Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Venüs - Mars Orta noktası
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5
bence aşk noktası diye bir şey varsa , işte bu olmalı ;)

Venüs-Mars orta noktanızı uyaran ( kavuşum yada zıt açıyla ) bir partneriniz ( yada platonik aşk tarzında ilgi duyduğunuz ) biri oldumu ?

Transit ve Progres potansiyellerinin , venüs-mars orta noktanızdan geçerken , anlatmaya değer deneyimleriniz varmıdır ?

ladys and centilmen ;)

bu açacağım başlıklardan yorum istemek yerine , varsa paylaşımlarınızı-deneyimlerinizi alalım lütfen.

orta noktalar ilgimi çekiyor ve bu gibi çalışmaları hak ediyor gibi ( astrologların kullandığı bir sistem )
SeLiN Yazılan:Venüs-Mars orta noktam 18 derece boğa, 20 derece akrepteki plutoya karşıt, 18 derecedeki satürn kovasınada kare yapmış.:( ay açılar çok kötü galiba.

Birde güneş mars orta noktamda 19 derece boğada,hmm sanırım bu önemli bir ayrıntı.

Pluto olsa sadece ölümüne ya da ölümsüz aşk falan dicem ama satürn de var engellemeler falan.İyi tarafından bakayım diyorum ama bilemedim neresi iyi:D

orta noktaların sadece kavuşum yada zıt açılı etkileşimlerini ele almayı düşünüyorum , kare üçgen vb. açıları hesaba katmayacağım , tabii bu kendi fikrimdir.
Almira Yazılan:Nasıl bulunuyor ?

Venüsüm 16 derece oğlak

Marsım 8 derece kova....

Astro comda harita cıkarırken method kısmında mavi başlıklar var oradan pullen astrologu seç, sonra aspect-midpoint chart gibi bir seçenek var onu seç.Günes-ay-merkür vs ne kadar orta noktan varsa tablo seklinde çıkıyor.

Venüsüm 16 derece oğlak

Marsım 8 derece kova....

aralarındaki mesafeyi ikiye bölüyorsunuz ve orta noktayı buluyorsunuz.

örneğin 16 oğlak ile 8 derece kova arasındaki mesafe = 22

22'yi ikiye bölersek = 11

16 oğlak + 11 = 27 oğlak ( basit matematik işlemleri aslında )
Almira Yazılan:
SeLiN Yazılan:

Venüsüm 16 derece oğlak

Marsım 8 derece kova....

Astro comda harita cıkarırken method kısmında mavi başlıklar var oradan pullen astrologu seç, sonra aspect-midpoint chart gibi bir seçenek var onu seç.Günes-ay-merkür vs ne kadar orta noktan varsa tablo seklinde çıkıyor.

Ben astro wold'u kullanıyorum :(

o zaman klasik olarak anlatayım; ikisinin derecelerini toplayıp ikiye bölüyorsun.

Mesela senin venüs 16 derece oğlak; 286

Mars 8 derece kova;308

ikisinin toplamı;594

2ye böl;297=>27 derece oğlak.gülücük

Félicé

Yıldırım Yazılan:
Félicé FilosoFo Yazılan:Orta noktalarda -1 +1 orbmu alabiliyorduk?

Jomaja bunun daha uygun olduğunu ve kendisinin 1 orb kullandığını söylemişti ve gayet mantıklı.
ben bu konuda deneme yanılma aşamsında olduğumdan 2 orb kullanmayı tercih edeceğim ilk aşamada.

O zaman hem stelyum etkisi ile, hemde venüs-mars orta noktamın(5*54'), 4*14' yayda olan uranüsle kavuşması ile neden venüs oğlağı gibi olmadığımı anlayabilirim sanırım
walkytalky Yazılan:peki venüs 0 derece,guneş 4 derece ve mars 6 derece 3.evde koçta arasında kavuşum yapmış uranüsten üçgen,satürn ve jüpiterden de karşıt almış..bunu nasıl açıklıyabiliriz?gülücük

kavuşum yapan gezegenlerin orta noktasını almak saçma olur fikrindeyim.
(12-21-2009 01:50 AM)Zembul Yazılan: [ -> ]
Yıldırım Yazılan:kavuşum yapan gezegenlerin orta noktasını almak saçma olur fikrindeyim.

peki o zaman kavuşum yapan bir venüs-mars'ın orta noktasını alamayacak mıyız? bende de mars 14 derece ve venüs 16 derece ile akrep'te kavuşumda.. bu durumda orta nokta 15 derece akrep olmaz mı?

evet 15 derece akrep olur kabaca hesaplarsak.ama birleşim halinde bulunan gezegenlerin orta noktasını ele almaya gerek yok.

orta noktalarda gezegenlerin kombinasyonlu olarak nasıl çalıştıkları ele alınıyor.ama birleşme gibi bir durumda(ki açılar birincil olarak ele alınan kavramlardır.) zaten o etki vardır.

şu durumda 15 derece Akrep senin için aşk , çekicilik anlamında hassas bir noktadır.mesela harita eşleştirmesinde bu noktana denk düşen partner konumları etkileyici bir unsurdur.ama burada orta noktadan öte zaten birleşme durumu olduğu için venüsüne ve marsına zaten açı yapacağı için etkiyi hissedeceksindir.

orta noktalar bir nevi alternatif açılar+gezegen kombinasyonları+hassas noktalar durumu olarak düşünülebilir.
(08-15-2010 04:27 PM)ateskızı Yazılan: [ -> ]venüs-mars orta noktam 25başak vee güneşim de 25 başak.yani venüs-mars orta noktamla güneşim kavuşumda.çok klasik olarak düşünürsek kendimle aynı gün doğmuş birine aşık olabilirimgülücükşimdiye kadar böle bişey olmadı,zaten mantıklı düşünürsek olma olasılığı da az.

peki venüs-mars orta noktasının güneşle kavuşumunu nasıl yorumlayabiliriz?

Venüs-Mars ortak konularında ( aşk , seks , ilişkiler ) Güneşi katalizör gibi kullanmak ( bu notu Yorumcumuz Jomaja'nın Orta Nokta konusundan aldım )

Aşk , tutku , ilişkiler konusunda Güneşin ifadelerini deneyimlemek mesela bu konulara odaklanmak yada bu konular vasıtasıyla kimliğini ifade etmek yada bu konular vasıtasıyla egonu beslemek , hayatına ışık katmak vs.

Aşk ve ilişkiler konusunda olası gelişmelerde kendinde - hayatında gelişme ve canlanma gözlemliyormusun ?
hemen pek çok kişide aşk benzeri deneyimlerde hayatlarında bir türlü canlılık olacaktır ama bu durumun sende daha belirgin olup olmadığını merak ettim ?
(08-15-2010 05:55 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(08-15-2010 04:27 PM)ateskızı Yazılan: [ -> ]venüs-mars orta noktam 25başak vee güneşim de 25 başak.yani venüs-mars orta noktamla güneşim kavuşumda.çok klasik olarak düşünürsek kendimle aynı gün doğmuş birine aşık olabilirimgülücükşimdiye kadar böle bişey olmadı,zaten mantıklı düşünürsek olma olasılığı da az.

peki venüs-mars orta noktasının güneşle kavuşumunu nasıl yorumlayabiliriz?

Venüs-Mars ortak konularında ( aşk , seks , ilişkiler ) Güneşi katalizör gibi kullanmak ( bu notu Yorumcumuz Jomaja'nın Orta Nokta konusundan aldım )

Aşk , tutku , ilişkiler konusunda Güneşin ifadelerini deneyimlemek mesela bu konulara odaklanmak yada bu konular vasıtasıyla kimliğini ifade etmek yada bu konular vasıtasıyla egonu beslemek , hayatına ışık katmak vs.

Aşk ve ilişkiler konusunda olası gelişmelerde kendinde - hayatında gelişme ve canlanma gözlemliyormusun ?
hemen pek çok kişide aşk benzeri deneyimlerde hayatlarında bir türlü canlılık olacaktır ama bu durumun sende daha belirgin olup olmadığını merak ettim ?

evet yıldırım,söylediğin şekilde hayatımda birisi olduğunda ya da birine karşı bişeyler hissettiğimde hayatımın diğer alanları da canlanıyor,kendimi başka alanlarda da daha fazla ortaya koyuyorum,ifade ediyorum.ikili ilişkiler, kendimi en iyi ifade ettiğim ya da en çok olduğum gibi (başka alanlarda da oldğum gibiyim ama bazı başka iletişim alanlarında daha resmi, mesafeli davranmam gerektiğini düşünürüm) doğal, bazen de şımarıkça davrandığım alandır.güneşle özdeşleştirdim gerçekten de ilişki deneyimlerimi...
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler