Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: AÇILAR (/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Forum: Merkür Açıları (/forumdisplay.php?fid=195)
+---- Konu: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) (/showthread.php?tid=3663)

1 2 3 4 5 6 7

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - eylülmavi - 09-01-2010 05:49 PM

(09-01-2010 05:46 PM)Yıldırım Yazılan:  
(09-01-2010 05:17 PM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar, merkür venüs kavuşumunun güzel ses verdiği hep söyleniyor.. peki bu kavuşuma, başka kavuşumlarda eklenirse, sesin güzelliğini bozar mı?

sadece ses güzelliğiyle sınırlandırmamak lazım.

hoşsohbet kişilik , tatlı dil , uyumlu iletişim vb. özelliklerden de söz edebiliriz bunu hatırlatayım.

bu kavuşuma , başka açılar da ( kavuşum gibi ) bağlantı yapıyorsa elbette bir etkileşimden söz edebiliriz ama bunu sesin güzelliğini bozmak gibi yorumlamak tuhaf olur.

teşekürler.. merkür venüs mars pluto kavuşumum var.. bu kavuşum nasıl yorumlanır?.. 2 şerli gruplar halinde yorumlandığında çelişki oluyor gibime geldi..

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - astrosohbet - 09-01-2010 06:04 PM

(09-01-2010 05:49 PM)eylülmavi Yazılan:  
(09-01-2010 05:46 PM)Yıldırım Yazılan:  
(09-01-2010 05:17 PM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar, merkür venüs kavuşumunun güzel ses verdiği hep söyleniyor.. peki bu kavuşuma, başka kavuşumlarda eklenirse, sesin güzelliğini bozar mı?

sadece ses güzelliğiyle sınırlandırmamak lazım.

hoşsohbet kişilik , tatlı dil , uyumlu iletişim vb. özelliklerden de söz edebiliriz bunu hatırlatayım.

bu kavuşuma , başka açılar da ( kavuşum gibi ) bağlantı yapıyorsa elbette bir etkileşimden söz edebiliriz ama bunu sesin güzelliğini bozmak gibi yorumlamak tuhaf olur.

teşekürler.. merkür venüs mars pluto kavuşumum var.. bu kavuşum nasıl yorumlanır?.. 2 şerli gruplar halinde yorumlandığında çelişki oluyor gibime geldi..

gruplar halinde yorumlanmaz zaten.
Terazi burcuna has aşk ve romantizm ihtiyacı , imzanızda olduğu üzere vurgulanır. güzel ve estetik olandan anlama , güzel ve estetik olana karşı duyarlılık kazanma gibi özellikler vurgulanabilir.
bu grubun ağır abisi Plüto , yine Terazi arenasında bir krize işaret edebilir.

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - Moda - 09-05-2010 01:12 AM

Ben cevremde aşağı yukarı 10a yakın haritada gordum merkur venus kavuşumu.ama hiçbirinin sesi güzel değildi.güzelliği geçtim bir tanesinin sesi cok fena kulak tırmalıyordu belkide şarkı soylerken güzel oluyordur =p

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - sessizgidiş - 09-05-2010 01:21 AM

(09-05-2010 01:12 AM)Moda Yazılan:  Ben cevremde aşağı yukarı 10a yakın haritada gordum merkur venus kavuşumu.ama hiçbirinin sesi güzel değildi.güzelliği geçtim bir tanesinin sesi cok fena kulak tırmalıyordu belkide şarkı soylerken güzel oluyordur =p

diğer etkileri de önemli.bu açı elverişsiz evlerde,burçlarda olabilir.
herkesin yıldıızı parlamaz.bana göre venüs 5.evdeyse çok dah elverişlidir.
hem belki onların haritalarında başka potansiyeller daha kuvvetlidir gözkýrpma

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - Terazi - 09-05-2010 09:19 PM

Bende de bu açı var ve ses konusunda kargalarla yarışabilirim :D
Bu kavuşumun hangi burçta olduğu çok önemli bence .

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - Venüs - 09-05-2010 09:32 PM

Arkadaşlar merkür-venüs kavuşumu illa ki şarkı söyleme de yetenek vermez, mesela şiir okurken veya düz bir yazıyı sesinizle yorumlarken de oldukça başarılı sunumlar yapabilir ve yorumunuzu dinlemeye doyum olmayabilir de, ayrıca birçok spiker, sunucu, şiir yorumcusunda bu kavuşumun veya açıların etkileri vardır, sadece şarkı söylemek olarak yorunmlanmamalı bu açı. Venüs-Merkür açıları kişide aynı zamanda latif bir hitap yeteneği ve çekici bir ses tonu da oluşturabilmektedir..verygood

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - Terazi - 09-05-2010 10:47 PM

Evet hoş ve yumuşak bir konuşma tarzı verebilir kaba olmayan .

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - aeon - 09-13-2010 11:48 PM

bülent ersoy ;

ikizler burcunda , merkür venüs kavuşumu ve neptün üçgeni .

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang=e;gm=a1;nho2=;btyp=2;mth=gw;sday=13;smon=9;syr=2010;hsy=-1;zod=;orbp=;rs=0;ast=&nhor=1&cid=wz0fileVvNSEo-u1284407049

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - ariess - 09-14-2010 02:20 AM

benımde 7.evde kocta merkurvenus kavusumum sesım idare eder yupiiiama sarkı soylemeyı cok sevıyorumkoptum.w

RE: Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) - asalluhi - 12-25-2010 05:27 PM

bende de olan durummuş. forumdaki yorum sayesinde fark ettim. şarkı söyleme yeteneğim hiç yok ama ses tonum çok etkileyici bulunuyor. demek sebebi buymuş.