Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Merkür Balık Burcunda
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5
* Hayallerden yada başkalarının sözlerinden etkilenmeye müsait bir zihin yapısı olabilir.

* Düşünceler tıpkı SU gibi içinde bulunduğu kabın ( grubun-çevrenin ) şeklini alabilir.

* Kişinin kardeşleri , komşu - akraba ve yakın çevresiyle alakalı problemler deneyimlenebilir.
Balık burcunun matematikle ilgili olduğu iddia edilir.Merkürü Balıkta olan biri olarak matematiğe hiç yeteneğim olmadığını söyleyebilirim.Gözlemlediğim kadarıyla Merkür Balıktayken Satürnle olumsuz açı yapıyorsa matematik konusunda zayıflık veriyor.Merkür Balığı olmanın kötü bir tarafı da pratik zeka noksanlığı.

Balıktaki Merkür iyi bir müzik kulağı verebilir.Bu durum dil öğrenirken farklı dilleri kolayca telaffuz etme yeteneği de verebiliyor.Taklit yeteneği de verebilecek bir konumdur bu.

aeon

(11-27-2010 05:01 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan: [ -> ]Balık burcunun matematikle ilgili olduğu iddia edilir.Merkürü Balıkta olan biri olarak matematiğe hiç yeteneğim olmadığını söyleyebilirim.Gözlemlediğim kadarıyla Merkür Balıktayken Satürnle olumsuz açı yapıyorsa matematik konusunda zayıflık veriyor.Merkür Balığı olmanın kötü bir tarafı da pratik zeka noksanlığı.

Balıktaki Merkür iyi bir müzik kulağı verebilir.Bu durum dil öğrenirken farklı dilleri kolayca telaffuz etme yeteneği de verebiliyor.Taklit yeteneği de verebilecek bir konumdur bu.

bir yanlışlık olmasın.ben balık burcu ve matematiği hiç özdeşleştiremedim.
ikinci gözlemine katılıyorum gülücük
Ben de özdeşleştiremiyorum pek ama öyle yazılıyor bazı güvendiğim kaynaklarda.
şu astrolojiyle ilgilenmeye başladığımda farkettiğim ilk şeydi, merkürü balık olanlara çekilişim..
olaylara yaklaşımları bana göre çok farklı olsa gerek..
tüm balık merkürlereçiçek
Celine Dion dünyaca ünlü bir ses sanatçısı.
Merkür Balık burcunda , Venüsle kavuşum yapıyor , Neptünle üçgen açı yapıyor.
Yani Celine Dion'un sanata olan merakını ( merak = merkür ) hem Balık burcuyla hem de venüs + neptün bağlantılarıyla açıklayabiliriz.

Celine Dion doğum haritası ;

http://www.astro.com/astro-databank/Dion%2C_Celine
emre aydın bence türkiyede en iyi söz yazarlarından biri. alışılmamış söz oyunları yapmasının sebebi
merkür balık
merkür-uranüs karesi
merkür-pluton üçgeni
merkür-mars kavuşumu e daha ne olsun gülücük))
venüs-pluto karesine de sahip. duygularını yoğun yaşayınca mükemmel eserler çıkıyor ortaya.
* Merkür Balık sorunlu ifadelerinden biri ; kafası çabuk karışan , dalgın biri olmak.
ayrıca bu konumda güçlü sezgileri olur.maddeyi değil daha çok manayı gören derin bi anlayış.beynin sağ lobu ağır basar.hayalgücü çok geniştir.empati kurma yeteneği vardır.aslında bu yönlerden bakınca oldukça olumlu.olumsuz özelliklerle beraber dengeliyo.zıt burcu başakta merkür en iyi çalışır ama balığın zeka türü daha derin ve soyut şeyleri görür, yaratıcıdır ve resmin bütününü görüp hayal edebilir.başağın zekasıysa balığın zekasının verdiği bilgileri kullanarak yargılayabilir.balığın ortaya koyduklarını somutlaştırarak parçaları bulup bütün haline getirebilir.böylece balık ortaya koyan, başakda gerçekleştiren olur.ama ne varki ikiside birbirinden yoksun, birbirinden ayrı iki burç

aeon

merkür balık burcunda düşer , boğulur.

merkürün işlevi maneviyat ve felsefe aramak değil, bilgiyi yorum katmadan almak , objektif ve hızlı olmaktır .
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler