Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Mars;Kendimizi Savunma Biçimimiz ve Cinselliğimiz
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Bu arkadaşın fazlası zarar, onu anladım. Başlıkta kendini savunma biçimi diyor, evet öyle de. Her duruma savunma, mücadele perspektifinden bakılmasına sebep oluyor mars. Kimlerde tabiki de marsı aşırı şekilde etkin olanlarda, bu etkinlik aynı zamanda diğer gezegenlerin pasifize kalmasından, etkisiz kalmasından oluyor. Cesareti de temsil ediyor deniyor doğru da bence.Ancak sağlıksız çalışmasında çok korku duyan bireyler çıkmasına sebep oluyor. Bu yorumlarda kişisel görüşlerimde var. Bu yüzden farklı bi bakış açısı sadece.
Mars Terazide Açıklamaya bayıldım aynı ben Huzur ararım uzlaşma ararım Tartışma istemem
Eğer tartışmaya sertleşmeye başlamışsam karşımdaki kişiye olan sevgim bitter
(07-15-2010 10:38 AM)Serena Yazılan: [ -> ]Mars Aslan burcundayken,
Önemsenmedigini, ya da hiçe sayıldıgını düşündügü anlarda reaksiyonları artabilir.

Otoritesi ve yönetiminin sarsıldıgı anlarda parlama eğilimi artabilir.

Kendini savunmak konusunda cüretkar ve ataktır. kavgada başı çeken, ilk saflarda yer alan, efelenerek tartışmayı ilk başlatan taraf olma ihtimali yüksektir.
Serena

İlk cümle kesinlikle çok doğru.

İkinci cumle whatsapp icin bile geçerli:D yoneticisi oldugum grupta baska bi yönetici olamaz (nokta)

Kavgacı biri degilimdir. Asla kavgaları başlaran taraf olmam. Bilhassa beklerim karsidaki başlatsin diye ona göre tavir takınırım.
@vilma aslında yazmışsın zaten. Koç venusten dolayı çabuk coşup, taşan, biraz da çabuk kapılan biri olabilirsin. Mars ve venüs erkek ve kadında farklı rol oynar tıpkı ay ve güneş gibi. Eğer erkeksen zaten venus koçta ve marsa kare olduğundan sert, maskulen ki çıt kırıldım olmayan diyelim kadınları daha çekici bulursun. Kadinsan yine 7. ev yerleşimi sende etkili olur ama bu sadece uzun vadeli ilişkilerinde geçerli, 7. ev önemli birlikteliklerin göstergesi. İkinci durumda kadınsan daha duygusal davranırsın. Haritandaki erkek figürüne venüs dokunmuş olur, misal kıskançlık olabilir bu. Genel manada partnerinle olan gerilim mücadele ya da partnerinin yarattığı sıkıntılar evdeki huzurunu etkileyebilir, belki alıştığın şeyler seni rahatsız etmeye başlar ve onları bırakabilirsin.
@vilma 7.evinde mars var. Venus kare yapmış. Mars sahiplenme sahip olma gibi durumları da simgeler. Mesela boğa burcunda. Sende yengeçte ve 7. evdeki marsa 4. evdeki venus kare yapınca bu tarz bi şey olabilir diye düşündüm. Alışkanlıklarsa 4. ev konusudur. İlişki hayatın ev aile yaşamını ve alıştığın şeyleri etkileyebilir.
(11-08-2016 02:21 AM)vilma Yazılan: [ -> ]Bir sorum olacak. Marsım whole signs a göre ( benim karakterimi en iyi yansitan sistem ) 7.evde yengeçte retro durumda. Kesinlikle mars 7. ev konumu beni ikili ilişkilerde en iyi tanımlayan yerleşim çünkü gerilimli ya da didişmeli ilişki beni tatmin ediyor olmazsa olmazım monoton ilişki beni soğutuyor bu tamam ama benim mars yengecimle 4.evde ki koç venüsüm kare durumda bu gerilim kere gerilim mi demek oluyor ikili ilişkiler dışında bu sert kare açının hem benim karakterime hemde evliliğe yansıması ne olur

4. evin yöneticisi 7. evde
güven duygusu senin için çok önemli Güven konusunda normale oranla daha detaycısın
ayrıca evliliğinde genele oranla daha sır saklayan biri olabilirisin Evin içindeki evin içinde kalacaktır
7. evin yöneticisi 12. evde
12 ev bilinçaltı. Evliliğinde mıç mıç olmak istemezsin Sürekli beraberlik sana göre değil Yalnız kalmaya ihtiyacın var

Kare açıdan önce evlere bakayım dedim Çıkan sonuç kendin de demişsin sıkılıyorsun Sıkılmaman için kendine zaman ayırmana izin vermesi sadece arkadaşlarınla da takılmana izin vermesi gerekiyor Tüm bunlar olurken de sende şüphe oluşmaması lazım Adam seninle değilken aklında şüphe duymamalısın
Evliliğin mesela şöyle olmalı o arkadaşlarıyla playstaion akşamı yaparken senin de kendine göre planın olmalı Hem güven ortamı hem kendine ait zaman

Venüs 4. evde olduğu için aile içindeki dengeyi sağlamakta sıkıntı çekeceğini sanmıyorum
Mars 7. evde olduğu için ortaklıklarda evlilikte sözün geçsin isteyeceksin açık sözlü olacaksın Otoriten sarsılırsa sertleşirsin
Venüs koçta atılgan ilk adımı atan tutkulu seven biri Mars yengeç sakin görünümlü tersi pis olan biri Sevdiğin kişi için savaşırsın

Evliliğini erken yapamadığın sürece sıkıntı yok Venüs-Mars karesi duygu dengesizliği yaratabilir Olgunlaştıkça kendini tanıdıkça nasıl biriyle geçinebileceğinden emin olunca evliliğinde sorun çıkmayacaktır
Her evlilikte olan tartışmalardan da çekinme gülücük
(11-09-2016 12:18 AM)vilma Yazılan: [ -> ]Teşekkür ederim çiçek ask yine çok güzel yorumlamışsın mareee valla ben bunu kabul ediyorum güven benim için sıkıntı büyük problem zaten benim ay 1 dereceyle yay da ve akrepte ki plutonumla kavuşumda ruhum yüzde elli yaysa yüzde elli akrep kuruntulu bazen karamsar ve anahtar kelime güven o adam bana güven vermiyorsa iş biter zaten hislerim güçlü tek bakışla anlayabiliyorum tabii ben kendim dahil kimseye tam güvenemem o da ayrı :D

İşte bu nedenle erken evliliği uygun bulmadım gülücük Ama ben senden eminim Kendini gerçekten hazır hissettiğinde güzel bir evililiğin olacaktır gülücük
Evlilik işi sıkıntılı senin benim gibi 7. evinde sert açıları veya zorlayan gezegenler olanlar için Maalesef bu böyle
Adminimiz marsı yengeç olan kişileri severim demiş Fikri değişmemiştir
Yani marsını dert etme bence :D
29 derecede Mars

Mars’ın doğum haritasında bir burcun son derecesinde olması kişinin kendini ortaya koyma konusunda zorlanmasına neden olabilir. Kişisel ifade son derece önemlidir. Bu konumda Mars’ı olan kişiler ya çok asabi ya da fazlasıyla pasif kişiler olabilir. Fazla asabiyet kişinin öfkesini sürekli olarak dışarı akıtmasına neden olurken o farkında olmadan yaşam enerjisini de dışarı akıtıp harcamasına neden olur. Diğer taraftan fazlasıyla pasif olan kişi öfkesini içeride biriktirir ki bu ya kişinin sağlığını zorlar –depresyon, aşırı halsizlik veya isteksizlik- ya da beklenmedik kişilere beklenmedik patlamalarda bulunmasına sebep olur. Bu kişiler ihtiyaçlarını ortaya koymaya ve “talep etmeye” çekinebilirler. Bu konuma sahip kişiler için spor gibi fiziksel faaliyetler, cinsellik, risk almak ve cesaret etmek gibi konular fazlasıyla önemli olabilir. Bu konular ya aşırı derece kullanılır ya da tamamen bastırmış olabilir.

Alıntı Astrozenith
(04-15-2018 05:37 PM)Libra Yazılan: [ -> ]29 derecede Mars

Mars’ın doğum haritasında bir burcun son derecesinde olması kişinin kendini ortaya koyma konusunda zorlanmasına neden olabilir. Kişisel ifade son derece önemlidir. Bu konumda Mars’ı olan kişiler ya çok asabi ya da fazlasıyla pasif kişiler olabilir. Fazla asabiyet kişinin öfkesini sürekli olarak dışarı akıtmasına neden olurken o farkında olmadan yaşam enerjisini de dışarı akıtıp harcamasına neden olur. Diğer taraftan fazlasıyla pasif olan kişi öfkesini içeride biriktirir ki bu ya kişinin sağlığını zorlar –depresyon, aşırı halsizlik veya isteksizlik- ya da beklenmedik kişilere beklenmedik patlamalarda bulunmasına sebep olur. Bu kişiler ihtiyaçlarını ortaya koymaya ve “talep etmeye” çekinebilirler. Bu konuma sahip kişiler için spor gibi fiziksel faaliyetler, cinsellik, risk almak ve cesaret etmek gibi konular fazlasıyla önemli olabilir. Bu konular ya aşırı derece kullanılır ya da tamamen bastırmış olabilir.

Alıntı Astrozenith

3 evimde terazi burcunda 29. Derecede mars var. Ay ile kare, pluto ile kavuşum ve neptün ile altmışlık var. MC noktamla da karşıt.

Sinirlendiğimde kendimi kontrol edememe. Problemleri takıntılı gibi çözmeye çalışma, bir problemi çözene kadar aklımda aramama, dikkatsizlik ve bazen (şuan gibi) aşırı halsizlik verdiğini düşünüyorum.
Yazı yazmakla ilgili harika fikirlerim var. Fakat yapmak istediklerimi yapacak gücü bulmakta zorlanıyorum bazen.
Libra Hocam okuyunca çok örtüştü yazdıklarınız ile.

Peki bu durumu nasıl dengelemek lazım?? Enerjiyi nasıl yönetmek ve kullanılır forma getirmek lazım.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Referans Adresler