Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Reenkarnasyon ve Astroloji
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Reenkarnasyon .....

Kast sistemine ait fakirleri alt sınıfı yönetmek için inan ritüllerinin kullanılmasıdır...

İsyan etme yoksa yeniden doğduğunda kral olamazsın koptum.w

işe yaramış mı evet gözkýrpma

Ama bütünde böyle bir şey var mı hayır ...

İnsanların maddesel ,dialiktik, saf ruhani , pagan vs inanç çokluğu olabilir lakin ...

Mutlak huzur verip vermediği ve ne kadar özle uyduğu önemli ...

Dinler kitle biçimdirme olguları değildir...

Bireyseldir ve bireyi bağlar...

Senin akşama kadar yaptığın yoganın bana bir başkasının yine sabaha kadar yaptığı ibadet toteli bağlamaz...

Bu konu bağnazlığı götürmüyor çünkü bağnazlık bu konuya giremiyor...

Bölgesel, ırksal, zamansal boyutlarının çok çok derinindedir Özle bir olma isteği ...

Bulana Vuslat olsun gözkýrpma
(07-19-2010 02:07 PM)Schatz Yazılan: [ -> ]Reenkarnasyon .....

Kast sistemine ait fakirleri alt sınıfı yönetmek için inan ritüllerinin kullanılmasıdır...

İsyan etme yoksa yeniden doğduğunda kral olamazsın koptum.w

işe yaramış mı evet gözkýrpma

Ama bütünde böyle bir şey var mı hayır ...

İnsanların maddesel ,dialiktik, saf ruhani , pagan vs inanç çokluğu olabilir lakin ...

Mutlak huzur verip vermediği ve ne kadar özle uyduğu önemli ...

Dinler kitle biçimdirme olguları değildir...

Senin akşama kadar yaptığın yoganın bana bir başkasının yine sabaha kadar yaptığı ibadet toteli bağlamaz...

Bu konu bağnazlığı götürmüyor çünkü bağnazlık bu konuya giremiyor...

Bölgesel, ırksal, zamansal boyutlarının çok çok derinindedir Özle bir olma isteği ...

Bulana Vuslat olsun gözkýrpma

hımmm..

yine çoğunu anlamadım ama olsun :D
gülücük) Açık yazsam küfür (Gerçeği örtemeye) girerdi

Kısa kes Aydın havası yaptım koptum.w

aeon

(07-19-2010 02:07 PM)Schatz Yazılan: [ -> ]Dinler kitle biçimdirme olguları değildir...

dinler, bireysel olduğu kadar , kitleseldir.başta İslam olmak üzere , çok çeşitli dinlerin yegane amaçlarından bir tanesi de , toplumu ve kitleleri etkilemektir.

bu şekilde olmasaydı , toplu halde ibadete ihtiyaç duyulmazdı.toplu halde ibadetin tek amacının , fazla sevap kazanmak olmadığı , insanları yakınlaştırmak ve cemaat oluşturmak olduğu gayet açık.

bunların yanında , özellikle İslamiyet , devlet yönetimine talip ve yayılmaya programlanmış bir dindir.Özellikle islamiyetin ,devlet yönetimine aday olması ve yayılmaya programlı olması ,kitleleri bağlamak amacı güttüğünün şüphe götürmez kanıtlarıyken, sadece bireyi bağlayacağını söylemek isabetli bir tespit olmaz.

Félicé

(07-19-2010 02:26 PM)aeon Yazılan: [ -> ]
(07-19-2010 02:07 PM)Schatz Yazılan: [ -> ]Dinler kitle biçimdirme olguları değildir...

dinler, bireysel olduğu kadar , kitleseldir.başta İslam olmak üzere , çok çeşitli dinlerin yegane amaçlarından bir tanesi de , toplumu ve kitleleri etkilemektir.

bu şekilde olmasaydı , toplu halde ibadete ihtiyaç duyulmazdı.toplu halde ibadetin tek amacının , fazla sevap kazanmak olmadığı , insanları yakınlaştırmak ve cemaat oluşturmak olduğu gayet açık.

bunların yanında , özellikle İslamiyet , devlet yönetimine talip ve yayılmaya programlanmış bir dindir.Özellikle islamiyetin ,devlet yönetimine aday olması ve yayılmaya programlı olması ,kitleleri bağlamak amacı güttüğünün şüphe götürmez kanıtlarıyken, sadece bireyi bağlayacağını söylemek isabetli bir tespit olmaz.

Kesinlikle katılıyorum, hiç bir inanç bireysel değildir..Herkes bireysel tercihleri ile inanacağı değere karar verir sadece..Aslında bazen birey olarak da karar verdiğimiz söylenemez..Doğduğumuz aile, çevresel şartlarla birşeylere inanırız..
(07-19-2010 02:07 PM)Garavu Yazılan: [ -> ]bbmurder inancım yok diyor
sen tövbe de diyorsun :D

öteki alem? cevabından sonra bide tövbe? demesi için uğraşıyorsun sanırım koptum.w

sabah sabah güldürdünüz beni yahu koptum.w

Tahmin etmiştim,şimdi çıkar biri böyle cevap verir diye,sen çıktıngülücük

Olsun inancı olsa da olmasa da,kendisini son nefesine dek bekleyecek Rabbinin onu hep çok sevdiğini,hep merhamet nazarıyla ona baktığını saklı tutsun aklında bir yerlerde.
(07-19-2010 03:41 PM)BBMurder Yazılan: [ -> ]
(07-19-2010 02:54 PM)misnur Yazılan: [ -> ]Olsun inancı olsa da olmasa da,kendisini son nefesine dek bekleyecek Rabbinin onu hep çok sevdiğini,hep merhamet nazarıyla ona baktığını saklı tutsun aklında bir yerlerde.

Pembe gözlükleri bana diyordunuz ama :D bu nazar lafı sizin çok sevdiğiniz bir laf olsa gerek bol bol geçiyor yazılarınızda, dikkatimi çektide gülücük

Valla aklımdan çıkalı çok oldu, bi daha girmez :D

Takılma nazarlarıma,sevdiğimden değil,içimden geldiği gib yazıyorumhehee
Gerisi seninle O'nun arasında,bana laf yok :D

marskovası

Haketmediğinizi bulduğunuzda, sürekli aynı şeyler hayatınızda tekerrür ettiğinde hiç mi demediniz: "Kime ne ettim?" ve size yapılanı siz başkasına "bu hayatta" gerçekten düşünüp düşünüp bulamadığınızda gitmiyor mu düşünceler "acaba bir önceki hayatımda mı?" diye... Ben şahsen "var ise" erkek olduğumu düşünüyorum bir önceki hayatımda ve çoooook sayısız kadını üzdüğümü, mahvettiğimi... Ve o kadınların şimdiki bu hayatta karşıma erkek olarak çıktıklarını...

Ya da Dejavu olayı; bilmediğim ülkelerde kimseye sormadan kiliseye ulaştığımı bilirim, birşey beni oraya sürükler. Ya da Yunanca konuşmadığım halde her Yunanistan çıkışımda İngilizce anlaşsakta araya sıkıştırdıkları Yunanca kelimeleri anlarım ama nasıl bilmiyorum... Açıklamasını yapamam...

Mısır havaalanına indiğimde evet çok sıcaktı ben kıştan gelmiştim kazağı attım üzerimden ama beni asıl terletenin kontrolde sıra beklerken sıcağın değil havaalanının tüm duvarlarına döşedikleri kirli kare beyaz fayanslar oluşuydu, beynimde tek ibare vardı: Zehirli duş kabinleri ve bu kuyruk tren içindi bizi oraya götürecek olan tıka basa! Belki de yine büyüdüğüm yerin Almanya olması tesadüf değildi, acıyı kanıksamam, Türk diye itilmem, belki de ben yaptım bunu Hitler zamanı birilerine... Ve Mısır'dan sonra gitmeyi en çok istediğim yerlerden ikisi hep İsrail (ağlama duvarı) ve Ausschwitz toplama kampları oldu, sanki orada yüzleşmem gereken şeyler olduğunu hep hissettim. İsrail'e bir türlü gidemedim, önceleri Arap damgam var diye pasaportta şimdilerde olaylar kritik diye. Polonya'ya en sonunda hazır hissettim kendimi, Sardunya rotamı bu eylül'e inş toplama kamplarına çevirdim...
Din boyutunu tartışmak için yazmadım bunlar sadece hislerim sizin için günah ya da sevap, bu benim...
[quote='marskovası' pid='153415' dateline='1314534628']
Haketmediğinizi bulduğunuzda, sürekli aynı şeyler hayatınızda tekerrür ettiğinde hiç mi demediniz: "Kime ne ettim?" ve size yapılanı siz başkasına "bu hayatta" gerçekten düşünüp düşünüp bulamadığınızda gitmiyor mu düşünceler "acaba bir önceki hayatımda mı?" diye... Ben şahsen "var ise" erkek olduğumu düşünüyorum bir önceki hayatımda ve çoooook sayısız kadını üzdüğümü, mahvettiğimi... Ve o kadınların şimdiki bu hayatta karşıma erkek olarak çıktıklarını...

şahsen ben aynı şeyler hayatımda tekerrür ettiğinde ve bu hayatta gerçekten düşünüp düşünüp bulamadığım durumlarda " acaba bir önceki hayatımda mı?" ya da bir önceki hayat varmı gibi düşünceler içerisinde hiç girmedim...Çünkü reenkarnasyon düşüncesi bana hiç bir zaman mantıklı gelmedi..Ama günümüzde "yeni akım", "yeni dünya düzeni" ve "çoğu kendini bilmezgülücük spiritüelleringülücük ortaya atmış olduğu bir düşünce olduğu kanısındayım reenkarnasyonun...Tabi bu benim kendi şahsi fikrimdirgülücük
İslam felsefesinde ortaya çıkan görüşler arasında sayısı yadsınmayacak kadar çok reekarnasyon inancını kabul edenler var. Tabi bu inancın değişik açıklamaları şeklinde olmuş. Fikri mezhep olarak çıkan bu ekoller tabi tepkilerde görmüş. Genelde bu görüş sahiplerinin fikri kaynakları eski yunan medeniyeti, hatırı sayılır ölçüde harrandaki Sabiiler ve tabiki hint kökenli inanışlar. Mısırın fethinden sonra oradan da gelen bilgi kaynakları İskenderiye gibi mesela İslam dünyasına mensup olan filozofları, alimleri oldukça etkilemiş. Reekarnasyonda ciddi bir destek bulduğunu düşünüyorum çünkü mezhepleri incelerken çok sayıda vardı. Tabi reekarnasyon yani tenasüh inancı ama şekilleri farklı yorumlar getirmişler. Önceki hayat değil ama ruhla, ruhlarla ilgili değişik ilginç yorumlarda var.
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler