Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 88-90 Oğlak Stelyumu...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5

tiyatral_gitarist

Şu an staj yapmam dolayısıyla birçok kişiyle muhatap kalıyorum ve bunlarda (ben biraz geç kaldığım için gülücük ) hep 88-89 tayfası...
Bu stajın bana baya faydası oldu asttroloji açısından. Bir kısmının haritasına bakabildim.

Dostlar 88-90 arasında oğlak burcunda bir stelyum gerçekleşmiş. Birçoğuda (benim baktıklarımın hepsi) bundan kişisel gezegenleriyle bir şekilde nasiplenmişler...

Neptün- uranus ikilisine 88 sonlarında satürnde katılmış ve 89 ortalarında da jüpi yengeçe geçerek bunlara zıt bakmış...

Şimdi benim sormak istediğim bu stelyum ve daha sonrada onlara zıt bakan jüpi kombinasyonuyla bu enerji nasıl yorumlanır...

MEsela bu arkadaşın merkürü buraya düşmüş.HEmde tamda neptün ve satürnün arasında... Ay ı üçgen yapmış... Hadi güneşi boşver şimdilik gülücük

[Resim: cem.th.gif]

Şimdi bu ay nasıl bir ay , merkür nasıl bir merkür...

Veya bu kişi... Neptünyen bir oğlak diyebiliriz heralde ?

[Resim: aybke.th.gif]

Şimdi bu kişi soyut ve somut arasında sürekli çelişki mi yaşar acaba ? Hayal dünyası , imgelemesi , hissetmesi çok yoğun olsada içgüdüsel olarak bunları "olmaması gereken şeyler" olarak tanımlayıp bunlardan kaçar mı ?

Hislerinden (neptün) mi korkar (satürn) ?

Bu 3lü ve hatta jüpiyle 4lü enerjiyi tanımlayabilirmisiniz bir nebze acaba ? gülücük

aeon

1988-1989 neslinde ;
saturn,neptün ve uranüs(oğlak) kavuşumu yaşandı ;
bu nesil neptün ve uranüsün gücünü istediği oranda kullanmakda zorlandı .çünkü bu iki gezegen kişisellere ne zaman kişisellere açı yapsa beraberinde de saturn açı yapıyor.
bulundukları evle ilgili uranyen ve neptünyen özellikler gösterilmekte saturn ciddiyetiyle karşılaştı.dikkat ederseniz ,statükocu ve ciddi bir nesildir.erken olgunlaşma ve karamsar gerçekçilik bu nesilin özelliğidir.

aeon

http://www.astrosohbet.com/showthread.ph...e+nesiller

aslında kollektifler ve nesiller adında bir başlık vardı .ama 88-90 arası olarak verildiği için , daha kapsamı dar ve spresifik olmuş.
ama yinede linki vereyim.

tiyatral_gitarist

Ya kusura bakmayın gerçekten çok dalgınım haritaların eskilerini koymusum.

Aybüke kişisinde doğum saati sabah olacak. Yani yükselen balık. O yüzden neptünyen demiştim kusura bakmayın.

Bu kişi bildiğin balık arkadaşlar. Dalgın dalgın , sallanırcasına yürüyüş. İçine kapanıklık ve korkaklık var. HEp belalar bunu buluyormuş. O yüzden hep tedbirli. MEsela staj yerine giden servisi kaçırmamak için gelmesi gereken otobüsten birkaç tane öncesine binip yaklaşık servis kalkmadan en az 15-20 dk önce orada oluyor vs...
O yüzden neptünyen satürna mı oluyor yada öyle bişi gülücük

(Bu arada dediğin gibi güzel denilebilir bir kişi gülücük )

His derken aslında dediğin gibi soyut ve boyut kavramından bahsetmek istemiştim ama şu sıralar kelime seçiminde otokontrol yapmaya gayret gösteriyorum gülücük

Yani burada demek istediğim şuydu. Mesela kişi bu durumda neptünyen olup (yükselende balık) yaşadığı - tecrube ettiği soyut boyut yada her ne dersen bundan içgüdüsel olarak (güneş oğlak) somutluğa inanma ihtiyacı hissettiği için korkar mı ? Bunun doğru olamayacağı - olmaması gerektiği düşüncesiyle olası yeteneklerini köreltir ve somut ,elle tutulur olana yönelme gayreti içine mi girer acaba ? Ben niye böyleyim vs diye kendini suçlayabilir mi falan .... gibi ...
Umarım ifade edebilmişimdir kendimi gülücük

Jüpiter 1989 temmuz ayı gibi yengeçe giriyor. Ve mesela şu arkadaş gibi kişisel gezegenlkerine (merkür ve venüs) T kare oluşturuyor... Ayrıca güneşine oğlak stelyumu üçgen ve dolayısıyla jüpi de 60 lık açı yapıyor. Bu gibi bir durumdan bahsetmiştim. YAni bu kişisel gezegenler bu zıtlaşmadan nasıl etkilenir gbi...

[Resim: elifd.th.gif]

tiyatral_gitarist

(06-27-2010 08:38 PM)Vena Yazılan: [ -> ]İçgüdüsel olarak inanma Ay ile ilgili, Ay akrepte, 8.evde, Plüto ile kavuşum ve Jüpiter zıt açı... Medyumluk var mı (=

Birine yada birşeye baktığı ve beğendiği zaman o şeyin kurtuluşu yok gibi gözüküyor. gülücük

Annesinin ayakakkabısını beğenmiş. Annesi yolda yürüken ayakkabı kırılıyor ve annesi yerde. Arkadaşının mntunu beğeniyor , 2 dk sonra kzıın saçları montun arkasıdaki düğmeyemi ne dolanmış. Yine bir arkadaşının bişiyini beğeniyor vs düğmeleri teker teker kopıyor mu ne vs vs vs...
Yani nazar boncuksuz yaklaşamaycaksın gülücük

Aşırı korkak ... Dedim astroloji forumunda senin haritayı masaya yatırdık. Ne oluyor , ne yapıyorsunuz diye endişelenmeye başladı hemen , bi yandan çaktırmamaya çalışsada... gülücük

hiç 1. evinde mars var gibi durmuyor . Aksine tam pasif ...

Doğum dksı kesin değil. Ben kendim balığa gelecek şekilde yazdım tam sınırda kalmış gülücük Ama bildiğin balık yani... BAlık eti yapı , soluk beyaz ten , yapışık kulaklar , gzler mavi , sallanarak yürüyüş ,dalıp dalıp gitmeler vs vs... Koç olamaz heralde diye düşündüm gülücük

(06-27-2010 08:38 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Ama yine de Neptünyen değil Neptün'e gelene kadar etkisi fazla olan başkaları var.

Allahaşkına bu kişi neYEn ? gülücük Yoksa hiçbir YEN değilmi ... KArışıkYEN gülücük
http://a1111.hizliresim.com/r/t/qvzl.gif

İlkokuldan bir arkadaşımın haritası bu.Merkür ve Güneş'in de eşlik ettiği bir tutulma bu.
Bayan Buz'du resmen.Matematikte çok başarılıydı.Sözel derslerde de iyiydi ama ezberi sevmediğini sık sık vurgulardı.
Matematik öğretmeni olmak istiyordu.
Şu an ise hukuk okuyor.

Oğlak stelyumu bende de var.Bu arkadaşım tek çocuk.Ben de öyle.Onun Güneş'i ağır güçlerle kavuşum yapmış.O'na güç katmış.
Bende ise Güneş bu ağır güçlerle kare açı yapıyor.Bende güçten çok kısıtlanma söz konusu.

http://a1111.hizliresim.com/r/t/qw1j.gif

Bu da benim uzaktan gözlemlediğim biri.
Burada da Ay Oğlak'ta.Bu eleman bir Bayan Buz değil ama ilişkilerinde insanları kontrol etmeyi seven biri.

Bu da şanslılardan.Güneş'i ağır güçlerden açı yapmıyor.Satürn hariç.
yok anam yok değişmez....benim gibi kazık çaksın bi yere değiştirmeye çalışanada tokadı çaksın...:D

Arkadaş

İster vur ister okşa
İster tut ister yolla
İster sev ister zorla
Ben böyleyim
koptum.w koptum.w koptum.w
bu şarkı tamda oğlak stelyumlulara yazılmış :D iyide şimdi bi vursa bi okşasa bi tutsa bi yollasa bi sevse bi zorlasa bu stelyumlu değişmez afallar anacım...koptum.w
http://a1111.hizliresim.com/r/t/qz95.gif

Haritanın sahibi arkadaşım keman çalıyor,grubu var şarkı söylüyor.
Ailesi de müzikle içiçe.
Mistik dikdörtgene sahip kendisi.Oğlak stelyumundaki Neptün de bu dikdörtgenin bir ucu.
Ancak Satürn-Uranüs-Neptün hepsi de geri harekette.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler