Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Güneş 4.evde - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: EVLER (/forumdisplay.php?fid=29)
+---- Forum: 4.Ev (/forumdisplay.php?fid=149)
+---- Konu: Güneş 4.evde (/showthread.php?tid=5497)

Güneş 4.evde - astrosohbet - 06-18-2012 01:46 AM

* Kişinin ailesiyle / kökleriyle gurur duyması

* Kişinin geçmişiyle gurur duyması

* Zaman zaman inzivaya çekilme isteği ( sosyal dünyadan uzaklaşma )

* Ev hayatının önemi

* Seçilen hedefler doğrultusunda sağlam bir altyapı kurma potansiyeli , bir amacın temelini atma konusunda kararlılık ve özgüven

RE: Güneş 4.evde - zeynep_muteal06 - 06-18-2012 03:25 PM

Güneşim 4. evde değil ama belirttiğiniz etkiyi ben de hissediyorum:
'Zaman zaman inzivaya çekilme isteği ( sosyal dünyadan uzaklaşma )' Neptunian

Satürn 4. evde olunca böyle bir his verebilir mi? Ya da satürnüm güneşimle sekstil, bu yüzden güneşimi kendine benzettiğinden böyle bir durum yaratmış olabilir mi?

RE: Güneş 4.evde - astrosohbet - 06-19-2012 12:51 AM

* 4.evdeki Güneş (ya da Ay ) değişken burçlardan birindeyse , transitler tarafından açı alıp uyarıldığı dönemlerde ev değişimi yada en azından evden bir süreliğine uzaklaşma deneyimleri görülebilir.

RE: Güneş 4.evde - astrosohbet - 06-19-2012 12:55 AM

(06-18-2012 03:25 PM)zeynep_muteal06 Yazılan:  Güneşim 4. evde değil ama belirttiğiniz etkiyi ben de hissediyorum:
'Zaman zaman inzivaya çekilme isteği ( sosyal dünyadan uzaklaşma )' Neptunian

Satürn 4. evde olunca böyle bir his verebilir mi? Ya da satürnüm güneşimle sekstil, bu yüzden güneşimi kendine benzettiğinden böyle bir durum yaratmış olabilir mi?

inzivaya çekilme potansiyeli elbette sadece 4.ev güneşi için geçerli olan bir özellik değil

Satürn etkileri de / 12.ev deneyimleri de inzivayla ilişkili olabiliyor mesela

RE: Güneş 4.evde - Mavisahram - 06-19-2012 12:54 PM

Sanirim genel su burclarinin evin de durum boyle ... Yani inzivaya cekilme olayi... Gunesim 12. Evde placidusa gore ( whole sign 1 . Evde) aslinda surekli inzivaya cekilme olayi var bende ama saturnum de 4. Ev de ve akrepde... Ozellikle saturn 6. Evin yonetici gezegeni... Gunluk hayat sIkIyor bu yuzden beni... Ama ayni sekilde jupiterin burada bulunmasi bilgiye kacmami ve bu sekil rahatlamami sagliyor...

RE: Güneş 4.evde - deniz kaya - 06-24-2012 08:38 PM

(06-19-2012 12:51 AM)Neptunian Yazılan:  * 4.evdeki Güneş (ya da Ay ) değişken burçlardan birindeyse , transitler tarafından açı alıp uyarıldığı dönemlerde ev değişimi yada en azından evden bir süreliğine uzaklaşma deneyimleri görülebilir.

Bilmiyorum hangi transit/lerin etkisindeydim ama geçen yıl 30.06.20ll saat 19.30 da ilk evimi taşıdım. Sonra aynı yıl yani 2011 de ben 2 kere daha evimi taşıdım ama ev sahiplerinin çıkartmasi ya da şikayetleriyle oluşan bir durum yoktu. Ben diğer kiracılarla düşünce bazında anlaşamadığımdan kaynakllı ev taşımalarım olmuştu. Kasım ayında astrocomdaki transitlerime baktığımda şimdiki gibi Uranüs transiti mc ile kavuşumdaydı. Şimdi yine uranüsüm mc de ve pallasla üçgen açıli transitte.Gündemimde taşınma sorunum yok. Benimla aynı transiti yaşayan bu sitede arkadaşlar varsa da gerek bana gerekse onlara uranüs transitinin güzellik getirmesi dileklerimle...

RE: Güneş 4.evde - Beyazcık - 03-10-2018 10:16 AM

Güneşim, Merkür’üm ve Venüs’üm 4. Evde ☺️ Hatta kuzey ay düğümüm de öyle

RE: Güneş 4.evde - Ahmeedd - 03-13-2018 10:57 PM

30 lu yaşlarınızda 4.evin kıymetini daha iyi anlarsınız

Cvp: Güneş 4.evde - Beyazcık - 03-26-2018 04:11 PM

(03-13-2018 10:57 PM)Ahmeedd Yazılan:  30 lu yaşlarınızda 4.evin kıymetini daha iyi anlarsınız

Neden?

4. Evde stelyumumun olması kuzey ay düğümüne gidişte bir engel midir? Bunu ne zamandır merak ediyorum