Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? (/showthread.php?tid=4205)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - astrosohbet - 08-17-2014 12:25 AM

(08-17-2014 12:17 AM)Pegasus Yazılan:  
(08-17-2014 12:10 AM)Rem Yazılan:  
(08-16-2014 10:59 PM)Pegasus Yazılan:  Ben bu başlıkta yapılan almuten hesabıyla yapılan belirlemeye göre bişey çıkardım. Ama almuten gezegeni MC ye yakın çıkıyor. Bundan sonra ne yapılıyor? MC ye göre mi ASC bulunuyor? Orda yazmıyor mu, ben mi fark edemedim?

Eve gidince kitaptan bakayım
Öner Döşer'in kitabında Rektifikasyon ile ilgili bir bölüm vardı.

Teşekkür ederim çok gülücük O kitap bende de olsaymış iyi olurmuş. Adı nedir?

Kitabın tam adını hatırlamıyorum
google'dan öner döşer astroloji okulu kitaplar yazarak bulabilirsin
Gelecek tahmini ve öngörü yöntemleriyle ilgili olan.

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Pegasus - 08-17-2014 12:27 AM

(08-17-2014 12:25 AM)Rem Yazılan:  
(08-17-2014 12:17 AM)Pegasus Yazılan:  
(08-17-2014 12:10 AM)Rem Yazılan:  
(08-16-2014 10:59 PM)Pegasus Yazılan:  Ben bu başlıkta yapılan almuten hesabıyla yapılan belirlemeye göre bişey çıkardım. Ama almuten gezegeni MC ye yakın çıkıyor. Bundan sonra ne yapılıyor? MC ye göre mi ASC bulunuyor? Orda yazmıyor mu, ben mi fark edemedim?

Eve gidince kitaptan bakayım
Öner Döşer'in kitabında Rektifikasyon ile ilgili bir bölüm vardı.

Teşekkür ederim çok gülücük O kitap bende de olsaymış iyi olurmuş. Adı nedir?

Kitabın tam adını hatırlamıyorum
google'dan öner döşer astroloji okulu kitaplar yazarak bulabilirsin
Gelecek tahmini ve öngörü yöntemleriyle ilgili olan.
Hm tamam teşekkürler

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - astrosohbet - 08-17-2014 07:03 AM

Ay büyümekte iken doğmuş kişilerin haritalarında doğumdan önceki yeniaya
Ay küçülürken doğmuş kişilerin haritalarında doğumdan önceki dolunaya bakılır.

Eğer harita sahibi Ay küçülürken doğmuş ise
doğumdan önceki o dolunay esnasında Güneş veya Ay'dan ufuk çizgisinin üzerinde kalan hangisiyse o seçilir.

* Diyor ki o dolunay gündüz vakti olduysa Güneş yukarıda olacaktır
öyleyse Güneş seçilir
yok eğer o dolunay akşam vakti olduysa Ay yukarıda olacaktır
öyleyse Ay seçilir

sonraki adım Güneş veya Ay'dan hangi ışığı seçtiysek onun Almutenini almak

Almuteni bulduktan sonraki adım ise bu almuten gezegenin
doğum haritasında KAÇ DERECE DE bulunuyor olduğuna bakmak

örneğin Pegasus sen doğmadan önce 13 derece Koç burcunda Dolunay olmuş
13 derece Koç'un almuteni Güneş çıkıyor

öyleyse senin Güneşin KAÇ DERECE olduğuna bakıyoruz
doğum haritanda Güneş 27 derece

27 derece ya ASC'ni ya da MC'ni veriyor (5 orb toleransla)

ama hangisi ?

hangisi tahmini yükselen saatine yakınsa o olacaktır
yani şu anki haritanda Asc 2 derece

27 derecenin 5 orb toleransı vardı 22 ila 02 demek oluyor bu

tahmini ASC 02 derece olduğu için bulduğumuz 27'ye 5 orbla yakın

* oysa senin tahmini MC 8 derece ve bulduğumuz 27 derece ile alakası yok bu yüzden ASC'yi seçiyoruz

son olarak: 27 dereceyi Asc'yi seçtiğimiz için
senin yükselenin BOĞA'nın son derecelerinde olması ihtimali de var

şu Almuten olayı kafa karıştırıyor
direkt yöneticiyi alsak daha kolay olurdu
mesela senin doğum öncesi dolunayın KOÇ demiştik
Koç'un yöneticisi MARS
Mars'ın KAÇ DERECE 8 derece

peki 8 asc mi yoksa MC mi ?

MC 8 derece görüyoruz tahmini haritanda
öyleyse MC = 8 yani şu an ki saatin doğru çıkıyor.

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - elifcik - 12-28-2014 12:36 AM

lütfen benimkini de bulun 21.05.1995 saat 04.00 05.00 arası bakırköy istanbul

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Peripollu - 04-13-2015 05:51 PM

Herkese Merhaba,

Maalesef senelerdir doğum saatimi 18.15 olarak zannettimgülücük Sebebi anneannemin 16.03.1986 tarihinde akşam ezanında doğduğumu söylemesiydi. Ancak halam öğleden sonra olduğunu belirtiyor.Çık işin içinden çıkabilirsen.

Nasıl öğrenebilirim,kim yardımcı olabilir konuyla alakalı?

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - sunmoon - 04-15-2015 12:38 PM

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım,
Doğum saatim tam belli değil ve bana birileri yardımcı olursa öğrenmek istiyorum , 4.7.1992 İstanbul doğumluyum saat aralığı olarakta 11.30-13.30 arası diyebilirim. Yazılan yorumları okudum ancak şuan ki astrolojik bilgim tek basıma belirleme olayına yetmez. Şimdiden teşekkür ederim.

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Tarasbulba - 04-27-2016 07:07 PM

Dino merhaba forumun yeni üyelerinden biriyim.Nacizane azda olsa araştırdıklarımla astroloji öğrenmeye çalışıyorum yükselen burcunu bilmeyen bir astrolog olmak istemiyorumgülücük rektifikasyonumu yanlış buluyorum hep bana yardımcı olursan çok mutlu olurumgülücük Seninle aynı gün doğmuşuz 29 nisan 1986 tahmini 16 00 -16 30 adana sevgiyle ...

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Tarasbulba - 04-28-2016 09:00 AM

(04-27-2016 11:38 PM)Lionhearted Yazılan:  
(04-27-2016 07:07 PM)Tarasbulba Yazılan:  Dino merhaba forumun yeni üyelerinden biriyim.Nacizane azda olsa araştırdıklarımla astroloji öğrenmeye çalışıyorum yükselen burcunu bilmeyen bir astrolog olmak istemiyorumgülücük rektifikasyonumu yanlış buluyorum hep bana yardımcı olursan çok mutlu olurumgülücük Seninle aynı gün doğmuşuz 29 nisan 1986 tahmini 16 00 -16 30 adana sevgiyle ...

mesaj mazi olmuş baksana seni duymaz burdan

Dino kişisinin bu blogudur, http://solarlunarx.blogspot.com.tr/
aradan o akadar zaman geçince meşhur oldu baya he özellikle Twitter'da hiç duymadın mı https://twitter.com/dincerguner

iyi şanslar

Neyse sağlık olsun bilen birileri çıkar elbet bekleyelim makara

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Tarasbulba - 04-28-2016 09:04 AM

Aslında sıkıntım şu benim rekt.yaptığımda doğduğum güne yakın akrep burcunda dolunay gerçekleşmiş almutenini mars buluyorum ve mars benim asc ve mc me yakın bir pozisyonda değil ayrıca haritamda mars oğlak burcunda beniö asc ya terazi yada başak olmalı gelde çık işin içinden gülücük

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Tarasbulba - 04-28-2016 11:23 PM

(04-28-2016 07:28 PM)Lionhearted Yazılan:  
(04-28-2016 09:04 AM)Tarasbulba Yazılan:  Aslında sıkıntım şu benim rekt.yaptığımda doğduğum güne yakın akrep burcunda dolunay gerçekleşmiş almutenini mars buluyorum ve mars benim asc ve mc me yakın bir pozisyonda değil ayrıca haritamda mars oğlak burcunda beniö asc ya terazi yada başak olmalı gelde çık işin içinden gülücük

Diyo ki Doğum tarihinden önceki son Dolunaya göre;
yani Dolunay Güneş-Ay karşıt açısının olduğu zamandır ya.

işte Tam dolunayın olduğu andaki yükselene göre bir harita oluşuyor ya.(bilmiyorum doğduğun yeri Bursa aldım rastgele dolunayın olduğu anda Yükselen Ya başak ya terazi olur gibi görünüyor türkiyenin yalnız bursa değil neresine gidersen git)

Ay veya Güneş muhakkak biri haritanın yukarısında kalıyor. çünkü karşıt açı ya.
o yukarda kalan Ay Akrep ise Almuten Mars tamam
fakat Güneş Boğa ise Almuten Venüs olur.

e Asc Başak veya Teraziye göre yukarıda Kalan Güneş Boğa olur Ay Akrep değil.
Ozaman da Almuten Venüs olur ve Venüs MC'ne yakın zaten..

Çok teşekkür ederim zaman ayırmışsınız çok mutlu oldum.Bir detayı atlamışım demekki o yüzden yanlış olmuş hesaplarım doğum yerim adana venüsüm ikizlerde o zaman ben yükselen başağım diyebilirmiyim sevgili lionhearted...