Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Novil Açılar ( 9'dan türeyen açılar )
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Novil açı 360 derecelik dairenin 9'a bölünmesiyle elde edilen 360 : 9 = 40 derecelik açıyı ifade eder.

40 x 2 = 80 derecelik açı bi-novile açıdır.

40 x 4 = 160 derecelik açının orijinal adını şu an hatırlamıyorum.

İki gezegen arasında 40 derece , 80 derece , 160 derece açılar varsa o iki gezegen birbirine Novil ( 9 modunda ) açı yapıyor diyebiliriz.

Novil açıların kaynağı 9 rakamı olduğu için , 9 rakamı son rakam olduğu için , iyicil açıların babası olan 3'ün karesi olduğu için üzerinde çalışılabilir.

Özellikle 40 , 80 ve 160 derecelik açılarda , birşeylerin sonuçlanması olasılığına odaklanabiliriz.

9 = 3 x 3 olduğundan ve 3 = Trine yani Üçgen açıyla alakalı olduğundan bu Novil açıları öncelikle pozitif etki gibi görmek daha mantıklı geliyor.

Örneğin bir ilişkinin olumlu yönde sonuçlanması ( başlaması yada evlilik gibi bir sonuca varması )

Örneğin bir çalışmanın meyvelerini toplamak , ürün almak , kazanç sağlamak.

Doğum haritanızda Novil açı varsa ve transitler tarafından tetikleniyorsa o dönemde deneyimleyeceğiniz gelişmeler bu konuya katkı sunabilir.

Transit bir gezegen , doğum haritanızdaki bir gezegene Novil açılar yapıyorsa yine o dönemde deneyimleyeceğiniz gelişmeler konuya katkı sunabilir.

* Novil açılarda 2 orbtan fazlasını almak yanlış olacaktır hatta 1 buçuk orb ideal bence.

40 derece için = 38 buçuk ile 41 buçuk

80 derece için = 78 buçuk ile 81 buçuk

160 derece için = 158 buçuk ile 161 buçuk
eyvahh bide bu var çok çalışmam lazıım çooookk :(
Bende merkür-mars arasında 39 derece ve venüs-mars arasında 39 derece açı var. Bende merak ettim novil açıları araştırmalar sonucunda ne çıkacak acaba

Félicé

Marion March kitabında novil açı için 1 orb almış ve açıkladığı tek şey, iki kelimeyle 'test edici.. Kitap 1980 basımı.. yardımcı aspektlerin önemli olduğunu bunların daha çok araştırılması gerektiğini ifade etmiş. 9 açılı çokgen yazmış bunların yanına da.. Artık neyi test ediyoruz anlayamadım. Test deyince insanın aklına satürn geliyor..
(02-03-2011 02:33 AM)Félicé Yazılan: [ -> ]Marion March kitabında novil açı için 1 orb almış ve açıkladığı tek şey, iki kelimeyle 'test edici.. Kitap 1980 basımı.. yardımcı aspektlerin önemli olduğunu bunların daha çok araştırılması gerektiğini ifade etmiş. 9 açılı çokgen yazmış bunların yanına da.. Artık neyi test ediyoruz anlayamadım. Test deyince insanın aklına satürn geliyor..

Daha öncede yazmıştım , pek çok astrolog yeni yada az bilinen bir konuyla ilgili klasik bir iki ifadeyle o konuyu yüzeysel geçiştiriyorlar.
İşin aslı onlarda gerçeği bilmiyor ve de bilmediklerini söyleyemiyorlar -bence-

Yine bence kelime oyunlarına hiç gerek yok , bu az bilinen açıların etkisi varmı yokmu , varsa nedir tüm bunlar objektif gözlemleme yoluyla incelenebilir.

Ben kendi adıma vaktim yettiğince , Novil açıların üçgen açıya benzer iyi etkileri varmıdır + birşeylerin sonuçlanmasına işaret edermi sorularını incelemeye çalışacağım.

Ekip kurulsaydı bende olurdum vs. diyenler vardı , ekibi filan beklemeye gerek yok , dileyen dilediği paylaşımı ve katkıyı yapabilir buradan ;)
gülücük)

dün haritamı didik diidk ettim ama novil açı bulamadım; ekipdeyim verygood
Bu açı etkisini trine açı gibi mi, yoksa sextil açı gibi mi gösteriyor?

Sonuçlanmaları ona göre değerlendirmek lazım öyle değil mi?
(02-04-2011 12:04 AM)kayasran Yazılan: [ -> ]Bu açı etkisini trine açı gibi mi, yoksa sextil açı gibi mi gösteriyor?

bunu ben de merak ediyodum.sonuçta açıların şiddeti ve uyumlu veya uyumsuz olduğu önemlidir ama dimi?
ama detaylar haricinde eğer uyumlu açıysa sextile gibide yorumlasan, trine gibide yorumlasan pek bişey değişmez
(02-04-2011 12:19 AM)büşra Yazılan: [ -> ]
(02-04-2011 12:04 AM)kayasran Yazılan: [ -> ]Bu açı etkisini trine açı gibi mi, yoksa sextil açı gibi mi gösteriyor?

bunu ben de merak ediyodum.sonuçta açıların şiddeti ve uyumlu veya uyumsuz olduğu önemlidir ama dimi?
ama detaylar haricinde eğer uyumlu açıysa sextile gibide yorumlasan, trine gibide yorumlasan pek bişey değişmez

Trine kadar temel bir açı olacağını sanmıyorum ,
anlaşılmasının kolaylaşması için kedi - kaplan örneğini verebiliriz.
trine açı kaplan oluyor , novil açılar kedi oluyor ( her ikiside kedigillerden ve benziyor ama biri daha güçlü )

melis_bk

(02-04-2011 01:33 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(02-04-2011 12:19 AM)büşra Yazılan: [ -> ]

Trine kadar temel bir açı olacağını sanmıyorum ,
anlaşılmasının kolaylaşması için kedi - kaplan örneğini verebiliriz.
trine açı kaplan oluyor , novil açılar kedi oluyor ( her ikiside kedigillerden ve benziyor ama biri daha güçlü )
O zaman bu açıların yorumlanması anlamsızlaşır gibi geliyor bana.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler