Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 3.ev - 9.ev aksı ( Ulaşım ve Kazalar )
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4
Astrolojide 3.ev İkizler burcunun ve Merkürün doğal evidir..
Kısa yolculukları vb. temsil eder..

Astrolojide 9.ev ise Yay burcunun ve Jüpiterin doğal evidir..
Ulaşımı , seyahati vb. temsil eder..

Transit Gezegenler doğum haritanızdaki 3.ev yada 9.evden geçerken hayatınızda hareketlenme olması doğaldır.
Sanki etrafınızdaki insanlarla daha sık iletişim kuruyor (3.ev) ve sanki kabınıza sığmayıp genişliyor , kendinizi geliştiriyor ve arayış içinde oradan oraya hareket halinde gibisinizdir.

Astrolojide 3.ev ile 9.ev aksının ortak vurgularından biri eğitim ve öğrenim yani zihinsel ilerleme ,
diğeride ulaşım yani fiziksel ilerleme şeklinde hareket etmektir.
Halk arasında bir laf vardır , '' çok gezenmi bilir yoksa çok okuyanmı '' işte bu söz 3.ev - 9.ev aksını açıklamada iyi bir örnek olabilir.

Gerek doğum haritalarında gerekse Transitler açısından 3.ev - 9.ev aksının uyarılması kişileri bir şeyler öğrenmeye ( çok okuyan ) ve bir şeyler keşfetmeye ( çok gezen ) itekleyici bir enerjiyi ifade edecektir.
Burada kişinin amacı Bilmek - Öğrenmek - Gelişmektir..

Her astrolojik potansiyelde olduğu gibi 3.ev - 9.ev aksının da GÖLGESİ olacaktır ve Ulaşımla ilgili problemler ( özellikle kazalar ) bu gölgelerin en önemlilerinden biridir.
Sonuçta 3.ev ile 9.ev aksı 180 derecelik Zıt açıyı temsil eder ve bu aksta birbirine zıt açı yapan gezegenlerin türlü kazalara işaret etmesi potansiyeli vardır.

3.ev - 9.ev aksında Zıtlaşma yaşayan kişiler bu yazıyı okuduktan sonra korkmalımıdırlar , bence ulaşım konularında biraz daha tedbirli olmaları önerilebilir.

Konuyu bir örnekle açıklayacak olursak , herhalde en popüler örneklerden biri olan Prenses Diana örneği ilgi çekici olacaktır.

Prenses Diana yıldız haritasını astrotheme.com sitesinden veriyorum ancak yorumu son zamanlarda hep yaptığım gibi whole sign ev sistemine göre yapacağımı belirteyim.

buyrun Prenses Diana Horoskopu ; http://www.astrotheme.com/portraits/6tYDVD2fWgf5.htm

Prensesin haritasında Yay burcu yükselmektedir ve hemen 3.evinin Yaydan sonraki 3.burç olan Kova olduğunu , 9.evininde Kovanın zıt burcu olan Aslan olduğunu tespit edebiliriz.
Bu tespitten sonra diyeceğizki , Prensesin Jüpiteri ve Ay burcu Kovada yani 3.evde , Uranüsü ise Aslanda yani 9.evdedir..
Ve biraz daha dikkatli bakınca , 3.ev - 9.ev aksında AY-Uranüs zıtlaşmasını göreceğiz..

Prensesin biyografisini okuduğunuzda ve elimizde yıldız haritası varken aslında söylenecek çok şey var ama şimdilik sadece trafik kazasıyla gelen ölümüne ve 3.ev-9.ev aksına yoğunlaşalım.

Prenses Diana , Prens Charles'tan boşanıyor ve Dodi el Fayed ile görüşmeye başlıyor.
31 Ağustos 1997 tarihinde bu çiftin bir trafik kazasında hayatını kaybettiğini biliyoruz. Pek çok kez bunun bir kaza olmadığı ve cinayet olabileceğine dair şeyler duyduk.
Kaza yada cinayet , her şekilde Prensesin hayatını bir ulaşım sırasında kaybettiğini söyleyebiliriz.

31 Ağustos 1997 tarihinin transitlerine baktığımda neler gördüğümü paylaşayım ,

* Transit Uranüs , Prensesin 3.evindeki Jüpiterine dokunuyor.. Prensesin 3.evindeki Jüpiterin konumu önemlimidir sorusuna , ASC Yöneticisidir demek yeterli olacaktır..

* Transit Mars Akrep burcunda , Prensesin 12.evinde ve 3.evdeki Jüpitere sert Kare açı yapıyor..

* Transit AY o gün Prensesin 9.evinde Uranüse dokunuyor.

Transit Plütonun o dönemde Prensesin Marsına Kare açı yaptığını , Retro Merkürün o günlerde Prensesin Marsının üzerinde olduğunu vb. detayları işlemek konumuzun dışında kalıyor.

Aklınıza şu soru gelebilir ;

O gün Prenses kaza yaptığında arabada yalnız değildi , flört ettiği Dodi El Fayed yanındaydı ve bu adamda o kazada hayatını kaybetmişti , acaba Fayed haritasında paralel sert gerilimler varmıydı ?

El cevap

Dodi El Fayed doğum tarihi 15 Nisan 1955 olarak yazıyor wiwkipedia da.

Adamın Marsı İkizler burcunun ilk derecelerinde..

Yani ; Prensesin Marsına sert açı yapan Transit Plüto , Fayed'in de Marsına Zıt açı yapıyor o dönemde..

konumuzla ilgili olabilecek şu notu düşeyim son olarak ;

3.ev - 9.ev aksında olduğu gibi , İkizler-Yay aksınında ulaşımla ve kazalar ile bağlantısı olabiliyor..
zaten konunun en başında vurguladığımız üzere , 3.ev = İkizler burcunun doğal evidir ve 9.ev = Yay burcunun doğal evidir

Dodi El Fayed'in yükselen burcunu ve evlerini bilemiyoruz ama İkizler-Yay aksında Plüto-Mars transiti deneyimlediğini gözümüzden kaçırmayalım derim.

Yıldırım
geçen akşam Ura ile bu konuda fikir alışverişinde bulunurken , james Dean örneğini vermişti.
James Dean 1955 yılında çevirdiği 3 film ile star olmuş ama o sene geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmiş bir aktör.
Hatta pek çok kaynakta Ay Akrep örneği verirken James Dean adının geçtiğini hatırlıyorum.
James Dean yıldız haritasında whole sign ev sistemine göre 3.evde Kova burcunda Güneşi , 9.evinde Aslan burcunda Marsı görmekteyiz.
Trafik kazası yaparak öldüğü 30 Eylül 1955\'in 3.evindeki Güneşine Zıt açı yaptığını görüyoruz.

buyrun James Dean yıldız haritası ; http://www.astrotheme.com/portraits/RP7Y35x2efNU.htm
merhaba.normalde çok önemli kazalar olmadı yaşamımda.ama 2006 eylül ayının sonunda 5 gün arayla 2 kaza yaptım.birinde arabayla duvara çarptım.herhangi birşey olmadan atlattım.2.kazayı 5 gün sonra bindiğim minübüsün önümüzde giden arabaya arkadan çarpması ile yaptık.2 kazada burnum kırıldı.
transitlerine bakıyorum görebilidklerimi yazdım..natal haritada 3 evim aslan herhangi bir gezegen yok.9 evim doğal oalrak kova ve jupiter var.
kaza belirtileri gösteren transit göremiyorum..(tabiki ben göremiyorum)
5 gün arayla kaza yapmam ilginç gleir hep.sizce hangi transitler etkili o günlerde?
' pid=' dateline= Yazılan:merhaba.normalde çok önemli kazalar olmadı yaşamımda.ama 2006 eylül ayının sonunda 5 gün arayla 2 kaza yaptım.birinde arabayla duvara çarptım.herhangi birşey olmadan atlattım.2.kazayı 5 gün sonra bindiğim minübüsün önümüzde giden arabaya arkadan çarpması ile yaptık.2 kazada burnum kırıldı.
transitlerine bakıyorum görebilidklerimi yazdım..natal haritada 3 evim aslan herhangi bir gezegen yok.9 evim doğal oalrak kova ve jupiter var.
kaza belirtileri gösteren transit göremiyorum..(tabiki ben göremiyorum)
5 gün arayla kaza yapmam ilginç gleir hep.sizce hangi transitler etkili o günlerde?
merhaba meri abla gülücük
whole signs sistemine göre o dönem neptün ve satürn tam 9 ve 3. ev aksınız arasında karşıt açı meydana getiriyor.
satürn sıkıntı prensibini kısa yolculukları temsil eden 3. evde ortaya koyuyor. 3 ve 9. evler arasındaki neptün satürn çekişmesi tam da \'görünmez/bilinmez kaza\' diye tabir edilir cinsten.
3. evin yöneticisi güneş, o tarihte transit mars la kavuşum halinde, dolayısıyla marsın da 3. ev konuları üzerindeki kazalara sebebiyet verebilecek tetikleyiciliğini bu tabloda görüyoruz.
3. ev yöneticisi güneş de, güneşle birleşen transit mars da o sırada 9. evde yerleşen transit neptünle üçgen görünüm halinde, olayı akıcılaştırıyor.
yani sizin o dönem kaza yaşamanıza sebebiyet veren pek çok işaret göze çarpmakta meri abla.

incelemek isteyenlere transit haritası ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...dd=22&ast=
Diana öldüğünde çok üzülmüştüm (Balıktan olsa gerek)

Gelinliğini görünce ne güzel demiştim(Artık beyenmiyorum kırık beyaz bana göre değil)

Konfesksiyon beyazınıda sevdiğim söylemenez...

Ama bir prenses diyince aklıma hep ...

Kabarık büyük tül elbiseler...

Nadide mücevferler.....

Ve çalkantılı yaşamlar geliyor...

Boleyn kızlarını izleyemedim ...(bu yüzden ucuz ahlak)

Ama yinede ...büyük başın büyük derdi olur ata sözünden geçemiyor insan...

9 evi ben büyüklere masal olarakta nitelendiriyorum...

Yetişkin bilinçinde olan insanlar için hakikatın anlatılmasındaki ustalık...

Masal kitabı gibiidir çoğu ciddi hikaye ..

3 ve 9 has bir olay geçmedi .. başımdan bu tür şeylerin evrende çağrışım oluşturduğunu düşündüğümden ...

Kişisel deneyimlerin paylaşılması taraftarı değilim...

Bilinçaltının öteleyip sahneye koyma mekanizması başına bela olabilir insanın ...

Bilinç altının gerçekle olanı ayırma özelliği olmadığından olmayanı oldurabilir...

12 ev. bir nevi yaradanla direk temas ...

Burda dilenen şeylere çok çok dikkat edilmesi gerekiyor ...

Çünkü her söz tabiri caizse dua yerine geçiyor...

9 evimde jüpiter var beni bir uçan halıya bindirmediği kaldı diyerek yetişkin masalanına devam etmek istiyorum ....
Arkadaşlar, dün konuyu tekrar okuyunca aklıma eşimin haritası geldi whole sign sistemine göre 3.evde ayı ve 9 evde mars saturn ve jüpiteri var zıt açılı
2 kez trafik kazası geçirmiş kendisine bir şey olmamış ama araç hasarlanmış
akşam eve gider gitmez kazanın tarihini öğrendim 2006 eylül sonu ekim gibi dedi buna göre haritayı ekliyorum

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lan...1252735282

uranüs ayının üzerinden geçerken marsına da zıt bakıyormuş,o dönemde

ve de güneş mars ay arsında t karesi var 3.6 ve 9 ev arasında aklıma eşimin trafik kazasında ölebileceği olasılığı geldi aðla...

bayan fıtratı işte hemen vehimlere kapıldı...
' pid=' dateline= Yazılan:Arkadaşlar, dün konuyu tekrar okuyunca aklıma eşimin haritası geldi whole sign sistemine göre 3.evde ayı ve 9 evde mars saturn ve jüpiteri var zıt açılı
2 kez trafik kazası geçirmiş kendisine bir şey olmamış ama araç hasarlanmış
akşam eve gider gitmez kazanın tarihini öğrendim 2006 eylül sonu ekim gibi dedi buna göre haritayı ekliyorum

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lan...1252735282

uranüs ayının üzerinden geçerken marsına da zıt bakıyormuş,o dönemde

ve de güneş mars ay arsında t karesi var 3.6 ve 9 ev arasında aklıma eşimin trafik kazasında ölebileceği olasılığı geldi aðla...

bayan fıtratı işte hemen vehimlere kapıldı...

aklına olumsuz senaryoyu getirme lütfen , zaten eşin iki kez kaza yapmış , bundan sonra özelikle 3.ev - 9.ev aksının uyarıldığı dönemlerde dikkat etmesini söyle o seni dinleyecektir gülücük
mrb;ben bu yazıyı okurken ürperdim açıkçası,kendi haritam geldi aklıma 3 evde venüs boğada ve 9 evde uranüs akrepte birbirlerine 90 lık açısı var ve yine venüsüm,6 evdeki marsla aslanda 90 açısı var.şimdiye kadar 2 kere kaza atlattım birisi hsbs binasına bombaladıkları zaman metrocıty ön tarafında mağazadaydım ucuz atlattık,bir diğeri uzun yolda hızlı giderken otobüsün lastiği patladı ve otobüs hafif yan yattı çok şükür birşey olamadı.
haritamı buraya ekleyemedim ama yorumlara açığım.teşekkürler.
03.04.1980 tekirdağ 05:30
(05-06-2010 12:22 PM)oguzer3 Yazılan: [ -> ]mrb;ben bu yazıyı okurken ürperdim açıkçası,kendi haritam geldi aklıma 3 evde venüs boğada ve 9 evde uranüs akrepte birbirlerine 90 lık açısı var ve yine venüsüm,6 evdeki marsla aslanda 90 açısı var.şimdiye kadar 2 kere kaza atlattım birisi hsbs binasına bombaladıkları zaman metrocıty ön tarafında mağazadaydım ucuz atlattık,bir diğeri uzun yolda hızlı giderken otobüsün lastiği patladı ve otobüs hafif yan yattı çok şükür birşey olamadı.
haritamı buraya ekleyemedim ama yorumlara açığım.teşekkürler.
03.04.1980 tekirdağ 05:30

Evet zaten yazıda söz edilen olumsuz deneyimleri yaşamışsın , geçmiş olsun.
Transit gezegenlerin sabit burçlardan geçmesi senin 3.ev - 9.ev aksını uyaracaktır.
Mesela önümüzdeki hafta Transit Mars , doğum haritandaki Marsla aynı noktaya gelecek ve 3.ev - 9.ev gezegenlerine sert açılar yapacak.
Tedbirde kusur olmaz derler.
Sayfalar: 1 2 3 4
Referans Adresler