Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: YÜKSELEN NE DEMEK
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4
Burclar aslında takım yıldızlarıdır ve hemen hepsi 8- 10 yıldızdan olusmus ve 4000 yıl kadar önce Kadettliler zamanında bir takım sekillere benzetilmistir… bunlar uzayda sabit biir sekilde dururlar ve Gunes sistemindeki 9 gezegen 3 boyutlu uzayda dunyamızın da hareketleri, yorungesi sonucu bulundugun noktadan sanki venus gezegeni iste kova burcundaymıs gibi gorunur..yani kova grubu takım yıldızları icindedir..o duzlemdedir yani… bu takım yıldızları aynı gunesin dogusu gibi kişinin dogdugu anda ve o sehirdeki ufuk cizgisinden her iki saatte bir yukselirler…. Yani dogarlar… berrak bir havada sayet astronomi bilgileriniz varsa gece ufuktan dogan burc takım yıldızlarını bazen izleyebilirsiniz… bunun icin denizcilerin kullandıkları almanac cok faydalı bilgiler verir….
Gunesin dogusu ve batısı sırasında bir suru ritueller yapılır cok eskiden beri suregelen…safakta hucum etmek, kurban kesmek, meditasyon yapmak… cunku yasam enerjisi ni sembolize eder gunes ve cok onemlidir o yuzden… insanlar o yasam enerjisinden faydalanmak icin dogan ya da batan guneste ritueller, merasimler yaparlarmıs…simdide mesela alırsın sevgilini gel gunesi batıralım, gel gunes batarken rakı icelim…filan bunlar aslında bosuna degildir… gunese en rahat ne zaman bakabiliriz, tabii ki batarken ya da dogarken… ve biliyoruz ki, gunes kişinin egosunu yasam enerjisini, kişiliğini şahsiyetini temsil eder… babasını da…burclarda dogdukları anda kendisini yansıtır kişiye… yani özelliklerini kişinin davranışları, kendisini ifade ediş şekli olarak yansıtır… cunku bebek dogdugu anda o bilgiler yukarda gozukuyor ve hemen onun etkisinde kalıyor… frekansla o bilgiler yukleniyor…. Burada kova burcuna astrolojinin yukledigi anlamlar bebege yuklenmis oluyor…yani tamamen sembolizmalar yukleniyor… astroloji semboller dunyasıdır, hic bir zaman sana uzaydan mesela venusten bir ışık demeti gelir de sen sevmeye baslarsın filan… yok boyle bir sey…tamamen sembollerin yukledigi frekanslardır, enerjilerdir…hani parmagındaki alyans bir semboldur , bir anlamı vardır ve sen ona gore davranırsın… ya da pc deki F4 tusu, ya da trafik isaretleri…semboller dolmus zaten hayatımızda….

uranüs
Geleneksel ismi :kişilik  evi

Burcu:koç

Planeti:mars

Kapsamı:kişisel kimliği oluşturmak

Başarısız uygulama:korku ve kendini ortaya koymada eksiklik sonucu başkalarının iradesine karsı katılık ve zorbalık veya özgüven eksikliği ..amaçsızlık ..yenilgi beklentisi

1.ev : kendinin farkına varmak kendini keşfetmek bürünülen karakter
1. evin karşısı 7. evdir başkalarının farkına varmak
Ateş öncü köşesel ev….

Anahtar kelimeler :vücut yapısı ,kişilik ,dünyaya yaklaşım ,ilk karşılaşmada başkaları üzerinde bırakılan etki,kişisel görünüm ,başlangıçlar…
Birinci evdeki gezegenler  ve yükselen ile belirtilen nitelikler bastırıldığında veya bozulduğunda kişi canlılık hissini kaybeder..
1. evde mars güçlüdür kişiye atiklik ve sağlamlık verir..
astroloji dersleri
sevgili yukselenbasakcım, ayıcıgın tabii ki rahatsızlık duyar, bence coook normal bu ve bunu kabul etmelisin... birinci evin sahnesi fiziksel ben i tarif ediyor... vivnin yazdigi gibi kişinin davranışlarını tavırlarını, fiziksel göruntusunü anlatan bir sahne, başkalarının kişiyi nasıl algıladığı, kişinin kendisini ifade ediş tarzını, vücut dilini sergiledigi bir sahne... böyle maddesel bir sahnede Ay tabii ki kendisini gösteremez, cunkü ay bilinçaltını, duyguları sembolize ediyor... ama sahnesi yanlış, sahne fiziksel,maddesel ama kendi manevi, soyut...
kişi istese de duygularını gösteremiyor, onları ifade etmekte zorlanır, cok doğal... ancak bunun da bir çaresi var, kişinin kendisini iyi hissetmesi için ... Şayet kişi bu durumu kabullenirse o zaman bu sıkıntısından kurtulabiliyor... ya da ilerletilmiş haritasında Ay , 2. ev e geldiginde de bunu aşabiliyor ama her ikibucuk senede bir pr. ay burc değiştirdiginde ve tekrar 1. evine geldiginde tekrar aynı olayı yasayabiliyor... yani sen yakalış 30 yaşında iken pr. ay tekrar 1. evine gelmiş oldugundan aynı olayları tekrar yaşamışındır... şu anda yaşını unuttum valla, haritan aklımda degil, kusura bamya, ama anlatmak istediğimi anlamışındır sen...
Bu durumu kabul ettiğinde ne olacak? bu senin içinde bir sıkıntıdır, bir stresdir, duygularını acıklayamamak... ama bunu kabul ettiğinde bu stres, resmen uzayda kaybolur gider, yani bunun yaydığı frekanslar çözülür... kişinin duygularını açıklayabilmesi için ilişkilere ihtiyacı var oldugunu öğrenirsin mesela... ve zaten olaylar o şekilde gelişmeye başlar... her şey kendini kabulle baslar...
Ay 1. evde ama asc üstündeyse o zaman ay daha rahat gözükür... yani kişi o zaman duygularını daha rahat gösterir... üstelik bilinçaltı gözükecegi için algılaması da kuvvetli olur kişileri kolay anlar ama neticede kolay bir yanılgı yaşar bu kişi... herkesi kendisi gibi kolay algılaması gereken bir kişi gibi görür ve tenkitler yapar... "yyyaaa ben herkesi anlıyorum ama beni de kimse anlamıyor, ne kadar geri zekalı kişiler bunlar böyle... " gibilerinden serzenişlerde bulunur... halbuki kişi bilmeli ki, herkesin algılayışı onunki gibi değildir... herkesin Ay ı 1. evden asc ye konjunktion yapmaz cünkü....Burada astrolojinin kişiye inanılmaz faydası vardır... kişi kendisinin farkına varıyor çünkü....kendisini tanımaya baslıyor....

sevgiyle kalın....
gülücük)

yükselenbaşak

Yok canım kimseye geri zekalı gözüyle bakmıyorum (artık) gülücük) Eskiden öyleydi Uranüs ama aştım bunları benim anlatmak istediğim kısıtlama mesela otobüsteyim ve bir çocuk gördüm çok cici sevimli ve çook şirin onu mıncıklamak sevmek istiyorum en azından gidip bi saçını okşamak.. Ama kendimi tutuyorum daha doğrusu içimde beni tutan bişiler var :D Ben de anlamadım.. Neyse... Allah'tan ki şimdi eskisine göre daha ılımlıyım eskiden daha katı ve kontrollü olmaya çalışıyordum şimdi daha iyiyim -bu arada yaşım 25 Uranüs :D
harika.... demek ki yaklaşık 5 sene sonra hem saturn döngusunu yaşayacaksın ya da yeni bitirmiş olacaksın hem de progres ay ın natal ayının üstüne gelecek... tam bir anlama hali... süüüper bir durum yasayacaksın.. allah uzun ömür verir de, hala burada kalırsam bol bol yazışırız bu konu hakkında o zaman... kimbilir belki de o zaman nişanlınla evlenmiş, kucağında bir bebişle, otobüsteki güzel bebişleri mıncıklamak yerine kendi bebişini mıncıklarken bakalım vakit bulup da yazışabilecek miyiz.....gülücük)

herkese iyi geceler.... yarın daha güzel bir gün olacak...aslan ve kova burclarına özellikle dikkat aslanda mars - saturn kavusumu yasanacak ve kovadaki neptun e zıt acısı olacak bu durumun... 18-22 derecelerde aslan ya da kova da doğanlar için , astroloji bilgisine sahiplerse cooook güzel, hayallerini idealize edebilecekleri bir gün...bu enerjiden max. faydalanmak lazım... astroloji bilgisi olmayanlar, olur olmaz seylere sinirlenen, asabi, korkularıyla, endişeleriyle , ben neden özgür olamiyorum, neden kendimi gösteremiyorum...kaygılarıyla beraber bir gun gecireceklerdir... yalnız kalmamalarını, arkadaslarıyla beraber olmalarını ya da hobileriyle ugrasmalarını tavsiye ederim....

sevgiyle kalınız.....
Satürn 20.derece aslan- jüpiterR 14.derece yay-mars 20.derece koç.Birbirleriyle 120 derecelik açı yaparak büyük üçgeni ateş grubunda oluşturuyorlar.Haydi bugün bunu irdeleyelim?Ateş grubundaki büyük üçgen başlangıçlar konusunda kolay adım atılmasını sağlıyor bildiğim kadarıyla.Disiplin-genişleme(içe)-hareket, sizce bunun etkisi nasıl olur?
satürn aslan
jüpiter yay
mars koç
ben şöyle düşünmek istiyorum düzeltirsiniz önce satürn aslanda ne yapar ona bakalım aslan özelliklerini disipline eder veya kısıtlar aslansı özellikler hükmetmek ,başı çekmek görünmek ise satürn onu yine güçlü kılacak özellikler verecek ama görünmesini engelleyecek veya kişi görünmek istemeyecek ama patronluğu da sevecek kısaca bu..

satürn jüpiter üçgeni bu kişiye özellikle yetenekleri ile birşeyler yapma fırsatı ve şansı verecek bu eserler kalıcı tarzda olacaktır..jüpiteri yayda olan biri iyi bir gezgin olabilir veya değişik kültürlere meraklı biridir hayat görüşü açıktır ufuğun arkasını da görmek ister belki bu kişi satürnün disiplini ve jüpiterin deneyim merakı ile harika gezi yazıları çıkarır evliya çelebi misali ve bu eser de kalıcı olur bu üçgen ile...
satürn mars üçgeni yöneticilik ve liderlik yeteneğini geliştirir kişi attğı adımı mars koç ile acele ve hevesli atsa da buradaki satürn onu dikkatli ve akıllı yapacaktır iyi bir yönetici olur..zaten satürnün her olumlu açısı kişinin yeteneğini işe yarar hale getirir.
mars jüpiter üçgenijüpiterin üçgenleri kişiye şans ve kolay başarı verir..mars ile ilgili konularda çabuk ilerler enerjisini olumlu kullanır herşeye heves eder ..demek ki büyük şans üçgeni denilmesi kazandığı b yeteneklerin olumlu kullanılması ile ilgili olur ..
alt parargaf süper yazmisin vivi, helal olsun....

saturn aslanda yorumu ise kısmen dogru.... saturn aslandaysa kişi aslanvari özelliklerini bir disiplin icinde gösterebilir... cunku kişiye "ben kendimi göstermem lazım" dedirtecektir.... kişi aslan özelliklerini gösterir bence , iradesi, disiplini bu yönde olacak... ama hangi evde oldugu cok önemli, cunku o evin konusunda kendisini kasabilir.... mesela saturn aslanda ve 2. evdeyse kişi kolay para kazanamaz, cunku durmadan "benim para kazanmam lazım" diyecek ve tabii ki kendisini kastığı için kazanamama ihtimali de vardır.... ama yine de o evde kendisini gösterecektir....saturn gercekleştirme potansiyeli veriyor...ustelik baskalarina baskı koyarak da gercekleştirebilir... bu potansiyeli de cok var.... mesela 10. evdeyse cok baskıcı bir patron olabilir, kendi, basına calışmayı seven birisi... ama 5. evdeyse bunalım yasayabilir... "benim mutlu olmam lazım" diyecek durmadan, yani kendisini bir turlu o evin konusunda serbest birakamaz, kendisini sorumlu hisseder....astroloji sayesinde serbest birakmayi ögrenirse , bu potansiyeli harika bir sekilde kullanabilir.... bu özellikte ise yani yukarda belirttigimiz sans ucgeninde onu besleyen guzel acilar var mars ve jupiterle.... o zaman zaten kendisini göstermeyi basaracaktır.... balık burcu olsa bile, ya da yengec, yine de basarir, gercekleştirir saturn aslanda yı....
bu arada ufak bir bilgi:
saturn sadece disiplin vermiyor kişiye, zamani nasil yonetecegini, metanet duygusunu, sorumluluk duygusunu ve ögretme potansiyellerini de veriyor....uyumlu açılarda kolay olaylar yasıyor kişi, zor açılarda ise zor olaylarla gercekleştiriyor.... mesela zamansız, programsız olaylar geliyor basına... böylece içsel disiplinini ögrenebiliyor kişi.... sabırlı olmayı ögreniyor mesela....

sevgiyle kalınız.....
benim satürn aslanda 8. evde uranus o yüzden kendimde aslansı özelliklerimin kısıtlandığını düşündün hep ..belki güneşimin ve merkürümün konumlarıyla da ilgisi vardır ama satürn aslanda eğlenmeyi sevmiyor gerçekten mesela ben eğlnceli bir tipim ama aşırı ciddi olduğum konular vardır ya da millet vur patlasın çal oynasın yaparken ben o kalabalığı hep anlamsız bir kalabalık olarak görürüm müzikle herkes dans ederken ben izlerim insanların toplaşıp eğlenmesi bazen komik gelir..gülücük)
aslında satürn 8. evde ise gerçekten inatçı bir şekilde zorlukların üstesinden gelebiliyor 8. ev akrebin evi çünkü ve burada akrep özelliklerini de kullanır..Satürn der ki,kısıtla sorumluluk yükle,gerçekçi ol,planla ,olgun ol ama bunu yaparken akrep yöntemlerini kullan yani tutkulu ol,içini gör,dürüst ol,dayanıklı ol ,casus gibi araştır eşele deş,bütün detayları gör ve yargıla …Satürn burada hem dayanıklı hem dürüst olacak sorumlulukları ayrıntısıyla yapacak dayanıklılığı artacak,tutkuyla işini yapacak tüm ayrıntıları sessizce görüp plan yapacaktır…etkileme gücü olacak araştırmalarda yeteği artacak,yönetim gücü olacak szor zamanlarda oldukça soğuk kanlı olcaktır..bir de üzerine aslan özelliklerini kullanarak yapacak ....
ben saturn aslanda ve 8. evde yi baska sekilde yorumluyorum...
8. evde korkular vardır... aslan burcu kesiyorsa aslan korkuları vardır o zaman kişide..
sefil olma korkusu, kendisini gösterememe korkusu... saturn de ordaysa kişi o zaman neyi gercekleştirecek... bu korkularını ögrenmeyi, gercekleştirecektir... yani normalde saturn aslanda 5. evde gibi yorumlamamak lazım... sen tabii ki eğlenmeyi fazla sevmezsin... cunku 8. evde bulunyor saturn aslanda ... 8. evin konularını göstermek isteyen aslan kostumu giymiş bir saturn var o sahnede... ustelik retro konumda... tabii ki sen genclik yıllarında saturnun aslandaki potansiyelini gösteremezdin... uranusle olan sert açısı da senin radikal tarzını sergilemk istemen ve bunun etrafta garip karşılanması cok normal, cunku senin bu konuda zorlanman gerekiyordu zaten... ve asla vaz gecemezdin bu hal ve tavırlarından cünkü , egon, guneşin ve düşüncelerin, merkürün yani, bununla besleniyor... yani kendini bu sekilde göstermen senin kendi düşüncendi ve kendini iyi hissetmeni sağlıyordu...
diyorsun ki, 8. ev akrebin evi olduğu için saturn burada akrep özelliklerini biliyor... bence burda bir ikilem var gibi... mesela saturn bogadaysa boğa özelliklerini mi biliyor, yoksa bulundugu evin konularını mı biliyor... bence saturn kendi burcunun, oglak burcunun özelliklerini biliyor ve bulunduğu eve bunu yansıtıyor... saturn 8. evde akrep özelliklerinden ziyade 8. evin konularını bilir ve oğlaktaki konumunu yansıtır buraya... yani kişiye sorumluluklar yukler, sabırlı olur, falan filan... cunku onun bildigi bir konu var... içsel bilgi bu... bunu aslan kostümü giyerek göstermeye calışıyor, nerde, 8. evin sahnesinde, ve tiyatronun konusu da 8. evin konusu... korkular, ölüm ve ötesi, bilinçaltının derinlikleri... bu konuyu anlatacak orada...
baska bir örnek vermek lazım bence....
mesela diyelim ki venüs 6. evde ve aslan burcunda olsun... venüs sevme duygusu ve finansı sembolize ediyor... 6. evin konusu iş, sistem ve sağlık evi... kişi neyi seviyor, 6. evin konularını seviyor... nasıl seviyor, aslan tarzında seviyor... yani kişi kendisini gösterecek, bunu seviyor, saglıklı olarak kendisini göstermeyi seviyor... işinde sistemli olmayı seviyor ve aslan oldugu için de yönetmeyi, ama sistemli bir yönetici olmayı seviyor... belki de bitki ve toprak konularında bir iş yapmayı seviyor, alternatif şifa yöntemleriyle ugrasarak kendisini göstermeyi, doğal beslenmeyi ve saglıklı olmayı seviyor ve bu şekilde kendisini göstermeyi seviyor... iş yerinden , ya da ekip çalışmasını da sembolize ettiğinden 6. ev, aynı ekipten birisine aşık olma potansiyeli de veriyor kişiye... semra özal misali... iş yerinden ayarlamış turgut u, 6. evinde venüsü var... ama şimdi burada venüs başak özelliklerini biliyor demek ne kadar dogru bilemiyorum... aslında 6. evin konularını bildigi, sevdiği cok dogrudur ama , bu sekilde bir yorum yapmak, yani bir gezegenin bulundugu evin zodyaktaki burcunun özelliklerini de biliyor demek ...bilmiyorum gercekten...yoruma açık... ama evin konusunu biliyor demek daha dogru bence... belki ikisini beraber söylemek daha dogru olacaktır... cünkü neticede ikisi birbirini tamamlıyor...
ancak sundan eminim ki, rejenerasyon gezegenlerin bulundukları evler, bulundukları burctan cok daha önemlidir... cunku 20 sene filan aynı burcta kalıyorsa evler daha önem kazanıyor... ayrı konu zaten bu...

saglıcakla kalınız... gülücük)
Sayfalar: 1 2 3 4
Referans Adresler