Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Belli Burçlardan Partner Seçmek - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Belli Burçlardan Partner Seçmek (/showthread.php?tid=4713)

1 2

Belli Burçlardan Partner Seçmek - boğ_a - 05-03-2011 01:31 AM

merhabalar
uzun zamandır çok merak ettiğim bir şey hakkında bilgilenmek istiyorum
kendimden örnek vereyim
güneşim boğa ay akrep mars yengeç asc balık venüs ikizler,
şimdi partnerim akrep olursa güneşi güneşe karşıt ayla kavuşum mars üçgeni yükselen üçgeni açılarını hemen hemen alıyor onun ay-mars-venüs-asc si toprak yada su grubu olursa benim venüs dışındaki yerleşimlerimle uyumlu oluyor, ateş yada hava olursa benim venüsle uyumlu oluyo yarı yarıya olsa bile baya bi etkileşim oluyor

eril burçlarla ilişkiye genel olarak pek sıcak bakmıyorum çünkü güneş ve ay olumsuz acılar aldığı için bu güne kadar hiç biriyle anlaşamadım (özellikle bendeki su etkisinden) ama bazen onlardan da cok etkileniyorumgülücük
genel olarak karşı cinste akrep özelliklerini cok cekici buluyorum, akrep burcu(ek olarak dişil burclar) birisinin benim için en uyumlu sinastri oluşturacağı düşünüyorum sizce bu fikrim doğru mu? birde olası partnerimin tüm kişisel gezegenleri dişil olursa benim boşta kalan venüsüm bir eksiklik cıkarır mı?

RE: belli burçlardan partner secmek - astrosohbet - 05-03-2011 01:47 AM

(05-03-2011 01:31 AM)boğ_a Yazılan:  merhabalar
uzun zamandır çok merak ettiğim bir şey hakkında bilgilenmek istiyorum
kendimden örnek vereyim
güneşim boğa ay akrep mars yengeç asc balık venüs ikizler,
şimdi partnerim akrep olursa güneşi güneşe karşıt ayla kavuşum mars üçgeni yükselen üçgeni açılarını hemen hemen alıyor onun ay-mars-venüs-asc si toprak yada su grubu olursa benim venüs dışındaki yerleşimlerimle uyumlu oluyor, ateş yada hava olursa benim venüsle uyumlu oluyo yarı yarıya olsa bile baya bi etkileşim oluyor

eril burçlarla ilişkiye genel olarak pek sıcak bakmıyorum çünkü güneş ve ay olumsuz acılar aldığı için bu güne kadar hiç biriyle anlaşamadım (özellikle bendeki su etkisinden) ama bazen onlardan da cok etkileniyorumgülücük
genel olarak karşı cinste akrep özelliklerini cok cekici buluyorum, akrep burcu(ek olarak dişil burclar) birisinin benim için en uyumlu sinastri oluşturacağı düşünüyorum sizce bu fikrim doğru mu? birde olası partnerimin tüm kişisel gezegenleri dişil olursa benim boşta kalan venüsüm bir eksiklik cıkarır mı?

en önemli etkileşimlerden birini zaten gözlemlerinle farketmişsin.
güneş ve ay burcunla uyumlu elementlere sahip bir güneş/ay kişisi GENEL olarak bize uygundur diyebiliriz yani dişil olarak bilinen burçlarda güneş ve ay burcu olan kişiler sana daha uygundur evet.

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - vatansever - 05-03-2011 02:10 PM

kendimce en güzeli ay yengeçlere takılmak utangaç

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - bu şarkı yarınlara - 05-03-2011 02:38 PM

(05-03-2011 02:10 PM)vatansever Yazılan:  kendimce en güzeli ay yengeçlere takılmak utangaç

neden? :D seni çok mu tolere ediyorlar dil çýkarma

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - JoMaJa - 05-03-2011 05:47 PM

Alıntı:birde olası partnerimin tüm kişisel gezegenleri dişil olursa benim boşta kalan venüsüm bir eksiklik cıkarır mı?

karşı tarafın bütün yerleşimleri dişil olursa senin venüsün neden boşta kalsın ki?eğer partnerin herhangi bir yerleşimi balık yada başakta olursa(ikiside dişil burç) venüsüne görünüm yapabilir.üstelik 1-7 aksınıda etkiler.Yani yapacağı kare görünüm olur ama olsun bence.Venüse yapılan kare görünümler ortama dinamizm getirir.:D

yalnız bu işlerin pek seçmece olacağını düşünmüyorum.dil çýkarma tabi belirli burçlara , yerleşimlere yönelim olabilir ve çok doğaldır.(mesela benimde elementsel yakınlık-uzaklık ilişkilerim vardır.)ama eril burç - dişil burç diye genellemeye gitmek bana biraz keskin geldi.bu arada akrebi çekici bulmayan mı var yaw :D o genel bir insanlık durumu dil çýkarma (tabi sendeki ay da azcık durumu etkilemiş olabilir)

Eril derken maskulen karakterden veya dişil derken feminen karakterden bahsetmiyorsundur sanırım.çünkü eğer öyleyse söylemeliyimki burç cinsiyetleri tek başına bu tarz şeyleri belirlemez bence.

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - aeon - 05-03-2011 10:55 PM

jomaja ,
avatarındaki plutonyen hergele kim dil çýkarma :D

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - JoMaJa - 05-03-2011 11:23 PM

(05-03-2011 10:55 PM)aeon Yazılan:  jomaja ,
avatarındaki plutonyen hergele kim dil çýkarma :D

Luffy(one piece) - fan çizimi sanırım çünkü animede aklı bir karış havada maymunun teki :D öyle plutoyla falan alakası yok Luffyciğimin canımsın

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - aeon - 05-03-2011 11:24 PM

:D gülücük

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - boğ_a - 05-04-2011 12:26 AM

(05-03-2011 05:47 PM)JoMaJa Yazılan:  
Alıntı:birde olası partnerimin tüm kişisel gezegenleri dişil olursa benim boşta kalan venüsüm bir eksiklik cıkarır mı?

karşı tarafın bütün yerleşimleri dişil olursa senin venüsün neden boşta kalsın ki?eğer partnerin herhangi bir yerleşimi balık yada başakta olursa(ikiside dişil burç) venüsüne görünüm yapabilir.üstelik 1-7 aksınıda etkiler.Yani yapacağı kare görünüm olur ama olsun bence.Venüse yapılan kare görünümler ortama dinamizm getirir.:D

yalnız bu işlerin pek seçmece olacağını düşünmüyorum.dil çýkarma tabi belirli burçlara , yerleşimlere yönelim olabilir ve çok doğaldır.(mesela benimde elementsel yakınlık-uzaklık ilişkilerim vardır.)ama eril burç - dişil burç diye genellemeye gitmek bana biraz keskin geldi.bu arada akrebi çekici bulmayan mı var yaw :D o genel bir insanlık durumu dil çýkarma (tabi sendeki ay da azcık durumu etkilemiş olabilir)

Eril derken maskulen karakterden veya dişil derken feminen karakterden bahsetmiyorsundur sanırım.çünkü eğer öyleyse söylemeliyimki burç cinsiyetleri tek başına bu tarz şeyleri belirlemez bence.

bende bu işlerin seçmece olduğuna katılmıyorum ama akrebe karşı ilgimin gülücük ay-güneş-mars-asc tarafından tetiklenmesinin yanı sıra cevremdeki akreplerle ve balıklarla oldukça iyi anlaşıyorum, karakter olarak oldukça uyumluyum

herşeyin güllük gülistanlık olmasına tek engel venüsüm, venüsle kare görünüm başak ve balıkta oluyo bu seferde akrebi kacırıyoz suna-bak
bugüne kadar hoşlandığım kişilerin çoğunun venüsü başaktı ve benim ayımla üçgen ve verteximle kavuşumda oluyodu
venüs sevgiyle bağlantılı olduğu için ay yada güneşle olumlu açıları olmazsa diğer gezegenleri olmlu açı yapsa bile bu o kişinin beni çekici bulacağı ama sevmiyeceği olarak yorumlanabilir mi?

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek - JoMaJa - 05-05-2011 12:42 AM

galiba ben senin tam olarak neyden dolayı kaygılandığını anlayamadım boğa.acaba.bahsettiğin senin venüsün değil de partnerinin venüsümü.tam olarak arzuladığın görünüm nedir yani ?dil çýkarma sanki birşey arıyor gibisinde bende ışık yanmadı.utangaç

Alıntı:venüs sevgiyle bağlantılı olduğu için ay yada güneşle olumlu açıları olmazsa diğer gezegenleri olmlu açı yapsa bile bu o kişinin beni çekici bulacağı ama sevmiyeceği olarak yorumlanabilir mi?

yani şimdi burada doğru yerler olsada çok yanlış çıkabilecek feci bir genellemede var.ve açıkçası sen haritalar arası hangi konumdan böyle bir sonuca ulaştın anlamadım.evet venüs sevgi-beğeni-zevk-çekicilik-sosyallik vb konularla bağlantılıdır.ama sevgi anlamında venüs tek başına gösterge değildir.ay da duygusal bağ anlamında oldukça etkin bir role sahiptir.(ki bunu için sadece venüse açı yapması gerekmez) veya 3. evdeki bir güneşle , 8 evdeki bir güneş kontaktı arasında fark vardır.çünkü 8 . eve düşen güneş artık üstüne duygusal , tutkusal ,cinsel bir rolde alır.bu noktada kişinin güneşini etkilemek bulunduğu evin konularını da etkileyecektir(örneğin) eğerki her gezegen her gezegene açı yapsın bütün favori açılar aramızda olsun dersen işin zor.gönül böyle şeyleri de dinlemez zaten.:D

sevgi kesinlikle tek başına venüsle veya sinastride ona yapılacak açılarla açıklanabilecek birşey değil.Elbette bir erkeğin venüsünü(artı ayını) yada bir kadının marsını(ve güneşini) etkilemek işin cazibe+çekim yönünü etkileyecektir.ama tek başına kriter değildir.çünkü herşey bir yana natalda kişinin nasıl bir patnere çekileceği mevzusu vardır.yani belki benim marsım hassastır.ama başka bir kadın yoğun bir biçimde merkürünün tetiklenmesini bekler.elbette klasik anlamda venüs-mars , ay-güneş-yükselen açıları çok ipuçları verecektir ama bunlar olmayınca herşey anlamını yitirir diye birşey yok.sinastri yanında

kişilerin nataldaki beklentileri var
kişilerin kompozit-davison haritaları var
orta noktaları var.(en az sinastri açıları kadar ipuçları verecektir)

bu arada farkettim sende partner konusunda ciddi merküryen bir durum var mesela.7. ev başak(yönetici merkür) , venüs ikizler(yönetici merkür) , venüsünün en belirgin açısı merkür sextili.Artık umduğun mu bulduğun mu olur bilmiyorum ama bir şekilde merkür temalı ilişkiler-kişiler seni bulacak.bu arada sanki asıl soruna cevap vermemişim gibi hissettim nedense.dil çýkarma