Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Merkür Boğa Burcunda
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
* Kişinin somut / elle tutulur / pratik ve gerçekçi düşünceler üretme potansiyeli daha fazladır.

* Ticarete ve finansal konulara yatkın bir zekadan söz edebiliriz.

* Düşünceler istikrarlıdır ancak sabit fikirlilik görülebilir.
Benim de Merkürüm Boğa'da.
Finansal ve ticari konulara yatkın olduğumu düşünmüyorum.
Alışveriş yaparken paranın üstünü bile sayamam.
Bütün bunlara rağmen okuduğum bölüm finans-ticaret alanında.sürprizzz
Ne de olsa 9.evde(Whole Signs)
merkürüm boğada üstüne birde 6. evde üstüne merkürüm 10. evimin yöneticisi
finansal bir işim yok
ama bu aralar ticarete atılsam mı diye kafamda şimşekler çakıyor ama ben bu kılı kırk yaran düşüncelerle ticarette hasta olurum kesin

MERKÜR BOĞA BURCUNDA
Merkür Boğa burcundayken doğan kişilerin, bulundukları devreye damgalarını vurmaları olasıdır. Büyük karışıklıklar onlar için büyük fırsatlar yaratabilir. İyi yönetici olurlar fakat güçlerini, ileriye yönelik reformlar yerine, baskı ile insanları bir arada tutmak için kullanabilirler. Çevresindekileri kendilerine bağlamayı çok iyi bilirler. Pek esnek değildirler. Hatta inat ve sabit fikirlilik, tipik özellikleridir. Sağduyulu ve yapıcı bir biçimde plan yapma becerisine sahiptirler. İstikrarlı ve dikkatli olduklarından zor karar verirler, fakat bir kez karar verdikten sonra da asla vazgeçmezler.
Sosyal ilişkilerinde oldukça başarılı ve arkadaş canlısı tiplerdir. Sır tutmayı bildiklerinde etrafları dolu olur. Merkür ters etkiler alıyorsa, tutku ve istekleri, onları saplantılara sürükleyebilir. Hayatı sadece para ve statü olarak değerlendirebilirler. İdeallerindeki servet ve saygınlık bir tutkuya dönüşecektir.
Boğa’nın açıkgözlülüğü ile Merkür’ün zekâsının bir araya geldiği bu konum, onların para kazanma yeteneklerinin yüksek olduğunu belirtir. Başarıyı şansa bırakmazlar, riskli işleri tercih etmezler. Kendisinin ve başkasının parasını iyi değerlendirebildikleri için, parayı bir saygı vesilesi olarak gören kişiler tarafından takdir görürler.
[font=tahoma][/font]
Merkür boğa olan bir insan oldukça sabit fikirli hatta ve hatta inatçı olabiliyor ayrıca bu inadını ve bir konu hakkında bir yarguya ya da hükme varmıs ise onu degistirmeniz veya degistirmek icin tartısmanız hic bir sonuç vermiyor kararı budur hükmü vermistir degismez degiztirmez cok sabit..Ayrıca cok garantici oluyorlar.
Merkür Boğa olup Venüs ile 60 derecelik açı yapıyorsa kişiye resim, dans benzeri bir hüner verebilir.
(03-31-2012 05:38 PM)Neptunian Yazılan: [ -> ]Merkür Boğa olup Venüs ile 60 derecelik açı yapıyorsa kişiye resim, dans benzeri bir hüner verebilir.

Bu hususta tek yapabildiğim şey,karikatür çizmek.
O da baka baka. gülücük

Arkadaş

Merkür le ilgili olarak düşündüğüm bir konu var.

Merkür'ün bizim antenimiz olduğunu düşünüyorum.
Yaptığı açılar ve bulunduğu burç ise frekansımızı belirliyor.

Bir anten ne işe yarar ?
* Sesleri ve görüntüleri çeker - iletir

Öyleyse merkür ses ve görüntüyle ilgili. ( duymak - görmek ve iletmek )
Zaten daha önce konu açılmış merkür-venüs kavuşumu ''güzel ses'' verir.

Peki ya merkür- venüs kavuşumunda nasıl görürüz. Dünyadaki estetiği algılayabilirmiyiz ?

Merkür koç yada mars - merkür açısı olan birisi, dünyayı çokmu aceleci görüyor acaba ?
(03-31-2012 06:43 PM)Mahinur Yazılan: [ -> ]
(03-31-2012 05:38 PM)Neptunian Yazılan: [ -> ]Merkür Boğa olup Venüs ile 60 derecelik açı yapıyorsa kişiye resim, dans benzeri bir hüner verebilir.

Bu hususta tek yapabildiğim şey,karikatür çizmek.
O da baka baka. gülücük

Bence senin temel problemin özgüvenle alakalı.

Forum içinde kendinle ilgili olumlu ve güzel bir şey yazdığını pek göremiyorum

Chiron ve Neptüne söyle Güneş Koçunu rahat bıraksınlar gülücük
Bende bi merkür boğa olarak şunu söyleyebilirim ki; bişeyleri çok fazla düşünüp harekete geçme gibi iyi mi kötü mü olduğnu zaman zaman düşündüğüm bi özelliğim var..Bide merkürüm plutoyla karşıt bu da bana şüphecilik veriyor yani çifte kavrulmuş gülücük
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler