Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Neyzen Tevfik
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2

aeon

http://www.neyzentevfik.org/neyzen_tevfik_hayati.html (buyrun hayatı -uzun ancak meraklıları olabilir)

eklediğim haritada doğum saati net değil.12 aldım.mc nin uranüs kavuşum olarak düşünülebilir mi ? görüşler nedir.

[Resim: astro2at01fffff40920412.th.gif]

tyler durden , nietzsche yi karıştırsak , ve birazda sufilik ekledik mi işte neyzen.

[Resim: neyzentevfik51.th.jpg]

aeon

öncelikle patavatsız tarzını tabiki koç burcu vurgusuna bağlıyorum.genellikle esprili ve argo bir tarzı var.ancak , dikkat! sıradan küfür dizmez.bir sanatçı edasıyla yapılan hicivler...merkür ve venüs koçu böyle sanat yapar.üstelik neptünün de burada parmağı var.
ayrıca ,ay merkür açısı varki.yazım yeteneği veren bir açı.merkür subjektifleşse de ,duyguların ifadesi kolay oluyor.ve hissettiği bir duyguyu esprili şekilde vererbilir.
güneş saturn kavuşumu mevcut.sanki yalnızlık bu saturnaların kaderi mi ?
hey allahım neyse.babası devlet kademesinde çalışina bir insanmış.belki de güneş ve saturn açısı bize bunu doğruluyordur.
kendisi sara hastasıymış. ilgisi olduğunu düşünüyorum.ay merkür açılarında sara görülebiliyor.(ancak bir çok göstergeye bakmak lazım.gerek benim bilgim gerek harita saatinin olmaması yanıltabilir)ancak ş dostoyevskide de ay merkür karşıtlığı vardı.

jupiter , uranüs ve pluton t karesini
hakkındada iki çift laf etmek isityorum.kişisel gezegenlerle ya da mc asc gibi önem arz eden noktalara dokunduğu takdirde , kişsel olarak yorumlanabilir.
inancın farklılsşması ve derinleşmesi olarak kabul edilebiliceğini düşünüyorum.neyzenin tanrıyı tanıyan hiççiliği , sufiliği ile ilgili olabilir.bu haritada kişisel gezegenlerle önemli görünümler yapmamaış.ancak ,net saati olsaydı ,olma olasılığı çok yüksekti...
marsı da katarsak tabu yıkan bir kombinasyon olabilir.

mars kovası olması yine özgürlük ve farklılaşmayla ilgili bir gezegen.neyzenin marsı da oğlakta olacak hali yok ya gülücük)
bildiğim kadarıyla düzenli bir ilişkisi olmamaış aşk hayatı kadük kalmış.şiron venüsle kavuşmuş
ve marsa kare bakmış.belki ilgili olabilir.
neyzenin haritasında aktif neptünde var.çünkü venüsle kavuşmuş ve marsa da kare açılar yapmış.bildiğim kadarıyla t.c tarihini büyük alkoliklerinden kendisi.yaratıcılık getirmiş ama neyzenide mahvetmiş.
"hayat içi su dolu bir fıçıya benzer.bu suyu birden içsende biter,yavaş yavaş içsende biter."

diyerek bir aydınlanma yaşamamı sağlamış muhterem kişi.

Muhterem diyorum çünkü evet ağzı bozuktu evet sarhoştu ama onun tek suçu görmek istemediklerimizi göstermekti.

Güneşi ayı merkürü venüsü koçta hmm aslında neyzeni bilen pek buna şaşmaz.Doğrusu ben bi mars pluto kareside bekliyordum ama.Neyse yorumları takip edeceğim =)

aeon

her protest küfürlü ve hiciv dolu dize neyzene ait değildir arkadaşlar.
birilerine dokunduran şiirleri yazan herkes , altına isim yazmaya cesaret edemediği için altına neyzen tevfik diye not düşüyor.
ben onun olduğuna dair araştırdığım ve sitenin genel ahlat ve inanç düzeyini zorlamayacak bir kaçını buraya ekleyim.

tanri senin hamurunu necaset ile yogurmuş,
annen seni s.carken yanlislikla dogurmuş

önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
utanır gayret-i gufranla cehennem de geçer

en güzeli de barbaros hayrettin paşa heykelinin arka tarafına yahya kemalin bir şiirine

deniz ufkunda bu top sesleri nerden geliyor?
barbaros, belki, donanmayla seferden geliyor!..
adalar'dan mı? tunus'tan mı, cezayir'den mı?
hür ufuklarda donanmış iki yüz pare gemi
yeni doğmuş aya baktıkları yerden geliyor;
o mübarek gemiler hangi seferden geliyor?
yahya kemalin ki.

şu karlığı vermiş.

ebedi bilgini hayrettin kaptan
beş asır önceden biliyor gibi
ıkına sıkına yazdığın şiire
barbaros k.çını siliyor gibi
gülücük)
Para
Göbekler perçin olmuş
Hava geçmez aradan
Bozulmayacak kız mı var
Sen haber ver paradan

Son günlerde para için kendini satanlar medyada yer alıyorken sıkça andım Neyzen'i.Birde Mecnun adlı bir dörtlüğü vardır ama ekleyemiyorum malesef hoş karşılanmayabilirgülücük)

aeon

şunu eklemeden geçmeyim.venüs ve neptün aşkı idealize edecek platonik ve hatta ilahi aşk gibi kavramlar olabilir.

aeon

Miss Merkury Yazılan:Para
Göbekler perçin olmuş
Hava geçmez aradan
Bozulmayacak kız mı var
Sen haber ver paradan

Son günlerde para için kendini satanlar medyada yer alıyorken sıkça andım Neyzen'i.Birde Mecnun adlı bir dörtlüğü vardır ama ekleyemiyorum malesef hoş karşılanmayabilirgülücük)

güzelmiş.ancak neyzene ait olduğuna inanasın gelmedi.biri yazıp altına neyzen yazmış olabilir.;)

şiir ben mecnun muyum bir ......... çöllere düşeyimle bitiyorsa.yazma evet. gülücük)
aeon Yazılan:
Miss Merkury Yazılan:Para
Göbekler perçin olmuş
Hava geçmez aradan
Bozulmayacak kız mı var
Sen haber ver paradan

güzelmiş.ancak neyzene ait olduğuna inanasın gelmedi.biri yazıp altına neyzen yazmış olabilir.;)

şiir ben mecnun muyum bir ......... çöllere düşeyimle bitiyorsa.yazma evet. gülücük)

Ya evet ilk duyduğumda ona ait gibi gelmemişti banada ama antolojide neyzen başlığı altında yer verildiğini görünce heralde sadeleştirilmiş hali falandır dedim.Yazım tarzından dolayı bendede bir süphe olustu fakat belki sadeleştirmede olabilir.

Evet o yüzdengülücük)

aeon

neptün ve 12.evenerjileri çözülme yok olmayla ilgili.

yengeç; insani duygularımız en temiz hali ,annelik , besleyicilik ;susuzluğumuzu giderdiğimiz temiz su kaynağı...ancak , yine de insani...
akrep ve pluton; duyguların karanlık yüzü insan oğlu akreple suyun öldürücü olduğunu öğrendi.yakıcı tutkular , kıskançlık ve kin; zodyak çemberine akrep burcuyla dahil oldu.derin mağraların içinde akan gizli bir nehir
balık ve neptün ile zodyak çemberi; çözülmenin ,yok olmaının ve eriyip bütüne akmaının anlamını fark etti.tabiki bunun için egolardan sıyrılmak ; yengeçle ve akreple gelen insani duyguları bırakmak gerekiyor.neptünü de insanın içinde yok olduğu sonsuz okyanusa benzetmek fena olmazdı.sufilikle uyum içinde.;)

aeon

"kime sordumsa seni, doğru cevap vermediler;
kimi hırsız, kimi alçak, kimi deyyus! dediler..
künyei almak için, partiye ettim telefon,
'bizdeki kayda göre, şimdi o mebus' dediler
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler