Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: iki acımasız hükümdar: timur ve cengizhan
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2

Aldebaran

Timur http://www.astrotheme.com/portraits/K974LnY7JYwx.htm

Cengizhan http://www.astrotheme.com/portraits/32ve9dKRZ5Wm.htm

Timur'da koç - boğa ağırlığı var.

Cengizhan'da ise terazide kümelenme var. karşıtı koç özelliklerini yansıtmış. devamlı savaş.
haritalar doğruysa eğer; demek ki marsın, venüsün burçlarında olması, güçsüzlük belirtisi değil..
cengiz han'ı mongol filminde izleyip, börte'ye olan aşkına hayran kalmıştım. bir kaç başak erkeğinde sevdiği kadın başka erkekler olsa bile kabullenme gördüğüm oldu.
oğlu cuci'nin kendisinden olup olmadığı muallakta olmasına rağmen ona hep öz çocuğu gibi davrandığı ama kendisinin yerine geçemeyeceğini söylediği belirtiliyor kaynaklarda. yine de 1000 küsür yıl önce yaşamış birinin doğum bilgilerinin doğru olması ne kadar doğru o da bir merak konusu, hele hele doğum saatinin bilinmesi.

Aldebaran

(01-28-2012 08:21 PM)smoochy Yazılan: [ -> ]cengiz han'ı mongol filminde izleyip, börte'ye olan aşkına hayran kalmıştım. bir kaç başak erkeğinde sevdiği kadın başka erkekler olsa bile kabullenme gördüğüm oldu.
oğlu cuci'nin kendisinden olup olmadığı muallakta olmasına rağmen ona hep öz çocuğu gibi davrandığı ama kendisinin yerine geçemeyeceğini söylediği belirtiliyor kaynaklarda. yine de 1000 küsür yıl önce yaşamış birinin doğum bilgilerinin doğru olması ne kadar doğru o da bir merak konusu, hele hele doğum saatinin bilinmesi.

timur'u bilmem ama cengizhan'ın haritasında gün doğruysa saat uygun gibi. 4. ev rahat değil. çocukluğu acılarla geçmiş.
Doğum bilgilerinin doğru veriler olduğunu pek sanmıyorum çünkü mesela Cengiz Han için bilinenler öyle çok fazla değil , adam kendini kabul ettirdikten sonra tanınıyor , liderliğinin öncesiyle ilgili bilgilerin ne kadarı doğrudur tartışılır ( günlük tutan biri olduğunu da sanmıyorum gülücük )

Astrolojik olarak bakınca da bu düşüncem kuvvetleniyor

Cengiz Han tüm zamanların 1 numaralı savaşçı lideridir dersek herhalde yanılmış olmayız , tüm liderler de savaşçı tabiat vardır lakin Cengiz Han bu konuyu abartmış ve kendine özgü ekstra bir durum yaratmış görünüyor

Başak ve Terazi burçlarının vurguladığı bir haritaya uygun görünmüyor bu özel durum -bence-

astrotheme.com sitesi benimde sıkça kullandığım bir yer lakin bazı tarihi kişiliklerde hata payları var örneğin peygamberimizin doğum haritasını eklemişlerdi ve Başak burcu görünüyordu oysa bizler Nisan doğumlu olduğunu biliyoruz ( neyse ki düzeltme yapmışlar ve 22 Nisan almışlar bu kez )

Aldebaran

göçer halklarda kayıt tutulmaz. ancak doğum yılı bilinir 12 hayvanlı takvime göre. belki mevsimden de yola çıkarak vedic filan diyerek rektifike etmeye çalışıp bu zamanı bulmuşlardır. gezegenlerin kümelenmesi amaç güdülmüş olabilir.
(01-28-2012 10:05 PM)Aldebaran Yazılan: [ -> ]göçer halklarda kayıt tutulmaz. ancak doğum yılı bilinir 12 hayvanlı takvime göre. belki mevsimden de yola çıkarak vedic filan diyerek rektifike etmeye çalışıp bu zamanı bulmuşlardır. gezegenlerin kümelenmesi amaç güdülmüş olabilir.

evet belki de üzerinde çalışan astrologlar olmuştur lakin beni ikna etmedi

hani dünyanın anasını ağlatmak diye bir laf vardır , adam bunun nasıl olacağını uygulamalı göstermiş gülücük

Oysa Başak - Terazi kombinasyonunu ifade eden anahtar kelimelerden bazıları DENGE , ÖLÇÜLÜLÜK , SEÇİCİLİK , SAYGI

Cengiz Han ise girdiği yeri kurutmuş ve ölçülülük pek yok gibi görünüyor

aeon

ben cengiz handa akrep stelyumu olduğunu düşünüyorum .

evet bu haritada da cinselliğe düşkün göstergeler var ama , cenbgizin muhabbeti sadece cinsellik değil , yılmadan savaşan bir tip soğukkanlı stratejisyen ve ölümün nefesini gittiği heryere taşıyan bir tip

üstelik marsiyen bir akrep de değil ; bence plutonyen bir akrep

üstelik hakkında hiç bir veri yok , tarihçiler dahi bu konuda çekingen

timur ile ilgili az sayıdaki bilgime dayanarak , timurun haritasını ona yakıştırdım

aeon

gerçi cengizde pluto 1.evde ve her tarafa kare yapmış ama akrep etkisi olmadan o gaddarlık bilemiyorum

evet mars satürn kavuşumna pluto karesi , insanı düşündürebilir ama ben akrep arıyorum :D

Aldebaran

terazinin karşıtı koçta marsiyen ama haklısınız akrep bir üst kademe şiddette.
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler