Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Haritası Bize En Çok Benzeyen Ünlüler
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Merak ettiğimiz ünlülerin doğum haritalarını incelemekten öte, haritalarımızın benzediği ünlüleri incelemek bizi bir adım öteye taşımaz mı? Astroloji konusunda yeni olduğum için yeterli bilgi ve donanıma sahip değilim. Ama haritalarımızın benzer olduğu ünlüleri inceleyerek, hangi konularda başarılı olabileceğimizi ve bu başarıyı yakalayabilmek için izlenmesi gereken yolu, ünlünün hayat hikayesini okuyarak keşfedebileceğimizi düşünüyorum. İşte bu noktada da, yeterli donanıma sahip olan yetkililerin dikkatini çekmek istiyorum; Böyle bir teknoloji mevcut mu, mevcut değilse yapılabilir mi? Yani, kendi haritamızın, mevcut data base'deki haritaların hangisi ile en çok eşleştiğini saptayabilecek bir program veya sistem? Göstereceğiniz ilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Sevgilerle,

Melancholic
hoşgeldiniz melancholik düşüncelerine bir parca eklemek istiyorum

Bence her insanın haritası kendine özel ..bulunan haritada ortak olan bir iki seyi bulup bizimde öyle olacagımızı,aynı hayatı yaşayacagımızı göstermez değil mi? Bir gezegen bir acı bile herseyi tüm haritayı degiştirebiliyorken (bazı gezegenler nesilleri etkiliyorken örn:pluto) bizim haritamıza %75( bu orana ulaşabileçegini bile sanmıyorum) benzeyen bir haritanın bize yararı olabilirmi olamaz denmez ama haritası bize %70 benzeyen sahsın yasam öyküsünü bizimde yaşamamız büyük biryanılgı olurdu. zaten astroloji gezegenlerin insalar üzerindeki etkileri değilmi yüzyıllarca insanlar etkilenmiş,devirler sahit olmus neden bütünden başlayıp tekile ULAŞMAK VARKEN tek oldugumuzu bizim özel seylere sahip oldugumuzu bilerek kendi haritamızı arastırıp bu ögrendiğimiz bilğiler ısıgında başka insanlara yardımcı olmayalım yüce allahımın kudreti herkezi özel ve kuskusuz mükemmel yarattı herkezin amacı var bu dünyada... benim anlatmak istediğim bu.. aslında hoş bende isterdim böyle bir programın olmasını ama bana kalırsa imkansız ve güvenirliği olmayan(bir çok insanı etki altında bırakacak) bir calışma olurdu eglenirdik belkide bize motivasyon bile katardı paylaşım için teşekkürler yinedegülücük saygılarımla KAYLİ
kaylayss Yazılan:hoşgeldiniz melancholik düşüncelerine bir parca eklemek istiyorum

Bence her insanın haritası kendine özel bulunan haritada ortak olan bir iki seyi bulup bizimde öyle olacagımızı aynı hayatı yaşayacagımızı göstermez değil mi? neden? bir gezegen bir acı bile herseyi tüm haritayı degiştirebiliyor bazı gezegenlerin etkileri nesilleri etkiliyor örn:pluto bizim haritamıza %75 benzeyen bir haritanın bize yararı olabilirmi olamaz yani bizim haritamıza %70 benzeyen sahsın yasam öyküsünü bizimde yaşamamız büyük biryanılgı olur. zaten astroloji gezegenlerin insalar üzerindeki etkileri değilmi yüzyıllarca insanlar etkilenmiş devirler sahit olmus neden bütünden başlayıp tekile ULAŞMAK VARKEN tek tek parcaları birleştirerek aklımızı karıştıralım yüce allahımın kudreti herkezi özel ve kuskusuz mükemmel yarattı herkezin amacı var bu dünyada benim anlatmak istediğim bu.. aslında hoş bende isterdim böyle bir programın olmasını ama bana kalırsa imkansız ve güvenirliği olmayan bir calışma olurdu eglenirdik belkide bize motivasyon bile katardı paylaşım için teşekkürler yinede:D heralde astrolojiyi hemen ögrenmek niyetinde birisiniz acelecilik var gibi gülücük saygılarımla KAYLİ

Öncelikle fikir paylaşımın için gerçekten teşekkür ederim. Amacım, senin de bahsettiğin gibi, tümdengelimden çok tümevarım. Tabii ki belirttiğin gibi bir açının farklı olması, farklı sonuçlara yol açacaktır. Haritalarımız, bir bakımı bizim parmak izlerimiz gibi. Herkesin kendine özgü ve diğerlerinden farklı (Farklı zamanlarda doğan kişilerin, tıpa tıp aynı haritaya sahip olabilirler mi bilmiyorum açıkçası) . Kendimi biraz daha açık bir şekilde ifade etmem ve örnek vermem gerekirse ; Haritası, bizim haritamıza %70 oranla benzeyen birini incelersek ve bu kişinin yaşamı ile haritasını karşılaştırırsak, elimize çok değerli bilgilerin geçeceğine inanıyorum. Farklı olan %30'un , ünlünün hayatında nelere yol açtığını ve bizim %30'umuzun bizi nasıl etkileyebileceğini kestirebilirsek, başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Tabii bu düşüncelerin, astroloji konusunda "çaylak" diye tanımlanabilecek biri tarafından söylendiğini de unutmamak gerekir. Çünkü, söylediğim şeyler çok teorik ve varsayım. Harita konusunda %70 gibi bir eşleşme oranı yapılabilir mi, bu varsayımlar pratiğe dökülebilir mi ? Açıkçası pek fikrim yok. Bu yüzdendir ki, benden daha tecrübeli ve donanımlı olan siz değerli arkadaşlarıma danışmak için bu konuyu açmış bulunmaktayım. İlginiz için tekrar teşekkür eder , iyi günler dilerim.

Sevgilerle,
Melancholic
güzel bir fikir hatta zamanında benimde düşündüğüm ve kendim için üzerinde çalıştığım bir fikir , bunu söyleyim öncelikle verygood

söylediğin şeyi yapmanın pratik yolu varmıdır , öyle bir bilgisayar programı vb. birşey varmıdır bilmiyorum melancholic.
ben kendim için inceleme yaparken şunu buldum , benimle aynı gün doğan bir ünlü elbette ASC ve MC hariç neredeyse benimle aynı haritaya sahip olacaktı ve onu buldum gülücük

ünlü ingiliz futbolcu , Michael Owen benimle aynı gün ( ve tabii aynı yıl ama doğum saati farklı olabilir ) doğmuş..

spora ve özellikle futbola karşı hem sevgim hemde az bişi yeteneğim olduğunu söyleyebilirim.

bilemiyorum hayat şartları belki daha farklı olsaydı o doğrultuda seçimler yapabilirdim ama şimdi görüyorum ki ben Mars-Jüpiter Kavuşumunun verdiği yüksek enerjiyi , araştırmak , yazmak , düşünmek gibi zihinsel aktiviteler üzerine kullanıyorum , kimbilir belkide Owen isimli o futbolcuda pek az kişinin bildiği şiirler yazıyordur yada belkide çaktırmadan astrolojiyi takip ediyordur ;)

konuyla ilgili şunu önereyim ;

haritanızın en güçlü potansiyellerinin , ünlüler tarafından nasıl kullanıldığını araştırabilirsiniz..

yani haritası size en çok benzeyeni bulmak zor bir işlem ancak söylediğim şeyi yapmanız aslında melancholic arkadaşımın sözünü ettiği şeyi yapmakla aynı şey diyebiliriz..

örneğin haritanızda Kova burcunda 3'ten fazla gezegen varsa , Kova vurgusu olan ünlüler kimlerdir , neler yapmışlardır bunu araştırabilirsiniz.

ya da örneğin haritanızda Neptün güçlü durumdaysa , Neptünyen ünlüler neler yapmışlar neleri başarmışlar ortak yönleri nedir vb. incelemeler yapabilirsiniz..
galaxia Yazılan:astrotheme.com da sol tarafta -Your Astro-Twins-butonu var tıklayın ve araştırın kolay gelsin

evet galaxia baktım ancak bu sistemin ''astro twins'' kavramı ile alakası yok , kolayına kaçmışlar , sadece aynı gün doğan ünlüleri sıralamışlar yani 3 mayıs 1984'te doğduysanız tüm 3 mayıslıları yazmışlar sırayla.
Yıldırım Yazılan:güzel bir fikir hatta zamanında benimde düşündüğüm ve kendim için üzerinde çalıştığım bir fikir , bunu söyleyim öncelikle verygood

söylediğin şeyi yapmanın pratik yolu varmıdır , öyle bir bilgisayar programı vb. birşey varmıdır bilmiyorum melancholic.
ben kendim için inceleme yaparken şunu buldum , benimle aynı gün doğan bir ünlü elbette ASC ve MC hariç neredeyse benimle aynı haritaya sahip olacaktı ve onu buldum gülücük

ünlü ingiliz futbolcu , Michael Owen benimle aynı gün ( ve tabii aynı yıl ama doğum saati farklı olabilir ) doğmuş..

spora ve özellikle futbola karşı hem sevgim hemde az bişi yeteneğim olduğunu söyleyebilirim.

bilemiyorum hayat şartları belki daha farklı olsaydı o doğrultuda seçimler yapabilirdim ama şimdi görüyorum ki ben Mars-Jüpiter Kavuşumunun verdiği yüksek enerjiyi , araştırmak , yazmak , düşünmek gibi zihinsel aktiviteler üzerine kullanıyorum , kimbilir belkide Owen isimli o futbolcuda pek az kişinin bildiği şiirler yazıyordur yada belkide çaktırmadan astrolojiyi takip ediyordur ;)

konuyla ilgili şunu önereyim ;

haritanızın en güçlü potansiyellerinin , ünlüler tarafından nasıl kullanıldığını araştırabilirsiniz..

yani haritası size en çok benzeyeni bulmak zor bir işlem ancak söylediğim şeyi yapmanız aslında melancholic arkadaşımın sözünü ettiği şeyi yapmakla aynı şey diyebiliriz..

örneğin haritanızda Kova burcunda 3'ten fazla gezegen varsa , Kova vurgusu olan ünlüler kimlerdir , neler yapmışlardır bunu araştırabilirsiniz.

ya da örneğin haritanızda Neptün güçlü durumdaysa , Neptünyen ünlüler neler yapmışlar neleri başarmışlar ortak yönleri nedir vb. incelemeler yapabilirsiniz..

Astroloji konusunda yeni olduğum için bunları söylemek haddime olmayabilir ama, Owen ile sizin doğum saatleriniz arasındaki olası fark haritayı çok değiştirmez mi? Yani Evlere düşen gezegenler değişecek. Örnek: Sizin satürn'ünüz 4. Ev'inizdeyse ve aile konusunda sıkıntılar yaşarken, Owen'ının 5. Ev'indeyse çocuklar veya aşk gibi konularda sıkıntı çekmeyecek midir? Bu tür ev farklılıkları da sizi bambaşka bir insan yapar diye düşünüyorum.

Sevgilerle,
Melancholic
melancholic Yazılan:Astroloji konusunda yeni olduğum için bunları söylemek haddime olmayabilir ama, Owen ile sizin doğum saatleriniz arasındaki olası fark haritayı çok değiştirmez mi? Yani Evlere düşen gezegenler değişecek. Örnek: Sizin satürn'ünüz 4. Ev'inizdeyse ve aile konusunda sıkıntılar yaşarken, Owen'ının 5. Ev'indeyse çocuklar veya aşk gibi konularda sıkıntı çekmeyecek midir? Bu tür ev farklılıkları da sizi bambaşka bir insan yapar diye düşünüyorum.

Sevgilerle,
Melancholic

elbette değişecektir bişeyler..

ancak konu başlığımız olan EN ÇOK BENZEYEN ÜNLÜLER durumuna en iyi örnek aynı gün-aynı yıl doğanlar olacaktır çünkü değişen SADECE EVLER OLACAKTIR oysa gezegenlerin burları açıları dereceleri hep aynı olacaktır.

yani Owen ile PEK ÇOK KONUDA ortak yönümüz olacaktır ki yukarıda sözü geçen %70 ve daha fazlası olacaktır..
ve tabii ki farklarda olacaktır , ancak Owen'ın bana , brad pitt yada albert einstein'dan DAHA ÇOK benzeyeceğine bahse girerim gülücük
elbette değişecektir bişeyler..

ancak konu başlığımız olan EN ÇOK BENZEYEN ÜNLÜLER durumuna en iyi örnek aynı gün-aynı yıl doğanlar olacaktır çünkü değişen SADECE EVLER OLACAKTIR oysa gezegenlerin burları açıları dereceleri hep aynı olacaktır.

yani Owen ile PEK ÇOK KONUDA ortak yönümüz olacaktır ki yukarıda sözü geçen %70 ve daha fazlası olacaktır..
ve tabii ki farklarda olacaktır , ancak Owen'ın bana , brad pitt yada albert einstein'dan DAHA ÇOK benzeyeceğine bahse girerim gülücük
[/quote]

Owen'dan çok, Keanu Reeves'a benziyorsun bence =P

Şaka bir yana, ben gerçekten de planetlerin birbirlerine olan açılarının öneminin , evlerden daha az olduğunu düşünüyordum. Bunun yanlış olduğunu da öğrenmiş oldum sayenizde. Teşekkür ederim
Yıldız haritasındaki konumları değerlendirdiğimde bana en çok benzeyen ünlüler benden bir gün sonra doğan Jennifer Love Hewitt ile aramızda 8 yaş olan Ellen Page.Jennifer Love Hewitt ile Yükselenlerimiz ve Ay burçlarımız farklı ama Mars, Güneş ve Venüslerimizin bulundukları burçlar ve yaptıkları açılar hemen hemen aynı.Ellen Page'inse doğum saati kesin değil o nedenle bazı konularda kesin konuşamıyorum.Eğer gece saat 01'den sonra doğmuşsa Güneş,Ay,Venüs ve Merkür burçlarımız aynı oluyor.Güneş-Ay karesi,,Güneş-Venüs yarıkaresi,Merkür-Ay karesi,Ay-Jüpiter üçgeni haritalarımızdaki ortak açılar.
vikipedi den doğum günü sizinle aynı olan kişilere bakabilirsiniz yalnız şunu unutmayalım ki yıldız haritamız tıpkı parmak izimiz gibi biriciktir çünkü gezegenleri evleri dereceleri açılarıyla ikizlerde dahi farklılık gösterebilir gülücük
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Referans Adresler