Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? (/showthread.php?tid=4205)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - capri - 11-27-2016 07:49 PM

@rebelheart Sırayla gideyim. Yükselen yöneticisi önemlidir. Fiziksel görünüm için yükselen yöneticisi yükselenden sonra bakılan ikinci yerdir. Fakat yükselen yöneticisinin düştüğü burç yükselen kadar etkili olmaz. El yapın aslan elini tarif ediyor. Dışardan algılanış biçimin ve karakterinde bakabileceğin diğer unsurlar. Eğer arkadaşların aslanda ittifak etmişlerse aslan burcu olma ihtimali kuvvetlenir.
Aksa bi gezegen düşerse hayatında son derece kritik öneme sahip olacaktır. Mc ve asc de en önemli iki noktadır. Bu durumda gezegenin açılarını ve düştüğü burca bakıp özelliklerini taşıyıp taşımadığını düşünmen gerekir. Eğer aks kavuşumu varsa mutlaka o gezegen karakterine yansır...
Ebeveyn burcu tutmaz. Yakın zamanda sitede de doğacak çocukların burcunu öngörmek için konusu geçmişti.
Ayrıca ben de Rica ederimgülücük

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - rebelheart - 11-27-2016 08:27 PM

(11-27-2016 08:04 PM)rebelheart Yazılan:  
(11-27-2016 07:49 PM)capri Yazılan:  @rebelheart Sırayla gideyim. Yükselen yöneticisi önemlidir. Fiziksel görünüm için yükselen yöneticisi yükselenden sonra bakılan ikinci yerdir. Fakat yükselen yöneticisinin düştüğü burç yükselen kadar etkili olmaz. El yapın aslan elini tarif ediyor. Dışardan algılanış biçimin ve karakterinde bakabileceğin diğer unsurlar. Eğer arkadaşların aslanda ittifak etmişlerse aslan burcu olma ihtimali kuvvetlenir.
Aksa bi gezegen düşerse hayatında son derece kritik öneme sahip olacaktır. Mc ve asc de en önemli iki noktadır. Bu durumda gezegenin açılarını ve düştüğü burca bakıp özelliklerini taşıyıp taşımadığını düşünmen gerekir. Eğer aks kavuşumu varsa mutlaka o gezegen karakterine yansır...
Ebeveyn burcu tutmaz. Yakın zamanda sitede de doğacak çocukların burcunu öngörmek için konusu geçmişti.
Ayrıca ben de Rica ederimgülücük
Dışarıdan sessiz,havalı ve soğuk biri olarak algılanıyorum aslında öyle değil, bir çeşit koruma kalkanı diyelim.Ön plana çıkmayı pek sevmiyorum çekincelerim oluyor genelde (Ay Başak? ) Ama yine de takdir edilmek beni mutlu ediyor.. Çok gururlu bir yapım var aðla...
Aslan burçları ile arkadaş olurum ama sonu genelde hüsran oluyor.Buna ek cilt sorunlarım var birçok aslan burcu arkadaşım cilt sorunlarından mustaripti tabi bunu bu şekilde genelleyemeyiz.
Yıllarca ben yükselen aslanım diye gezerken birden Yengeç gibi davrandığımı fark ettim son zamanlarda içime kapandım progress haritada ay Yengeç burcuna düşüyor bununla ilgili olabilir mi?

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - capri - 11-27-2016 08:37 PM

@rebelheart öncelikle bi şeyi belirteyim, seni görmeden bilmeden kimse şusun diyemez sadece tahmin yapabilir, sana yardımcı olabilir. Konuya gelirsek dikkat çekmekten rahatsız olma yengece özgüdür. Aslan ve yengeç için şu örnekler verilir, eğer biri aslana bakarsa aslan çok iyiyim ondan der, yengeçse acaba bi kusurunu mu gördü diye düşünür. Bunun dışında yengeç dışarıdan özgüvenli görünmesine rağmen aslında utangaç bi yapıdadır. Eğer bi yengeç kendi alanının dışına çıkarsa rahat etmez, evi ve alışkanlıkları bu yüzden bu kadar önemlidir. Kova ve yay burcuna 150 derece yapmasına şaşmamalıgülücük cilt deyince akla oğlak burcu gelir, zıt açıdan dolayı yengeçlerinde ciltleri hassastır.
Progres gibi şeylere ben pek bakmıyorum. Fazla bilgi doğru olsa da asıl önemli şeylerden yaptırabilir, bu tür şeyleri doğru kullanabilmek için astrolog olmak gerek sanırım;) zaten progres vs gibi detaylarda natal haritayla beraber okunmalı. Asıl kaynak o. Üzerine düşersen bi şekilde yükselenini bulursun inancım o yöndegülücük saat aralığını iki saat vermeleri kötü olmuş. Biraz daha kısa olsaydı keşke.

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - rebelheart - 11-27-2016 08:47 PM

(11-27-2016 08:37 PM)capri Yazılan:  @rebelheart öncelikle bi şeyi belirteyim, seni görmeden bilmeden kimse şusun diyemez sadece tahmin yapabilir, sana yardımcı olabilir. Konuya gelirsek dikkat çekmekten rahatsız olma yengece özgüdür. Aslan ve yengeç için şu örnekler verilir, eğer biri aslana bakarsa aslan çok iyiyim ondan der, yengeçse acaba bi kusurunu mu gördü diye düşünür. Bunun dışında yengeç dışarıdan özgüvenli görünmesine rağmen aslında utangaç bi yapıdadır. Eğer bi yengeç kendi alanının dışına çıkarsa rahat etmez, evi ve alışkanlıkları bu yüzden bu kadar önemlidir. Kova ve yay burcuna 150 derece yapmasına şaşmamalıgülücük cilt deyince akla oğlak burcu gelir, zıt açıdan dolayı yengeçlerinde ciltleri hassastır.
Progres gibi şeylere ben pek bakmıyorum. Fazla bilgi doğru olsa da asıl önemli şeylerden yaptırabilir, bu tür şeyleri doğru kullanabilmek için astrolog olmak gerek sanırım;) zaten progres vs gibi detaylarda natal haritayla beraber okunmalı. Asıl kaynak o. Üzerine düşersen bi şekilde yükselenini bulursun inancım o yöndegülücük saat aralığını iki saat vermeleri kötü olmuş. Biraz daha kısa olsaydı keşke.
Cidden çok çetrefilli bir durum değil mi? Taktı mı takıyorum ben de bulmak istiyorum bulmadan rahat etmeyeceğim.. koptum.w Belki de cevap belli emin olmak kalıyor geriye.. Sağolun gülücük

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - capri - 11-27-2016 10:59 PM

@rebelheart sana hak vermemek elde değil, insan en çok kendi haritasını merak eder sonuçta. Yine de bu konuya dikkatini yöneltmen cevabı bulmanın ilk adımı, bi şey yakalarsın ve seni sonuca götürürgülücük bi şey değilgülücük

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - ebey35 - 04-14-2018 06:44 PM

Bana da yardım edin lütfen :(
13 Mayıs 1976 izmir doğumluyum annem sabah ezanindan sonra doğdun diyor .onun aklında sabah 5.30 6.00 gibi kalmış ama emin değil. Babam da hatirlamiyor. Lütfen doğum saatimi hesaplar mısınız? Çok teşekkür ederim

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - diathra - 01-06-2019 11:12 AM

Merhaba..

Benim en takıntılı olduğum konu bu.. Doğum sertifikama göre 22:30, rektifiye eden bir astroloğa göre de öyle lakin vedik astrolojide saniyelere kadar önemli.. 22:30 çok yuvarlak bir zaman dilimi.. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Teşekkürler.. utangaç

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - koçastroloji - 02-01-2019 02:02 AM

doğum saatimi şöyle buldum sabah ezanında doğmuşum o günün takvim yaprağını buldum doğduğum il yoktu ankarayla ezan arası 20 dk ordan saati tahmını buldum 5 10 dk yanılma payı olduysa buharitayı cok etkiler mi?

RE: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - jausmas - 07-09-2019 06:48 PM

Merhaba +/- 5 dereceden fazla olabiliir mi aralık olarak? 6 diyebilir miyiz mesela?

Cvp: Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? - whatever - 09-04-2019 09:12 AM

merhaba, dogum saatini tahmini aralık olarak biliyorken netlestirmenin kolay bir yolu var mıdır? şöyle ki, ebeveynlerimin yorumuna gore 5:15-5:45 arası dogmusum , bununla yukselenim terazi oluyor ama ben kendi burcumda olan akrep yukselenden daha cok sey goruyorum kendimde, en baş ornegim fiziksel gorunus, yukselen teraziden cok yukselen akrep goruntusune sahip oldugumu dusunuyorum, ve ebeveynlerimin hatırladıgı zaman dilimi yarım saat farklı ise yukselenim akrep oluyor, bunu nasıl netlestirebilirim?