Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sirius - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: ASTROİDLER VE SABİT YILDIZLAR (/forumdisplay.php?fid=162)
+--- Konu: Sirius (/showthread.php?tid=2865)

1 2 3

Cvp: Sirius - astrosohbet - 06-05-2009 11:32 PM

JoMaJa Yazılan:Şimdi mevzuya pat diye dalmış gibi olucağım ama Federer kişisi önemli bir maç mı kazandı?(spordan anlamam tenisten hiç anlamam)Çünkü Başak venüsü saturn transiti altında.Ki saturn 5. ev yöneticisi durumunda(sporla ilişkilendirilen ev.)

Bu arada Jüpiter-Saturn birleşimi natalda dikkatimi çekti.Aslında bu aralar nedense çok sık karşıma çıktı bu açı.

Bu arada Amine Sirius çalışman ve örneklerin için teşekkürler gülücük

Federer için şöyle bir önemi var bu galibiyetin ,

tam 3 yıldır finale kalıp finalde yeniliyormuş Federer. ve izleyiciler bu turnuvayı onun kazanmasını istiyorlar. Federer'in önünde sadece 1 rakip kaldı.. o da geçen gün Federer'in de başbelası Nadal'ı yenerek büyük sürpriz yapan Sodering isimli biri.. ve neden bilmiyorum ama benim favorim Sodering..

Federer'in Venüs-Başak potansiyelini vurgulamamın sebebi olarak ÇOK TEKNİK VE ESTETİK bir oyun stili olduğunu tekrarlayım.

Cvp: RE: Sirius - astrosohbet - 03-06-2010 09:22 PM

(03-06-2010 09:06 PM)SeRDaL Yazılan:  Sirius'la kavuşum ve zıt açılarında + - kaç orb almalıyız?

gerek Sirius gerekse diğer sabit yıldızlarda en fazla +1 (-1) alıyoruz hatta + - yarım derece ( 0,5) almak daha sağlıklı olacaktır.

RE: Sirius - aeon - 09-14-2010 12:21 AM

(09-13-2010 11:54 PM)sanalalem Yazılan:  Merhabalar arkadaşlar çok aradım ama bulamadım bu sirius haritada nasıl bulabiliriz

ilk sayfaya bakmış olsaydınız , sorununuzun cevabı vardı.
haritanızda , 13.23 derece yengeçte olan konumda gezegen veya önemli bir nokta varsa(asc,dsc,mc,ıc) , siriusa bakabilirsiniz.sabit yıldızlarda , +1 -1 orb aralığına kadar alınabiliyor.yani , 14,23 veya 12.23 yengeç noktasına da bakabilirsin.sadece kavuşum kabul edilir .

Alıntı:Sirius: Alpha Canis Majoris, Canicula, 13° 23' yengeç burcundadır. Mars ve Jüpiter ve Satürn karakterindedir. İtibarı ve sosyal mevkii ifade eder.

Sirius hk. Birkaç Çeviri - aslında - 06-06-2014 11:07 PM

-Eski uygarlıkların "güneşin arkasındaki güneş" olarak isimlendirdiği Sirius, Solar Sistemimizdeki Güneş'in gerçek kaynağı olarak düşünülmüştür.
-Dünyanın da içinde bulunduğu solar sistemin güneşi maddi ısı ve ışık, fizik dünya, form olarak temsil bulurken, Sirius ruh dünyasını DA canlı tutmak için kabul görür.Doğu'da parlar "gerçek ışık", manevi ışıktır.
- Solar Sistemin güneşinin, yakıt deposu( bunu ben böyle yorumladım) olarak değerlendirilir.
-Dogon mitoloji sistemi, Sümerler, Mısırlılar, İsrailoğulları ve Babilliler, bir "yukarıki büyük öğretmen" demişler.
(NOT: Bazı yerlerde kulağa çok da bilimsel gelmeyen açıklamalar eklenmiş mitolojik öykülerden. Bir gemiden bahsediliyor. ve bu gemi bir yıldızla ilişkilendirildiği için ZUZAYLI muamelesi yaplıyor. Oysa ardından bir sel felaketi söyleniyor. ki bence bu tüm kadim bilgilerin işaret ettiği ve bizim kültürümüzde, inancımızda Nuh ve Tufan olayı. Ardından devam eden ise şöyle, selden sonra batan kıtadan insanlar mısıra ve meksikaya dağıldılar.)
- Mavi, yeşil renler ile temsil buluyor yıldız.
-Tüylü yılan motifi,burda da karşımızda.
-Mason localarının da sıklıkla kullandıkları bir sembol.damalı zemin ortasında genel olarak sarı renk ile simgelenir.
NOT II: Daha önce Katolik Klisesine bağlı bir arkadaşım 3 azizler-3 krallar günü diye çevrielecek dini bir bayram kutladıklarını söylemişti. Sirius ile ilgili okurken, hristiyan kaynaklarının da 3 kral'ı sirius'un (İsa'nın) doğumana tanıklık eden 3 aziz(kral) olarak gördüğünü okudum.
-İslami kaynaklarda sirius, yengeç burcu ile ve dünyanın yaratıldığı burçla ilişkilendirmiş. ve kadim uygarlıklarda sirius'a ve aslında bir sistemin güneşi olması hasebiyle güneşe tapanları işaret ederek "Şüphesiz ki Şİra'nın da sahibi o'dur" diyerek, tüm bu sistemin üzerindeki yaratıcı kudrete işaret edilmiş.
-Sirius, latin amerika ve ispanya dilinde Sirio- yani Suriye ismi ile aynı sesleyişte ki bu bence, suriye-mısır hattından devşirilmiş bilgiler aldıklarını gösteriyor. Güney Amerika için aynı şeyi söyleyemem, onlarınki muhtemelen
sömürüden sonra böyle anıldı.
-Japon mitolojisinde şiriusun adı "tengro" olarak geçiyor.
-çift yaratılmış evren hikayesinden bahsedenler ise(bana çok platonik geliyor) güneşin aynası olarak bahsedip,dünyanın/evrenin öteki paraleli gibi isimlendirmiş.
-antik mısırda isis ile ilişkilendirildiğini söylemem dahi gerek yok galiba. (isisiin başlığı, yarım yay üzerinde tam yuvarlak bir yıldız)
-Piramitlerin sirius ve üç yıldızı temsil alarak yapılandırdıkları da yine çok sık geçen bir tekarra. can sıkıcı olmamak için kısa geçiyorum.
-Sothic takvimin ana eksenini başlatan takımyıldızdır.
-Sirius yıldızının bilnişi ile ilişkilendirilen Afro arkadaşlar dogonlar sirius'a "sigu tolo" (Sirius yıldızı)sirius B ise po tolo (po yıldızı) olarak geçiyor bu dilde. ve sirius B çok ağır gaz ve metallerle ilşikilendiriliyor.
-Sirius A'nın etrafında dönen yıldıza da "Emme Ya" demişler. Kadın güneş ve ya süpürge (süpürge darısı gibi anlamda da kullanılıyor hem materyal hem obje, hangisi bilemedim.) kadın, üçüncüüs için nyan tolo diyorlarmış.
- sistemin bir başka üyesi de ayakkabıcı yıldızı -kunduracı yıldızı diye çevirdiğim ve çeviriken çok eğlendiğim bir yıldızdan da bahsetmiş ama o kadar küçük olduğundan ve ters yönde dödüğünden bahsediliyor.
....................
belki daha sonra devam ederim...
şimdilik bu kadra
sevgiyle...

Cvp: Sirius - aslında - 06-09-2014 12:45 AM

asc, sirius kavuşumunun yengeç burcunda Albert Eınstein'da olduğunu biliyorum. İyi şans verdiği söyleniyor, çünkü venüsyen özellikler sergilediği söyleniyor.
Chiron ile yaptığı olumlu açı içinse, chironun nikbin, iyicil özelliklerini pekiştireceği düşünülebilir.
Sevgiyle...

RE: Sirius - Libra - 12-01-2016 10:51 PM

Sabit yıldızların dereceleri değişiyor Ama yavaş değişiyor

RE: Sirius - Libra - 12-01-2016 11:17 PM

Pek bilgim yok maalesef Zaten kıymetli olan kraliyet yıldızları 4 tane bunlar
O kadar çok sabit yıldız var ki her burcun her derecesine 1 tane düşmüş
Yükselene düşen önemli bence
Kraliyet yıldızı değilse etkisi azdır diye düşünüyorum

RE: Sirius - Libra - 12-01-2016 11:35 PM

http://www.astrolojidergisi.com/Sabit-yildizlar.htm
oku gülücük

RE: Sirius - capri - 12-02-2016 02:43 AM

@libra@divitsizhokka Sirius kraliyet yıldızlarından mı hatırlıyorum ama en önemli sabit yıldız sayılır. Şöhretle ilgili. Bekçilikle ve kişinin yaptığı şeylerin toplumu etkilemesiyle de bağlantılı olduğunu okudum. Libranın yazdıkları da doğru çok fazla var. Kullanımlarıyla ilgili de çeşitli fikirler var. Mesela sabit yıldızın kendi karakterini yansıtan bi gezegenle temas edip etmemesi gibi. YouTube da öner döşerin 2-3 saatlik harita yorumu yaptığı bi video var. O çok kullanmış sabit yıldızları.

RE: Sirius - BayanKararsız - 02-21-2017 06:47 AM

+/- 1 mantığına göre açısız şekilde 12.evimi aydınlatıyor :D En fazla 6.hislerime yorabiliyorum etkisini :D