Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Uranüs Geri Giderken..
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Tem 6, 2011 by Arzu Cengiz
2011′de URANÜS GERİ GİDERKEN
Uranüs dehanın ve buluşların planeti mitolojide ilk büyük tanrılardan biridir.Satürn’ün babası Zeus’un ise büyükbabasıdır.
10 Temmuzdan itibaren geri gitmeye hazırlanıyor ve geri hareketine başlayacağı dereceye doğru ilerliyor. Uranüs Satürn ötesi keşfedilen ilk gezegendir ve sinir sistemi ile alakalıdır. Doğum haritalarında ve transitlerde doğru hareket eden Uranüs sezgisel ve yaratıcı dürtülerin enerji akışını düzenli olarak sağlar. Ne zamanki geri hareket eder işte o zaman dürtüler belli bir seviyeye ulaşınca patlamaya neden olur. Yani Uranüs ,Uranüslüğünü Retro zamanlarında gösterir.
Doğum haritalarında Uranüs’ü geri giderken doğanlar içinde aynı şey geçerlidir.
2011 ‘de geri hareket edecek olan Uranüs sayesinde 10 Aralık tarihine kadar neden ve niçin diye sorduklarımıza cevap arayacağız..
Uranüs doğum haritanızda hangi alanda geri gidiyorsa işte o alanda isyankâr ve yerinde durmaz tavırlar sergileyeceksiniz.
Bu yaratıcı ve sezgisel enerjinizi insan davranışını ve psikolojisini keşfetmek ve zihinsel çalışmalar için kullanabilirsiniz.
Aslında bu içten içe bir özgürlük çağrısıdır. Şimdiden filizlenen ve patlarsam yanarsın diye kendini göstermeye başlayan özgürlük tam tamları…
Bireysel olarak aniden kendinizi hapiste gibi hissettiğiniz alanda zincirlerinizi kırıp kurtulmak isteyebilirsiniz.
Toplumsal alanda ise bu bir isyana dönüşebilir fakat Yoğun ve yanlış yönlendirilmiş bir isyan olabilir.
9 Ağustos 2011 tarihinde Mars ve Uranüs karesi ani ve bela çıkaran pervasız patlamalara neden olacak . Kare açılar yüksek voltajlı elektrik akımı gibidir. Patlarsam yanarsın veya ben yanarım…
16–17 Eylül’de Venüs Uranüs karşıtlığı ilişkileri zorlayacak, bağımsızlık cazip gelecek ve şok edici ayrılıklara ve beraberliklere sebep olacak. Karşıtlıklar gerginliklere neden olur.Geleneklerden sapma klasik olandan sıra dışı olana geçme zamanı.Duyguları dürüstçe açıklama vakti..Diğerleri ile işbirliği yapmakta zorlanma ve bağları koparma güdüsü..
26–27 Eylülde Merkür Uranüs’le karşı karşıya kalacak bu göksel görünüm her ne kadar yaratıcı düşünme özelliği verse de, gerginliği arttırarak kırılgan ve asabi bir zihin verebilir. Eğitim sisteminde isyanlara sebep olurken değişik ve sıra dışı fikirleri ortaya çıkaracak. Öğrenerek rahatlayacaksınız. Aklınız her zamankinden daha hızlı çalışacak. Fikirleri zorla kabul ettirmek isteği karşınızda muhalifler oluşturabilir.
26–27 Kasım tarihlerinde Uranüs ve Venüs 90 derecelik açı ile bağlanacak ve başkalarına sıra dışı gelen nice ilişki gün yüzüne çıkacak. Belki sizlerde bu ilişkilere demir atacaksınız.
Retro zamanları insana farkındalık kazandırır. Ama yukarıdaki tarihlerde kazanılan farkındalığa karşı ,kişilere ve topluma verilecek tepkiler yanlış ve düşüncesizcedir.
Şişede durmayan içki misali ruhlarımız yerinde durmakta zorlanacak. İsyanlar, baş kaldırılar ve muhalifler bu dönemlerde karşı karşıya gelecek. Kişisel olarak belki işinizde ,belki evinizde, belki ilişkilerinizde zorlanacak ve özgürlük isteyeceksiniz. İşte bu tarihlerde frenlerinize sonuna kadar basın ve sakinleşin.
Arzu Cengiz
"Yani Uranüs ,Uranüslüğünü Retro zamanlarında gösterir."
Çok ilginç bir bilgi, bilmiyordum. Paylaşım için teşekkür ederimçiçek

Transit Uranüs 5.evde. 9.evdeki Natal Güneş'e (aslan 2.51 derece)üçgen açı yaptı geri gitmeye başlayınca tekrar üçgen açı oluşturacak. Bu yazıya göre asıl önemlisiyse 7.evdeki Satürn'le olan 60'lık açısı. Satürn 4 derece ikizlerde yani yazıya göre bu açıyla ilgili değişimler olacak. Astro.com'un forecast bölümünde bu açı" Change for Change" başılığıyla anlatılıyordu. Şimdi başka açıları anlatan açıklamalar var. Hayatımda bir şeyler kesin olarak değişiyor. Ama ben bu değişimin ne olduğunu henüz bilmiyorum? Umarım gelecek günlerde gülümseyerek ve mutlulukla algılarım gülücük
26–27 Kasım tarihlerinde Uranüs ve Venüs 90 derecelik açı ile bağlanacak ve başkalarına sıra dışı gelen nice ilişki gün yüzüne çıkacak. Belki sizlerde bu ilişkilere demir atacaksınız.
Retro zamanları insana farkındalık kazandırır. Ama yukarıdaki tarihlerde kazanılan farkındalığa karşı ,kişilere ve topluma verilecek tepkiler yanlış ve düşüncesizcedir.
Şişede durmayan içki misali ruhlarımız yerinde durmakta zorlanacak. İsyanlar, baş kaldırılar ve muhalifler bu dönemlerde karşı karşıya gelecek. Kişisel olarak belki işinizde ,belki evinizde, belki ilişkilerinizde zorlanacak ve özgürlük isteyeceksiniz. İşte bu tarihlerde frenlerinize sonuna kadar basın ve sakinleşin.

Benim ilgimi ceken simdi diyelim biliyoruz bu zaman zarflarinda bir seyler olacagini.. ve illa da bir seyler yasayacagiz ve degisecek, peki bunu yasamak istemezsek, ve yasamamayi tercih edersek neler olur.. Bir nevi kadere karsi mi gelmis oluruz o olayi cözemiyorum... ki uranüs de pek hayra alamet bir gezegen degil sanki mi yoksa ? Bidat gibi belki...

tiyatral_gitarist

(07-07-2011 04:08 PM)Mavisahram Yazılan: [ -> ]26–27 Kasım tarihlerinde Uranüs ve Venüs 90 derecelik açı ile bağlanacak ve başkalarına sıra dışı gelen nice ilişki gün yüzüne çıkacak. Belki sizlerde bu ilişkilere demir atacaksınız.

Benim ilgimi ceken simdi diyelim biliyoruz bu zaman zarflarinda bir seyler olacagini.. ve illa da bir seyler yasayacagiz ve degisecek, peki bunu yasamak istemezsek, ve yasamamayi tercih edersek neler olur.. Bir nevi kadere karsi mi gelmis oluruz o olayi cözemiyorum... ki uranüs de pek hayra alamet bir gezegen degil sanki mi yoksa ? Bidat gibi belki...

Birincisi , bunlar hep genel etkiler olup esasen kişisel haritanda bir noktaya dokunuyor mu ona bakmalısın. Yoksa herkes aynı şeyi yaşardı...

İkincisi , astrolojik etkiyi yaşamak istememek gibi birşeyle ne demek istiyorsun anlamadım. Ben seni arkadan ittirsem , o etkiyi yaşamamayı seçebilir misin ? Etki gelmiş bir kere...
Ama sen kendini güçlendirmeyi seçebilirsin. Benim ittirmemden dolayı savrulmamaya çalışabilirsin. Ayakta kalmak için mücadele etmeyi seçebilirsin... vs vs vs ... Başına gelende , senin o olaya verdiğin tepkide kaderin içindedir...
Evet bunu kastetmistim örnegin suan yazdiginiz gibi savrulmamayi tercih edersin dedin... Ama iste bunun hangisi dogrudur, o an savrulmak mi gerek, yoksa sImsIkI durup ayakta kalmak mi... artik herseyi karistirir oldum.. yaptiklarim hep dogru muydu diye cok soruyorum kendime.. artik yaptiklarimda ne kadar dogruyum bunu kendime cevabini veremiyorum...

Ayrica uranüsüm 8. evde ..
transit uranüsüm mars ile kare satürn ile kare pluto ile tam karsıt merkürle de kavusum sanırım bu retro olayından fazlaca etkilenecegim..

Transit uranüs ve merkür kavusumum beni astrolojiye yönlendirdi bunu biliyorum..tabi burada neptünle ytaptıgı üçgen de cok önemli ..ve beklemedigim aniden karar verilen kısa süreli seyahatler yaptım (:

Mars ile yapptıgı kare acı ise özgürlük istegimi artırdı ayrıca isyankar oldum fazlasıyla ve biraz da patavatsız..

Satürn ile yaptıgı kare ise hayatımın kontrolünü elimden aldı her sey ters gidiyor..

En zorlayıcı olanı ise pluto ile karsıtlıgı hayatımı alt üst ediyor beni degisken kararsıa sinirli biri yaptı bir seviyorum bir öldüresim geliyor ..ev ortamında kargasa huzursuzluk sebebi bu transit olsa gerek karman corman yaptı beni..

Mc ile üçgen acısı ise haytımda yasadıgım yerde cevremde asırı degisiklik istegi veriyor daha önce samimi oldugum arkadaslarımı görmeye bile tahammül edemez oldum ..Tayin isteyip gidesim var bu sehirden..

geri harekette bunlr siddetlenecek mi yoksa daha mı iyş hissedeceğim..

tiyatral_gitarist

(07-07-2011 06:12 PM)Mavisahram Yazılan: [ -> ]Evet bunu kastetmistim örnegin suan yazdiginiz gibi savrulmamayi tercih edersin dedin... Ama iste bunun hangisi dogrudur, o an savrulmak mi gerek, yoksa sImsIkI durup ayakta kalmak mi... artik herseyi karistirir oldum.. yaptiklarim hep dogru muydu diye cok soruyorum kendime.. artik yaptiklarimda ne kadar dogruyum bunu kendime cevabini veremiyorum...

Ayrica uranüsüm 8. evde ..

Sevgili din kardeşim. Eğer cehennemini yaşıyor , ızdırap çekiyorsan doğruyu yapmıyorsun demektir. Savrulmak yada orada durmak ... hangisi seni ateşten kurtarıp esas yoluna sokacaksa onu yap...
"Hak ile olmak" için kimseye ihtiyacın yok. Zaten başkasıyla olarak hak ile olamazsın . Sen hak ile olursan , o dilediğin seni elbet bulacaktır zaten.
"Onlar daha dünyadayken cennete girerler" ayeti sende açığa çıkacaktır... Dünyalık bağlarını GÖNLÜNDEN koparmaya çalış , zira ölümü tattıktan sonra sana bir faydaları olmayacak....
Sen önce allah de ki , duaların icabet görsün ganisiyle...

Kimseye muhtaç olmak zorunda değilsin. Muhtaç olmak sevap değil. Kendin olursan da günaha girmezsin... Allah ın dileği senin kendindekini en güzel şekliyle ortaya koymandır...
Gönlümde dünyalik bagi zaten yok kardesim... sadece bir karisiklik yasadim... ki bu da transitlerde belli... dua bekliyorum sadece...

tiyatral_gitarist

(07-08-2011 02:16 AM)Mavisahram Yazılan: [ -> ]Gönlümde dünyalik bagi zaten yok kardesim... sadece bir karisiklik yasadim... ki bu da transitlerde belli... dua bekliyorum sadece...

Kusura bakma kardeşim ,özür dılerim. Ben şimdiye kadar forumda yazdıklarını yanlış algılamışım. Bunları birer serzeniş olarak algılamıştım , yanılmışım. Duam seninle..
Hayırlı cumalar... gülücük
(07-08-2011 01:39 PM)tiyatral_gitarist Yazılan: [ -> ]
(07-08-2011 02:16 AM)Mavisahram Yazılan: [ -> ]Gönlümde dünyalik bagi zaten yok kardesim... sadece bir karisiklik yasadim... ki bu da transitlerde belli... dua bekliyorum sadece...

Kusura bakma kardeşim ,özür dılerim. Ben şimdiye kadar forumda yazdıklarını yanlış algılamışım. Bunları birer serzeniş olarak algılamıştım , yanılmışım. Duam seninle..
Hayırlı cumalar... gülücük

Hayirli cumalar.. estagfirullah, yazdiklarim da zaten pek ic acici seyler degildi bugüne kadar... ben bile okusam anlayamam simdi belki... o anin getirdigi seyler iste... Dua ile.. Allah (c.c.) razi olsun...
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler