Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
12.evi irdeliyoruz.. - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: EVLER (/forumdisplay.php?fid=29)
+---- Forum: 12. Ev (/forumdisplay.php?fid=157)
+---- Konu: 12.evi irdeliyoruz.. (/showthread.php?tid=2035)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 08-22-2008 06:12 PM

Aprilios Yazılan:12. evi Koç burcu ile şekillenen haritalar için çok isabetli yorumlar yapmışsınız Sevgili Yıldırım, bunun için öncelikle size teşekkürlerimi iletiyorum.

Benim de 12. evimde Koç burcunun bulunduğunu belirtmek istiyorum. Fakat bu evimde ayrıca, Merkür, Ep ve Jüpiter de var.

Merkürde Koç,
Jüpiter ve Ep noktasında Boğa burcu bulunmakta.

Güneş'in Aldığı Açılar :

Kavuşum Merkür ve Ep
90 - Ic Ve Mc
60 - Şiron
45 - Venüs
120 - Satürn, Uranüs.

Merkür'ün Aldığı Açılar : Güneş'te bulunan açılar.

Jüpiter'in Aldığı Açılar :

Kavuşum Ep
90 - Mars, Ic, Mc
180 - Plüto
120 - Satürn, Neptün

Ep'nin Aldığı Açılar :

Kavuşum Güneş, Jüpiter
45 - K. Ay Düğümü
90 - Mars, Ic Ve Mc
120 - Satürn, Uranüs, Neptün
180 - Plüto

- Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ep ile ilgili bilgim yok sevgili Aprilios. yazdıkların arasında yoğunlaşılması gereken en önemli faktör bence güneş-merkür kavuşumunun 12.evde yer alıyor olması.
güneşin ve merkürün 12.evde olmasıyla ilgili yazılarıda okumanı öneririm

RE: Cvp: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 08-22-2008 06:28 PM

Melike Yazılan:Merhabalar
Yildirim 12.ev de lilith nasil etki eder sizce?

lilith deyince akla yalanlar , hileler , şiddet eğilimi ve karanlık konular geliyor ama henüz çok detaylı bilgim yok lilith konusunda.
araştıracağımız konulardan biride lilith olacak ileriki zamanlarda.

şu kadarını söyliyeyim ; lilithin 12.evde olması eğer hakkında söylenenler doğruysa aldatmaya yada aldanmaya müsait bir yapı verebilir. bilinçaltı sorunlar sözkonusu olabilir.
kişinin kendini yada başkalarını kandırması durumları görülebilir. en çokta kendini..

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - Luli - 08-22-2008 06:32 PM

Yıldırım Yazılan:Ep ile ilgili bilgim yok sevgili Aprilios. yazdıkların arasında yoğunlaşılması gereken en önemli faktör bence güneş-merkür kavuşumunun 12.evde yer alıyor olması.

Güneş Kavuşum Merkür'ün, haberleşme ve yazışma konularında çok önem kazandığını biliyorum. Ayrıca, sürekli yeni idealler, yüksek enerji, kişinin kendisini objektif eleştirebilmesi gibi...

Bu durumda, 12. evde bahsi geçen özelliklerin resesif ya da nötr hale geldiği düşünülebilir mi?

Sizin bu açılımdaki yorumlarınız nelerdir?

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 08-22-2008 07:05 PM

Aprilios Yazılan:
Yıldırım Yazılan:Ep ile ilgili bilgim yok sevgili Aprilios. yazdıkların arasında yoğunlaşılması gereken en önemli faktör bence güneş-merkür kavuşumunun 12.evde yer alıyor olması.

Güneş Kavuşum Merkür'ün, haberleşme ve yazışma konularında çok önem kazandığını biliyorum. Ayrıca, sürekli yeni idealler, yüksek enerji, kişinin kendisini objektif eleştirebilmesi gibi...

Bu durumda, 12. evde bahsi geçen özelliklerin resesif ya da nötr hale geldiği düşünülebilir mi?

Sizin bu açılımdaki yorumlarınız nelerdir?

sevgili Aprilios ; iyi bir araştırmacısın bunu söyleyim. sorunun cevabına gelince merkürün haritanda oldukça önemli vurgu yaptığını söyleyerek yoruma başlayım.

ay ile venüsün ikizler burcundaydı yanlış hatırlamıyorsam ve 1.evdeydiler. 1.evinin diğer yöneticisi merkürdür ikizleri yönetmesinden dolayı.

duygusal ihtiyaçların ve ilişkilerinde merkür söz sahibi olacaktır diyebiliriz.
merkür ise kendini göstermek istemediği 12.evinde görülüyor.
yani senin kişisel imajını ifade eden ikizler özelliklerini perde arkasından (12.ev perde arkasını ifade eder) yönetiyor..

şimdi haritanın diğer önemli vurgusunuda bu yoruma katalım bakalım nereye ulaşacağız.
8.evindeki geri giden gezegenler iç dünyanla ilgili derin enerjileri ifade ederler.
sen Ay + venüs ikizleri olarak belki sosyal bir kişiliğine sahipsindir ama derin duygular sözkonusu olduğunda pek açıksözlü olmayabilirsin. gizemli bir tarafın olduğundan söz edebiliriz.

güneş-merkür kavuşumunun vereceği iletişim ve ifade yeteneğini mesela yazarak daha iyi ortaya koyabilirsin.
olası sorunlarından biride çok hızlı bir zihinsel yapın olmasıdır diyebiliriz.
aklından geçen düşüncelerin şimşek gibi hızla akıp giderken onları kontrol etmekte zorlanabilirsin.

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 08-22-2008 10:55 PM

Uranos Yazılan:Benim merkürümün de ne güzel açıları var ama hiçbir şey demedin sevgili Yıldırım:( İş hayatımda satürn ne yaparsa yapsın merkürüm 2. evde ve çok olumlu açılar yapıyor. Neysegülücük)

müsait bir zamanda merkürünüze de bakarım efendim ;)

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 08-29-2008 07:18 PM

ziggy Yazılan:
Musti Yazılan:Benim 12. ev bomboş hiç içime kapanmıyomuyum yanigülücük

aynen benimde öyle..ama astrozoomda 12. ev kova gibi bisey var.bu ne demek ki simdi? 12. evin bombos olmasi iyi bisey midir? hımm

tesekkürler

arkadaşlar her hangi bir evin boş olması , size etkisi yoktur anlamına gelmiyor..
bir ev boş olsa bile , o evi yöneten bir gezegen olacaktır ve o gezegenin mevcut konumlarına bakarakta bişeyler söyleyenebilir.
mesela 12.evinizde kova burcu varsa yöneticisi uranüs olacaktır.
uranüsün bulunduğu ev ve yaptığı açılara bakarak bişeyler söylenebilir.

RE: 12.evi irdeliyoruz - Beatrice için - astrosohbet - 09-05-2008 03:00 PM

Beatricé Yazılan:Benim de merak ettiğim bir şey var, 12.evim terazi, venüsümün açıları;

90 mars ve plüto
120 ay
60 jüpiter
ve 4.evimde. Bunun genel olarak 12.evle ilgili anlamı nedir? Bir de ölüm noktam terazi,12 evi işaret ediyor mars plüto açılarından dolayı bana pek sevimli gelmedi ama arap noktalarının yorumları hakkında çok bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

sevgili Beatrice ; yükselen burcun terazi olduğundan dolayı venüsün aynı zamanda 1.evinide yönetiyor bunu söyleyelim.

hem marsa hemde plütoya kare açı yapan venüsün için , T-Kare gerilimli açı kalıbının başrolüdür diyebiliriz..
yai mars-plüto geriliminin , venüse aktığını söyleyebiliriz ki mars-plüto gerilimi oldukça yoğun biçimde kendini gösterebilen bir enerjidir sende biliyorsundur bunu.

12.ev yorumlarımızda dedik ki ; bu ev bizim dünyaya karşı sakladığımız şeyleri ifade eder yani iç dünyamızı , sakladığımız ve yüzleşmekten ürktüğümüz korku ve sırlarımızı ifade eder..

terazi burcunun 12.evde olması senin terazi potansiyelini sakladığını gösterir.
terazi potansiyelinin can alıcı özellikleri , paylaşmaktır , huzuru ve sakinliği koruyabilmektir , bir sevgiliye-eşe-ortağa sahip olma içgüdüsüdür ve sen teraziye has bu yönlerini sanki insanlardan saklıyor , pek göstermiyor yada farklı gösteriyor olabilirsin yorumu getirebiliriz.

terazinin yöneticisi venüsün ise yukarıda sözünü ettiğimiz mars-plüto gerilimini içine doğru çekmekte , üstelik diğer bir SU EVİ olan 4.evinde..

sende dış dünyaya yansıtmak istemeyeceğin sırlar olabilir..
çok çok zengin bir içsel dünyaya sahip olabilirsin ve buraya herkesi sokmazsın çünkü orası bir nevî mahrem bölgesidir..
sana özel içsel dünyana bir yabacının girmesi yada girme teşebbüsü , senin kendini çıplak hissetmene ve (nasıl çıplak yakalandığında kaçma , telaşa düşme , örtünme tepkileri verirsek) o yabancıdan uzaklaşmana sebep olabilir.

çıplaklık örneğini bilerek kullandım çünkü 12.ev enerjisi taşıyan 4.ev venüsün , cinsellik potansiyellerine işaret eden mars ile plütodan sert açılar alıyor..
yüzleşmekten ürktüğün cinsellik kökenli sorunlar sözkonusu olabilir..
bu sorunların detaylarına girmeyeceğim , sadece takıntılar , korkular , belki hastalıklar yada geçmişe ait olumsuz bazı hatıralar vs.. gibi olasılıkları çoğaltabiliriz.

mars-plüto gerilimi aynı zamanda şiddeti , tutkuyu , hırsı ve mücadeleyi ifade eder.
ilişkilerinde bir şeyler yolunda gitmiyor olabilir ve sen yaşın ilerledikçe belkide artık karşı cinse güvenmemeye başlayabilir , hatta feminist düşünceler üretebilirsin de ki bu bir olasılıktır..
4.evinde ki gerilim altındaki venüsün , ailevi baskılara , aile içi çatışmalardan kaynaklanan ''ilişkilerden kaçınma'' tepkilerine sebep olabilir.

buraya kadar saydıklarım olumsuz olasılıklardı yani illa ki olabilecek şeyler değil ok.
olumlu ifade olarak , cinselliği hesaba katarsak oldukça cazibeli biri olabilirsin pek kişisel bakımına dikkat etmesen bile.
ilişkiler konusunda içsel korkularını aşabilirsen oldukça gözükara biri olabilirsin aynı zamanda.
yine bu T-Kare geriliminden güçlü bir şekilde çıkabilirsen , ilişkiler konusunda bir uzman , psikolog , yazar vb. olabilirsin.
örnek veriyorum , dayak yiyen kadınları , şiddet ve taciz görmüş kadınları savunan bir dernekte aktif (ama perde arkasında) görev alabilirsin ya da bu konularda yazılar yazabilir , fikir-eser ve projeler üretebilirsin mesela..
bunları örnek olarak veriyorum , olasılıkları düşünüerek hayal gücümüzü zorlamak bakışaçımızı genişletmek açısından faydalı olacaktır.

tüm bu uç gibi görünen örneklerin yanında belkide daha sade sorunların da olması mümkündür , ilişkilerde sahiplenme duygusu ve 7.ev marsından kaynaklanan gerilimler gibi..

kritiklerini bekliyorum ;)

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 09-05-2008 05:32 PM

esraa1 Yazılan:benim 12.evimde akrep burcu var ama mars ve merkür yay burcunda kavusum yapmıs 12.evimde buna yorumu olan varmı ?

doğum bilgilerini verirsen , yıldız haritanı foruma ekleyebiliriz ve yorum yapacak arkadaşlar daha net şeyler söyleyebilir sevgili esra.

kısaca şöyle yorumlayım ; yay burcundaki mars-merkür kavuşumu oldukça meraklı , ateşli bir konuşmacı , bazen patavatsız ama genelde açıksözlü , zihinsel yönü kuvvetli , sabırsız kişilik özellikleri verecektir.
eğerki 12.evindeyse , bu kavuşumun saydığım özellikleri senin iç dünyanda olacaktır mesela öfkeni iç dünyana akıtarak içsel gerilimlerle uğraşacaksındır.
ama bu kavuşum ASC'ye yakın noktada ise saydığım özellikler senin kişisel imajının bir parçası olacaktır.

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - Angel - 09-06-2008 06:09 AM

12.evdeki neptün imgeleri

koruyucu melek
rüya içinde rüya
içsel müzik
yasak büyü
hastane hemşiresi
kozmik fantezi
içsel ikaz ışığı
yunus
gizli mistik
gizli pınar

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - Luli - 09-10-2008 03:37 AM

Güneş Onikinci Evde

Bu insan yaşamının bu evresinde başka insanlara hizmet etmek ihtiyacını veya arzusunu duyacaktır. Bazen bu durum inzivaya çekilme isteği veya başkalarına kendini acındırma duygusu ile sempatilerini toplama arzusu arasında uyuşmazlıklar gösterecektir.

Bu yaşam belkide geçmiş yaşamların negatif karakterlerini yeniden biçimleme ihtiyacı için düşüncelere dalınan bir hayat olabilir. Yaşamın tekliğinin farkında biridir.

Yeteneklerini kullanmakta kendine güveni zayıf olabilir. Hasta veya zihinsel zarar görmüş insanları anlayabilir. Kahinlik gücü olabilir ve okült alanlara ilgi duyarak kendini geliştirebilir.Şehit ve mazlum rolü oynamaktan hoşlanır.

Güneş 12.ci evde özgürlüğüne kavuşmuş ruh ve spritüel ustalık simgesidir. Bu insanın inzivada bulduğu şey temel ve önemli olanın keşfidir.Benliğin gelişimi mistik ve fizikötesi üstün deneyimler yaşamak olacaktır. Başka dünyalarla temasa girmek ve kendi bilinçharici zihninin imgelerini bulmak için inzivaya çekilmek meylinde olacaktır.

Bu insan kendi acılarının üstesinden gelerek bağımsızlığını ve özgürlüğünü kazanmıştır. Güçlü bir ruhsallık ve ince bir kişilik taşır. Başkalarına yardıma isteklidir.Derin bir insanlık sevgisi besler.Çekingen,yaratıcı,duygudaş,sezgisel,bilge ve aydınlanmıştır. Soyut malzemeler ve enerjilerle çalışmasını becerir.

Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Böyle bir insan kendisini dışlanmış hisseder.Tutsak olma duygusuna isyan eder, karşı koyar ama etkisiz kalır.

Gürültücü bir özgürlük konuşmacısıdır.Bukalemun gibidir.

Komplekslerle dolu,ürkek,duygusal açıdan hastalıklı, çok yalnız,kendine zarar veren ve aşırı durumlarda kafası çok karışık ve asosyal biridir.

Ebedi kurbandır.Gerçeklerden kaçar ve bağımlılık sorunları olabilir.

kaynak : burçyorum.blogspot