik gibi sorunlara sahit oldum ve üzüldüm...
-bana gülmeyin ama bende simetri hastaligida mevcut ve ben bunun (hastalik) oldugunu seneler sonra ögrendim...
-sükür bende ne yoktuki, büyü, cinler... cok olaylar, ayriliklar yasadim... aslinda bir dostumunda dedigi gibi tam incelenecek harita benim haritam... espirili ve gülmeyi seven biri oldugum icin, hayatim roman diyorumda bana inanmakta zorlaniyorlar...
-meslek ögrenmedim, 9 sene iscilik hayatimdan sonra/bundan 20 sene önce calismayi biraktim... su ana sanada yazdgim gibi bu rahatsizligin sebebiyle calisacak durumda degilim...
-cevrem genis, sosyal biriyim, okumayi yazmayi ve paylasmayi severim ve siir yazarim, cocuklarima günlük yazdim ve bu yüzden hayelimde her zaman yazarlik olmustur ve nasipse haftaya yazmaya deneyecegim...
-isin belki bazilarina garip gelen tarafida her olumsuzluga ragmen yinede mutlu olmaya calisiyorum ve her seye ragmen hayatimdan raziyim...

-yorumlarin ve ilgin icin tesekkürler canim sevgiyle kal...

Yazdıklarını okuyunca çok şaşırdım. Bunca yaşadığın kötü olaya rağmen ne kadar pozitif ve sıcakkanlısın. Keşke herkes senin gibi olabilse -alkış -alkış -alkış
Ben hamdolsun hiç bişeyi unutmam eskiden çevremde ne olmu ne bitmiş herşey takipimdeydi 10 kişi konuşsun her sey aklımda kalırdı ama şimdi 1 kişi yi bile dinlesem unutuyorum ama önemsemiyorum konuşanları hiç bundan olabilir tel. nosunu hiç unutmazdım yeni numaramı 3 ayda örendim önemsemediğim için sende başlagıç böylemidi
12 evde merkür korkuttıu beni fazlasıyla
mislina Yazılan:BENİMDE MERKÜRÜM 12 EVDE SATURNLE 90 LIK AÇISI VAR  AYLA KAVUŞMUŞ DURUMDA YARDIM LÜTFEN BU ARADA SAHİNDE HÜLYA SEN KAÇ YAŞINDA SARA HASTASI OLDUN
Merkür 12.evdeyse;İç dünyanı ve kimseye söyleyemediğin sırların belirtir.İç alemde hareketlilik, sürekli değişiklik, hissettiklerini sözle ifadede zorlanma, fikirlerde duygusal etkiler, dost gibi görünen gizli düşmanlar, olumlu açı varsa, hissederek konuşabilme ve yüksek başarı, sezgi yollu doğru  karar verebilmeyi sağlar.12. evde ki merkür koç,ikizler,aslan,başak,terazi,yay ve kova'da ise başrı verir kişiye ve konuşma etkileyici olabilir.Fikirlerini kendime saklar, Sessiz bir ortamda daha iyi düşünür,Fikirleri  içgüdüseldir ,geçmiş, bilinçaltı, rüyalar veya gizli olaylara ilgi duyarlar.
merkür yengeç ve balık burcunda ise etkileyici konuşma vermez.
Boğa,akrep yada oğlak burcunda ise düşmanlara dikkat etmek gerekir sinsi şekilde düşmanlıklar olabilir.

Merkür satürn 90*;Kimseye güvenmeyen,alıngan buluttan nem kapan biri olabilir.Bazen konuşma bozuklukları da  görülebilir.Bağımlılıklara sebep olabilir ayrıca bu tür kişiler kin tutabiirler yapılanları unutmazlar.
ay ve merkür kavuşumdaysa kişi Popüler ve entellektüeldir.Yeni idealleri vardır. Bu idealleri başarılarında yardımcı olur.
Ayrıca Böyle kişiler neşeli,esprili,hazır cevap olur.Bu özellikler en fazla hava grubu burçlarda görülür.Yükselen burcu ikizle,başak,terazi,yay ve kova olanlar mükemmel bir konuşmacı olabilir.

Merkür On ikinci Evde

Merkür 12.evde düşer, fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremez.

Merkür 12.evde, bilinçle bilinçaltı arasında bir köprü görevi görür. Bilinçli farkındalığı oluşturmanın yolu, psikolojik olarak derinlerde gizli olan yönlerin üzerine gitmekten geçer. Bu iki aşamada gerçekleşir: İlkinde, bilinçaltında yatan gerçeklerin üzerine gitmelidir. Onlar bunu yapmayı tercih etmeseler de er ya da geç bilinçaltında yatan gerçekler onları bulacaktır. İkinci aşamada, hayal alemine daldıklarında kafalarından geçenleri bir yere not almalıdırlar. Eğer bunu yapamıyorlarsa ya da hayal aleminden çıkamıyorlarsa yardıma ihtiyaçları vardır.

Merkür 12.evde, iç gözlem yaparak, psikoterapiye giderek, rüyalarının anlamını araştırarak bilinçaltını geliştirme ve bu şekilde onları neyin ayakta tuttuğunu bulmaya ihtiyaçları vardır.

Geçmişlerinde yaşadıkları, bilinçaltında izler bırakan olayları incelemelidirler. Önlerini net olarak görebilmeleri için, hayatlarının ilk dönemlerini (ya da geçmiş hayatlarını?) temizlemelidirler.

12.Evdeki herhangi bir gezegen zamanla etkisi yitirilen bir enerji olabilir. Merkür 12.evde bilinçaltına iner, fakat orada kalmaz, orada ne varsa onu alarak gelir. Merkür’ü 12.evde olanlar, aklına takılan düşüncelerinin ve dağınık zihinlerinin sıkıntısını çekerler.

Merkür’ün zor açıları varsa, hafızayı yitirmek gibi çeşitli korkuları olabilir.

12.Evdeki gezegenler, sınırlarından emin değildirler. Merkür’ü 12.evde olanlar, hangi düşüncelerin kendilerine, hangisinin başkasına ait olduğunu birbirine karıştırırlar.

Eğer Merkür’ün kötü açısı yoksa, bilinçaltına rahatlıkla inebilen, bu konuda yetenekli kişilikler ortaya çıkabilir.

12.Ev, yapamadığımız, yapmaktan korktuğumuz şeyleri de içerir. Merkür burada, negatif düşünce biçimi oluşturabilir.

İkizler 12.evde, üzerinde çalışılması gereken bilinçaltındaki duygular, zihinde karmaşa yaratır.

Başak 12.evde ise, kişi takıntılı düşünmeye meyilli olur. Rahatlamaktan ve bırakıp gitmekten korkarlar.

Astrozenith.com

Sahinde Hülya

mislina Yazılan:Ben hamdolsun hiç bişeyi unutmam eskiden çevremde ne olmu ne bitmiş herşey takipimdeydi 10 kişi konuşsun her sey aklımda kalırdı ama şimdi 1 kişi yi bile dinlesem unutuyorum ama önemsemiyorum konuşanları hiç bundan olabilir tel. nosunu hiç unutmazdım yeni numaramı 3 ayda örendim önemsemediğim için sende başlagıç böylemidi
12 evde merkür korkuttıu beni fazlasıyla

sevgili mislina...
-senin yasin kac bilmiyorum ben ama kendini korkulara cok kaptirma derim... insallah benim durumuma gelmezsin... bazen insan korkularini zamanla yasamak zorunda kalir...
-elbetteki bazen umursamadigimiz seyleri hafizaya almayiz ama unutmaki, en önemli ve en cok calisan beynimiz seneler sonra yorulabiliyorda...
-aslinda insanin zaman zaman herhangi bir sekilde beynini bosaltmasi lazim... aslinda beyin egsersizleri var diye okumustum ama uygulamaya gecemedim henüz...
-birde unuttuk veya umursamiyoruz dedigimiz olaylar bile bilinc altina yapisip kalabiliyor ve bunu evde kendi basimizada "rahatlama" CD'leriyle haftada bir iki defa yapabiliriz... yanliz basaramiyorsak doktor yardimiyla...
-temiz havada yürümek cok iyi geliyor, güvendigin bir dostunla dertlesip icini bosaltmak iyi gelir...
-mesela bir yere veya eve gidince kiyiyi köseyi inceleyip aklmida tutmam ama egerki kasten pür dikkat ile bakarsam baska...
-telefon numaralarina gelince hafizam önceden iyiydi... halende eski numaralarin cogu aklimda ama yeni numaralari yazdigim gibi kisa bir süre aklimda tutabiliyorum, 3 gün sonra nanay...
-mesela copcuklarin günlüklerini yazarken 5 günün yasanmislari birikmis olsa bile rahatca hatirlar yazardim... zamanla ama öyle olduki günlük yasanilanlari bile detaylica hatirlayamaz oldum...
-burda yasanmis olaylarin cok etkisini görüyorum kendi gözlemimden öne cikarak...
-yani 7 sene önce annemi yitirdim ve o sira hamileydim, ardindan  samimi bir arkadasimla aram acildi ve bu beni cok yipratti, sevdigim kardesim kanser oldu ama sükür iyilesti, dahasina oglum ölümden döndü yogun bakimda kaldi 11 gün, senesine kücük kizim yüzfelci gecirdi v.s.... bazen bilincsiz hatirlamak istemedigimde olmuyor degil..
-dün sevgili ay_seye yazarken mesela bunlar aklima gelmemisti... gercekten cok seyler yasadim ama her zamanda sükrettim...

sevgili mislina biraz uzun yazdim ama belki bir yardimi olur diye düsündüm... ama sen süpheler ve korkularla yasamaktansa icini rahatlatmak adina gerekirse doktora görün...
-türkiyemizde harika doktorlar var ve bende bazen düsünmez degilim bu rahatsizligim sebebiyle türkiyeye gelmeyi... hayirlisi olsun artik...

-ben harita yorumlamada sifirim ama yazdiklarimla yardimci olduysam ne mutlu bana...
-zamanini aldim hakkini helal et ve baska sorularin olursa özeldende sorabilirsin canim kal sevgiyle...
Sevgili Sahinde Hulya hanim cok gecmis olsun. Cok uzuldum, ust uste ne cok sey yasamissiniz, insallah bir daha kotu bir sey yasamazsiniz. Insan yasarken katlaniyor mecbur negatif olaylara da sonradan bu hatirlamak,icinde hep burukluk tasimak yok mu , Dediginiz gibi isyan etmeden,sukur ederek ustesinden gelecegiz bu dunyada ki sinavlarin insallah. Pozitifliginizin kaybolmamasi dilegiyle...

Sahinde Hülya

Melike Yazılan:Sevgili Sahinde Hulya hanim cok gecmis olsun. Cok uzuldum, ust uste ne cok sey yasamissiniz, insallah bir daha kotu bir sey yasamazsiniz. Insan yasarken katlaniyor mecbur negatif olaylara da sonradan bu hatirlamak,icinde hep burukluk tasimak yok mu ,  Dediginiz gibi isyan etmeden,sukur ederek ustesinden gelecegiz bu dunyada ki sinavlarin insallah. Pozitifliginizin kaybolmamasi dilegiyle...

sevgili melike... gülücük
-seni tebrik ederim... merhametli ve duyarli kisiligin oldugu bir gercek... güzel dileklerin icin tesekkürler canim...
-bunlar su an hatirladiklarim ama daha öncesine ve sonrasinada cok sey yasadim ama burda sizleride fazla üzmek niyetinde degilim...
-benim hatirimla ilgili olanlari anlatmamdaki gaye biliyorsun 12.evdeki merkürdü ve acilari... acilardan olusan etkilerini incelemekti ama laf lafi aciyor ve söz uzuyor...

-seninde dedigin gibi sükür icinde yasamak gerek yoksa iki dünyadada mutsuzluk söz konusu... ve ben bazi degerli dostlarimin sayesinde pozitif düsünmeye gayret ettim ve dolayisila yasananlari olgunlukla karsiladim...

-herkese pozitif düsünceli huzurlu bir hayat diliyorum sevgiyle kalin...
ay_se Yazılan:katılıyorum jomaja.kavuşum açıları en belirgin enerji.ben yakın diye söyledim zaten.sabit yıldızlar hakkında malesef bilgilerimiz eksik.eğer sen bu konuda donanımlıyım diyorsan.ki inşallah öyledir.bir soru sormak istiyorum.venüsü 24 58 boğada kızım var.tam kavuşum yani.9. evin sonlarında.bu konuda biraz bilgi alabilirmiyim.teşekkürler.

ay_se Algol malum biraz kötü şöhrete sahip bir sabit yıldız.Hatta bazı yerlerde baş kesilmesi , kafaya gelen zararlar ve yıkıcılık gibi yorumlar da var.Tabi her algolle bieleşmesinden bir kafa gitseydi vay dünyanın haline olurdu.Ama yine de Algol ün zor ve birazda şiddet içerikli bir doğası vardır.Yindede birleşmeyi hangi gezegenin yaptığı da önemli bir Mars-Algol birleşmesi ile Venüs -Algol birleşmesi aynı kefeye konulamaz.Mars zaten şiddet-yıkıcılık yönü(olumsuz yönlerini sayarsak) olan bir gezegendir.Bir de boğa da zararlı konumdadır.Yani algolun bütün o kötü şöhreti uygulamaya dökmek için daha iyi zemin bulur.

Ama kızında Venüs(boğa da) ile birleşmiş durumda.Yöneticilik asaletine ve kuvvetle muhtemel üçlü asaletine(kızının büyük ihtimalle gündüz haritasına sahip olduğunu düşünüyorum) sahip yani temel asaletleri iyi.Yani eğer başka olumsuz açı ve durumlar yoksa venüs iyi bir konumda(zararlı ev diye tabir edilen bir evde de değil).Venüsünde kendine ait yönlerini hesaba katarsak muhtemelen yoğunluk , tutku belki kıskançlık ve bunların sonucu zarar getirebilir.Ve bu durumlar bulunduğu ev durumunda kendini gösterir.Mc yakınında ise-sosyal hayat yada 9. evde ise yabancı ülkeler , belki yüksek öğretim hayatı.Tabi bilemiyorum haritanın geneline bakmadan belirgin bir şey diyemiyorum Yalnız şunuda belirtmeliyim sabit yıldızlar tek başına ilk basamakta gösterge değildir.İlk önce gezegenlerin zodyak , ev , açı durmlarını değerlendirmek daha iyi olur.

Sahinde Hülya

Beatricé Yazılan:Öncelikle geçmiş olsun. Zaten çok güzel yorumlar yapılmış ben de çok bilgim olmasa da haritaya baktım, benim çok yakın çok sevdiğim bir dostumda da geçen yaz epilepsi çıktı bunun üzerine epilepsisi olanların haritasını incelemiştim. Genelde sinir sistemiyle ilgili durumlarda Merkür ilk planda oluyor.

Benim dikkatimi çeken de Merkürün 12.evde olması ve Neptünle karesi. Ay boğada güçlüdür kişi ama biraz da içine atar, yani hem hastalık hem de Merkürün durumuna göre yengeç veya balıktaki Aydan daha sağlamdır. Ama insanlardan ve gerçeklerden uzaklaşabilir, kolay yola kaçabilir. Hem yardım hem de ne olur ne olmaz diye Psikiyartrik tarama olursa bence iyi olur.
sevgili beatrice...
-emegine saglik, paylasimin ve yorumun icin teşekkürler ama kusura bakmazsan sunu sormak istiyorum sana...
-benim ayim 4.evde basakta, ve benim merkürün aya olumlu acisi görünüyor... sen bunu genelleme olarakmi yazdin yoksa... .
-ben yurt disinda oldugum icin anlayamadim "psikiyatrik tarama"i ne demektir... bana aciklarmisin lütfen??
sevgiyle kal canim...
Lavinya Yazılan:
mislina Yazılan:BENİMDE MERKÜRÜM 12 EVDE SATURNLE 90 LIK AÇISI VAR  AYLA KAVUŞMUŞ DURUMDA YARDIM LÜTFEN BU ARADA SAHİNDE HÜLYA SEN KAÇ YAŞINDA SARA HASTASI OLDUN
Merkür 12.evdeyse;İç dünyanı ve kimseye söyleyemediğin sırların belirtir.İç alemde hareketlilik, sürekli değişiklik, hissettiklerini sözle ifadede zorlanma, fikirlerde duygusal etkiler, dost gibi görünen gizli düşmanlar, olumlu açı varsa, hissederek konuşabilme ve yüksek başarı, sezgi yollu doğru  karar verebilmeyi sağlar.12. evde ki merkür koç,ikizler,aslan,başak,terazi,yay ve kova'da ise başrı verir kişiye ve konuşma etkileyici olabilir.Fikirlerini kendime saklar, Sessiz bir ortamda daha iyi düşünür,Fikirleri  içgüdüseldir ,geçmiş, bilinçaltı, rüyalar veya gizli olaylara ilgi duyarlar.
merkür yengeç ve balık burcunda ise etkileyici konuşma vermez.
Boğa,akrep yada oğlak burcunda ise düşmanlara dikkat etmek gerekir sinsi şekilde düşmanlıklar olabilir.

Merkür satürn 90*;Kimseye güvenmeyen,alıngan buluttan nem kapan biri olabilir.Bazen konuşma bozuklukları da  görülebilir.Bağımlılıklara sebep olabilir ayrıca bu tür kişiler kin tutabiirler yapılanları unutmazlar.
ay ve merkür kavuşumdaysa kişi Popüler ve entellektüeldir.Yeni idealleri vardır. Bu idealleri başarılarında yardımcı olur.
Ayrıca Böyle kişiler neşeli,esprili,hazır cevap olur.Bu özellikler en fazla hava grubu burçlarda görülür.Yükselen burcu ikizle,başak,terazi,yay ve kova olanlar mükemmel bir konuşmacı olabilir.

Merkür On ikinci Evde

Merkür 12.evde düşer, fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremez.

Merkür 12.evde, bilinçle bilinçaltı arasında bir köprü görevi görür. Bilinçli farkındalığı oluşturmanın yolu, psikolojik olarak derinlerde gizli olan yönlerin üzerine gitmekten geçer. Bu iki aşamada gerçekleşir: İlkinde, bilinçaltında yatan gerçeklerin üzerine gitmelidir. Onlar bunu yapmayı tercih etmeseler de er ya da geç bilinçaltında yatan gerçekler onları bulacaktır. İkinci aşamada, hayal alemine daldıklarında kafalarından geçenleri bir yere not almalıdırlar. Eğer bunu yapamıyorlarsa ya da hayal aleminden çıkamıyorlarsa yardıma ihtiyaçları vardır.

Merkür 12.evde, iç gözlem yaparak, psikoterapiye giderek, rüyalarının anlamını araştırarak bilinçaltını geliştirme ve bu şekilde onları neyin ayakta tuttuğunu bulmaya ihtiyaçları vardır.

Geçmişlerinde yaşadıkları, bilinçaltında izler bırakan olayları incelemelidirler. Önlerini net olarak görebilmeleri için, hayatlarının ilk dönemlerini (ya da geçmiş hayatlarını?) temizlemelidirler.

12.Evdeki herhangi bir gezegen zamanla etkisi yitirilen bir enerji olabilir. Merkür 12.evde bilinçaltına iner, fakat orada kalmaz, orada ne varsa onu alarak gelir. Merkür’ü 12.evde olanlar, aklına takılan düşüncelerinin ve dağınık zihinlerinin sıkıntısını çekerler.

Merkür’ün zor açıları varsa, hafızayı yitirmek gibi çeşitli korkuları olabilir.  

12.Evdeki gezegenler, sınırlarından emin değildirler. Merkür’ü 12.evde olanlar, hangi düşüncelerin kendilerine, hangisinin başkasına ait olduğunu birbirine karıştırırlar.  

Eğer Merkür’ün kötü açısı yoksa, bilinçaltına rahatlıkla inebilen, bu konuda yetenekli kişilikler ortaya çıkabilir.  

12.Ev, yapamadığımız, yapmaktan korktuğumuz şeyleri de içerir. Merkür burada, negatif düşünce biçimi oluşturabilir.

İkizler 12.evde, üzerinde çalışılması gereken bilinçaltındaki duygular, zihinde karmaşa yaratır.

Başak 12.evde ise, kişi takıntılı düşünmeye meyilli olur. Rahatlamaktan ve bırakıp gitmekten korkarlar.

Astrozenith.com

Çok teşekkürler Lavinya bilgiler için sara hastalığı için merkürü suçlamak ne derece doğru bilemiyorum int araştırma yaptım b vitamini eksikliğinden doğumdan gelen sebeplerden olabilir yazıyordu
sara hastalığı için merkürü suçlamak en büyük yanlışlık olur tabiki mislina.hiç bir gezegeni enerjilerinden dolayı suçlayamayız.zaten sara hastalığının kaynağı merkür değilgülücük nasılki pluton bazı açılarda kişinin fiziksel ölümüne işaret ediyor ve aaa keşke pluto burada olmasaydı demediğimiz gibi.çünkü bizi yaratan rabbimize sonsuz inancımız var.ve her derdin,hastalığın verenide odur,bu derde dermanı verende odur.ebedi hayata yolculuğumuzda Allah' ımızın emriyledir. yıldızları gökyüzüne dizende odur.sevgilergülücük
Sayfalar: 1 2 3 4
Referans Adresler