Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Venüs - Jüpiter Açıları
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
* Parasal açıdan şanslı olacağını yada elinin bereketli olabileceğini söyleyebiliriz.

* İlişkilerinde ahlâki bazı değerleri ön plana alabilir.

* Cömert bir doğası vardır , iyi niyeti suistimal edilebilir.

* Olumsuz ifadesi ; kilo alma eğilimi , rahatlık + tembellik eğilimleri.
venüsle jüpiterin olumlu olumsuz tüm açılarında mı?
eli açık, paylaşmayı seven, bonkör, misafirperver biraz tembel ve keyif düşkünü insanlar gülücük

aeon

(11-25-2010 01:05 PM)Kıvılcım Yazılan: [ -> ]Aeon cevabını anlamadım desem ...yani anladığım açı 120 lik ama sana faydası yok mu demek istedin (Astrolojiyi yeni öğreniyorum da , inşallah site sayesinde gülücük)

kıvılcım , tabi yenisin ve bazı şeyler zamanla oturuyor.sana harita okumak konusunda yapman gerekenleri söyleyim.biraz uzun gelebilir ama aslında çok kolay .biraz çabayla halledersin.
1-burç sembollerini öğren
2-gezegen sembollerini öğren
3-açı sembollerini öğren
4-sonra harita üzerinde açıların renklerini öğren.
5-en altta satır ve sutunlar var.ilk dört maddeyi halledersen , çok rahat şekilde açılarını nokta atışı tespit edebilirsin.

sanırım anlamadığın konu orb aralığı oldu .şöyle anlatayım ; mesela zıt açı kalıbını örnek alalım.iki tane karşıt burça düşen gezegen , birbirleriyle 180 derece açı oluştururlar.

örnek-1

23.derece oğlağa düşen bir mars ve 20 derece yengeç burcuna düşen bir ay düşünelim.

23 mars oğlak ---------------20 derece ay yengeç

normalde karşıt burçlarda olduğu için zıt açı oluşturacaklardır.ancak , çok düzgün bir şekilde değil , arada 3 orb fark var.orb aralığı arttıkça açının gücü düşer.mesela bu , 3 orb aralığına sahip , mars ve ay karşıt açısı.

örnek-2

27 derece mars oğlak-------------------- 20 derece ay yengeç

burada da bir zıt açı var .ama ilk örnekteki kadar güçlü değil.çünkü arada 7 orb fark var.

orb aralıkları güneş ve ay da geniş tutulur.şimdilik notlarım olmadığı için yazamıyorum , computerime kavuşunca onları da yazarım :D
Venüs-jüpiter birleşimi sizin hayattan keyif almanızı sağlar.Güçlü bir Satürnünüz varsa haritanızda onun vereceği mutlu olamama sorununa bir parça çare olabilir.
venüs-jüpiter olumlu durumdaysa:bu açı insanın kılığına kıyafetine düşkün olmasına yol açar.gereksiz para harcayabilir.insana iyimserlik ve yaşam sevgisi verir
kadınlar için bu açı toplum yaşamaında başarı ve evlilik yaşamında başarı anlamına da gelir

olumsuz açıda:müsriflik verir.giyim kuşama para fazlasıyla gidecektir,erkeğin haritasında bu açı kadınlara aşırı para harcama olarak alınır
Venüs-Jüpiter zıt açım var.Param sadece giyim,kuşam ve eğlenceye gider.Bazen çok üşengeç olabilirim.Zorlamaya hiç gelemem ısrarada.Bu açının rehavet ve rahatlık verdiğini söyleyebilirim.8. evdeki kovada umursamazlık veriyor zaten.Böylece yükselen yengeç'in takıntılı yapısını bu şekilde dengeleyebiliyorum.(bu benim kişisel görüşüm diye de ekleyeyim tabi.)
(12-17-2010 09:43 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan: [ -> ]
(11-23-2010 11:09 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]* Parasal açıdan şanslı olacağını yada elinin bereketli olabileceğini söyleyebiliriz.

yıldırım benim venüs 19 derece yay.
jüpiter 29 yay.
neptün 29 yay. benimki stelyum olur mu? 9 derece olması gerekiyor ya. ama bu dediklerin bende var. bu açılardan mı bilmyorum.

neptünün bu kombinasyona dahil olması nasıl bir sonuç verir?

evet orb aralığı fazla olduğu için etki hafiflemiş olsa da bir tür stelyumdan söz edebiliriz.

Jüpiter-Neptün-Yay kombinasyonu SAF BİR İNANÇ göstergesi olabiliyor.
Bu saf inanç özelliği 1.evde davranışlarına yansıyabilir + merkürle kavuşum yaparak düşünce dünyana yansıyabilir + Venüsle bağlantı yaparak ilişkilerine yansıyabilir.

Saf kalpli ve kandırılmaya müsait biri olabileceğini söylerdim , iyi ki akreplerin var gülücük

Bu kombinasyon idealizm göstergesidir , bir tür ideale ( uzak görünen düşlere ) inanma eğilimindedir.

Sen bu ideali ilişkilerinde ( venüs ) ya da sanatsal bir alanda ( yine venüs ) deneyimleyebilirsin.
(12-17-2010 10:36 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan: [ -> ]yıldırım sen muhteşemsin. bana 28 kasımda gönderdiğin mesajdaki tüm olaylar çıkmıştı. en son 17 aralık'a dikkat demiştin. valla fena patlamalar yaşandı.

yazdıklarını aileme okuyunca astrolojiye inandılar. ve işi ciddiye aldılar.
sen dedin ya iyi ki akreplerin var. doğum saatimi önceden sorduğumda 5 diyorlardı ama şimdi istişare ettiler. dediler ki sen 4 gibi doğdun. o zaman yükselenim akrep oluyor yıldırım sürprizzz

doğum saatinle ilgili böyle bir değişim olması ihtimalini düşünmemiştik , öyleyse bana yaşadığın 6-7 kadar olayı tarihleriyle birlikte yazmanı rica edeceğim.
hatırlayabildiğin kadarıyla özelden paylaşabilirsin ok.
(12-17-2010 10:57 PM)Sniper Yazılan: [ -> ]
(12-17-2010 10:26 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(12-17-2010 09:43 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan: [ -> ]
(11-23-2010 11:09 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]* Parasal açıdan şanslı olacağını yada elinin bereketli olabileceğini söyleyebiliriz.

yıldırım benim venüs 19 derece yay.
jüpiter 29 yay.
neptün 29 yay. benimki stelyum olur mu? 9 derece olması gerekiyor ya. ama bu dediklerin bende var. bu açılardan mı bilmyorum.

neptünün bu kombinasyona dahil olması nasıl bir sonuç verir?

evet orb aralığı fazla olduğu için etki hafiflemiş olsa da bir tür stelyumdan söz edebiliriz.

Jüpiter-Neptün-Yay kombinasyonu SAF BİR İNANÇ göstergesi olabiliyor.
Bu saf inanç özelliği 1.evde davranışlarına yansıyabilir + merkürle kavuşum yaparak düşünce dünyana yansıyabilir + Venüsle bağlantı yaparak ilişkilerine yansıyabilir.

Saf kalpli ve kandırılmaya müsait biri olabileceğini söylerdim , iyi ki akreplerin var gülücük

Bu kombinasyon idealizm göstergesidir , bir tür ideale ( uzak görünen düşlere ) inanma eğilimindedir.

Sen bu ideali ilişkilerinde ( venüs ) ya da sanatsal bir alanda ( yine venüs ) deneyimleyebilirsin.

peki bu Venüs-Jüpiter-Neptünlü kombinasyona Uranüs de dahil edilirse ne olurgülücük

Senin Venüsün yaptığı stelyum ilginç görünüyor evet sniper.
Hem Pallas , hemde Uranüs etkisi , Venüse özgü konulara akılcı yaklaşımlar getirecektir ve muhtemelen geleneksel ilişki kalıplarına itibar etmeyen bir tarzın olabilir.
Zaten sende bazen feminist özellikler gözlemliyorum , Uranüs ve Pallasın bunda payı olacaktır fikrindeyim =)
Yinede Venüs & Uranüs bağlantıları bence çarpıcı bir çekicilik verebiliyor ;)
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Referans Adresler