Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Yaşam Süresi Hesaplama
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4
Bu çalışmada doğum zamanı bilinen ve şu anda hayatta olmayan kişilerin Yaşam Süresi Hesabı yapılacak ve bu hesabın kişinin öldüğü tarihi verip vermediğini ( en azından bu formülün doğruya yaklaşıp yaklaşmadığını ) kontrol edebiliriz.

Müsait oldukça doğum zamanı net olup şimdi hayatta olmayan kişilerin haritasını ekleyeceğim. Yorumcularımızdan Dinoo'da yine müsait oldukça o kişilerin Yaşam Süresi Hesabını yapacak.

Not = Mutfak çalışmalarına başladığımızda konuları kilitli tutacağım arkadaşlar.
Diğer Yorumcu arkadaşlarda isterlerse konuya katkıda bulunabilirler.

Kolaylıklar dilerim.
Yaser Arafat ( Lider-Politikacı )

Ölüm tarihi => 11 Kasım 2004 ( 75 yaşında )

astrodatabank Yıldız haritası ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...Ov5BxuBNBU

astrotheme yıldız haritası ;

[Resim: arafat.png]
Heath Ledger ( Aktör )

Ölüm Tarihi => 22 Ocak 2008 ( 29 yaşında )

astrodatabank yıldız haritası ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...N_3LyfjNB8

---

[Resim: ledger.png]
Bu gece koyduğun ilk harita için bir aksilik çıkmaz ise çalışmaya başlıyorum, bakalım neler çıkacakverygood
Hemen düzeltiyorum, bu akşam bu konuya bakamayacağım çünkü kendi evimde değilim, hafta sonuna kadar da olamayacağım
yanımda başucu notlarım var ama, onlarda gezegenlerin sayısal değerleri yazmıyor, bu konuyla ilgili bilgilerin hepsi evde

sadece Hyleg nasıl hesaplanır bunu biliyorum
..

ama kabaca;

İlk haritada Hyleg Ay'dır
11. evde- yaşam veren bir evdedir
Boğa burcunda kendi 3'lü yöneticisindedir ve dekan yöneticisidir. Güçlü bir konumdadır. Boğa burcunun 3'lü yöneticileri Venüs, Ay ve Mars'tır. Ay kendi 3'lü yöneticilerinden Venüs'e sextile açı ile bağlıdır. Bu istenen bir şeydir.

Bu noktada şu an için yaşam uzunluğunu hesaplayamam ama en azından kişinin yaşamının uzun olacağını düşünebiliriz. (uzunluk tartışılır bir kavram gerçi)
Artık kendi evimdeyim dansy
Yarın itibariyle bu konuya el atalım verygood
(10-20-2010 12:55 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]Yaser Arafat ( Lider-Politikacı )

Ölüm tarihi => 11 Kasım 2004 ( 75 yaşında )

astrodatabank Yıldız haritası ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...Ov5BxuBNBU

[Resim: arafat.png]

Geçte olsa başlıyoruz...

Yaşam uzunluğu hesaplanabilmesi için öncelikle haritada HYLEG tespiti yapılması gerekmektedir. HYLEG yaşam veren demektir. Tespitinde izlenmesi gereken bir kaç yol vardır. Ama şu an bundan bahsetmiyorum.

Yıldırımın koydğu bu haritanın HYLEG aydır. Biz HYLEG'i Alcocodeni hesaplamak için bulmamız gerekmektedir. Alcocoden yaşam uzunluğunu ölçen anlamına gelmektedir. Alcocoden, HYLEG derecesinde en fazla asalete sahip gezegen denir. Ve buu asalet hesaplamasını yapmak için William Lilly'nin Asaletler tablosundan yararlanırız. Bu hesaplamada, yöneticilik, yücelme, 3lü yöneticilikler, term yöneticiliği ve dekan yöneticliği puanlaması yapılır. Ben oturdum hesapladım. Arafatın haritasının Alcocodeni VENÜS çıktı.

Şimdi asıl iş burada başlıyor. Her gezegenin bulunduğu yere, zarar görüp görmemesine, asalet yapısına göre mininmum, maximum ve ortalama olarak verdiği yaşam süresi vardır. Bu bizim hesaplama için orijin olacaktır. Venüs köşe evde, kendi 3lü yöneticisinde asalet sahibi olduğu için max yılı alabilirim.

Venüs maximum 82 yıllık bir ömür verir. Buradan itibaren Venüsün aldığı açılara göre ekleme/çıkarma işlemi yapacağım.

Venüs ay ile üçgen 66 ay ekleriz (ay ardıl evde)
Merkür ile sextile (Merkür düşük evde) 48 ay eklerim
Pluto ile kavuşum 1. evde. 20 yıl götürür.

Burdan toplama çıkarma ile = 72 yıl 5 ay sonucunu elde ederiz. Yani 2,5 yıl fark ile bulmuş oluyoruz.
(10-20-2010 01:31 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]Heath Ledger ( Aktör )

Ölüm Tarihi => 22 Ocak 2008 ( 29 yaşında )

astrodatabank yıldız haritası ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...N_3LyfjNB8

---

[Resim: ledger.png]

Sırada ki harita;

Bu haritanın HYLEG Ay^dır.
Burdan alcocoden hesabı yaparsak haritanın Alcocodeni de Ay olarak karşımıza çıkar.

Ay düşük bir evde kendi yönettiği bir burçta. 66,5 yıl var elimizde.
Satürnün her türlü açısı (Eğer asaletli değil ise) 30 yıl götürür
36,5 yıl kaldı elimizde.
Ay Pluto ile Kare 20 yıl buradan gitti

16,5 yıl kaldı

Venüs ile sextili bulunmakta. Venüs ardık bir evde kendi 3lü yöneticisinde ve term yöneticiliğine sahip. 8 yıl verecektir.

24,5 yıl

Alcocoden ASC'ye açı ile bağlı, 66 ay alacaktır.

hesaplarsak 29 yıl 10 ay olarak karşımıza çıkıyor.
Yıldırımcım eğer harita eklersen devam edebiliriz. Üyelerin ömür hesabı yapılmayacaktır, böyle bir talep ile gelmeyin, böyle bir sorumluluk almak istemem

çiçek
(10-27-2010 06:09 PM)Dinoo Yazılan: [ -> ]Yıldırımcım eğer harita eklersen devam edebiliriz. Üyelerin ömür hesabı yapılmayacaktır, böyle bir talep ile gelmeyin, böyle bir sorumluluk almak istemem

çiçek

James Dean ( Aktör )

Ölüm Tarihi = 30 Eylül 1955 ( 24 yaşında , Trafik kazasında ölüyor )

Doğum haritası ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...6_wDNi0yYg
Sayfalar: 1 2 3 4
Referans Adresler