Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Ütopik Yaklaşım : En İyi Harita :))
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
sevgili arkadaslarım,

benim aklıma şöyle bir soru geliyor? dunyanın en iyi, en başarılı, en güçlü, en sağlıklı, en mutlu....en bi ...si olan yani tip top olan bir kişinin haritası sizce nasıl olmalıdır?
gezegen dağılımı, evler, açıları ... hadi bakalım çalışma zamanı, her türlü fikire saygılıyız, nedenlerle niçinlerle, yani çünkülerle açıklamalarınızı bekliyoruz....

sevgiyle kalın,
gülücük)

vivienleigh

benim bildiğim ' tip top olan 'bir harita yok..:D ben astrolojiyi ablamın eve getirdiği kitaplardan tanıdım öğrendim de diyemem..basmakalıp bilgiler vardı ve hep neden diye de düşündüm hala düşünüyorum..91 yılında kırkoğlunun imzalı bir kitabını getirmişti sonra ,ilk kitabıydı kırkoğlunun daha anlaşılırdı basmakalıplık yoktu tamamen yorumlama sanatı içeriyordu ve hoşuma gimişti farklıydı ve düşünmeyi öğretiyordu..eski astrologlolar lillyler falan astrolojiye epey kafa yormuşlar onların bilgileri bizim eski osmanlı ve öncesi astrologların bilgileri bir derya tabii.hatta kehanet düzeyinde fakat şimdi doğru olan kehanete dönüştürmeden tüm dinamikleriyle açık kapı bırakarak yorumlamak ..ama onların gerçekleri de yadsınamaz yani belki de latince arapça falan bilerek de öğrenmek lazım.. astroloji de kıyafet değiştirdi şimdi hippi takılıyor gülücük)zor eve ve zor açıya kızıyorsun böyle birşey yok diyorsun havaya göre giyinirsin diyorsun ama bence hava bazen tipi fırtına oluyor mis gibi bahar yaz havası varken fırtıyla uğraşmak zor değil mi?fırtına işte burada bence zor açı veya gezegen ..mesela havadan bahsedeyim pluto 1. evde fırtınadır kişi bununla nasıl yaşamayı öğrenecek çok zor ..dibin dibi 12. ev manastırlar kapatılmalar belki de ceza evleri karanlık bir ev ..oysa 9. evde ufukta kalan bir jüpiter ,ufuğun altındaki geri giden bir jüpiterden daha sevimli bana göre ..6. evdeki bir plutoyu nasıl sevimli hale getireceğiz çalışarak kölelik mi ,kölelik kalkalı çok oldu ama ..8. ev ölümlerin kayıpların risklerin evi işte varsa harika bir ev diyen diyen o pembe gözlüklerden ben de isterim dediğin gibi soğuk havada üzerine palto al dersen alayım ama ölümün neresi sevimli bana açıklar mısın sevgili uranus ?mesela doğum gününü bilmediğim babaannemden bahsedeyim..kadın o kadar ölüm tatmış ki sanırım 8. evi bayagı faaliyetteydi zaten akrep olduğuna dair de şüphelerim oldu hep.annesi babası küçükken ölmüş,amcaları büyütmüş,evlenmiş 3 çocuk yapmış biri ölmüş hemen ardından gencecik kocası ölmüş hadi duruma göre giyinsin bakalım zor hem de çok zor....svegili uranüs ben haritada sevimli açı ve gezegenler olduğu kadar sevimsiz gezegenlerin sevimsiz yerlerde olduğunda o kader dediğimiz yaşamak zorunda olduğumuz durumlarına inanlardanım ..hayatta artılar ve eksiler iyiler ve kötüler daima vardır ve olmalıdır ...

vivienleigh

bir de şunu eklemek istiyorum haritamız böyle diye biz bunları yaşamıyoruz ,biz bunları yaşamk zorunda olduğumuz için haritamız böyle ,yoksa bir gök haritası nereden bilebilirdi benim daha küçücükken babamdan ayrı büyüyeceğimi gülücük ama bunu yaşamak zorundandaydım tabiki haritam böyle olduğu için değil bunu yaşamak zorunda olduğum için..yaşayacağım diğer şeyler de beni çok fazla korkutmuyor dedim ya ağacın kabuğunda bile yaşama gücüm daha 3 yaşındayken oluştu çünkü...ama acısı tabiki geçse de yaranın izi geçmez..yezdaya katılıyorum..zor açılar güç verir.adaptasyon kolaylığı sağlar..
yaaa arkadaslar alttarafı bi oyun oynayalım dedim...ohhooo herkes filozof...tabii ki en iyi harita diye bişey yok... kötü haritada yok... ama yine bi beyin fırtınası yapalım diyorum...
mesela burcu ne olmalı? yukseleni ne olsun, hatta bi isim verelim bu kişiye....bu kişi bizim forumun maskotu olabilir mesela... dogum tarihi olmayan bir maskot....gülücük)
boylelikle bir tartışma ortamı açmış oluruz, bir haritada neler guzel olabilir, kişi nasıl şanslı olabilir, nasıl saglıklı filan olur... yaratıcılıklarımızı ortaya dokmuş oluruz....aynı zamanda da bir suru sey ögrenmiş oluruz hep beraber... ben daha düşünmedim ...ama hep beraber düşünürsek bir şeyler ortaya cıkabilir diye dusunuyorum.... bilmiyorum ne zararı olabilir böyle bir tartışmanın...
yine de siz bilirsiniz tabii...
gülücük)

vivienleigh

ben de fazla ütopik takılmışım canım öyle desene oyun oynuyoruz diye babaannemden girdim ufaklığımdan çıktım astroloji tarihine daldım gülücük bence yay olsun severim burcumu yükselenim de oğlak olsun sivri çeneli uzun boyunlu tay gibi hem burcumdaki havayiliği de alır.oturaklı sakin olurum çalışkan ciddi görünümlü.. ay aslanda olsun ..
ay aslandaaaan ışıııldııırrr... yaylalaaaaaar yaylalaaaarrrr.....gülücük))
bence burcu oglak yukseleni de koç olsun derim.... hatta marsı 1. evde olsun... guclu bunyesiolur... Guneside 10 evde olsun mesela, yönetici olur..ama neptunle ya da venusle uyumlu açısı olsun guneşinin bence...biraz yumusatır onu, hııı nedersiniz? yokmu arttıraaannn...gülücük)) aslında herkes fikrini soylesin sonra ortak bir noktaya gelelim.... öncelikle burcu ve yukseleni hakkında oybirliği yapalım... ve gunesi hangi evde olsun onu tartışalım öncelikle....acelemiz yok bekleriz....gülücük)

vivienleigh

jüpiteri yayda 9. evde olsun ufuğun üstünde merkürü ikizler olsun hızlı konuşsun kimse birşey anlamasın ama çok da zeki olurlar.. gülücük pardon merkür ikizlerde olamaz burcu yaysa merkür ya yay ya oğlak ya akrep olur güneşten fazla uzaklaşamaz..
yukselen oglak 2 etti...baskalarını da bekleyelim, bakalım neler cıkacak....
Yükselen oğlak iyidir.Görüntü akılda kalıcı olur.
ne oldu benden mi bahsediyosunuz :D
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Referans Adresler