Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Jüpiter ve Satürn Return
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Jüpiter ve Satürn Dönüşü Haritaları..

( Transit Jüpiter ve Satürnün , doğum haritamızdaki natal Jüpiter ve Satürnle TAM KAVUŞUM yaptığı âna ait yıldız haritaları )
Tabi ağır hareketlerinden dolayı dönüşlerde daha az ilgi görüyor Jüpiter ile saturn.

Galiba dönüşlerde kullanım olarak açık olark güneş önde .Ki şahsen ay dönüşü haritalarına her zaman göz atarım.Özellikle aylık bazda transitlerle birlikte çok etkili sonuçlar verebiliyor.Ki tavsiyemdir.Eğer bir transit yaşıyorsanız.Ay dönüşü haritasında transit konumlanmasına şöyle bir göz atın.Bir noktaya parmak basabilir.

Jüpiter ile saturn ile devam edersek.Yani açıkçası yorum bazında kullanmadım ama birkaç defa meraktan baktım gülücük Aslında şuda kafama takılmıştı sanırım çoğumuz dönüşleri hesaplarken lokasyon olarak yaşanılan yeri alıyoruzdur.Galiba bu ağır abilerin uzun sürece yayılan hareketleri dolayısıyla acaba natal pozisyonmu düşünülmeli diye aklıma takılmıştı.

Bir bilgiden çok genel olarak bu iki gezegenin dönüşünün hesaplanmasında evler fazla baz alınmayabilir diye düşünüyorum

Bence bir şey ön plana çıkacaksa o da dönüş anında o gezegen kesin ve dar açı yaptığı bir gezegen varmı o gezegenin doğası ne ona bakılmalı.

29 yaş döngüsü saturn döngüsüyle ilgili bir başlık vardı galiba forumda.Hatta kişiler saturn döngüsü deneyimlerini paylaşmıştı.

Saturn döngüleri sınayıcı olarak kabul edilir.Belki tam bu döngü anındaki bir açı sınanma mevzusu ile ilgili bilgi verebilir.Atıyorum Saturn Dönüşünüze bir venüs birleşmesi eşlik etsin.29 yaş krizi olarak geçen bu sürecin ana teması sizin için ilişkiler yada para olabilir .Yada saturn zıt açı güneş olsun ; otorite kendini kanıtlama konusu krizin göbeğinde olabilir.
(06-03-2010 07:36 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Doğulan yerde uzun süre oturulduysa doğulan yerin alınması bence de mantıklı, ama aynı ülke içerisinde şehir değişince gezegenler kritik noktada değilse ev konumları değişmiyor pek, evleri dikkate almama düşüncen sadece return için mi geçerli yoksa natal haritada düştüğü evleri de mi çok önemsemiyorsun Jomaja ?

Nataldaki ev konumlarını elbette dikkate alıyorum Vena gülücük
(12-30-2010 03:01 AM)Derin Yazılan: [ -> ]tutulma dereceleri ile retunları bağlantılandırabilirmiyiz ?
mesela yükselen derecesi 29 derece ikizlerde..

tutulma zamanıyla return zamanı çakışıyorsa bağlantı olur da diğer durumlarda ben bir bağlantı göremiyorum ya da şu an çay içmedim ve soruyu anlayamamış olabilirim gülücük
(12-30-2010 12:29 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(12-30-2010 03:01 AM)Derin Yazılan: [ -> ]tutulma dereceleri ile retunları bağlantılandırabilirmiyiz ?
mesela yükselen derecesi 29 derece ikizlerde..

tutulma zamanıyla return zamanı çakışıyorsa bağlantı olur da diğer durumlarda ben bir bağlantı göremiyorum ya da şu an çay içmedim ve soruyu anlayamamış olabilirim gülücük

Karadenizlisin öğleye kadar vaktin var :D:D:D
Nisan ayında jüpiter dongum var koçtaki venus ve jüpiterim ile kavuşumda olucak.Ama malesef tam karşisinda terazide ki saturn kara bulut gibi çoküyor ustune gülücük)

Belki diyorum terazideki geri hareketinden dolayı 2.ye aynı noktadan geçerken alışmış olurum bu gezegene de cok etkilemez. =) şu saturn 15.derece ve cevresinde terazi de cok kalıyor bu yıl :(
Jüpiter Return haritamda Jüpiter Placidus'a ve Equal'agöre 6,Tüm burca göre 7.evde.Genelde orblar oldukça yüksek bir tek Yükselene 3 orbluk bir karşıtlık var o kadar.

Yükselen yöneticisi Satürn Placidus'a göre beşinci,Tüm burca ve equal ev sistemine göre 6.evde.
6.evi sırf iş bazlı ele alırsam,Placidus almamam daha mantıklı çünkü normalde işe başlamam gerekirken yine öğrenci oldum ve iş ertelenmiş oldu.

Arkadaş

(05-26-2012 02:06 PM)Mahinur Yazılan: [ -> ]Jüpiter Return haritamda Jüpiter Placidus'a ve Equal'agöre 6,Tüm burca göre 7.evde.Genelde orblar oldukça yüksek bir tek Yükselene 3 orbluk bir karşıtlık var o kadar.

Yükselen yöneticisi Satürn Placidus'a göre beşinci,Tüm burca ve equal ev sistemine göre 6.evde.
6.evi sırf iş bazlı ele alırsam,Placidus almamam daha mantıklı çünkü normalde işe başlamam gerekirken yine öğrenci oldum ve iş ertelenmiş oldu.

Aşkta gelişemeyen, işte gelişir gülücük
Harita sistemlerini deneme açısındanda iyi.. bakalım hangi ev, hangi evi dövecek

Arkadaş

Peki Jüpiter return haritasında.. Asc jüpiter kavuşumu olursa ne beklenebilir ??
(05-26-2012 02:14 PM)By Ceykp Yazılan: [ -> ]
(05-26-2012 02:06 PM)Mahinur Yazılan: [ -> ]Jüpiter Return haritamda Jüpiter Placidus'a ve Equal'agöre 6,Tüm burca göre 7.evde.Genelde orblar oldukça yüksek bir tek Yükselene 3 orbluk bir karşıtlık var o kadar.

Aşkta gelişemeyen, işte gelişir gülücük
Harita sistemlerini deneme açısındanda iyi.. bakalım hangi ev, hangi evi dövecek

Deniyorum da sıfıra sıfır elde var sıfır.Sonuç yok.
Asc Merkür'ün yanında zekayı temsil eden göstergelerden biri.Kişi ufkunu genişletebilir,görünümünde değişiklikler olabilir.İlk aklıma gelenler..
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler