Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Kare Açılar
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
(02-27-2011 02:43 AM)Daily Yazılan: [ -> ]
(12-11-2010 10:25 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(12-11-2010 07:58 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]* Değişken burçlar arasındaki kare açılar dinamik bir zekanın göstergesi olabilir.
Özellikle Merkürün değişken bir burçta olupta DEĞİŞKEN burçta olan başka bir gezegenle kare açı yapması , zihinsel aktivitenin yüksek olabileceğine işaret edebilir.

Değişken burçlar = İkizler , Başak , Yay , Balık

Pallas konusuna göz atıyordum bu örnekle karşılaştım.

Başak ve İkizler burçları arasında Kare Açılar görüyoruz.

Perelman doğum haritası = http://img688.imageshack.us/f/astro2at02...elman.gif/
Perelmanın haritasındaki zihinsel aktivitenin yüksek oluşu başak ve ikizler arasındaki kare açıdan ziyade, merkürün jüpiter, uranüs, pluto, satürn ve fazlasıyla açı yapmasıyla açıklanmaz mı?
çünkü bendeki açı fakiri merkürün üstüne, ikizler ve başak burçları arasındaki karenin zekama katkısı olmasını çok isterim gülücük

ayrıntılara girersek , perelman haritasında Pallas konumlarıda müthiş görünüyor. Ay - Pallas kavuşum + Merkür - Pallas kare.

Doğum haritasındaki ayrı ayrı parçalar aynı şeye işaret ediyorsa kişinin o özelliği vurgulanır diyebiliriz.

Daily senin Başak burcunda gezegenlerin var = yazma potansiyeli

Güçlü bir Neptünün var = kurgulama , hikayeleştirme potansiyeli

ayrı parçalar aynı noktaya çıkıyor gibi ve sendeki yazma eğilimi vurgulanıyor.

Perelman'ın hem Merkür hem Pallas konumları , Değişken burçlardaki Kare açıların dinamik enerjisiyle destekleniyor.
(02-27-2011 03:09 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(02-27-2011 02:43 AM)Daily Yazılan: [ -> ]
(12-11-2010 10:25 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(12-11-2010 07:58 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]* Değişken burçlar arasındaki kare açılar dinamik bir zekanın göstergesi olabilir.
Özellikle Merkürün değişken bir burçta olupta DEĞİŞKEN burçta olan başka bir gezegenle kare açı yapması , zihinsel aktivitenin yüksek olabileceğine işaret edebilir.

Değişken burçlar = İkizler , Başak , Yay , Balık

Pallas konusuna göz atıyordum bu örnekle karşılaştım.

Başak ve İkizler burçları arasında Kare Açılar görüyoruz.

Perelman doğum haritası = http://img688.imageshack.us/f/astro2at02...elman.gif/
Perelmanın haritasındaki zihinsel aktivitenin yüksek oluşu başak ve ikizler arasındaki kare açıdan ziyade, merkürün jüpiter, uranüs, pluto, satürn ve fazlasıyla açı yapmasıyla açıklanmaz mı?
çünkü bendeki açı fakiri merkürün üstüne, ikizler ve başak burçları arasındaki karenin zekama katkısı olmasını çok isterim gülücük

ayrıntılara girersek , perelman haritasında Pallas konumlarıda müthiş görünüyor. Ay - Pallas kavuşum + Merkür - Pallas kare.

Doğum haritasındaki ayrı ayrı parçalar aynı şeye işaret ediyorsa kişinin o özelliği vurgulanır diyebiliriz.

Daily senin Başak burcunda gezegenlerin var = yazma potansiyeli

Güçlü bir Neptünün var = kurgulama , hikayeleştirme potansiyeli

ayrı parçalar aynı noktaya çıkıyor gibi ve sendeki yazma eğilimi vurgulanıyor.

Perelman'ın hem Merkür hem Pallas konumları , Değişken burçlardaki Kare açıların dinamik enerjisiyle destekleniyor.

bendeki ayrı ayrı parçalara ikizler burcunda ki marsı da katabiliriz değil mi gülücük
Bu yazılan bilgilerden anladığım kadarı ile benim natal haritada ;
merkür yay , ay balık kare ;
satürn balık , güneş yay kare ;
satürn balık,merkür yay kare ;
uranüs başak,güneş yay kare ;
uranüs başak,merkür yay kare ;
uranüs başak,jüpiter ikizler kare ;
pluto başak ,güneş yay kare ;
pluto başak , merkür yay kare ;
pluto başak ,jüpiter ikizler kare ;
pluto başak,merkür yay kare ;
eğer bu yazdıklarım doğru ise bol miktarda kare açım var ve hepsi değişken burçlarda.
Şimdi ben bu kare açılarla ben mi çok zorum ,hayatım mı çok zor olduğunu çıkartayım gülücük
(02-27-2011 11:50 AM)gullusutcu Yazılan: [ -> ]Bu yazılan bilgilerden anladığım kadarı ile benim natal haritada ;
merkür yay , ay balık kare ;
satürn balık , güneş yay kare ;
satürn balık,merkür yay kare ;
uranüs başak,güneş yay kare ;
uranüs başak,merkür yay kare ;
uranüs başak,jüpiter ikizler kare ;
pluto başak ,güneş yay kare ;
pluto başak , merkür yay kare ;
pluto başak ,jüpiter ikizler kare ;
pluto başak,merkür yay kare ;
eğer bu yazdıklarım doğru ise bol miktarda kare açım var ve hepsi değişken burçlarda.
Şimdi ben bu kare açılarla ben mi çok zorum ,hayatım mı çok zor olduğunu çıkartayım gülücük

Kare açılar değişken burçlarda bolca olduğunda 2 avantaj verebilir ,

* Adaptasyon becerisi

* Zeka potansiyeli

Sizin Satürn bu etkilere dahil olduğu için , adaptasyon becerisini biraz kısıtlayabilir , zihinsel becerilerinizi zamanla geliştirmenizi ifade edebilir.
arkadaslar astroloji bilmiyorum daha yeni arastirmaya basladim ama korktum:( cogu gezegenim 5-6 evlerde..akrepte olasida hosuam gitmiyo.. bu iyimi kotumu.. sanki iyileride kotuler yok ediyo gibi.. bu 7inci evimdede saturnum cok berbat ya.. bi haritama bakabilirmisniz zamaniniz varsa.. :(
bir çok astrolog kare açının satürn doğasına sahip olduğunu yazmıştır ; dolayısıyla nelerle uğraşmak zorunda olduğunuzu ifade eder.

kare açıyla ilgili diğer bir satürnyen özellik korkudur çünkü biz doğum haritalarımızda bulunan kare açıların sembolize ettiği şeylerle uğraşmaktan genel de korkarız.

stephen arroyo , astroloji karma ve dönüşüm
jupiter güneş kare, plutu venüs kare, jupiter uranüs kare... önemli gördüğüm karelerımı paylaştım gülücük nelerden korkuyorum ben... kuş fobim dışında şuan aklıma gelen bişi yok.. uçan hayvanlardan acaio korkuyorum... hiç geçmeyecek bu korku... pskolglar üstüne gidilmemesi gerektğini söylyolar... bence de gülücükçunku tepki çok ağır olabilir :D

Derin

Eğer iyi açılar gerçekten şanslı ve kötü açılar şanssız olsaydı, büyük kişilerin haritalarında sürekli olarak büyük üçgenler bulmamız gerekirdi. Fakat onları bulmuyoruz, daha sıklıkla, büyük kareler değilse bile en azından T-kare ve güçlü kareler buluyoruz.

Tıpkı bir bıçağın bileği taşı ile temas ettiğinde keskinleştiği gibi, insan da hayattaki sert ve zor öğelerle temas ederek keskin ve güçlü bir şekilde büyüyor. Pek çok uyumlu açının doğası yapmayacağım veya yapamayacağım şeklinde oluyor. Bu yüzden kişi zayıf kalıyor ve bu maddi bir başarısızlık olmasa bile, psikolojik bir başarısızlık oluyor.

Diğer yandan, daha çok acı veren harita sertlik ve vahşiliğe doğru gidebilir ve kişi şu bahaneyi öne sürebilir: ‘Hayat bana nasıl davrandıysa, ben de diğerlerine öyle davranıyorum.’

Gereğinden fazla uyumlu bir haritanın gevşettiği gibi, gereğinden fazla zorlayıcı bir doğum haritası da zorluk altında oluşacak gerilimden kırılır, zarar görür. Yine de bu tip kişiler en azından iyi bir dövüş sergileyecektir.

Some Principles of Horoscopic Delineation, 1934 C.E.OCarter

Çeviren: Duygu Alkan
Güneş-Neptün
Güneş-Uranüs
Güneş-Satürn
Güneş-Şiron

ben bunları sevmedim sevemeyeceğim sanırım...
Yay - Başak karesi ve içsel gerilimleri

* Büyük düşünmek / Küçük detaylara takılıp kalmak ikilemi

* Gezmek / Oturup çalışmak ikilemi

* Hoşgörü / Eleştiri ikilemi

* Halinden hoşnutluk / Kusursuzluk ikilemi
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler