Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Tutulmaların İRtibat Halinde Olduğu Gezegenler
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5
4 Ocak tutulması başlığında, gezegenlerle irtibatların etkileri nasıl diye sor gelmişti... Bende ayrı başlıkta değerlendirelim istedim...

Tutulmalar Ay ile irtibatta ise;

hayatımızda öne çıkan anne, eş gibi kadın figüleri üzerinde, sağlığımız, duygusal hayatımız, psikolojimiz, bilinç altımız, aile ve öze hayatımız, yeme içme alışkanlıklarımız, geçmişe ait öğeşer

Güneş İle İrtibatta ise;

Baba ve otoriteyi temsil eden kişiler, hayatımızda önem taşıyan güçlü kişiler, kişiliğimiz, kişiliğimizde ortaya koymamız gereken durumlar, tanınma getiren durumlar, liderlik ve başkaları üzerinde ki etkileri ortaya koyma gerekliliği...

Merkür ile İrtibatta;

Kısa yolculuklar, yakın çevre, kardeşler, çevremizde ki genç kişiler, eğitim ve zihinsel konularla ilgili hızlı gelişmeler, çabuk yön değiştirmek, deişen ortama adapte olmak, düşünce tarzı, iletişim şekli ve davranışımız üzerinde etkileri olur

Venüs ile İrtibatta;

İlişkilere yaklaşım tarzımız, değer yargılarımız, bize zevk ve keyif veren konulara yaklaşım tarzımız, eğlence,giyim, kuşam tarzında olası değişiklikler, başkalarına uyum sağlama ve birlkte hareket etme tarzımız, cinsellik, genç bayan figürleri ile ilişkiler...

Mars ile İrtibatta;

Harekete geçme tarzımız, motive eden şeyler, hızlı ve kararlı davranmak insiyatif alınması gereken konular, mücadeleye çağrılıyor olabiliriz, cesur ve atak davranmamız gerekebilir, aşırı direk ve düşüncesizce davranışlara itilebiliriz, Kaza,ameliyat, kavga,rekabet gibi şeylere açık oluruz, fiziksel olarak daha fazla hareket halinde olmamız gerekebilir.

Jüpiter ile İrtibatta;

Yüksek eğitim, din, felsefi konular, dış seyahatlerle ilgili beklenmedik sürpriz durumlar, gelişme ve genişleme arzusu, fırsatlar. Ölçülü davranmak zor olabilir, abartı veya fazla beklentili olunabilir, hayat görüşümüz genişler, hem ruhsal hem de maddi konularda ferahlama yaşayabiliriz...

Satürn ile İrtibatta;

Kısıtlanmalar, mesuliyetler, engellenmeler ve zorlanmalar ile karşılaşılabilir. Ani ölümler ve ekonomik sıkıntılar söz konusudur. Endişe getiren ve ihtiyatlı olunması gereken durumlar olabilir. Her zamankinden daha çok çalışıp daha az elde edebiliriz...

Uranüs ile İrtibatta;

Ani kopmalar, kazalar, değişimler. Özgürlük ve bireyselliği sergileme ihtiyacı artar. Uranüsyen konular,bilimler ile ilgili gelişmeler olabilir. Tuhaf, beklenmedik tavırlar ortaya çıkabilir.

Neptün ile İrtibatta;

Hassas, yaratıcı ve ilham getiren, sanatsal ve gerçeklerden uzaklaştıran, hayal alemine sürükleyen, göz yaşı getiren durumlar, hayal kırıklıkları, fedakarlık gerektiren durumlar, çözülmeler ve pasif kopuşlar söz konusu. alkolizm, uyuşturucu ve yanlış ilaç kullanımı sonucu ortaya çıkan sorunlar, gaz ile ilgili problemler.

Pluton ile İrtibatta;

Oldukça keskin ve derin etkiler, tamamen yeniden yapılandırma gerektiren durumlar, yıkıcı gelişmeler, şiddet,ölüm,karanlık ilişkiler,zor zamanlar yaşatır. güçlü kişilerden destek, imkansızı başarma arzusu

Bu yazıyı yazarken Astorloji Okulu İleri Seviye Ders Kitabından Alıntı Yaptım...
Paylasim icin tesekkurler Dinoo. Bir sey sorma isterim. Bu etkiler olumlu ve ya olumsuz etki almasina gore farklilik gostermezmi? Ornegin; Saturn icin demissin ki;

Satürn ile İrtibatta;

"Kısıtlanmalar, mesuliyetler, engellenmeler ve zorlanmalar ile karşılaşılabilir. Ani ölümler ve ekonomik sıkıntılar söz konusudur. Endişe getiren ve ihtiyatlı olunması gereken durumlar olabilir. Her zamankinden daha çok çalışıp daha az elde edebiliriz..."

Bu etkiler olumlu acilarda olsa bile mi boyledir, yoksa sadece sert acilar icinmi gecerli bu soylediklerin? Tesekkurler...
Daha çok sert açılarda geçerli, fakat satürn her halukarda sorumluluk gerektiren durumlar ortaya çıkaracaktır, keza endişede
bende bir soru sormak istiyorum. tutulmanın açı yaptığı gezegenin, açı yaptığı gezegenlerde irtibat halinde sayılabilir mi?
teşekkürler dinoo çiçek
Geçen sene yine Ocak ayında gerçekleşen Güneş tutulması Venüsümün üzerindeydi.

Olumlu yada olumsuz ( belirleyici bir rolü olan ) her hangi bir şey olmadı diyebilirim.
Venüs'ün kaçıncı evde?
Tutulmalar köşe evlerde etkilerini daha çok hissettiriyor

bir de tutulmanın olduğu derece geçen zamanlarda tetiklendi mi hiç? baktın mı?

Bu tutulma Jüpiter'imin üzerine düştü

Tutulmanın olduğu gün, hafiften ayak seslerini duydum ben
(01-06-2011 03:12 AM)Dinoo Yazılan: [ -> ]Venüs'ün kaçıncı evde?
Tutulmalar köşe evlerde etkilerini daha çok hissettiriyor

bir de tutulmanın olduğu derece geçen zamanlarda tetiklendi mi hiç? baktın mı?

Bu tutulma Jüpiter'imin üzerine düştü

Tutulmanın olduğu gün, hafiften ayak seslerini duydum ben

venüsüm placidusa göre 1.evde

tutulmaların etkilerinin abartıldığını düşünmeye başladım açıkçası.

etkisi yok demiyorum , sadece etkisinin öyle hayatımızda belirleyici rolü olmadığını gözlemliyorum. bence Satürn transitleri üzerine medya bu kadar yayın yapsa , astroloji 2 kat daha popüler olurdu.
Dinoo benım köşe evimde oldu , IC güneş oldu ne tür bişey olmalı sence?

baktıklarıma göre ev almak evle ilgili işler vs. ama deneyimlemedim sürprizzz
Bi süredir bende bütün tutulmaları gözlemlemeye çalısıyorum da gözkýrpma
(01-06-2011 04:19 AM)Rüzgar Yazılan: [ -> ]Geçen haberlerde mili piyango şu burca çıkacakmış gibi birşey dinledim haberin sonunda adam dedi ay tutulması için dünya yıkılacak dediler yıkılmadı dedi ve fala inanma falsız kalma diyede bittirdi haberini, bu yaklaşımlarla astrologlar bir yerde kendi ipini kendi çekmiyorlar mı.

Evet zaten son dönemde tutulmalar konusuna azcık tepkili olmamın sebeplerinden biride bu.
Tekrar vurgulayım yanlış anlaşılmasın lütfen , tutulmaların astrolojik etkileri VARDIR lâkin son dönemde bu etkiler hakkında yazılanların ve televizyon kanallarında konuşulanların çok abartıldığını gözlemliyorum.

Tutulmaların astrolojik açıdan hayatlarımızda belirleyici rolü olmadığı fikri benim açımdan ağır basıyor özellikle son zamanlarda.
en fazla böyle gezegenjüpiterin yazdığı gibi gibi alerji yapabilir gülücük
( geçmiş olsun bu arada çiçek )

Alerji yapabilecek bir etkiyi sanki ölümcül bir hastalıkmış gibi lanse etmek ve sonraki süreçte hiç kimsenin alerjiden ölmemesi yada hayatının değişmemesi elbette astrolojik yorumlara FAL gibi yüzeysel bakanların sayısını arttıracaktır.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler