Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Dünya Gündeminden
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5

zeppi

(11-03-2012 12:20 AM)SeRDaL Yazılan: [ -> ][Resim: 521677_372126356206685_69363075_n.jpg]
Sandy kasırgasının ardından Amerika'da hayat kısmende olsa normal seyrine dönmeye başladı. Kasırgadan en çok etkilenen New York ve New Jersey eyaletlerinde ise çalışmalar devam ediyor.
New York'un bazı bölgelerine elektrik verilirken, bazı bölgelerine ise henüz elektrik verilemedi. Elektriği olmayan esnaf ise çaresiz bir şekilde işyerlerini kapalı tutmak zorunda kalıyor. Şehrin birçok yerinde ise kasırga atıkları ve çöpleri görmek mümkün. Elektriklerin kesik olması sebebiyle metrolar her yöne sefer düzenleyemiyor. New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, toplu taşımayı teşvik etmek için otobüs ve metroların iki gün ücretsiz kullanılabileceğini, ticari taksilerin ise birden fazla yolcu almalarına belli bir süreliğine izin verdiklerini duyurdu. İnsanların otobüsleri kullanmak zorunda kalması ise izdihama neden oldu. Dünyanın en kalabalık ve pahalı şehirlerinden biri olan New York'ta, ulaşım hiç bu kadar uzun süreli problem olmamıştı. Bununla birlikte, şehirde yaşanan elektrik sorunu en çok hastaları etkiledi. New York'taki 5 hastanedeki hastalar başka sağlık kurumlarına sevk edildi.

bakın diğer yerler, size diyom lan ibret alın olum bir rüzgarlık canınız var....
kiminizi selle kiminizi yelle kiminizi depremle ....askne felaket ne felakett ...

[Resim: fkffv.jpg]
Gerek yol açtığı ölümler gerekse maddi hasarlar yüzünden maliyeti beklenenden büyük olan Sandy kasırgası, hızı saatte 140 kilometreye yaklaşan rüzgar ve sağanak yağmur ile ABD'nin özellikle Doğu yakasındaki eyaletlerinde hayatı felce uğrattı. Sandy Kasırgası'nın 17 eyalette 4.9 milyon insanin hala elektrikten yoksun olduğu belirtildi.
Karayib ülkelerinde 67 kişinin ölümüne yol açtıktan sonra ABD'nin Doğu yakasını vuran Sandy Kasırgası, Kanada'da da 2 kişinin ölümüne yol açtı. Sandy Kasırgası'nın yol açtığı ölümler şimdiki bilgilere göre toplam olarak 157'ye yükseldi.
Amerikalı yetkililerin verdikleri bilgilere göre, Sandy Kasırgası'nın neden olduğu ölümlerden yarısına yakını New York'ta, çoğunluğu şiddetli rüzgar nedeniyle devrilen ağaçlar yüzünden kaynaklandı. New Jersey'de de 8 kişi yaşamını yitirdi. Yetkililer, enkaz çalışmaları sürdükçe ölü sayısının artmasından çekindiklerini bildirdi.
ask
Orta Amerika ülkesi Guatemala'da meydana gelen şiddetli depremde ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü.

ABD Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, depremin merkez üssünün 160 ila 320 kilometre çapında bir tsunaminin meydana gelmesi olasılığı bulunduğunu bildirdi. Daha geniş bir bölgeyi kapsayan tsunami uyarısı ise yapılmadı.

Depremin merkez üssüne yaklaşık 120 kilometre uzaklıktaki San Marcos'da bir muhabir, yerel radyo Emisoras Unidas'a yaptığı açıklamada, bölgedeki evlerin yıkıldığını söyledi.

Bir itfaiye biriminin Twitter hesabından da depremde bir okulun yıkıldığı, yaralanan 8 kişinin hastaneye kaldırıldığı haberi verildi.

Guatemala Devlet Başkanı Otto Perez Molina, bir radyoda yayınlanan açıklamasında, ülkenin, "En yüksek seviyede felaket" alarmına geçtiğini belirterek, halktan tedbiren yüksek binaları boşaltmalarını istedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Emisoras Unidas da ülkenin batısında deprem nedeniyle oluşan toprak kaymalarının, bazı otoyolları kapattığını kaydetti.

Deprem, Meksika'nın başkenti Meksiko'da ve El Salvador'da da hissedildi.

El Salvador'da yetkililerin, sahil bölgesinde yaşayanları önlem olarak tahliye ettiği belirtildi.
[Resim: 291602.global.thumb.jpg]

Magnitude Mw 7.4 Region OFFSHORE GUATEMALA Date time 2012-11-07 16:35:44.0 UTC Location 14.00 N ; 92.28 W Depth 10 km
Rusya’nın Arapça yayın yapan resmi internet sitesi Rusya el Yevm, İngiltere ile İsrail’in sadece Arapları hedef alan özel bir silah geliştirme projesi başlattığını duyurdu.

Geliştirilmeye çalışılan bombada Araplar dışındaki ırklarda bulunmayan belirli bir geni hedef alan kimyasal maddelerin kullanıldığı belirtiliyor.

İngilizce yayın yapan Press TV adlı kanalından naklen aktaran Tunuslu bir internet sitesi, söz konusu bombayla ilgili denemeler İsrail’deki Nis Tuzyuna adlı kimyasal ve biyolojik silahlar geliştirme merkezinde yapılmış.

Habere göre bombayı yapan uzmanlar, havada ve suda virüsün yayılmasını sağlayarak hedefini gerçekleştiriyor ve böylelikle bomba belirlenen genin dışındaki insanları etkilemiyor.

Gizli kaynaklardan bu bilgiyi elde eden PRESS TV’ye göre gerçekten de Katar’da sadece belirli bir ırkı hedef alan “etnik bomba virüsü”
bulunmuş. İngiliz ve İsrailli araştırmacıların, söz konusu virüsle ilgili deneylerini sürdürdüğü belirtildi.
Ehlibeyt Haber Ajansı
Give me light
give me action
at the touch of a button.
Flying through hyper-space
in a computer interface.
Stop - living on video
stop - integrated circuits.
Stop - sur un faisceau de lumieres
stop - is this reality?
evet sevgili seyirciler bir deprem haberiyle daha karşınızdayız bu sefer rotamızı Myanmara çeviriyoruz... Deprem nereye biz oraya... Myanmar da neresi ? aha harita,
[Resim: 292026.global.thumb.jpg]
Magnitude Mw 6.8
Region MYANMAR
Date time 2012-11-11 01:12:38.0 UTC
Location 23.07 N ; 96.05 E
Depth 10 km

5.3 MYANMAR 2012-11-11 01:32
5.2 MYANMAR 2012-11-11 01:30
5.5 MYANMAR 2012-11-11 10:54
............................................................
Myamnar'ın en büyük ikinci şehri Mandalay, 6.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı.
Myanmar'daki deprem halkı sokaklara döktü. Millet bir yandan şarkı söyleyip bir yandan halay çekiyormuş.
dansy

Kaktüs

3 ayrı ülkede (Brezilya , İran ve Abd) uçak düştü.


Birkaç gün oncede türkiyede helikopter düşmüştü

Yay Mars- jüpiter karşıt
İsrail'in başkenti Tel Aviv'de 1. Körfez Savaşı'ndan bu yana ilk kez roket saldırısı sebebiyle sirenler çaldı. Ardından bir patlama sesi duyuldu.

İslami Cihad Örgütü, Tel Aviv'e Fecr-5 roketi fırlattıklarını açıkladı. Örgütten yapılan açıklamada, saldırıların artarak devam edeceği belirtildi.

İsrail Ordusu ise roketin Tel Aviv'e değil, denize düştüğünü açıkladı.

Gazze'den bugün düzenlenen roket saldırısında 3 İsrailli hayatını kaybetmişti.

gerçi bu uzay roketi ama neyse, roket rokettir kardeş...


İsrail: Bu daha başlangıç
İsrail dün düzenlediği hava saldırısında Hamas komutanlarından Ahmed el Cebari'yi öldürdü. Gazze şeridine yönelik devam eden hava saldırılarında ise 10 kişi hayatını kaybetti. Saldırılarla ilgili İsrail Başbakanı Netanyahu 'operasyonlar genişleyebilir' değerlendirmesini yaparken, Savunma Bakanı Barak ise "Bu başlangıç" dedi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, "İsrail bu saldırıyla cehennem kapısını araladı" dedi

sıcak gelişme, flaş, son dakika, en son dakika saniye salise

zeppi

KAHROL İSRAİL KAHROOOLLLLLLLLL!!! Allahım kahhar sıfatıyla yerle bir etsin sizleri !!! filistinli masumların fotoğraflarını gördükçe ağladım .. Vicdan merhamet yok İNSAN DEĞİL BU İSRAİLOĞULLARI !!
[Resim: 263413_377487142337273_1103411839_n.jpg]
Başbakan Erdoğan, ''Herkes bilsin ki er ya da geç, bugün ya da yarın Gazze'de insanlık dışı yöntemlerle katledilen o masum yavrucakların hesabı mutlaka ama mutlaka sorulacaktır'' dedi.
Başbakan Erdoğan, ‘’Mekke, Medine, Kâhire, İskenderiye, Beyrut, Şam, Diyarbakır, Ankara, İstanbul nasıl birbirlerinin kardeşiyse tüm dünya bilsin ve anlasınki Ramallah, Nablus, Cenin, Refah, Gazze ve Kudüs de bu şehirlerin kardeşidir, bizim kardeşimizdir. Bu şehirlerde dökülen her damla kan bizim damarlarımızdaki kandır. Bu şehirlerde toprağa düşen her can bizim canımızdır’’ dedi.
bilindiği üzere başbakan dün obama ve putini aramıştı...bizde merak ettik acaba ne dedi diye, bakın ne demiş...
haber kaynağı trthaber....
Başbakan Obama ve Putin'e Ne Dedi?
Başbakan, Gazze saldırısıyla ilgili iki liderle yaptığı görüşmeleri anlattı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'da temaslarını sürdürüyor.
Mısır Cumhurbaşkanı Mursi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan'ın gündeminde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları vardı.
Bölgede ateşkes ilan edilmesiyle ilgili yaptığı diplomatik temasları anlatan Başbakan Erdoğan,''Dün akşam Sayın Obama ve Sayın Putin'le görüştüm. İsrail tarafını ikna etmelerini, önemli bir teminat oluşturulmasını istedik. Daha önceki Kahire Anlaşması'na İsrail uymadı. Burada da aynısının olmamasını ilettim... Temenni ederim ki taraflar ateşkese uyarlar. Bölgeye barış hakim olur'' dedi.
--------
eeeee, bugün de Mısırda İsraile hesap soracağız dedi..... nasıl soracak acaba,?
gelişmeleri takip ediyoruz bizden ayrılmayın :D
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler