Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: GEÇMİŞ YILLARA AİT EZAN VAKİTLERİ
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar,
Daha önceden bir internet sitesinde geçmiş yıllara ait, il il ezan vakitleri yer alırdı. Bu da harita çıkartırken epey bir kolaylık sağlardı. ( Öğlen namazından önce doğmuşum vs..) Fakat o site şu an bu bilgileri internetten kaldırmış. Acaba faydalanabileceğim başka bir site yada kaynak var mı? Teşekkürler...
Ezan saatleri ulusal saatlere göre değil...

Yerel saatlere göre okunur...

Sistem bunun üzerinedir....

1976 KASIM 25 AKŞAM EZANI 17.00 OKUNUYORSA.....

2010 kasım 25 akşam ezanı aynı saatte okunur....

Mahallenizin en yaşlısına ...

Yada günlük namaz kılan birine yada...
Dinanet takvimine bak ....

En fazla 1-2 dakika oynar....

Bu şekilde internetten daha hızlı bulursun hemde sosyalleşip yaşlı insan gönlü almış olabilirsin ...

Sevgiler........

Félicé

(02-04-2010 03:03 PM)Almira Yazılan: [ -> ]Ezan saatleri ulusal saatlere göre değil...

Yerel saatlere göre okunur...

Sistem bunun üzerinedir....

1976 KASIM 25 AKŞAM EZANI 17.00 OKUNUYORSA.....

2010 kasım 25 akşam ezanı aynı saatte okunur....

Mahallenizin en yaşlısına ...

Yada günlük namaz kılan birine yada...
Dinanet takvimine bak ....

En fazla 1-2 dakika oynar....

Bu şekilde internetten daha hızlı bulursun hemde sosyalleşip yaşlı insan gönlü almış olabilirsin ...

Sevgiler........

Eskiden yaz-kış saati uygulamasında dengesizlik varmış. bazen kışın bile yaz saati kullanılmış. O yüzden değişebiliyor ezan saatleri. Haluk Akçamın sitesinde
doğum haritanız bölümünde saat uygulamaları var. Mesela ben kışın doğmuşum. Ama yaz sa. uygulaması varmış.Öğle ezanı okurken..12:55te..
Şimdi şubat ayındayız burada ezan 12.20de okuyor. Ama 28 yıl önce kış saati olsaydı, 11.55te ezan okumuş olacaktı. Yani bazen doğum saatlerimizi hesaplamak için yaz-kış saatini bilmek bile yeterli olmuyor. Allahtan saat ve tarihlere takık bi babam var. Adamın hafıza müthiş;)
O zatın sitesinden harita çıkardığımda yükselenim koç çıkıyor ki bu imkansız ....

yaşlılara sor sen

neleri düşünmüşsün helal olsun sana -alkış bu kadar ince düşünceliysen almanyadaki yaşadı :D
Benim 7.evim başak nasıl hizmet ehli oluyorum sorma gülücük...

Zaten bu türk hatunlarında var ...

Bilmiyorum zaten bende o özelliği gördüğünden oluyor galiba bu iş birazdagülücük
Miray , daha öncede bu soruyu sormuştun ve sana cevap yazmıştım görmemişsin galiba birdaha veriyim linki umarım yardımcı olur sana .gözkýrpma

http://prayer.al-islam.com/default.asp?l=Trk
çok teşekkür ederim, bu çok yardımcı oldugülücük
Bende bir soru sormak istiyorum akadaşlar.1979 ve civarındaki yıllarda Üsküdar Zeynep Kamil hastanesinde doğan var mı aranızda ?

Annemin söylediği bir şeyi netleştirmem gerekiyor da o yüzden soruyorum
(02-07-2010 07:25 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan: [ -> ]Bende bir soru sormak istiyorum akadaşlar.1979 ve civarındaki yıllarda Üsküdar Zeynep Kamil hastanesinde doğan var mı aranızda ?

Annemin söylediği bir şeyi netleştirmem gerekiyor da o yüzden soruyorum

1975 yılında doğan bir tanıdığım var zeynep kamil'de doğan.
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler