Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Ülkeyle Bireyler Arasındaki Sinastri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Yaşadığımız ülkeye ait kuruluş haritasıyla bireysel doğum haritalarımız arasında ki etkileşim bizleri etkiliyor olabilir mi ?

Eğer böyle bir etkileşim olduğunu ve bu etkileşimin oldukça önemli olduğunu varsayarsak

* Türkiye'de Yengeç , Akrep , Balık ve Koç burçlarına ait potansiyelleri taşıyanlar daha şanslı olacaktır.

* Türkiye'de Yay , Kova ve İkizler burçlarına ait potansiyelleri taşıyanlar biraz daha zorlanacaktır.

* Doğum haritasında Kişisel gezegenleri yada Asc-MC gibi noktaları Akrep burcunun 16 ile 25 dereceleri arasında olanlar Türkiye'nin Venüs-Jüpiter kavuşumuyla bağlantı halinde olacağı için bazı şeyleri daha kolay elde edebileceklerdir , mutluluğu daha kolay yakalayabileceklerdir , en azından olumlu fırsatlarla karşılaşma olasılıkları daha fazla olacaktır.

* Doğum haritasında Terazi-Yengeç-Oğlak-Koç burçlarının 18-25 dereceleri arasında kişisel gezegenleri ve Asc - MC gibi noktaları olanlar Türkiye'nin Satürnüyle sert bağlantı kuracağı için zorlanma ihtimali daha fazla olacaktır. Bazı şeyleri daha uzun vadeyle , çabayla ve gayretle elde edebileceklerdir.

* Doğum haritasında Balık burcunun 9 - 17 dereceleri arasında kişisel gezegenleri ve ASC-MC gibi noktaları olanlar Türkiye'nin Uranüsüyle doğrudan kavuşum açısıyla kontak kurduklarından Uranyen iniş-çıkışlar yaşayabilirler , sürpriz gelişmeler yaşama olasılıkları fazla olacaktır.
Yayların niçin hiç sallanmadığını anlıyoruz bu teoriye göre ( Yay ve 6.ev )

Öyleyse ikinci bir soru / teori geliyor ;

Doğum haritanızla daha uyumlu olan bir ülkede daha mutlu olabilirmiyiz ?

Arkadaş

Ülkemizin 5. ev vurgusu var..

hmm. 6. ev konularıdamı sallanıyor...

Bir başka ülke teorisine katılıyorum verygood

Yukarıdaki yazınıza göre türkiyenin venüsü ve jüpiteri mc noktam ile kavuşmuş,
İspanya - Madrid kenti ile haritalarımız arasında güzel bir sinastri var.

İstanbul'un Marsı ise benim güneş ve marsa sert açılar yapıyor niye sevmediğim anlaşıldı.

Felice seninle İstanbul arasında ki sinastride Mars vurgusu var , orada yaşasan belki daha aktif olup Mars yönünü daha net ortaya koyabilirdin -teoriye göre-

İstanbul haritası = http://www.astrotheme.com/portraits/763345YNxBP2.htm
(12-03-2011 11:15 PM)Yldrm Yazılan: [ -> ]İspanya - Madrid kenti ile haritalarımız arasında güzel bir sinastri var.

İstanbul'un Marsı ise benim güneş ve marsa sert açılar yapıyor niye sevmediğim anlaşıldı.

Felice seninle İstanbul arasında ki sinastride Mars vurgusu var , orada yaşasan belki daha aktif olup Mars yönünü daha net ortaya koyabilirdin -teoriye göre-

İstanbul haritası = http://www.astrotheme.com/portraits/763345YNxBP2.htm

İstanbul , Yengeç burcunun ilk 10 derecesinde kişisel gezegeni olanlara güzel görünüyor.

aeon

istanbula ne zaman gitsem elimde avucumda birşey kalmıyor. makara

marsı 2.evime düşüyormuş meğerse

ama istanbul benim için sevgilim için gittiğin ylculuklar demektir. venüs ve jupiter kavuşumu 3.evim ( kısa yolculuklar ) evime düşüyor .
yıldırım sev artık şu istanbulu.. elin madrid'ine ne gidiyorsun gülücük
açılan haritaya baktım da benim bu şehri niye sevdiğim ortadaymış. aramızda çok güzel bir ilişki varmış. ay'ım, istanbulun venüs-jüpiter kavuşumunun üstünde "canım benim"
mars- venüs karşıt açımız var. ama onun marsı benim uranüsüme de zıt olduğu için aşkımızda şiddet de oluyor biraz evill. bu şehirde epey bir kaza geçirdim.
marsı şans noktamın üstünde
güneşim ve merkürüm onun dördüncü evinde utangaç
asc-neptün kavuşumumuz var .. ve daha bir sürü güzel ve derin açı. benim hiç kimseyle böyle bir güzel bir sinastri açım olmamıştı
keşke bu şehir birkaç dakika daha erken kurulsaydı da ay'ım onun MC noktasının tam üstünde olsaydı... kralı olacaktım işte istanbulun sürprizzz puhaha2

tiyatral_gitarist

Yanlız tarihi 11 Mayıs 330 almış.

Alıntı:Konstantinus'un döneminde şehre Nova Roma dese de; 11 Mayıs 330 da şehrin ismi Konstantinopolis oldu. Döneminde Dünya'nın en büyük katedrali olan Ayasofya'yı 360'da kuran Konstantin; böylece Roma İmparatorluğu'nun dinini de Hıristiyanlık olarak değiştirdi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0stanbul

Bu doğru bir yaklaşım mı ?
1453 olması gerekmez mi...
(12-03-2011 11:47 PM)tiyatral_gitarist Yazılan: [ -> ]Yanlız tarihi 11 Mayıs 330 almış.

Alıntı:Konstantinus'un döneminde şehre Nova Roma dese de; 11 Mayıs 330 da şehrin ismi Konstantinopolis oldu. Döneminde Dünya'nın en büyük katedrali olan Ayasofya'yı 360'da kuran Konstantin; böylece Roma İmparatorluğu'nun dinini de Hıristiyanlık olarak değiştirdi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0stanbul

Bu doğru bir yaklaşım mı ?
1453 olması gerekmez mi...

O kadarını bilemiyorum Mundane Astroloji kategorisine giren bir konu bu.

Şunu söyleyebiliriz , şehir açısından bakmalıyız , o şehri hangi milletler almış hangi ülkeler fethetmiş bakışaçısı yanıltabilir.

İstanbul , Fatih'ten önce de İstanbul'du ve pek çok kişinin hayalini süslerdi yani doğum yılını 1453 almak doğru olurmu emin değilim.
(12-04-2011 12:22 AM)virgotaurus Yazılan: [ -> ]Türkiye ile yükselen yengeçlerimiz benzeşiyor ama güneşlerimiz zıt. "Gezegenjüpiterin" dediği gibi yükselenim sayesinde galiba ben de memurumgülücük

İstanbulu gezmeyi severim, yaşamak açısından düşünmedim. İstanbulun venüs-jüpiter kavuşumu yükselenimle kavuşuyormuş, merkür-mars kavuşumu da venüsümle kavuşuyor; demek ki tensel uyumumuz iyi:D Güneşi de boğaymış zatengülücük Gerçi marsımla satürnü kavuşuyor?? İstanbul güzelliğini yükselen terazi ve venüs-jüpiter kavuşumuna borçlu galibagülücük

Bence oradaki Jüpiter İstanbul'un abartıldığının göstergesi =)
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Referans Adresler