Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Dispozitör
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Öner Döşer'in, ´´Güneş Tutulması ve Avrupa Birliği Macerası´´ adlı makalesinden bir kesit, konu ile alakalı olarak topladığım açıklayıcı bilgilerden biri olması adına ekliyorum :

Alıntı:Klasik Astrolojide, şartların daha da ilerleyen süreçte nasıl gelişeceğini, gösterge gezegenin yöneticisi (dispozitör) gösterir. Venüs Akrep’te olduğundan, yöneticisi Mars bize şartların nasıl gelişeceğini göstermekte.

Bu makale ise; H. Kırkoğlu imzalı :

Alıntı:Dispozitör Astroloji'de önemli bir kavramdır ve dispozitörü güçlü bir gezegen zor durumda olsa bile bir şekilde destek alıyor demektir. Bu durumu satranç oyununda baskı altında kalan ama aynı zamanda başka bir taşla korunan taşa benzetebiliriz.

Yabancı bir kaynaktan elde edebildiğim bilgilere göre ise; dispozitör olayını şu şekilde değerlendiriyoruz.

Örneğin;

Güneş'i Koç.
Merkür'ü Koç.
Ay'ı İkizler.
Venüs'ü Kova.
Mars'ı Kova.
Neptün'ü, Satürn'ü ve Uranüs'ü Oğlak.
Jüpiter'i Yengeç.
Plüto'su Akrep.

Olan bir kişinin haritasını ele aldığımızda,

Güneş'in dispozitör'ü Mars.
Merkür - Mars.
Ay - Merkür.
Venüs - Uranüs.
Mars - Uranüs.
Neptün, Satürn, Uranüs - Satürn. (Satürn buradaki en güçlü gezegen çünkü kendi yöneticiliğinde dispozitör.)
Jüpiter - Ay.
Plüto - Plüto. (Güç konum,II.)

Buradaki birinciliği Satürn kaparken, ikinciliği aralarında Mars ve Uranüs bölüşmüş.

Merkür ve Ay ise sonuncu.

Sanırım burada Plüto'nun istisnai bir durumu var, az önce bahsettiğim sebepten dolayı. O nedenle Plüto sonuncu olmayı diğer iki gezegen gibi pek hak etmiyor bence... gülücük)

İleriki zamanlarda, vaktim olduğunca, yabancı kaynaklardan çevirebildiğim kadarıyla buradaki bilgi dağarcığını genişletmek istiyorum.

İlgili başlıkla ilintili, görüşlerinizi, sahip olduğunuz bilgileri, sizler de paylaşırsanız sevinirim, sevgiler.
güneş=oglak
merkür=yay
ay=aslan
venüs=balık
mars=balık
neptün=oglak
satürn=akrep
uranüs=yay
jüpiter=oglak
pluto=akrep olan biriyim buna göre:

güneş_satürn
merkür_jüpiter
ay_güneş
venüs_neptün
mars_neptün
neptün_satürn
satürn_pluto
uranüs_jüpiter
jüpiter_satürn
pluto_pluto
karamsar fazlamı karıştı ortalık neegülücük) sanırımhımm en güçlü gezegenim jüpiter dimi aprilios paylaşımlarınının devamını bekliyorum harika bir paylaşım olmuş teşekkürler
kaylayss Yazılan:karamsar fazlamı karıştı ortalık neegülücük) sanırımhımm en güçlü gezegenim jüpiter dimi aprilios paylaşımlarınının devamını bekliyorum harika bir paylaşım olmuş teşekkürler

kayli seni Jüpiter Vip yapmamın sebebini açıklayım.

Güneş-Jüpiter kavuşumuna sahipsin yani tipik bir oğlak değil , Jüpiteryen bir oğlaksın. daha merhametli , daha sosyal ve iyimser , daha idealist ve açıkfikirli.

ayrıca yükselen burcun Yay ve yöneticisi Jüpiter oluyor ve biliyorsunuz ki yükselen yöneticisi her zaman güçlüdür.

merkürün ve uranüsünde Yay burcundalar yani oldukça kuvvetli Jüpiter-Yay özellikleri taşıyorsun.

Asc üzerinde ki Uranüsünün de kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz ki mars ile güçlü açı yapıyor aynı zamanda. Uranüs sana özgürlük ve orijinallik katıyor.
farklı olmaktan ve değişiklikten hoşlanabilirsin , diğer pek çok oğlaka nazaran.

venüs ile marsın balık burcunda yani sende Neptün titreşimleride oldukça kuvvetli. sanatçı potansiyelin olduğunu söyleyebiliriz ama sen yinede her kaset çıkaracam diyene inanma gülücük
şaka bir yana hem jüpiteri kuvvetli hemde balık vurgusu olan biri olarak ÇOK SAF KALPLİSİN yorumu yapılabilir sana. bunun güzel yanı , duygularını en saf-duru haliyle yaşayabilmendir , hesapsızca seversin mesela.
ancak kötü yanı , hayal kırıklığına sık sık uğrayabilirsin , saf ve iyi niyetini suiatimal edenler çıkabilir hayatında.

sen aktif olmana rağmen , pek detaylı yorum yapamamıştım sana , şimdilik bu kadar yaptım ve temel potansiyelleri az da olsa açıklamaya çalıştım ok
Yıldırım Yazılan:kayli seni Jüpiter Vip yapmamın sebebini açıklayım.

Güneş-Jüpiter kavuşumuna sahipsin yani tipik bir oğlak değil , Jüpiteryen bir oğlaksın. daha merhametli , daha sosyal ve iyimser , daha idealist ve açıkfikirli.

ayrıca yükselen burcun Yay ve yöneticisi Jüpiter oluyor ve biliyorsunuz ki yükselen yöneticisi her zaman güçlüdür.

merkürün ve uranüsünde Yay burcundalar yani oldukça kuvvetli Jüpiter-Yay özellikleri taşıyorsun.

Asc üzerinde ki Uranüsünün de kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz ki mars ile güçlü açı yapıyor aynı zamanda. Uranüs sana özgürlük ve orijinallik katıyor.
farklı olmaktan ve değişiklikten hoşlanabilirsin , diğer pek çok oğlaka nazaran.

venüs ile marsın balık burcunda yani sende Neptün titreşimleride oldukça kuvvetli. sanatçı potansiyelin olduğunu söyleyebiliriz ama sen yinede her kaset çıkaracam diyene inanma gülücük
şaka bir yana hem jüpiteri kuvvetli hemde balık vurgusu olan biri olarak ÇOK SAF KALPLİSİN yorumu yapılabilir sana. bunun güzel yanı , duygularını en saf-duru haliyle yaşayabilmendir , hesapsızca seversin mesela.
ancak kötü yanı , hayal kırıklığına sık sık uğrayabilirsin , saf ve iyi niyetini suiatimal edenler çıkabilir hayatında.

sen aktif olmana rağmen , pek detaylı yorum yapamamıştım sana , şimdilik bu kadar yaptım ve temel potansiyelleri az da olsa açıklamaya çalıştım ok

ask öncelikle kocaman bir teşekkürler yıldırım abii olayları yorumlaman ve açıklaman cok cok güzel olmus bu yorumlarla kendimi bişey sanıcam saf kalpli falan gülücük) kimselere bulaşmamak ve herkezin iyiliği için kendimden cok fedakarlık yapmam su götürmez bir gerçek ortalıkta sevgi böcükü gibi dolasırım ellerim ceplerimde:D romantik olan herseye meraklıyım anlıycan ama gerçekten cok yaralar aldımkendimi oglak gibi hissetmiyordum zaten sadece calışırken gözüm birseyi görmez ve aldıgım işi yapmadanbitirmeden gözüme uyku girmez bunların dısında oglak özelliğim oldugunu sanmıyorum asırı dagınık gezmeye bayılan her ortamda ilğiye bogulan sıcakkanlı biriyim cokta sulu gözlüyüm jüpiterin afediciliğide bende hat saffada..kendim,i çözmek cok güzel bir duyguymus buradan tüm arakadaslarıma teşekkür ediyorum güzel yorumları için başta sna tabiki bu güzel aileyi bir araya getirdiğin için canımsın saolasın güzel ve beni mutlu eden bir yorum oldu..kısaca öptüm
Alıntı:karamsar fazlamı karıştı ortalık neegülücük) sanırımhımm en güçlü gezegenim jüpiter dimi aprilios paylaşımlarınının devamını bekliyorum harika bir paylaşım olmuş teşekkürler

Öncelikle, ''ben teşekkür ediyorum'' diyerek başlayayım.gülücük

Gezegenlerin dağılımına göre yıldız verelim, gezegen sayısındaki birikim arttıkça, yıldızı çoğaltalım.

güneş=oglak
(Satürn, *)

merkür=yay
(Jüpiter, *)

ay=aslan
(Güneş, *)

venüs=balık
(Neptün, *)

mars=balık
(Neptün, **)

neptün=oglak
(Satürn, **)

satürn=akrep
(Plüto, *)

uranüs=yay
(Jüpiter, **)

jüpiter=oglak
(Satürn, ***)

pluto=akrep
(Plüto, **, güçlü. Çünkü kendi yöneticiliğinde dispozitör.)

Benim bu hesaplamada gözlemlediğim sevgili Kaylayss, Satürn'ün ve Plüto'nun natal haritanızda dominant olduğu.

Jüpiter ve Neptün ise, ikişer yıldız ile (baskınlık sırasına göre) II. sırayı paylaşmışlar.

III. sırada ise Güneş var.

Bu dağılımınızı evlerinizle açıklarsak;

I. evinizde (yükselen); Uranüs, Merkür ve Neptün'ü görüyoruz.

(Solar Fire'dan çıkardığım haritanıza göre.)

Uranüs, Jüpiter
Merkür, Jüpiter
Neptün, Satürn tarafından dispozitor edinilmiş.

Fakat, buradan şöyle bir çıkarım'a varmak mümkün sanırım : Hem yükselen'inizin Jüpiter yöneticiliğinde olması hem de iki gezegeninizin de yine Jüpiter bazlı olması, size özellikle insanlara yansıttığınız karakteristik imajda yoğun bir Jüpiter vurgusu sağlamakta.

II. Ev:
Para ve maddi kazanç'a ayrılmış olan evinizde, Güneş ve Jüpiter yerleşimi mevcut.

Güneş, Satürn.
Jüpiter, Satürn.

II. evinizde Satüryen enerjiler tarafından yönetiliyorsunuz. Buradaki yoğun Oğlak / Satürn vurgusu,
kendnizi ciddi anlamda maddi güvence altına alma ihtiyacı içinde olduğunuzu gösterebilir.

III. Ev :

Venüs, Neptün.
Mars, Neptün.

Yakın akrabalar, kısa seyahatler, eğitim ve iletişim evinizde ise Neptün dispozitörlüğünde.

Kelimeleri dramatize ederek iletişim kurmaya yatkın birisi olabilirsiniz ya da iletişiminizde duygusal titreşimleri yoğun olan birisi olabilirsiniz.

Sanatsal öğretileri diğer akademik konulara nazaran, öğrenmeye daha açık olabilirsiniz.

IX. Ev :

Ay - Güneş etkinliğinde. Burada bir ihtimal olarak bakarsam, Güneş'inizin Oğlakta olması sebebiyle Ay/Aslanının içinde bulunduğu bir takım özelliklere Oğlak etkisi de katabilir diye düşünüyorum. (mantık içinde yanılmıyorsam).

Demek ki, duygusal ifadenizle (bu karşı tarafa yansıttığınız şekli itibari ile de olabilir, içselliğinizle de) parlayan, etki ve çekim sahibi olan birisiniz.

XI. Ev:

Plüto, Plüto artı Mars etkisi. Katmerli ya da süper güçleri olan etki.gülücük)

11. Ev, arkadaşlar, toplumsal düşünceler ve idealler ile açıklandığı için buradaki Plüto (Mars) / Akrep etkisi, belki de arkadaşlık ilişkilerinizde sahiplenici, kolay güvenemediği için şüpheci ve söz sahibi olmada ''benmerkezci'' bir tavır geliştirebilirsiniz.

XII. Ev:

Satürn, Plüto (Mars).

12. Ev içsel sığınaklarımız, insanlardan izole olduğumuz bölge. Burada, Güneş'inizin yöneticisi olan Satürn saklı ve üzerinde başka bir gezegenin vurgusu söz konusu olduğunda, yine bir ihtimal dahilinde, amatörce değerlendirmemde -ki sizin de belirtmiş olduğunuz üzere - yoğun Güneş Oğlağı etkileri taşımamaktasınız.

Sizin Oğlak duruşunuz belki de sadece kendinizi toplumdan izole ettiğinizdeki gerçekliğiniz.

İlk kez bu kadar kesin ifadelerle detaylı ve kişisel olan yorumlarda bulundum.

Demek ki size kısmetmiş gülücük) sevgili Kaylayss, umarım doğru tespitlerde bulunabildim.

hımm
Aprilios bende senin yönteme göre yapmaya çalıştım banada ufacık bir yorumlama getirirmisin?

Pluto - Akrep
(Plüto, *)

Satürn - Akrep
(Plüto, **)

Güneş - Yay
(Jüpiter, *)

Uranüs - Yay
(Jüpiter, **)

Merkür - Yay
(Jüpiter, ***)

Neptün - Oğlak
(Satürn, *)

Jüpiter - Oğlak
(Satürn, **)

Venüs - Oğlak
(Satürn, ***)

Ay - Oğlak
(Satürn, ****)

Mars - Kova
(Uranüs, *)

galaxia

Güneş-Merkür-Mars- Uranüs-akrep (mars+plüton)

Neptün-Venüs-yay(Jüpiter)

Ay-balık (Jüpiter-Neptün)

Satürn-aslan (güneş)

Jüpiter-boğa(Venüs)

Plüton-terazi(Venüs)

1.dispozitör mars+plüton
2.ci jüpiter +venüs
3.cü güneş+neptün

peki sevgili aprilios bana nasıl açıklamada bulunabilirsin
asc yay
jüpiter,mars,venüs,neptün -yay
satürün-boğa
uranüs-terazi
plüton-başak
merkür-oğlak
güneş-kova
ay- koç
bende istiyorumgülücük
Sevgili Qülşah, Galaxia ve Gizem;

Elbette ki vaktim ve bilgi birikimim yettiğince yorumda bulunmaya çalışırım.

Yalnız mutlak surette belirtmek isterim ki; okuyacağınız yorumlar astroloji yolculuğunda henüz kendini acemi sayan birisinin klavyesinden :D ve amatörce yapılmış olacaktır.

Bu nedenle yanılgı payımı kabul ediyorum.

Benden çok daha deneyimli ve birikim sahibi arkadaşların -eğer söz konusu olursa - eksiklerimi tamamlamalarını şimdiden rica ediyorum.

Sırayı bozmadan, sevgili Qülşah ile başlayalım.gözkýrpma

Plüto - Akrep - Plüto* (Mars) / II. Ev. (yönetici dispozitör, güçlü konum)
Satürn - Akrep - Plüto** (Mars) / II. Ev.
Güneş - Yay - Jüpiter* / III. Ev.
Uranüs - Yay - Jüpiter** / III. Ev.
Merkür - Yay - Jüpiter*** / Iv. Ev.
Neptün, Jüpiter, Venüs, Ay - Oğlak - Satürn**** / Iv. Ev.
Mars - Kova - Uranüs* / V. Ev.

Öncelikle ilk dikkatimi çeken, güney yarım küredeki gezegen birikimi oldu... Bildiğim kadarıyla bu yoğunluk, kişiye içedönük bir yapı hazırlar.

Tüm gezegenler, gök - tepe noktasının altında gizli çünkü.

Şimdi ise sıralama listesine bir göz atalım:

4 yıldızlı Satürn, 4. evinizdeki dispozitör.

3 yıldızlı Jüpiter, 3. ve 4. evinizde söz sahibi, kurallar ve ilgili kanallar Jüpiter gözetiminde.

Plüto / Mars, 2 yıldızla ikinci evinizde yoğun etkili. (parantez içinde belirttiğim sebep nedeniyle.)

Uranüs ise haritanızdaki hem açı aralığıyla (her ne kadar yorumumun devamında açı değerlerini incelemeyecek olsam da.) hem de bir adet yıldızıyla sonunculuğa yerleşmiş durumda.

N. haritanızdaki en yetki sahibi gezegen (dispozitör mantığıyla) Satürn.

Satüryen özellikler, özellikle duygusal yaklaşımlarınızı yansıtan Ay'ınızda net olarak fark edilebilecektir düşüncesindeyim.

Dolayısıyla, 4. ev konularında (aile, kökler...) direkt olarak gösterilen bir sevgi anlayışından söz edilemeyebilir.

Yüzeyde yakalanması zor olan fakat derinliğinizde taşıdığınız bir aile sevgisine sahip olabilirsiniz.

Bir ihtimal dahilinde (her ne kadar bunun için açılar da önem arz etse de) anneniz ile ilişkiniz mesafeli olabilir.

III. Ev:

İletişim, eğitim, yakın akrabalar evinde Jüpiteryen etkiler kapsamında.

Jüpiter dokunduğu evin özelliklerini genişletip, büyüttüğü için özellikle bu açılımdaki ''yakın akrabalar ve kardeşler'' konusunda vurgu oluşturabileceği ihtimalindeyim.

Yani, aile eşrafı ve (varsa) kardeşler kalabalık (?) olabilir.

II. Ev :

Maddi kazanç eğiliminizi ve potansiyelinizi gösteren eviniz ise; Plüto - Mars ortak yönetimliği altında.

Buradaki Akrep vurgusu, maddi olanakları elde etmede hırs ve üstün çaba artı, elde ettiğiniz kazancı har vurup, harman savurmaktan çok biriktirme ya da saklama eğilimi sağlayabilir sanırım.

Pek ufacık bir yorum sayılmasa da gülücük) doğru tespitleri yakalayabilmişimdir umarım.

Kısa bir mola arası, devam edeceğim...gülücük
çiçek
Aprilios Yazılan:I. evinizde (yükselen); Uranüs, Merkür ve Neptün'ü görüyoruz.

(Solar Fire'dan çıkardığım haritanıza göre.)

Uranüs, Jüpiter
Merkür, Jüpiter
Neptün, Satürn tarafından dispozitor edinilmiş.

Fakat, buradan şöyle bir çıkarım'a varmak mümkün sanırım : Hem yükselen'inizin Jüpiter yöneticiliğinde olması hem de iki gezegeninizin de yine Jüpiter bazlı olması, size özellikle insanlara yansıttığınız karakteristik imajda yoğun bir Jüpiter vurgusu sağlamakta.

II. Ev:
Para ve maddi kazanç'a ayrılmış olan evinizde, Güneş ve Jüpiter yerleşimi mevcut.

Güneş, Satürn.
Jüpiter, Satürn.

II. evinizde Satüryen enerjiler tarafından yönetiliyorsunuz. Buradaki yoğun Oğlak / Satürn vurgusu,
kendnizi ciddi anlamda maddi güvence altına alma ihtiyacı içinde olduğunuzu gösterebilir.

III. Ev :

Venüs, Neptün.
Mars, Neptün.

Yakın akrabalar, kısa seyahatler, eğitim ve iletişim evinizde ise Neptün dispozitörlüğünde.

Kelimeleri dramatize ederek iletişim kurmaya yatkın birisi olabilirsiniz ya da iletişiminizde duygusal titreşimleri yoğun olan birisi olabilirsiniz.

Sanatsal öğretileri diğer akademik konulara nazaran, öğrenmeye daha açık olabilirsiniz.

IX. Ev :

Ay - Güneş etkinliğinde. Burada bir ihtimal olarak bakarsam, Güneş'inizin Oğlakta olması sebebiyle Ay/Aslanının içinde bulunduğu bir takım özelliklere Oğlak etkisi de katabilir diye düşünüyorum. (mantık içinde yanılmıyorsam).

Demek ki, duygusal ifadenizle (bu karşı tarafa yansıttığınız şekli itibari ile de olabilir, içselliğinizle de) parlayan, etki ve çekim sahibi olan birisiniz.

XI. Ev:

Plüto, Plüto artı Mars etkisi. Katmerli ya da süper güçleri olan etki.gülücük)

11. Ev, arkadaşlar, toplumsal düşünceler ve idealler ile açıklandığı için buradaki Plüto (Mars) / Akrep etkisi, belki de arkadaşlık ilişkilerinizde sahiplenici, kolay güvenemediği için şüpheci ve söz sahibi olmada ''benmerkezci'' bir tavır geliştirebilirsiniz.

XII. Ev:

Satürn, Plüto (Mars).

12. Ev içsel sığınaklarımız, insanlardan izole olduğumuz bölge. Burada, Güneş'inizin yöneticisi olan Satürn saklı ve üzerinde başka bir gezegenin vurgusu söz konusu olduğunda, yine bir ihtimal dahilinde, amatörce değerlendirmemde -ki sizin de belirtmiş olduğunuz üzere - yoğun Güneş Oğlağı etkileri taşımamaktasınız.

Sizin Oğlak duruşunuz belki de sadece kendinizi toplumdan izole ettiğinizdeki gerçekliğiniz.

İlk kez bu kadar kesin ifadelerle detaylı ve kişisel olan yorumlarda bulundum.

Demek ki size kısmetmiş gülücük) sevgili Kaylayss, umarım doğru tespitlerde bulunabildim.

hımm[/font]

canımsın yorumun harikaymış aprilios bence devam etmelisin ilk olmak beni cok mutlu etti sanslıyımdır..bende sana sans getiririm inş bundan sonra yorumlarını böyle güzel olması dileğiyle öptüm..ve cok dogru tespitlerdi..2 evimde ki yorumun özellikle cuk oturdu diyebilirim kendimi bildim bileli kimseden para isteyemeyen ben bunun için en ucuk yerlerde bile calıstım para kazanmak aynı zamandada kariyerim için egitim hayatımla birlikte yürütmek cok cok zordu ama oglak inadı ve sabrı saolsun bana yardımcı oldu birde su savurganlıgım olmasa genelde arkadaslarıma sevdiklerime hakettiğinden fazlasını vererek zor durumda kalan ben gülücük)
12 evle ilğil,i toplumdan izole olup içime döndüğümde cok karamsar korkak (kaderci)melankolikve kariyer delisi olan plancı bir kız oluyorum ben bile kendimi anlatamıyorum ruhum iki ucurum gibi bir yanım cocuk en deli ucuk kaçık fikirlerle istediğini yapan insan bir yanım kaderci melankolik içine kapanık korkak olgun bir kız
kısaca güzel bir yorum aldım cokk saolasın öptüm
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Referans Adresler