Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Shakira
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
Shakira Isabel Mebarak Ripoll, (d. 2 Şubat 1977, Barranquilla, Kolombiya) ya da kısaca Shakira, Lübnan asıllı Kolombiya'lı şarkıcıdır. 90'ların sonuna doğru patlama yapan Latin pop müzik furyasındaki en önemli isimdir. Özellikle yarı Arap yarı Latin figürü danslarıyla insanların beğenisini toplamıştır. Aynı zamanda beste de yapan sanatçı 2 kez Grammy, 8 kez Latin Grammy ödülü almıştır. Shakira'nın toplam albümlari 60 milyon satmıştır. 122 adet ödülü vardır. Hips Don't Lie single 10 milyon satarak en çok satan singlelar arasına girmiştir.Dünyanın en çok satan albümleri

Shakira aynı zamanda Kolombiya'da faaliyet gösteren Pies Descalzos adlı bir sivil toplum örgütünün kurucusu ve onursal başkanıdır. 6 yaşında ilk bestesini yapmıştır ayrıca 140 lık IQ'su ile ne bir sanatçıda zekanın olması gerektiğini bize fazlasıyla göstermiştir. Danslarını büyükannesinden öğrenmiştir. Ayrıca Shakira, içki ve kahve içmiyor, 3 kız 4 erkek kardeşi var, çikolataya bayılıyor, Portekizce, İtalyanca, İspanyolca, İngilizce ve Arapça dillerini çok iyi biliyor.Shakira, Arapça'da "Şükran" (Teşekkür) anlamına gelmektedir.
Konu başlıkları
[gizle]

* 1 Müzik Kariyeri
o 1.1 Magia (1991)
o 1.2 Peligro (1993)
o 1.3 Donde Estan Los Ladrones? (1998)
o 1.4 MTV Unplugged Dvd (2000)
o 1.5 Laundry Service (2001)
o 1.6 Grandes Exitos (2002)
o 1.7 Fijacion Oral vol.1
o 1.8 Oral Fixation Vol.2
o 1.9 Kişisel Hayatı
o 1.10 shakira hakkında
* 2 Diskografi
* 3 Single
* 4 Dış bağlantılar

Müzik Kariyeri

Magia (1991)

1991 senesinde “Magia” adlı ilk albümünü daha 14 yaşındayken yayınlayan Shakira, albümle istediği ilgiyi göremedi.

Peligro (1993)

1993 senesinde ise “Peligro” adlı 2. albümünü piyasaya süren sanatçı, bu albümle ilk albümünden daha fazla ilgi gördü. Ne var ki 2. albümü sırasında 16 yaşında olan genç müzisyen, müzik kariyerinden önce okulundan mezun olması gerektiğine karar verdi. Pies Descalsoz (1995) 1995 yılında müziğe kesin dönüşü bu albümüyle gerçekleştirdi.Bu 3. albümüydü ve piyasaya çıkar çıkmaz sekiz ülkede liste başı yaparak haftalarca inmedi.Ve dünyada 6 milyon kopya sattı.Türkçe adı "Çıplak Ayaklar" olan bu albüm,adını daha sonraları Kolombiyada faaliyet gösteren, Shakiranın da kurucusu ve onursal baskanı olduğu bir sivil toplum örgütüne verdi.

Donde Estan Los Ladrones? (1998)

1998 yılında çıkan "Donde Estan Los Ladrones"yani Türkçe adıyla "Hırsızlar Nerede"albumü Shakirayı uluslar arası ünle tanıştıran ilk albüm oldu.Albüm dünyada 8 milyon kopya sattı. Bu albüme damgasını vuran "Ojos Asi" adlı parçada köklerinden gelen arap esintilerini dile getiriyordu.Müzik piyasası arayıpda bulamadığına kavuşmuştu...Gloria Estefan ispanyolca olan "Ojos Asi"yi ingilizceye çevirmek için Shakiraya teklifde bulunmuş fakat Shakiranın başka planları vardi ve çocuğu gibi sevdigi sarkılarının üzerindeki kontrolünu başkalarına bırakmayi düşünmüyordu...Albümde No Creo,Inevitable,Tu,Ciega Sordomuda,Donde Estan Los Ladrones gibi başarılı singlelar da var.

MTV Unplugged Dvd (2000)

2000 yılında "MTV Unplugged" konseri albüm olarak yayınlandı.En iyi latin pop albümü dalında Grammy ödülü aldı.Kısacası 2000 yılı Shakira'ya uğurlu geldi...

Laundry Service (2001)

Türkçe’de “Çamaşır Yıkama Servisi”anlamına gelen “Laundry Service” ismi için Shakira, “Geçmişe bir sünger çektim. Bu albümle birlikte geçmişe ait ne varsa hepsini yıkadım. Hayranlarımın karşısına yepyeni bir Shakira olarak çıkıyorum” diyor.Albüm dünyada 20 milyon satarak Shakira'nın en çok satan albümü. Albümde tüm dünyanın sevdiği İspanyolca şarkıların yanı sıra başta ABD ve İngiltere gibi önemli müzik piyasalarını da sarsacak bir çok İngilizce şarkı da yer alıyor. Albümden çıkan ilk single ise “ Whenever Wherever”.

Grandes Exitos (2002)

Yaklaşık 3 yıl önce; kızıl saçları, kıvrak dansları ve muhteşem güzelliğiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki müzikseverleri de kendine hayran bırakan Latin güzel Shakira, kariyeri boyunca seslendirdiği ve her biri ülkemizde büyük beğeni kazanan İspanyolca şarkılarından oluşan bir best of albümü ‘’Grandes Exitos’’ ile yılın son günlerinde gündeme bomba gibi düştü.

Fijacion Oral vol.1

Bu albüm dünyada 5 milyon sattı. Amerika'da en çok satan ispanyolca albümdür. Shakira bu albümle 1 grammy ödülü ve 4 Latin grammy ödülü almıştır. Albümda 5 single vardır. Bunların en başarılısı olan La Tortura 19 ülkede 1 numara olmuştur. No ve Dia De Enero single ı 6 ülkede ve Las de la Intuicion 9 ülkede 1 numara olmuştur. Albüm ilk hafta 157 bin kopya astmıştır ve sadece Amerika'da 2.2 milyon satmıştır.

Oral Fixation Vol.2

Bu albüm dünyada 8 milyon satmıştır. Sadece amerikada 1.7 milyon ve dünyada ilk hafta 128 bin satmıştır.

Kişisel Hayatı

Shakira şu sıralar yeni albümü için çalışıyor.Albümün 2009'da çıkması bekleniyor.Yakın zamanda İslam ve Barış için şarkı yazmayı planlayan Shakira ardından sadece İslam ülkelerini kapsayan bir Barış Turnesine çıkmayı planlıyor.Shakira en son Meksika, Arjantin, El Salvador, Panama ve Paraguay devlet başkanlarından kıtadaki yoksul çocuklara yardım edilmesi için bölgesel anlaşmaya varılmasını istedi.

shakira hakkında

- Hiç sakız çiğnemiyor, şekerleme yemiyor.

- Gloria Estefan'ın en büyük hayranlarından.

- 200'den fazla yüzüğünün bulunduğu bir koleksiyona sahip.

- Hips Don't Lie klibinde saçını ve makyajını kendi yaptı.

- Alkollü içki kullanmıyor.

- Kuzeni moda tasarımcısı Valerie Dominguez Tarud, 2006 yılında Kolombiya güzeli seçildi.

- IQ'su 140. Dünyanın en zeki kadın şarkıcılarından.

- Shakira Arapça'da "şükran" ya da "zarif kadın" anlamına geliyor.

- 24 Ekim 2003'ten beri UNICEF'in iyi niyet elçilerinden biri olarak görev yapıyor.UNICEF tarihindeki en genç elçi unvanı da ona ait.

- 9 Temmuz 2007 tarihinde Türkiyede muhteşem bir konser verdi.

- Boyu 150 cm.

- Albümlerinin üç yıllık satışı 10 milyon adetten fazla.

- Hips Don't Lie şarkısı radyolarda en çok çalınan şarkıdır.

- 2005 yılında yayımlanan Thalía nın El Sexto Sentido DVD sinde Robert De Niro yla Thalía hakkındaki düşüncelerini dile getirmiştir.

[Resim: Shakira-01.jpg]

aeon

jupiter güneş karesi varmış.kalçaların sırrı bu açı mı acep?(orb aralığı fazla)
yoksa bütün latinlerde jupiter açıları mı vargülücük

ayrıca güneş -satürn- uranüs arasında t karesi var.
yorumakta zorlansam da gelenek ve yenilik çatışmasının kişilik üzerinde görülmesi olası.ancak ,güneşin de kova olduğundan dolayı yenilikçi tarafın ağır basacağına inanıyorum.ama saturn yine de onu çok fazla yoracaktır.kafasını bir köşesinde saturn onu çağıracaktır.
belki de ne kadar asi olsa da, modern danslarının yanında oryantali de kullanması bundandır.
sharkiranın sosyal olaylara karşı duyarlı bir yönü var.uranyen özellikleriyle bağlantılı

merkürü oğlakta-yüksek konsantrasyon kabiliyeti verir ki , düşünceler yavaşlar ve yüksek muhakeme gücü de var .ancak,geniş orb ile mars ile kavuşmuş ve jupiterden 120 derecelik açı almış .böylece zihin hızlanmış ayrıca bu kavuşuma plutodan 90 derece gelmiş.
bu kombinasyon yıkıcı düşünceler, keskin zeka olacaktır.merkür oğlak+ plutondan gelen açı,jupiterin ve
marsın yüksek enerjisini disipline edecektir.böylece seçtiği konuyu uzun süre araştırma ve düşüncelerde inatçılık görülebilir .140 ıq boşuna çıkmamaış. öte yandan sahibini de çok zorlar. arasıra zihinsel gerginlik yaşayabilir ve lafını bilmeden konuşma olabilir.
Klibi

Haritası

http://www.astrotheme.com/portraits/QjD6SPt57KmY.htm

Müzik yapısı etnik global denebilir...

She Wolf klibindeki kıvraklını tebrik ediyorum...

Eskiler boşa dememiş....

Dilber dediğin orta boylu , bakışı güzel olur diye.....

Orta hatta kısa boylu olmasının kendini lastik gibi çevirmesinde etkisi çok.....

İnce kemikte aynı kıvraklığı sağlıyor.....

Oriyent kökenli dans yapması, ORİYENT kökeni olması Genetik katkıyıda veriyor olmalı.....

Güneş ve neptün arasındaki tatlı açı dans yeteneği vermiş olabilir....

Yalnız bu açı kova ve yay arasında olduğundan balık kadının yaptığı kadar......

Zarif diyemiyeceğim Nedense o esnekliğe rağmen bir yerden Uranüsü görüyorsunuz....gülücük)

Kollar geride bel kalça önde bilemiyorum bu uranüs olmalı kafa tutar gibigözkýrpma

aeon

uranüs + koç yükselene sahip olması ona vahşi ve sert bir hava katmış.amazon gülücük
yalnız 150 lik kadını orta boylu yaptın ya , hay yaşa makara

150 boy, 140 ıq. yere yakın olandan korkacaksın makara
aeon Yazılan:uranüs + koç yükselene sahip olması ona vahşi ve sert bir hava katmış.amazon gülücük
yalnız 150 lik kadını orta boylu yaptın ya , hay yaşa makara

150 boy, 140 ıq. yere yakın olandan korkacaksın makara

Shakira için değil dilber tarifi için kullandım.Türk kadını ortalama 1.65 cm dir.

Türk kadınından kısa ve yere yakın olabilir.Ama zaten daha uzun olsa o kıvraklığa sahip olmaz.....

Sadece rus kadınlarında görülüyor...Bu esnetik onlarda dev gibi latiflik yok gülücük

Kadın dediğin yine azda olsa baharatlı olacakgülücük Kumral ama kazan dibi gibi değilgülücük

aeon

valla ben shakirayı beğenirdim .çok.(hala beğeniyorum da ).öyle minyon falan olduğu için : )beautiful liar klibinde beyonce nin yanında çok vasat kalmıştı.yani bir anda gözümden düştü.malum o da hükümet gibi makara

coolhandsome

Hastasıyızgülücük)
offf şako yaaa gene mükemmel bu kadın... haritasına bakayım dedim... ayı ya yengeç ya aslan... bence aslan... gece 22 gibi tam uygun... ayı 10. eve düşüyor... bana uygun gibi geldi... yükseleni de terazi oluyr o vakit.. fakat her neysen çok güzel olmuş... mevlam güzel eylemiş...

ginka

demode artık... değişmiyo hep aynı tarzı 2000 yılında da aynıydı...
gene de güzel.. hala çok güzel... kim ne derse desin...
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler