Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 150-inconjunction açılar
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
bu açıyı forumda inceleyebiliriz,böyle bir konu göremeyince açıyım dedim.

15lik açıların toleransı 2 derecedir:148-152. 150 yapan planetler ve noktalar birbirlerini anlamazlar.Çünkü burdaki gezegen ve noktaların farklı tarzları vardır.Örneğin; biri aslan diğeri balıkta.aslan, sabit; balıksa değişken.ortak bir zeminde buluşmaları zordur.

anahtar kelimeler:yeniden yönlendirme, meydan okuma, düzenleme gerektirme, oyalanma.

Planet ve noktalar arasında 150 olan insanlar, hayatlarının bu alanlarını 2 bölüme ayırmaya eğilimlidirler.Planetlerin enerjisini birleştirmek zordur.Planetler, kare ya da zıt açılarda olduğu gibi zıtlaşmazlar ama birey onları bilinçli ya da bilinçli olmayarak birbirinden ayırır.Örneğin; ay-venüs 150liğinde duygularımızla, değerlerimizi/sevgi doğamızı harmanlamamız zordur. Ayımızın ve venüsümüzün ihtiyaçlarını ayrı ayrı tatmin etmeye ihtiyaç duyarız.Örneğin bu açıya sahip bir anne; 2 rolü de aynı anda benimsemeyi rahatsız edici bulabilir.

venüs-ay 150liğinde, sosyal yaşamla, güvenlik ihtiyacı arasında bir birleşememe olabilir.

venüs-mars 150liğine sahip bir erkeğin yaşamındada aşk,sevgi ihtiyacıyla; cinsel ihtiyaçlar birlikte ifade edilemeyebilir. (cafeastrology den çevrdklrm)

benim haritamda, ay-neptün 150liği var.ay aslan-neptün oğlak.duygularla, hayalleri ayırmak gibi bi şey aklıma geldi; ama bu ne demektir,nası olur bilmiyorum,anlayan varsa söyleyebilir mi?...bir de duygusal güvenlik ve hayallerin biraraya gelememesi söylenebilr.Duygusal olarak aslan gbi kendimi ifade ediyorum,ama hayaller oğlak gibi mi?.bu ne açı ne anlama gelir burda acaba? ay aslan 6.ev, neptün oğlak 11.ev. whole alırsak ay aslan 7.ev, neptün oğlak 12.ev.
150 derecelik açıları yorumlarımda pek kullanmıyorum ancak şu araştırmayı yapmayı isterim müsait olduğumuzda ;

150 derecelik açının hastalık yada ölüm getirebilme olasılığına değiniyor bazı astrologlar ve bunu açıklarken 150 derecenin ASC'den itibaren saydığımızda 6.ev yada 8.eve işaret ettiğini ( 1.evden 6.eve 150 derece ve de 8.evden 1.eve 150 derece ) söylüyorlar.

6.ev ile 8.ev , astrolojik evler arasında en sıkıntılı 3 evden 2'si olduğunu düşünürsek , 150 derecelik açının bir takım sıkıntılara işaret etmesi mümkün gibi.
hatta ileri durumlarda 6.evin sağlık problemini , 8.evin de ölümle bağlantısını göz önüne alırsak 150 derecelik açıların ve de Transitlerin '' hastalık ve ölümle '' ilişkisini incelemek faydalı olabilir.

benim vaktim yok bu aralar , dileyenler http://www.astrodatabank.com sitesinde bir kaç hastalık - ölüm deneyimleyen harita inceleyebilirler.
Research Data : A-B-C-D-E-F-G-H-........Y-Z listesinden örneğin Kanser , Aids vb. hastalıkların ingilizcesini arayarak ve oradaki harita sahiplerinin üzerine tıklayarak inceleme yapabilirsiniz isterseniz.
Bu arada daha detaylı inceleme isteyen , doğum haritası sahibinin HASTALIK YADA ÖLÜM ZAMANI TRANSİTLERİNE bakarak 150 derecelik Transit etkisi altında olup olmadığına da bakabilir.

Venüs

Quinkuks açılar bana hep engelleyici, baskılayıcı, sınırlayıcı açılar olarak gelmiştir, belki de benim haritamda Satürn bu açılarda başrolü oynadığı için böyle algılıyorum..pek anlamadým

melis_bk

(08-08-2010 04:38 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]Quinkuks açılar bana hep engelleyici, baskılayıcı, sınırlayıcı açılar olarak gelmiştir, belki de benim haritamda Satürn bu açılarda başrolü oynadığı için böyle algılıyorum..pek anlamadým
Ay ve pluto arasında var bu açı ve ben bu bağlantının etkilerini anlamakta zorlanıyorum.Maşallah ayım her gezegene açı yapmış satrün şiron hariçgülücük

Venüs

(08-08-2010 04:50 PM)melis_bk Yazılan: [ -> ]
(08-08-2010 04:38 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]Quinkuks açılar bana hep engelleyici, baskılayıcı, sınırlayıcı açılar olarak gelmiştir, belki de benim haritamda Satürn bu açılarda başrolü oynadığı için böyle algılıyorum..pek anlamadým
Ay ve pluto arasında var bu açı ve ben bu bağlantının etkilerini anlamakta zorlanıyorum.Maşallah ayım her gezegene açı yapmış satrün şiron hariçgülücük
Ay balık yüzünden de Netünyen olmuşsun, açıları bol olduğundan..gülücük Ay ve plüto arasında veya terazi ve balık özelliklerini açığa çıkarmada problem yaşıyormusun Melis??

bana da böyle geliyor nedense

melis_bk

(08-08-2010 05:11 PM)Vena Yazılan: [ -> ]

Ay-Plüto 150liğin orbu 2 olduğundan çok güçlü sayılmaz, sadece bu ikisi biraz, duyguları biriktirme, içe gömme ve sonucunda fiziğe yansıma yani hastalık olarak geri dönebilir. Ay-Neptün karesi bunun olumsuzluğunu arttırabilir zaman zaman, kendini kandırma, çeşitli bağımlılıklar ( illa çok bilinenleri değil ) ile uzaklaşmaya çalışma ve Plüto'nun bu duruma alttan alttan verdiği destek... Uranüs, Venüs ve Jüpiter üçgenleri kendini bırakırsan, mücadele etmessen durumun olumsuzluğuna katkı sağlar, Venüs ve Jüpiter iyicil gezegenler ama rahatlık, abartma, olumsuzluklar söz konusu olduğunda onların iyiliğine çalışabilirler... Burada Mars ile biquintile açısı bana çıkış yolu gibi göründü, Mars Aslanda üstelik, sabit enerji ama ateş, kendi elementi... Bilincindeki birikimleri fiziksel olarak atma yararlı olur bence. Vücudunu yor ki kafandakiler boşalsın, enerjin fiziksel olarak harcansın.
Geberene kadar temizlik yapınca bana gelen mutluluk temizlikten değil gebermekten yanimakara
Teşekkürler venaçiçek

melis_bk

(08-08-2010 04:57 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]
Ay balık yüzünden de Netünyen olmuşsun, açıları bol olduğundan..gülücük Ay ve plüto arasında veya terazi ve balık özelliklerini açığa çıkarmada problem yaşıyormusun Melis??
Hayır,hatta insanlara standart olarak bu yönlerimle yaklaşırım.
astrolog kendi sitesine kendi yorumunu yazmış o yüzden alıntı yapmak doğru olurmu bilemedim linkini veriyorum
http://www.astrodemo.org/forum/acilar-ve...cilar.html
150 derecelik açının ifadesidir. Birleşmeyen açı kalıpları da denen bu açı ilişkisinde iki gezegen arasında bulunan birbirini rahatsız edici olayları görebiliriz. İki gezegenin de temsil ettiği enerjiler, birbirlerinin bulunduğu ev ve burç konumunda birbirlerini tamamlamayan ve zorlayan iki ayrı enerji olarak yorumlanabilir.

Bilhassa ışıklar ile ağır gezegenler arasında bu açının mevcut olması, zaman zaman küçük ve büyük gezegenin temsil ettiği alanlarda kazaya sebebiyet verir. Tüm birleşmeyen açılar bir şekilde herhangi bir transit Mars veya Satürn etkisi ile, duygusal ya da bedensel boşalıma sebebiyet verebilirler. Hiddet, heyecan, dikkatsizlik, sakarlık çoğunlukla transit etkili bir 150'liğin ışıklarımıza yapmış olduğu açıdan ortaya çıkabilir.
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler