Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: BUDHA (MERKÜR)
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merkür, kültür olguları ile iletişim konularının gezegenidir. Etkisi ile faydalı olup, enerjisini yönelterek karakteristik özelliklerini çalıştırır. Bununla beraber doğal olarak cinsiyetsiz oluşu ve uyuşumu benimsemesi yüzünden kavuştuğu veya görünüm yaptığı gezegenin doğasını benimser. Bu yüzden yerleştiği evdeki etkileri incelemeden önce etraflıca durumu analiz edilmelidir. Bunun yanında Merkür’ün sert ve zararlı bir gezegenle kavuşum yapması durumunda kendi karakterini değiştireceği ve olumsuz etkiler saçacağı unutulmamalıdır. Bu durumda öteki gezegen Mars ise, olumlu etkiler saçar hale gelecektir. Yine de iki gezegeni barındıran evin iki olumsuz gezegene sahip olduğu gerçeği değişmeyecektir.
Merkür zeka ve kavramayı, konuşma becerisini, eğitimi ve tüm akıl uğraşlarını yönetir. Yazarların, öğretmenlerin ve hatiplerin yaratıcılığından sorumludur. Aynı zamanda ticaret ve pazarlama alanlarını yönetir. İşadamlarının yaşamlarına ışıklarını saçar
Merkür’ün çalıştığı öteki alanlardan biri sinir sistemi diğeri de güven duygusudur. Bu nedenle gezegenin zararlı etkilediği haritalara sahip kişiler sinirli, aşırı heyecanlı, ukala ve güvenilmez olurlar.
Merkür’ün kötü niyetle olmasa da yüzeysel tabiatı nedeniyle belirli evlerde zarar verdiği bilinir. Bu özelliği nedeniyle Hint bilgeleri ona flörtçü ve iki yüzlü diyerek, bağımsız karakterine dikkat çekmişlerdir.
Batı astrolojisi ile Hint sistemi arasında Merkür konusunda küçük farklar vardır. Batılılar, Hintlilerin Merkür’ü kova yerine başak burcunun ilk 15 derecesinde yükselimde saydıklarını ileri sürerler. Ayrıca, Hintlilerde akıl yöneticisi olarak Merkür yalnız bırakılmamıştır. Bu görevi Ay ile paylaşmaktadır. Tarafsız düşünürsek gerçekten de duygularımızla mantığımız arasında hangimiz kesin bir çizgi olduğunu ileri sürebilir ?
Merkür cinsiyetsiz, yansız, soğuk ve nemli bir gezegendir. Doğrudan güç aldığı 1. Evde yerleşmesi en faydalı durumdur. Başak’ın ilk yarısında yükselimde ve güçlüdür. Balık’ta ise alçalımda ve zayıftır. Ayrıca yönetici olduğu İkizler ve Başak’da iyi sonuçlar çıkartır. Koç burcu yansızdır. Boğa dostdur. Yengeç’de zararlıdır. Aslan da dost olurken, Akrep, Yay, Oğlak ve Kova yansız (nötr) davranır.
Merkür genç bir gezegendir. Kişinin fiziksel görünümü ile bağlantılı ev veya gezegen ile ortaklıkları genel olarak genç görünmeyi sağlar. Merkür’ün dostları Güneş ve Venüs’tür. Ay, Merkür’ün düşmanıdır. Mars, Jüpiter ve Satürn yansız kalırlar.
Merkürün Yansımaları
Akıl ve idrak ;Eğitim, öğrenme, eğitme ;Konuşma kabiliyeti, şairlik ; Kendine güven, iletişim (haberleşme) ;Yazım ve çizim, kitaplar ; Yayımcılık, yazılı kağıtlar ;Bilinçli zihin, entellik, analiz yeteneği ;Alım-satım, ticaret, iş hayatı ;Espri yeteneği, nüktedanlık ; Astroloji, matematik ;Sinir sistemi, ciğerler, bağırsaklar ;Sinir buhranı, beyin hastalıkları, sara ;Kısa yolculuklar, Yazarlar, astrologlar, sekreterler ;Kuzey yönü, Çarşamba, zümrüt.
merkür ün retro olması kendini ifade de sorun oluşturur..ay ile kavuşumda olması duyguları ifadede zorluk güneşle kavuşumda olması ise,kişilik ve ego tatminin zor olduğunu gösterir.bazen ben kimim neyim diye sorduğunuz olmuştur..asıl içte kalan kişiliği ortaya çıkaramadığınız görülebilir..
amine düzeltirsin tabii bence astrolojinin en iyi yani bu yani psikolojiyi bozup umutsuz olmaktansa yanlislarimiz nerde onlari görüp düzeltmemiz en iyisi ;)
amine Yazılan:peki bu tur eksi yonlerimizi duzeltemezmiyiz??yani hep boylemi kalcam??

eğer bunu eksi bir özellik olarak görüyorsan sana şöyle diyeyim;merkür retro olduğu zamanlar senin bu özelliklerin daha baskın hale gelir..ileri hareket geçtiği zaman düzelir..kendi fikrimi söyleyecek olursam bu konumla ilgili,belki dışarıya çıkarttığın gerçek amine seninde hoşuna gitmeyecek..belki böylesi senin için daha iyidir gözkýrpma
Merkurler Marsin 8.evde ikizler de olmasi kotu mu iyimi tam anlayamadim simdi aðla...
Referans Adresler