Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Astroloji ve Doğru Sorular
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
İnsanı diğer canlılardan ayıran belki de en önemli faktör , pek çok pozisyonda sevişebilmesi değildir elbette.. Düşünebiliyor olmasıdır..

Peki düşüncenin temelinde ne vardır ?

Buna cevap verebilmek bir tür düşünmek eylemi olduğuna göre ve ben buna cevap verebilmek yani düşünmek için bir soru sorup soru işaretini koyduğuma göre ; düşünmenin temelinde sorular vardır.

Belkide bu yüzden en yüce insan '' soru ilmin yarısıdır '' der.

Pekala Giriş kısmı için bu kadar kelam yeter..

Gerek doğum haritanızdaki bir potansiyeli Kinetik enerjiye dönüştürebilmek için , gerekse bir transitten en yüksek verimi alabilmek için soru sorma alışkanlığımızı keskinleştirmek faydalı olabilir.

Örneklerle devam etmeye çalışayım.

Doğum haritasında Merkür & Mars bağlantısı olan bir kişi kendine şu soruları sorabilir ;

* Tamam bu enerji KISA KES ! şeklinde tezahür ediyor ve bir iletişim esnasında sonuca hiç dolaysız doğrudan varma özelliği içeriyor. Peki bunu yaparken karşımdaki insanı kırıyor olabilir miyim ?

* Öfke duygusunun sinirler yoluyla hızla taşındığı ve dile aktığı bu DİLİN KEMİĞİ YOK kombinasyonunu ehlileştirmek için neler yapabilirim ?

* Merkürün müthiş enerji kazandığı bu kombinasyonu hangi alana kanalize etsem daha çok verim alabilirim ?

&&&

Örneğin yalnızlık çeken ve bundan üzüntü duyan Jüpiteryen bir kişinin sıkça sorması gereken soru şu olabilir ;

* Yalnızlığın güzel tarafı nedir ?

* Bir ilişkim olsaydı nelerden mahrum kalacaktım ?

&&&

Örneğin Satürn Transiti kişisel gezegenlerinden birine sert açı yapan bir kişi şu türden sorulara odaklanabilir ;

* Bu dönem de beni korkutan şey nedir ?

* Bu dönem de beni engelleyen şey nedir ?

* Hayatımın bu döneminde korku ve engellerime mi odaklanacağım yoksa bir şeyler yapıp engelleri aşmaya mı ?

* Ya mazeret üret ya da Eser üret ?

&&&

Örneğin Plüto Transiti yaşayan bir kişi şu türden sorulara odaklanabilir ;

* Hayatımda ayıklamam gereken şeyler nelerdir ?

* ( Bir karar verdiğinde ) Bu seçim beni güçlendiriyormu yoksa zayıflatıyormu ?

* Şüphelerimin sağlıklı birer şüphe olduğundan emin miyim , paranoya yapıyor olabilir miyim ?

&&&

Örneğin Uranüs Transiti yaşayan bir kişi şu türden sorulara odaklanabilir ;

* Bu dönem değiştirmek istediğim şeyler varmıdır ?

* Eskisi gibi düşünmediğim yada hissetmediğim neler var ?

* ( Bir ilişki ihtimalinde ) Acele ediyor olabilirmiyim , sanki herşey fazla hızlı ilerlemiyor mu ?

&&&

Örneğin Neptün transiti yaşayan bir kişi şu türden sorulara odaklanabilir ;

* ( bir ilişki ihtimalinde ) Onu idealize edip gözümde büyütüyor olabilir miyim ?

* Hayallerim başkalarına uzak görünüyor , sözüne güveneceğim yakınlarımı en azından dinlesem nasıl olur ?

* Siste kaybolmamak için , etrafımda tutunabileceğim somut neler var ? Geçmişte neleri başardım ? Geçmişte nelere sahip oldum ? Etrafımda sözüne güvenebileceğim ayakları yere basan kimler var ?
feynmann için

Transit Jüpiter Boğa burcundaki Güneşe ve Merküre dokunuyor.

* Hayatımın bu döneminde bana doğru yaklaşmakta olan bir fırsat / bir şans var mıdır ?

* Bu dönem de kendimi iyi hissettiğim anlar da rehavete kapılıyor olabilir miyim , fazla iyimserlik gevşek davranmama sebep olabilir mi ?

* Bu dönem bir erkeğin ya da bilge bir kişinin desteğini / olumlu etkisini hissediyor muyum ?
Mahinur için

Transit Neptün , natal venüse dokunuyor.

* Aşkı ve sevgiyi idealize ediyor olabilir miyim ? Hayal kırıklığı deneyimleme ihtimali varmıdır ?

* Hayatıma biri girerse onu sağlıklı ve gerçekçi biçimde değerlendirebilecekmiyim ? Onunla ilgili fikrine güvenip sorabileceğim kimler var etrafımda ?

* Manevi konularla kontak kurmak bana keyif veriyormu ? Tatminsizlik hislerimi doyuracak olan şey manevi konular olabilirmi ?

* Sanatsal ilhamlara açıkmıyım ? En azından bir hobi olarak yapabileceğim sanat dalı varmı ?
merkürijüp için

Transit Satürn , natal marsa kare açı yapıyor.

* Enerjimin engellendiğini hissediyormuyum ?

* Girişimlerimde beni yavaşlatan bir şeyler varmıdır ?

* Kansızlık ve kaslarımla alakalı sağlık problemleri yaşıyormuyum ?

* Çalışma hayatımda bir erkekle alakalı önümün tıkanması durumunu yaşıyormuyum ?

* Çalışma hayatımda geçmişte yaptığım olumlu şeylerden dolayı terfi benzeri bir ödül ufukta görünüyormu ?
sankigibibiraz için

Önümüzdeki 10 gün boyunca Transit Mars , natal güneşine 135 derecelik sert açı yapacak

* Şu günlerde sık sık öfkeleniyor olabilirmiyim ? Eğer böyle ise Mars enerjisini hangi alana kanalize edebilirim ?
alkis bayıldım, özellikle transitler kısmına. devamı da gelir umarım. bir etkiyi, değişikliği hissedip de nerede ve niye olduğunu kestirmek çok zor olabiliyor. doğru cevaba kadar bir hayli vakit geçiyor.. doğru soru zaman kazandırır. gülücük
Yıldırım teşekkür ederim.
(12-18-2011 03:56 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]merkürijüp için

* Enerjimin engellendiğini hissediyormuyum ? Evet

* Girişimlerimde beni yavaşlatan bir şeyler varmıdır ? Evet

* Kansızlık ve kaslarımla alakalı sağlık problemleri yaşıyormuyum ? Evet.Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan kansızlık sorunu yaşıyorum.

* Çalışma hayatımda bir erkekle alakalı önümün tıkanması durumunu yaşıyormuyum ? Evet,yaşadım.
aeon için

Transit Satürn , natal venüs ve jüpitere zıt açı yapıyor.

* İlişkiler konusunda Satürn beni test ediyor olabilirmi ?

* İnançlarımı ve hayat felsefemi yeniden yapılandırmak istesem nasıl olurdu ?

* Bazı zorluklar ağzımın tadını kaçırıyor olabilirmi ?

* Satürn-Oğlak kişiliklerinin karşıma çıkması ihtimali artmış olabilirmi ?
(12-18-2011 04:05 AM)merkürijüp Yazılan: [ -> ]Yıldırım teşekkür ederim.
(12-18-2011 03:56 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]merkürijüp için

* Enerjimin engellendiğini hissediyormuyum ? Evet

* Girişimlerimde beni yavaşlatan bir şeyler varmıdır ? Evet

* Kansızlık ve kaslarımla alakalı sağlık problemleri yaşıyormuyum ? Evet.Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan kansızlık sorunu yaşıyorum.

* Çalışma hayatımda bir erkekle alakalı önümün tıkanması durumunu yaşıyormuyum ? Evet,yaşadım.

Bu geri-dönüşün iyi bir örnek oldu teşekkür ederim verygood
(12-18-2011 04:04 AM)albunea Yazılan: [ -> ]alkis bayıldım, özellikle transitler kısmına. devamı da gelir umarım. bir etkiyi, değişikliği hissedip de nerede ve niye olduğunu kestirmek çok zor olabiliyor. doğru cevaba kadar bir hayli vakit geçiyor.. doğru soru zaman kazandırır. gülücük

* Son bir kaç yıl içinde erkekler tarafından hayal kırıklığına uğramış olabiliriyim ?

* ( şu an bir ilişkin varsa ) onun ile alakalı yanılma ihtimalini düşündüm mü ?
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
Referans Adresler