Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Cübbeli Ahmet Hoca
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
Revenge Yazılan:
aeon Yazılan:
tugcee Yazılan:cübbeli ahmet hoca capacity'de haremlik selamlık cafe açmış orda vaaz veriyormuş arada sırada ben bizzat gördüm çok enteresan buldum cafeyi gülücük

zaten son dönemlerde bir popülerleşme çabası içerisinde.gençlere ulaşma gayreti
var.
ayrıca enteresan bir bilgi ; sagopa kajmer , cübbelinin tarikata girmiş.

hatırlatmak isterim cübbeli hoca bir tarikat lideri deil sadece iyi bir alim ve vaizdir.

evet barbie bebekleri tahrik edici bulduğunu söyleyen bir vaiz..sagopa kajmer de girmiş öyle mi gerçekten enteresanmış bu

pasifik

Nihan Yazılan:
aeon Yazılan:-merhumu nasıl bilirsiniz ?
-nasıl bilelim camiye gelmedi ki bilelim
-gençken işim var, yaşlıyken prostat oldum çişim var.
koptum.wgülücük)

Satürnyen birine göre çok eğlenceli ve girişken duruyorsun;)
Yorumların da çok güzel olmuş. Gerçi bu adama gıcığım var ama!
Heleki kendi jetskide itici şortuyla kıllı iğrenç göğsünü sergilerken,
yanındaki hatunun her yerinin kapalı olması beni delirtiyorkaramsar

Din alimi olduğuna da inanmıyorum.Kendini de, müritlerinide kandırıyor. Sorgusuz sualsiz mantık yürütmeden doğru sandığı şeylere adamış, çevresindekilerde peşinden sürüklemiş .Başı eğik itaat çemberi. ıyyy
İslamda mezhepler vardır,tarikatlar vardır,cemaatlar vardır,bunların hepsinin amaçları aynıdır ama amaca gidiş yolları farklıdır.Kimi aşk ehli kimi ilim kimi de takva... Din alimi olduğuna inanmamanızı anlıyorum çünkü görüşleri bir Ahmed Hulusi kadar bilimsel değil imana dayalı görüşler.Yani mantığın bittiği yerde iman başlar hesabı:)Herkesin mizacı farklıdır biliyorsunuz ilmi yönden eksik olan bir müslümana Ahmed Hulusi 'den anlatsan anlaamz onun beynine değil kalbine hitab edilmesi gerek .Cübbeli Ahmed Hoca da bunu çok güzel yapıyor,evet çok tutucu bir yapıları var ,Allah'a götüren tutucu bir yol diyelimgülücük

aeon

Revenge Yazılan:o zaman şöyle düzeltelim istersen SEVİLEN bir alim ve vaiz gülücük

gülücük
sevip sevmemek , kişilerle ilgili.beni ilgilendiren, astrolojik boyutu , hayatı ve kişiliğinin karşılıklı örtüşmesi.

hakkında tabiki kişisel fikirlerim var ama konu amacından sapıyor ve insanlar ister istemez fanatizme gidiyor.

aeon

hakkında yaptığım taraflı olabliceğini düşündüğün yerler olabilir.ancak , çok objektif yazmaya gayret ettim.
insan bir şeyi sevdiği zaman veya inanç geliştirdiği zaman buna karşı biraz hassas oluyor.

sorunlu yerler ne olabilir.?
ben bakınca bulamadım.biraz şakayla karışık yazılanlar olabilir.ama o malzemeleri de kendisi veriyor.kendisi bu hassaslığı göstermezken , benim göstermem komik olur.
zaten o şakayla karışık yorumlar işin biraz tuzu biberi .yoruma akıcılık kazandıryor ve okuyanı biraz tebessüm ettiriyor.
aeon Yazılan:son olarak erbakanda da gördüğüm ve karşıma sık çıkan bir açı

neptün -jupiter karşıt açısı.
bu açı genel olarak insanlarda maneviyata ilgiyi arttırabilir.jupiter inançsa neptün karşıt açısıyla
görmeden hissederek olan inanma(iman) kavramı olabilir.ancak, bu açının gölgesi mesihlik ve kendini kurtarıcı
olarak görmedir.inançları fazla abartma , ve insanlara fildişi kulesinden ahkam kesmek gibi.

Jüpiter & Neptün bağlantısı , haritada UÇURTMANIN gövdesi olarak dikkat çekiyor ( Ay - Mars - Jüpiter Büyük Toprak Üçgenini Uçurtmaya çeviren bir Neptüne Sahip görünüyor )

bunun anlamı normalde kişisel gezegen olmayan Jüpiterle Neptün arasındaki zıtlaşmanın , bu haritada sanki önemli bir kişisel potansiyel gibi değerlendirilebileceğidir.

Cübbeli Ahmet olarak tanınan bu kişiyi daha lise yıllarında yerel TV ekranında gördüğümü hatırlıyorum. bu sene HaberTürk gibi en çok izlenen TV kanallarından birinde çıkması ve popüleritesini arttırması ( seven var sevmeyen var ancak HaberTürk programlarından sonra hakkındaki olumlu görüşlerin arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz ) astrolojik olarak hangi potansiyellerle açıklanabilir sorusunun cevabı olarak gökyüzündeki Jüpiter-Neptün kavuşumunu göstermenin doğru olacağını düşünüyorum.
Cübbeli Ahmet'in doğum haritasında Jüpiter-Neptün zıt açısı var ki bu bağlantı UÇURTMANIN GÖVDESİ konumunda..
ve gökyüzünde Kova burcunda , Jüpiter-Neptün kavuşumunu görüyoruz hemde Cübbeli Ahmet'in Jüpiter-Neptün bağlantısını tetikliyor..
görülen o ki , Yıldız Haritasındaki Uçurtmaya uygun bir rüzgar esmekte ( Kova = HAVA elementi )

aeon

aslına ciddi biriyimdir.ancak ,( merkür kovasından herhalde) kayışı kopardığımdığım ve çıldırdığım zamanlar oluyor.gülücük)
güneş dünyaya 1 karış yaklaşacakmış insanlar fena sıcaklayacaklarmış,

bunu fantastik film gibi anlatmasana hocam ya kızıyolar sonra forumdan :D

bilgi doğru anlatım cacık adamda puhaha3
Flashdaki programını izledim dün gece,çok samimi bir anlatışı var gülücük
cübbeli forever :D

ama anlatırken fantastik film gibi anlatıyor adam, çoğu dinleyicileri bu tabirlerin benzetme olduğunu kavrayamıyor, bu tehlikeli bir durum..

bu tip anlatımlar islamiyeti yeni yeni tanımaya çalışanları direk ateizme, agnostizme deistliğe iter..
Adam çok komik ya izlerken hem bilmediğim şeyleri öğreniyorum, hemde çok gülüyorum .
Geçen gün diyor ki ;Teravi çok uzun sürüyor diyip gitmiyorsunuz ama sizin dizileriniz 3 saat sürüyor koptum.w
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler