Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Septil ve Bi-septil Açılar - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: AÇILAR (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Konu: Septil ve Bi-septil Açılar (/showthread.php?tid=4092)

1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - tiyatral_gitarist - 12-04-2010 03:20 PM

Ablacım pluto - güneş arasındaki novil (40 lık) açı nasıl yorumlanır ?

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - DenizKızı - 02-03-2011 04:07 AM

165lik açı kalıbı da mistik etkili mi?

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - Félicé - 02-04-2011 12:49 AM

Ona karmik açı diyorlar. HIV olanların haritasında etkenmiş güya.. Bu durumda mistik olamıyor heralde..

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - DenizKızı - 02-04-2011 01:08 AM

Felice onu tiyatral gitaristin cevabı olarak mı söyledin

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - Félicé - 02-04-2011 01:14 AM

165lik açı için;) Çok araştırdım, başka bir bilgi bulamamıştım.. Mistik etkisinden bahseden bir bilgi var mı elinde?

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - DenizKızı - 02-04-2011 01:24 AM

Hitler de mars ile pluto arasında bu açı varmış ve olumsuz olduğunu okumuştum bir sitede..Mistik geniş bir kavram olduğu için öyle sordum

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - Daily - 02-04-2011 02:08 AM

(02-04-2011 01:24 AM)DenizKızı Yazılan:  Hitler de mars ile pluto arasında bu açı varmış ve olumsuz olduğunu okumuştum bir sitede..Mistik geniş bir kavram olduğu için öyle sordum

benim de ay uranüs arasında 165* açı var.. nasıl bir olumsuzluk bu?

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - Félicé - 02-15-2011 06:40 PM

Alıntı:Ruhsal açıdan Yönelim 7. Harmonik:
7. harmonik kişiyi ilhama sürükleyen temaları anlatır. 7. harmonik harita nelerin kişiye ruhsal bütünlük sağladığını ve onu ruhsal olarak nelerin harekete geçirdiğini gösterecektir. Eğer 7. harmonik haritanız güçlü ise hareketli bir hayalgücü ve mistik eğilimler görülebilir. Bununla birlikte bu harmonik harita sizi gerçeklerden kopararak aşırılıklara da (kontrol dışı fantaziler) yöneltebilir. İncelemeler güçlü 7. harmonik harita sanatçılar ve yazarlarda fazla rastlanırken seri katillerde de olduğu görülmüştür.

51,..septil-102,.. biseptil-154,.. triseptil.. Dairenin 7'ye bölünmesinden oluşan bu açı tipi, rasyonel olmayan sayılardan oluşur ve haritada ki irrrasyonel noktaları açıklamaya yardımcı olur.
Obsesif, irrasyonel, garip ve açıklanamaz davranışlar, mantık etkisinin devrede olmayışı.. İki gezegen arasında ki bu etkileri açıklar. Mesela güneş-satürn arasında septil açı varsa, kişide takıntılı ve zorlantılı olarak kendini çok fazla sorumluluk altına alma görülebilir.
Bazı astrologlara göre gökyüzünde bu açı türü vurgulu bir şekilde yer aldığında ufo haberlerinin patlak verdiği dönemle paraleldir. (Ö.D ders notu)

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - Félicé - 02-15-2011 06:46 PM

Ben merkürüm bilgiyi sadece toplarım. Etik ve aklı süzgecinden geçirmek için topu jüpitere atıyorumdil çýkarma Bazen bu açılara mana yüklemek için fazlaca atmaca yapılabiliyor gibime geliyor..

RE: Septil ve Bi-septil Açılar - melis_bk - 02-15-2011 06:47 PM

(02-15-2011 06:40 PM)Félicé Yazılan:  
Alıntı:Ruhsal açıdan Yönelim 7. Harmonik:
7. harmonik kişiyi ilhama sürükleyen temaları anlatır. 7. harmonik harita nelerin kişiye ruhsal bütünlük sağladığını ve onu ruhsal olarak nelerin harekete geçirdiğini gösterecektir. Eğer 7. harmonik haritanız güçlü ise hareketli bir hayalgücü ve mistik eğilimler görülebilir. Bununla birlikte bu harmonik harita sizi gerçeklerden kopararak aşırılıklara da (kontrol dışı fantaziler) yöneltebilir. İncelemeler güçlü 7. harmonik harita sanatçılar ve yazarlarda fazla rastlanırken seri katillerde de olduğu görülmüştür.

51,..septil-102,.. biseptil-154,.. triseptil.. Dairenin 7'ye bölünmesinden oluşan bu açı tipi, rasyonel olmayan sayılardan oluşur ve haritada ki irrrasyonel noktaları açıklamaya yardımcı olur.
Obsesif, irrasyonel, garip ve açıklanamaz davranışlar, mantık etkisinin devrede olmayışı.. İki gezegen arasında ki bu etkileri açıklar. Mesela güneş-satürn arasında septil açı varsa, kişide takıntılı ve zorlantılı olarak kendini çok fazla sorumluluk altına alma görülebilir.
Bazı astrologlara göre gökyüzünde bu açı türü vurgulu bir şekilde yer aldığında ofu haberlerinin patlak verdiği dönemle paraleldir. (Ö.D ders notu)
Benim güneş ve şiron arasında var..Bide onu açıklasangülücük