Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Haritada matematik/sosyal bilimler yatkinligi.
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhaba,

Suan lise 4'e gidiyorum ve kafami cok karistiran bir karar almam gerekiyor. Bu karar ilerde universiteye gittigimde benim icin cok onemli olacak. Lisemde secebilecegim 3 yon var ve ben 1 yil once 'sosyal bilimler/human science'i sectim. Fakat bu bolumde cok az matematik dersi var. Yogunlukla antropoloji, pedagoji, sosyoloji ve psikoloji uzerinde calisiyoruz. Bizim okulumuzda bu yonu secenlere 'humanist' deniliyor.

Bir suredir 'bilim' yonunu secmeyi dusunuyorum ama secimimde hata yapmak istemiyorum. Bu bolumde fizik, kimya, biyoloji ve bol bol matematik var.

Bilim'e gecmeyi dusunuyorum fakat suanki okudugum yondeki puanlarim cok iyi. Okadar matematigi kafam alir mi hic bilmiyorum. Haritama bu konuda bana kararimi vermemde yardimi olabilicek gorunumler var mi? Umarim yardim etmek isteyenler vardir gülücük
(09-07-2012 10:40 PM)miyase Yazılan: [ -> ]Merhaba,

Suan lise 4'e gidiyorum ve kafami cok karistiran bir karar almam gerekiyor. Bu karar ilerde universiteye gittigimde benim icin cok onemli olacak. Lisemde secebilecegim 3 yon var ve ben 1 yil once 'sosyal bilimler/human science'i sectim. Fakat bu bolumde cok az matematik dersi var. Yogunlukla antropoloji, pedagoji, sosyoloji ve psikoloji uzerinde calisiyoruz. Bizim okulumuzda bu yonu secenlere 'humanist' deniliyor.

Bir suredir 'bilim' yonunu secmeyi dusunuyorum ama secimimde hata yapmak istemiyorum. Bu bolumde fizik, kimya, biyoloji ve bol bol matematik var.

Bilim'e gecmeyi dusunuyorum fakat suanki okudugum yondeki puanlarim cok iyi. Okadar matematigi kafam alir mi hic bilmiyorum. Haritama bu konuda bana kararimi vermemde yardimi olabilicek gorunumler var mi? Umarim yardim etmek isteyenler vardir gülücük

Önce fikrimi söyleyim sonra açıklamaya çalışayım

Başarılı olduğun sosyal bilimler bölümünde kal derim, fikrim bu.

Niçin ?

* Yengeç - Başak kombinasyonunun İYİ BİR HAFIZA vereceğini düşünüyorum bu hüner şu an okuduğun bölüm için iyi bir avantaj olabilir.

** Neptün transiti yaşadığın şu dönemde KARARSIZLIK, KAFA KARIŞIKLIĞI yaşaman doğal ve İDEALİST kararlar alacağım derken YANILMA ihtimalinin de olduğunu belirtmeliyim.

Böyle Neptünün gölgelerinin ortaya çıktığı zamanlarda SOMUT-ELLE TUTULUR şeylere tutunmak faydalıdır.

Senin için konuyla ilgili SOMUT olan ne var ?

=> Zaten okumakta olduğun bölümde BAŞARILI olmak.

Belirsiz olan ne var ?

Matematik gibi sayısal derslerde başarılı olup olamayacağından emin değil gibisin, bu belirsiz anladığım kadarıyla.

Öyleyse zihnini bulanıklaştıran (duygularında dahil) ne varsa dikkate almayıp SOMUT olandan yana tercihini kullan derim.

DİKKAT = Eğer matematikle ilişkili bilimlere önceden beri isteğin, merakın, hünerin olsaydı bende bir Neptünyen olarak idealist olup Matematiğe yönelmeni önerirdim oysa anladığım kadarıyla seni yönlendiren şeylerden biri de OKULDA SİZE HÜMANİST DENMESİ OYSA DİĞERLERİNE BİLİMSEL denmesi

Boşver başkalarının ne dediğini , sen başarılı olduğun bir konuya biraz çabayla daha kolay ve mutlu mutlu başarmak varken , zihninin karışmaya müsait olduğu Neptünyen bir dönemde RİSK ALIP BÖLÜM DEĞİŞTİRMEK YANILMANA SEBEP OLABİLİR.

Matematikle ilişkili bölümlere gerçekten uzun zamandır merakın, ilgin ve hünerin olduğunu düşünüyorsan tamam risk al ama böyle büyük bir merak yoktuysa ve yeni yeni aklına gelen bir konuysa, tekrar ediyorum otur oturduğun yerde ve bölümüne devam et Sosyal Bilimleri bitir -bence- gülücük
Bence de sosyal bölümler gayet iyi. Sosyoloji, psikoloji bölümleri şimdi bile benim ilgimi çekti şimdi. Burcun su grubu olduğundan ( artı ay yaymış) böyle şeylerde yeteneğin varmış. Gençliğin verdiği ben her şeyi yapabilirim diye bir özgüven oluyor ancak insanın kendisini bilerek tercih yapması daha iyi olur. Mühendislik bölümü seçip de senelerce o bölümlerde sürünen bir çok insan tanıyorsun
En iyi bildiğin şeyi yapmak ve onda uzmanlaşmak daha iyi.
Tabi ne yapacağını en iyi sen bilirsin gülücük Yaşıtların hayat hakkında ne biliyor ki sözel kötü, sayısal iyi desin. Hayatı hep birlikte öğreniyorsunuz

lisede neptün kova güneşime kare yaptığı sıralarda benim de yaşadığım şeydi şu kararsızlık. şimdi gelecekle ilgili emin adımlar atmaya alışıyorum ama kararsızlığım tutuyor yine de arada bir :D
[font=Verdana, Arial, sans-serif]
Ah ah bende sözeli seçtim lisede de bize göstermediler böyle dersleraðla... Oysaki çok seviyordum o tarz dersleri. Yükselen yengeç, burcum başak, ay burcum oğlak bende arada diyorum acaba matematik filan yönelseydim belki yapabilirdim, kabiliyetim vardı belki sonra yok sözel alan bana daha çok uyuyor dedim.
[highlight=#eaeaea][highlight=#f5f5f5]Yogunlukla antropoloji, pedagoji, sosyoloji ve psikoloji[/highlight][/highlight]
[/font]
(09-08-2012 01:49 AM)Neptunian Yazılan: [ -> ]Önce fikrimi söyleyim sonra açıklamaya çalışayım

Başarılı olduğun sosyal bilimler bölümünde kal derim, fikrim bu.

Niçin ?

* Yengeç - Başak kombinasyonunun İYİ BİR HAFIZA vereceğini düşünüyorum bu hüner şu an okuduğun bölüm için iyi bir avantaj olabilir.

** Neptün transiti yaşadığın şu dönemde KARARSIZLIK, KAFA KARIŞIKLIĞI yaşaman doğal ve İDEALİST kararlar alacağım derken YANILMA ihtimalinin de olduğunu belirtmeliyim.

Böyle Neptünün gölgelerinin ortaya çıktığı zamanlarda SOMUT-ELLE TUTULUR şeylere tutunmak faydalıdır.

Senin için konuyla ilgili SOMUT olan ne var ?

=> Zaten okumakta olduğun bölümde BAŞARILI olmak.

Belirsiz olan ne var ?

Matematik gibi sayısal derslerde başarılı olup olamayacağından emin değil gibisin, bu belirsiz anladığım kadarıyla.

Öyleyse zihnini bulanıklaştıran (duygularında dahil) ne varsa dikkate almayıp SOMUT olandan yana tercihini kullan derim.

DİKKAT = Eğer matematikle ilişkili bilimlere önceden beri isteğin, merakın, hünerin olsaydı bende bir Neptünyen olarak idealist olup Matematiğe yönelmeni önerirdim oysa anladığım kadarıyla seni yönlendiren şeylerden biri de OKULDA SİZE HÜMANİST DENMESİ OYSA DİĞERLERİNE BİLİMSEL denmesi

Boşver başkalarının ne dediğini , sen başarılı olduğun bir konuya biraz çabayla daha kolay ve mutlu mutlu başarmak varken , zihninin karışmaya müsait olduğu Neptünyen bir dönemde RİSK ALIP BÖLÜM DEĞİŞTİRMEK YANILMANA SEBEP OLABİLİR.

Matematikle ilişkili bölümlere gerçekten uzun zamandır merakın, ilgin ve hünerin olduğunu düşünüyorsan tamam risk al ama böyle büyük bir merak yoktuysa ve yeni yeni aklına gelen bir konuysa, tekrar ediyorum otur oturduğun yerde ve bölümüne devam et Sosyal Bilimleri bitir -bence- gülücük

Cok tesekkur ederim gülücük Neptun transiti hakkinda yazdiklarindan sonra kararimi tekrar gozden gecirdim. Bir kac senedir insan bilimleri okumak istiyordum ve aniden yon degistirmeye kalktim. Yanilma ihtimalini cok fazla dusunmedim ve kendimi guvenmem gerektiginden fazla guvendim.

Ogretmenlerimle konustum ve onlarda riskli oldugunu ve ani kararlar almamami soylediler. Ve en sonunda bana en uygun olan yonu secmeye karar verdim. Haftada sadece 4 saat yerine 5 saat matematik olan bolume gececegim. Bu sayede hem insan bilimleri hem de bilim yonundekiler kadar matematik dersi alacagim gülücük

Gercekten cok tesekkur ederim ! gülücük
Referans Adresler