Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Yükselen burcumun beni engellemesinden nasıl kurtulurum?
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Bilmiyorum konuyu doğru yerde açtımmı? yanlış ise admin lütfen düzeltsingülücük

Astrolojiyi anlamaya ve ilgi duymaya başladığımdan beri kendi hakkımda çok şeyler öğrendim ve psykolojimi davranışlarımı çok daha iyi anlıyıp çözümleye biliyorum. Benim için astroloji ve psykolji el elelergülücük

Bilmiyorum bu konuya ehil olan ve yardım edebilecek olan varmı bu forumda ama şansımı denemek istedimgülücük

Benim ASC yani maskem bana çok sorun yaratıyor!
Beni çok engelliyor ve ondan artık sıyrılmak istiyorum! malesef ASC etkisinden sıyrılmak zor veya imkansız ama o halde hiç yoksa onu kontrol edebilmek veya bastıra bilmek istiyorum ve bunu nasıl yapıcağımı bilemiyorum :(

Ne zaman yeni bir insan veya insanlarla karşılaşsam..ne zaman bana yabancı olan bir olay ile karşı karşıya gelsem hemen maskem orda :(

Yükselenim başak ve başak enerjisini sadece ASCemde hiss ediyorum. Normalde yani tanıdığım yakın olduğum insanlar ileyken ailem ve arkadaşlarım ileyken çok eylenceli, cömert ve neşeliyim (İkizler ve Koç etkisi) Çok entelektüelim, konuşkan ve süper bir dinleyiciyim. Yaratıcıyım vs.

Ama çokda sarkastik ve cynikal (türkcesini bilemedim) bir yapım var. Her şeyi ve herkezi çok iyi gözlemleyip en ince ayrıntısına kadar analiz ederim ve öğrendiyim ilgi duyduğum hiç bir şeyi üstten öğrenmem..en derin ayrıntılarına kadar inmem lazım.. buda Güneşime ve Merküre karşıt olan Pluto ve akrep etkisi işte.

Ama gel gelelim maskem beni çok renksiz, passiv introvert ve çekingen gösteriyor!
Mesela diyelim yeni birisi ile tanıştım okulda veya işte. Veya yeni bir sınıfa başladım hiç tanımadığım insanlar ile dolu. Hemen hoop buz kesiliyorum sanki! Başak maskesi duvar gibi yükseliyor önümde. Sessizce bir köşeye oturup kalıyorum. O neşeli, konuşkan zeki kız kayb oluyor ve yerine sessiz bir fare geçiyor. İlk görenler beni çekingen ve utangaç sanıyorlar ama bu kesinlikle doğru değil ama yabancılar karşısında kendimi toparlıyamıyorum! evet sessiz sessiz oturyorum ve sanki ilgilenmiyor gibi görünsem bile herkezi ve herşeyi analiz ediyorum oturduğum yerden.

Kim nasıl hareket ediyor? ses tonları? kim kaba kim kibar vs her şeyi gözlemliyorum yani passiv değilim aslında.

Neyse..bu ben olmayan ben( dil çýkarma) bu duvar beni çok engelliyor..artık kendi ASC me dayanamaz tahammül edemez oldum! nefes alamıyorum artık sanki!saskin.w

Peki ne yapa bilirim? bu duvarı nasıl aşa bilirim? önerileri olan veya benim yaşadıklarımı anlaya bilen varmı? varsa ve bir şeyler yaza bilirseniz çok mutlu olurum! Lütfen :(
ok gülücük ama tam anlayamadım nereye yüklemem gerek hororskopo?gülücük
Açıklama içinde sağolverygood
hilal-e yükselenin senin masken ve sensin bu. Bu özelliğinden ayrılmak istiyorsun ama bu özellikler senin dış dünyada kendini korumada büyük bir yardımcı. Öncelikle kişileri eliyorsun bir kere. Hayatına girecek, giremeyecek insanları belirliyorsun. Sonra bilsinler seni bilmesi gerekenler acelen var mı ki. Maskeni atarsan savunmasız kalırsın. Hayatla mücadelede gücümüzü gösterir yükselen misal bende yükselen yengecim duygusal açıdan hemen kabuk oluyor üzerimde bilmediğim ortamda ketum oluyorum alışırsan gayet iyi ama bu özelliğimden pişman değilim şahsen
(10-20-2012 08:30 PM)Messa Yazılan: [ -> ]hilal-e yükselenin senin masken ve sensin bu. Bu özelliğinden ayrılmak istiyorsun ama bu özellikler senin dış dünyada kendini korumada büyük bir yardımcı. Öncelikle kişileri eliyorsun bir kere. Hayatına girecek, giremeyecek insanları belirliyorsun. Sonra bilsinler seni bilmesi gerekenler acelen var mı ki. Maskeni atarsan savunmasız kalırsın. Hayatla mücadelede gücümüzü gösterir yükselen misal bende yükselen yengecim duygusal açıdan hemen kabuk oluyor üzerimde bilmediğim ortamda ketum oluyorum alışırsan gayet iyi ama bu özelliğimden pişman değilim şahsen

Teşekkürler Messa cevabın için!çiçek
Evet bende böyle düşünüyordum veya genelde düşünüyorum. Yani arkama yaslanıp gözlemlemek hem çok iişme yarıyor hem okadarda kötü bir şey değil..

Ama bu ben değilim aslında..yani soğuk, passiv ve utangaçmışım gibi bir izlenim ve görüntü vermek artık bu yaşımda pekte avantajlı olmuyor :(
Helede iş dünyasında..devamlı atılgan, aktiv kendini gösteren cesur insanlar ön planda olur (belli mesleklerde hariç tabiki) bilmem belkide 'sadece öz güven eksikliyi benimki?

Acaba başka başak yükselener nasıl baş ediyorlar bu 'maske' ile?acaba
Yukselen basak olman disariya karsi gayet normal, soguk davranman.... Ki bu seni koruyan bir yukselen oldugu icin bence tsk etmelisin.... Disariya birden atilman ya da sicak davranman ilerleyen zamanlarda kendini koruyamama durumu ortaya cikaracagindan emin olabilirsin...

Aile icinde sicak ve eglenceli olman dogal cunki orasi tanidigin ve kendini guvende hissettigin bir yerdir...
Ayrica evet is dunyasinda hareket gerek ama bu her insan icin gecerli olamaz... Eger fazla analizciysen biraz tevekkul edip yavas yavas kendini acabilirsin... Zaten dogal olarak 7. evinde balik vardir ... Ve iliskide olacagin insanlar balik karakteri tasidiginda senin icin daha iyi olacaktir cunki onlarada sinirlarini belirlemek icin biraz detay gerekebilir....

Sevgilerimle.... Yazan merkur ve venus basak 1. ev.... (Placidus house system)...
(10-20-2012 05:01 PM)hilal-e Yazılan: [ -> ]Bilmiyorum konuyu doğru yerde açtımmı? yanlış ise admin lütfen düzeltsingülücük

Astrolojiyi anlamaya ve ilgi duymaya başladığımdan beri kendi hakkımda çok şeyler öğrendim ve psykolojimi davranışlarımı çok daha iyi anlıyıp çözümleye biliyorum. Benim için astroloji ve psykolji el elelergülücük

Bilmiyorum bu konuya ehil olan ve yardım edebilecek olan varmı bu forumda ama şansımı denemek istedimgülücük

Benim ASC yani maskem bana çok sorun yaratıyor!
Beni çok engelliyor ve ondan artık sıyrılmak istiyorum! malesef ASC etkisinden sıyrılmak zor veya imkansız ama o halde hiç yoksa onu kontrol edebilmek veya bastıra bilmek istiyorum ve bunu nasıl yapıcağımı bilemiyorum :(

Ne zaman yeni bir insan veya insanlarla karşılaşsam..ne zaman bana yabancı olan bir olay ile karşı karşıya gelsem hemen maskem orda :(

Yükselenim başak ve başak enerjisini sadece ASCemde hiss ediyorum. Normalde yani tanıdığım yakın olduğum insanlar ileyken ailem ve arkadaşlarım ileyken çok eylenceli, cömert ve neşeliyim (İkizler ve Koç etkisi) Çok entelektüelim, konuşkan ve süper bir dinleyiciyim. Yaratıcıyım vs.

Ama çokda sarkastik ve cynikal (türkcesini bilemedim) bir yapım var. Her şeyi ve herkezi çok iyi gözlemleyip en ince ayrıntısına kadar analiz ederim ve öğrendiyim ilgi duyduğum hiç bir şeyi üstten öğrenmem..en derin ayrıntılarına kadar inmem lazım.. buda Güneşime ve Merküre karşıt olan Pluto ve akrep etkisi işte.

Ama gel gelelim maskem beni çok renksiz, passiv introvert ve çekingen gösteriyor!
Mesela diyelim yeni birisi ile tanıştım okulda veya işte. Veya yeni bir sınıfa başladım hiç tanımadığım insanlar ile dolu. Hemen hoop buz kesiliyorum sanki! Başak maskesi duvar gibi yükseliyor önümde. Sessizce bir köşeye oturup kalıyorum. O neşeli, konuşkan zeki kız kayb oluyor ve yerine sessiz bir fare geçiyor. İlk görenler beni çekingen ve utangaç sanıyorlar ama bu kesinlikle doğru değil ama yabancılar karşısında kendimi toparlıyamıyorum! evet sessiz sessiz oturyorum ve sanki ilgilenmiyor gibi görünsem bile herkezi ve herşeyi analiz ediyorum oturduğum yerden.

Kim nasıl hareket ediyor? ses tonları? kim kaba kim kibar vs her şeyi gözlemliyorum yani passiv değilim aslında.

Neyse..bu ben olmayan ben( dil çýkarma) bu duvar beni çok engelliyor..artık kendi ASC me dayanamaz tahammül edemez oldum! nefes alamıyorum artık sanki!saskin.w

Peki ne yapa bilirim? bu duvarı nasıl aşa bilirim? önerileri olan veya benim yaşadıklarımı anlaya bilen varmı? varsa ve bir şeyler yaza bilirseniz çok mutlu olurum! Lütfen :(

Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz Volume 2 adlı konuyu takip etmeni ve özellikle Yükselen Başak yazılarını dikkatlice incelemeni öneririm.

Yükselen burç doğum anında ve o ilk dönemlerde hayatta kalmak için verdiğimiz tepkilerle de ilişkilidir deniyor dolayısıyla senin bebekken hayatta kalma kararlarını Başak burcu ile ifade edebiliriz.
Yabancılara karşı pasif gibi görünen içe dönük davranışlar senin kişiliğinin kimyasının DOĞAL BİR PARÇASI ve öncelikle kendini bu halinle olduğun gibi kabul edip kendini böyle sevmeni öneririm.

Hayatta birileri atılgan olmalı ama dikkatsiz olup pek çok hatayla birşeyleri kırıp dökerken , diğer bazılarıda daha içe dönük daha dikkatli, daha gözlemci olmalı

Sen bu hayata bu halinle lazımsın verygood

Hem herkesle öyle hemen içli dışlı kanka olupta ne yapacan , biraz mesafe iyidir
Asıl dostluklar hemen kaynaşılanlar değil, zamanla gelişenlerdir ;)
ben yükselenim koç etkisini zamanında bastırmaya çalışmıştım,başarmış mıydım diye sorarsan evet başarmıştım,insanlar beni sakin ve aklı başında görüyorlardı?peki sonra ne oldu biliyor musun?içimde resmen bir ateş kaynamaya başladı,kendimi o kadar çok kontrol altında tutuyordum ki zaman zaman engelleyemediğim bir biçimde ani hareketlerim oluyor ve bu da insanları şaşırtıyordu,üstelik koç yanım ifade edilemediği için gittikçe depresyona doğru sürüklendim...sonradan anladım ki yükselenlerimiz bir şekilde kendini ifade etmek istiyor,

eğer sen başak yanını yok saymak veya benim gibi bastırmak istersen bir süre bu durumdan huzursuz olacaksın,evet belki daha atak daha girişken olabilirsin,ama böyle olmak bence senin başak yanını çoook huzursuz edecektir ve hatta belki normalden daha şüpheci bir hal alabilirsin (çünkü o zamanda kendini bayağı güvensiz hissedebilirsin)

elbetet iş yerinde öne çıkmak istemekte haklısın ve sen zaten kendini ispatladıkça ve kendini iş yerinde rahat hissetikçe muhakkak ki fark edilir ve kendini daha iyi ortaya koyarsın diye düşünüyorum
benim koç burcu bi arkadaşım var yükseleni başak ama gayet atılgan yani dışarıdan gören insanlar içinde öyle yakınındakiler içine öyle :D senin anlattığı asıl benim (güneş, ay, merkür başakta; yükselen balık) :D herkes beni asosyal ve çekingen zannediyo ama beni tanıdıklarında öyle olmadığımı anlıyolar :D bende yeni bi ortama girdiğimde susup sadece diğerlerini izlerim ses tonu duruşu, elini nereye koydu, konuşurken karşısındakine nasıl baktı, nasıl güldü, nasıl oturuyo falan en ince ayrıntısına dikkat ederim sonra kafamda tanımlayıp ona göre muhabbet kurarım ya da kurmam :D bu iletiyi yazmaktaki amacım aslında her şey senin elinde istersen değişebilirsin demekti ama uzadıkça uzadı neyse iyi geceler :D
Eller kavusmus halde sabit bir durus, sabit bakıslar, hesaplı mimikler ''uzak dur'' diyen bir beden dili... Yükselenim akrep. Karizmadan eser yok ama olsun, o konu bir abartı zaten, insanın marsı güclü olacak bir kere marsi. :D

Cocukluk fotograflarıma bakıyorum, o karelerde bile surat beş karış.

Tamam, insan kendini her daim gelistirmeye bakmalı ve kendi davranıslarını elestirel bir tutumla analiz etmeli fakat dogustan gelen bir mizacımız da var, onunla barismalı; keza temeli yıkmak ne derece mumkun ve faydalı?..
Yükselenimin Yay olmasına rağmen dışardan ilk görenlerin benim için söyledikleri şey: "Bakışları, duruşu ne kadar ciddi."

Artık 1. evimin bir kısmını Oğlak'ın kaplıyor oluşundan mı, yoksa doğum saatimde şaibe mi var bilmiyorum. Beni tanıdıkça sıcakkanlı, samimi bulup sevenler de var, sırf soğuk ciddi göründüğüm için itici bulup ön yargılı yaklaşanlar da var. Burcum Yengeç evet ama beni böyle yapan şeyin tek bu olduğunu düşünmüyorum
Referans Adresler