Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Transformers 4 ( The secret of evolution )
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Süpervisör arkadaşlar merak etmeyin konuyu doğru yere açtım ve bu yazı bir sinema yorumu değil ve zaten Transformers filminin henüz dördüncüsü vizyonda değil , ben onlardan önce davranmak istedim gülücük

Plütonun ifadelerinden birini film anlatır gibi yorumlamak istedim , bakalım fırından neler çıkacak.

Plütonun anahtar ifadelerinden biri Dönüşümdür yani Transform.
Plüto birazdan bahsedeceğimiz dönüşümü gizli gizli yapar ( secret )
Plüto bahsedeceğimiz dönüşümü uzun yıllara yayar yani yavaş yavaş yapar , bunu tek kelimeyle ifade edecek olursak evrim ( evolution ) diyebiliriz.

Bu filmin ilk dakikalarında sıkılabilirsiniz. Sanki hiç birşey olmuyor ve olmayacakmış gibi yavaş ilerler.

Filmin ilerleyen dakikalarında filmin kahramanı acı dolu pek çok kriz yaşamaya başlar. Sevdiği bir iki kişi ölür , sevgilisi onu terkeder , işinden ayrılmak zorunda kalır , hastalanır , yalnızlığı iliklerine kadar hisseder.
Hayatı korku filmine dönmüştür sanki..

Sonra bu krizlerin onu öldürmediğini farkeder.
Sonra bir yerlerde duyduğu bir cümle gelir aklına '' seni öldürmeyen şey güçlendirir ''

İçinde krizlerin kaskatı kestiği bir kalple önüne iki seçenek sunulur ;

Ya nefretini besleyecek ve acımasız biri olacaksın

ya da

Başka bir şeye dönüşeceksin..

İlk seçenek çoğunluğun tercih ettiği kolay yoldur ve kahramanımız zor olan ikinci seçeneği tercih eder.

Transform başlamıştır.

Asc noktası kahramanımızın dünyasına giriş kapısıdır. İnsanlar karamanımızın ilk olarak bu kapısına göre değerlendirirler.

Plüto & Asc dönüşümü start verir. Zamanla , sabırla , stratejik bir duruşla kahramanımız davranışlarını , fiziksel görünümünü transforme eder.

Dış görünümü artık daha güçlü bir izlenim vermektedir. özgüven artışı olur.

Ama bu özgüvenin aslında BİR MASKE olduğunu farkeder. Özünde o kadar da güçlü biri olmadığını hisseder.

Güneş & Plüto dönüşümü başlar. İstekleri , ona canlılık yakıtı , kimliği transforme olur.

Sanki her şey yolundaymış gibi hissederken , geçmişine ait bilinçaltı kırıntılarının onu zaman zaman ezdiğini farkeder.. Geçmişini de ve beraberinde duygularınıda transforme etmek için Ay & Plüto evresi başlamıştır.

Sonra gücün ve dönüşümün verdiği hazzı bir süre yaşar. Kendini aşar..

Plütonik transform düşüncelerinde sıçrama yapmasına sebep olur.
Düşünceleri , iletişim potansiyeli ve öğrenme yetisi transforme olur ( Merkür & Plüto )

Sonra yalnızlığından sıkılır. Sosyal dünyaya adım attığında öyle çeşit insanlar görür ki , öyle ilginç kişilere sevdalar hisseder ki ne kadar güçlü bir dönüşüm yaşarsa yaşasın hala onu bırakıp gidenlerin olduğunu hayretle farkeder.

Öyleyse ilişkiler arenası ve güzellik anlayışı da dönüşüm yaşamalıdır ( Venüs & Plüto )

Ve nihayet yeni bir ilişkiyle kendini bütünlenmiş hissetmektedir , elmanın diğer yarısını bulmuştur.

Şimdi tüm gücünü ve dikkatini eylemlere verme zamanıdır.. ( Mars & Plüto )

Yıldırım
Güzel bi yazı..bu ara plutoyla ilgili çok yazar oldun...saydığın açılardan bence en acımasızı ay-pluto sanırım ya da bana öyle geliyor.iyiki bu açı bende yok plutonun duygularımı ezmesine izin vermemiş ama güneşle merkürü kurtaramadım dil çýkarma
Çok güzel bir yazı teşekkürler merkür pluto düşüncelerde dönüşüm yaratıyor kendimden deneyimledim ve düşüncelerde şüphe paronoya dilde svirilik mars pluto her seyi olkdugu gibi bırakıp ardına bile bakmadan hic emegine acımadan yeniden sevaşma ve varolma gücü veriyor bu da kendimden deneyindir. Ama bunu yapmadan önce iyiiice bir sabrediyor ay pluto 120 lik acısı... satürn pluto 90 ise şasırtıcak derecede dayanıklı ve sabırlı yapıyor insanı hayatı böyle baştan sona dönüşürken
yıldırım, son 2 yıldır yaşadıklarımın en güzel anlatımı diyebilirim güneş pluto, merkür pluto, ay pluto, mars pluto açısından...yüreğine , zihnine sağlık....
(12-17-2011 03:01 PM)malice071 Yazılan: [ -> ]yıldırım, son 2 yıldır yaşadıklarımın en güzel anlatımı diyebilirim güneş pluto, merkür pluto, ay pluto, mars pluto açısından...yüreğine , zihnine sağlık....

Tam da işe gitme saatinin yaklaştığı bir anda alel acele yazdım aslında

Devamı gelecek inşallah
Dan Brown'ın Kayıp Sembol adlı romanında Malakh adlı karakter Plütonik bir dönüşüm geçiriyor.
Filmini yapabilirler ilerleyen zamanlarda.

Hapishaneden kaçıyor , Yunan adalarından birine gidiyor.
Hem kendini spora veriyor hemde protein benzeri vücut hormonlarını uyarıp kaslarını şişiren ilaçlardan kullanıyor. Bir süre sonra bambaşka birine dönüşüyor. İlaçlar ses tellerini bile değiştiriyor.
Atletik vücuduyla o bölgede pek çok hatunun dikkatini çekiyor ve pek çok seks deneyimi oluyor.
Bir süre sonra rahat hayat , popülerlik gibi kavramlarda ONU TATMİN ETMEMEYE başlıyor.

* Plüto gibi kollektifler sizi aşan daha büyük bir şey için harekete geçmenizi fısıldar.

* Malakh karakterinin dönüşümünü Plüto & Asc kombinasyonu ve Plüto & Venüs kombinasyonuyla açıklayabiliriz.
Plütonik Dönüşümü en iyi anlatan filmlerden biri V For Vendetta

Sıradan bir kız olan Evey , V'nin yardımıyla bambaşka bir kişiliğe dönüşür.
Öyle ki ölüm tehditi altında bile gözünü kırpmayan güçlü bir kız olur.

* Evey rolünü Natalie Portman oynamıştır.

Filmin finalinde başroldeki karakter V , halkı da dönüştürmüştür ve halk diktatörlüğe başkaldırmıştır.

En sevdiğim repliklerden biri bu filme aittir

"Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirler kurşun geçirmez !"

Transit Plüto , Natal Mars bağlantısı olan bir erkek için kasların dönüşümü ve fiziksel güç deneyimi görülebilir.
Transit Plütonun natal Jüpiterle bağlantı yapması , kişinin inançlarını + hayata bakış açısını / hayat felsefesini dönüştürebilir.
Bu transit etkilerinde hangileri daha yoğun hissedilir kavuşum, kare, karşıt gibi güçlü açılar mı?

Natal pluto ve merkürle kare, mars ve satürn ile karşıt şu anda 60lık ve 120 likleri de dikkate almalımıyım?
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler