Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Aamir Khan
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
Hint Sinemasının önemli oyuncularından biridir ve aynı zamanda yapımcı-yönetmen.

2001 yılında Lagaan adlı filmiyle Oscar'a aday olmuş.

2008'de Ghajini ve 2009'da 3 İdiots filmleriyle popüleritesi ve başarısı tavan yapmış ve de ülkemizde bile pek çok sinemaseverin favori oyuncularından biri haline gelmiş.

* Ben sinemada çalışmama rağmen Hint sinemasının geldiği noktayı ve bu adamı yeni keşfettiğimi itiraf etmeliyim.

Aamir Khan 14 Mart 1965 doğumlu. Doğum saatini şu an için bilemiyoruz.

Doğum haritası = http://www.astrotheme.com/astrology/Aamir_Khan

3 İdiots adlı filmi dünya çapında ve İMDB listesinde 8.3 puanla en iyi 250 film arasında

3 İdiots filminde üniversiteli 3 kafadarın maceralarını izliyoruz ve kemikleşmiş (Satürn) sisteme dair mizahla karışık âsi bir duruş var (Uranüs)

2009 yılında gökyüzünde Satürn (Başak) & Uranüs (Balık) zıtlaşması vardı.

Çok ilginç Aamir Khan doğum haritasında da Başak ve Balık burçlarında zıt açılar görmekteyiz yani 2009 yılında gökyüzündeki Satürn-Uranüs zıt açısı Aamit Khan doğum haritasını bir hayli tetiklemiş.
Ve sonuç ; sinema tarihinin iyi filmlerinden biri üstelik filmin mesajı tam da Satürn-Uranüs zıtlaşmasına uygun !

3 İdiots filmi ve Aamir Khan ile ilgili ilginç bir not..

A.Khan bu filmi yaparken 44 yaşında ! ( üniversite öğrencisi )
Ve onun 44 yaşında olduğunu anlamanız mümkün değil, normal genç bir üniversite öğrencisi zannedersiniz.
Bu ilginç durumun astrolojik açıklaması ne olurdu ?
Balık burcunda Güneş-Venüs kavuşumu diyorum ben.
Venüs Balık burcunda zaten güçlü çalışır ve Güneş-Venüs kavuşumu Aamir Khan'ın Venüsyen tarafını güçlendiriyor. Zaten Venüsün ''yaşından küçük gösterme'' özelliği olduğunu biliyoruz.

[Resim: gkrjn.jpg]

1 yıl öncesine dönelim..

2008 yılında bir diğer enfes filmi Ghajiniyi çekerken müthiş atletik bir görünüme sahip oluyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca vücut geliştirme çalışmış.
2008 yılında Uranüs transitinin onun Mars'ıyla dinamik açı yaptığını görüyoruz.
Ghajini filminde hem sempatik Venüs-Balık tarafını hemde intikam almak isteyen öfkeli bir adamı başarılı şekilde canlandırmış.

* Tabii Ghajini filminin lezzetini sadece Aamir Khan'a bağlamak olmaz.
Kalpana rolüyle esas kızı canlandıran Asin için ayrı bir paragraf açmak gerekir ki bence ona paragrafta yetmeyeceğinden ayrı bir konu açmak lazım gülücük

Aamir Khan oyunculuk yeteneğinin bir diğer göstergesi de Ay burcunun Zodyak'ın doğal oyuncusu Aslan'da olması.
A.Khan izlerken o an ki sahnenin gerektirdiği yüz ifadesini net şekilde görebiliyorsunuz. Komediyi de başarıyla yapabiliyor, aksiyonu da.

Başak-Balık zıtlaşması olduğuna değinmiştik.
Bu zıtlaşmaya köprü olan iki adet potansiyel daha var.
Jüpiter-Neptün ikilisi hem Balık hemde Başak gezegenlerine 60 ve 120'lik açılar yaparak Başak-Balık gerilimli enerjisinin kanalize edilmesi için alternatif yollar oluşturuyorlar.

Gerilime alternatif olan iki gezegen Jüpiter ve Neptün olunca !

Orada idealizm , felsefe , inançlar gibi o iki gezegenin ortak konularını görmek mümkün.
Mesela Oscar'a aday olduğu Lagaan adlı filmde Batı sömürgeciliğini net şekilde eleştiren bir yapıma imza atılmış.

Ekleyeceğim klipte A.Khan 43 yaşındaymış gülücük

ÖNCE

[Resim: gks5x.jpg]

SONRA

[Resim: gks8g.jpg]
Ghajini filmini izledim..Ne var ki öncesinde bir Christopher Nolan filmi olan 'Memento' yu izlemiştim onun yanında bi anlamı kalmadı maalesef..Açıkçası Bollywood filmleri pek te ilgimi çekmiyo ama oyuncu gerçekten genç gösteriyorr!!
(12-04-2012 05:31 PM)feynmann_m Yazılan: [ -> ]Ghajini filmini izledim..Ne var ki öncesinde bir Christopher Nolan filmi olan 'Memento' yu izlemiştim onun yanında bi anlamı kalmadı maalesef..Açıkçası Bollywood filmleri pek te ilgimi çekmiyo ama oyuncu gerçekten genç gösteriyorr!!

Evet Ghajini genel tema olarak Memento'dan alıntılar yapmış

Hatta Amelie filminde kızın kör birine yardımcı olurken ona geçtikleri yerleri anlattığı bir sahne var ki Ghajini o filmden de alıntı yapmış (Kalpana kör bir adama yardımcı oluyor ve geçtikleri yerleri ona anlatıyor)

Alıntılar var tamam + Hint filmlerinin geleneği olan araya müzik girmeside pek hoş olmuyor bu da tamam

ve bunlara rağmen diyorum ki yani bence Ghajini, Memento'dan da daha güzel, Amelie'den de daha güzel gülücük
(12-04-2012 05:39 PM)Neptunian Yazılan: [ -> ]
(12-04-2012 05:31 PM)feynmann_m Yazılan: [ -> ]Ghajini filmini izledim..Ne var ki öncesinde bir Christopher Nolan filmi olan 'Memento' yu izlemiştim onun yanında bi anlamı kalmadı maalesef..Açıkçası Bollywood filmleri pek te ilgimi çekmiyo ama oyuncu gerçekten genç gösteriyorr!!

Hatta Amelie filminde kızın kör birine yardımcı olurken ona geçtikleri yerleri anlattığı bir sahne var ki Ghajini o filmden de alıntı yapmış (Kalpana kör bir adama yardımcı oluyor ve geçtikleri yerleri ona anlatıyor)

Alıntılar var tamam + Hint filmlerinin geleneği olan araya müzik girmeside pek hoş olmuyor bu da tamam

ve bunlara rağmen diyorum ki yani bence Ghajini, Memento'dan da daha güzel, Amelie'den de daha güzel gülücük

Çok duygusal sulu zırtlak fillmlere gelemiyorum hele bi de o bol ve garip danslı müzikleri yok muuu..
(12-04-2012 05:42 PM)feynmann_m Yazılan: [ -> ]

Çok duygusal sulu zırtlak fillmlere gelemiyorum hele bi de o bol ve garip danslı müzikleri yok muuu..

Çok duygusal sulu ve zırtlak filmler mi gülücük

Bence sen Memento'yu önce izlediğin için ve ALINTI olduğunu görüp Venüs (beğeniler) şalterini indirmiş olabilirsin ve pek çok detayı dikkatle izlememiş olabilirsin.

Bir kere Ghajini romantik-komedi gülücük

Finali duygusal
(12-04-2012 05:46 PM)Neptunian Yazılan: [ -> ]
(12-04-2012 05:42 PM)feynmann_m Yazılan: [ -> ]

Çok duygusal sulu ve zırtlak filmler mi gülücük

Bence sen Memento'yu önce izlediğin için ve ALINTI olduğunu görüp Venüs (beğeniler) şalterini indirmiş olabilirsin ve pek çok detayı dikkatle izlememiş olabilirsin.

Bir kere Ghajini romantik-komedi gülücük

Finali duygusal

peki gülücük
3 idiots'u izlemiştim adamın yaşını öğrenince beynim aktı sürprizzz
Vazgecilmezimdir hintliler ve filmleri... Ruhuma seslendiklerini dusunuyorum abartmis olmazsam...
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler