Değerlendir:
  • 71 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinastri - Uyum Analizleri
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Brad Pitt & Angelina Jolie
Brad Pitt Yıldız Haritası ;

[Resim: bpittvt1.png]

Angelina Jolie Yıldız Haritası ;

[Resim: ajolieqb8.png]

10-02-2008 01:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Brad pitt & Angelina Jolie
[Resim: angelinabradandshilohfy0.jpg]

bu ikilinin ilişkilerinin ilk zamanlarında haritalarını karşılaştırmıştım ve demiştim ki
kısa süre içinde ayrılabilirler.. !

oysa oldukça uzun süredir beraberler ve hatta holywood'un örnek çiftlerinden biri olarak gösteriliyorlar.
nerede yanıldığımı anlamak için şimdi bir kez daha onları karşılaştırmak istedim ve şunu gördüm ;

Angelina'nın Satürnü kilit rol oynuyor bu ilişkide..

nasıl mı ?

Angelina'nın yıldız haritasına bakarsanız KOÇ burcunda vurgu olduğunu görürsünüz ve erkeksi kadın , ateşli kadın rollerinin usta oyuncusu olarak zaten KOÇ potansiyelinin hakkını veriyor..

Brad Pitt ise OĞLAK vurgusuna sahip ve genel yapı itibariyle Koç İle Oğlak arasında 90 derecelik sert KARE açı olduğunu biliriz. sürtüşmeler kaçıılmazdır..
zaten buna dayanarak anlaşamayacaklarını yorumlamıştım ilk denememde.

oysa şimdi baktığımda görüyorum ki , Angelina'nın Satürnü yengeç burcunda hem kendi KOÇ vurgusunu disipline ediyor (Satürn , koçtaki gezegenlerine açı yapıyor) hemde Brad Pitt'in OĞLAK vurgusuna zıt açı yaparak ilişkinin tutkalı-yapıştırıcısı rolünü üstleniyor..

ilişki analizlerinde SATÜRN VURGUSU İLİŞKİYİ MONOTONLAŞTIRIR AMA OLUMLU ANLAMDA İLİŞKİYİ SAĞLAMLAŞTIRIR diyebiliriz bu bilgiyi not etmenizi öneririm arkadaşlar..

bir şey daha var ki çok özel bir konum , gözden kaçırmamak lazım..

Angelina'nın Güneşi (ikizler burcunda) tam olarak Brad Pitt'in Dsc'sinin üzerinde parlıyor..

10-02-2008 06:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Brad pitt & Angelina Jolie
Yıldırım Yazılan:bu ikilinin ilişkilerinin ilk zamanlarında haritalarını karşılaştırmıştım ve demiştim ki
kısa süre içinde ayrılabilirler.. !

oysa oldukça uzun süredir beraberler ve hatta holywood'un örnek çiftlerinden biri olarak gösteriliyorlar.
nerede yanıldığımı anlamak için şimdi bir kez daha onları karşılaştırmak istedim ve şunu gördüm ;

Angelina'nın Satürnü kilit rol oynuyor bu ilişkide..

nasıl mı ?

Angelina'nın yıldız haritasına bakarsanız KOÇ burcunda vurgu olduğunu görürsünüz ve erkeksi kadın , ateşli kadın rollerinin usta oyuncusu olarak zaten KOÇ potansiyelinin hakkını veriyor..

Brad Pitt ise OĞLAK vurgusuna sahip ve genel yapı itibariyle Koç İle Oğlak arasında 90 derecelik sert KARE açı olduğunu biliriz. sürtüşmeler kaçıılmazdır..
zaten buna dayanarak anlaşamayacaklarını yorumlamıştım ilk denememde.

oysa şimdi baktığımda görüyorum ki , Angelina'nın Satürnü yengeç burcunda hem kendi KOÇ vurgusunu disipline ediyor (Satürn , koçtaki gezegenlerine açı yapıyor) hemde Brad Pitt'in OĞLAK vurgusuna zıt açı yaparak ilişkinin tutkalı-yapıştırıcısı rolünü üstleniyor..

ilişki analizlerinde SATÜRN VURGUSU İLİŞKİYİ MONOTONLAŞTIRIR AMA OLUMLU ANLAMDA İLİŞKİYİ SAĞLAMLAŞTIRIR diyebiliriz bu bilgiyi not etmenizi öneririm arkadaşlar..

bir şey daha var ki çok özel bir konum , gözden kaçırmamak lazım..

Angelina'nın Güneşi (ikizler burcunda) tam olarak Brad Pitt'in Dsc'sinin üzerinde parlıyor..

transit Uranüs Koç burcuna geçtiğinde her ikisinide oldukça fazla etkileyecektir..

3-5 sene içinde hâla evli olurlar mı bilmiyorum ama hayatlarında beklenmedik gelişmeler olabilir her ikisi açısından da , bu seferki öngörüm tutacakmı bakalım ;)

not ; Uranüs Koç burcundayken , Angelina'nın Koç vurgusuna dokunacak + Brad pitt'in Oğlak vurgusuna KARE açıyla sert bakacak..

10-02-2008 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Sinastri & Uyum Analizleri
perilice58 Yazılan:çiçek EVET HARİTAYA BAKARAK BU İLİŞKİ OLMAYACAK OLACAK ÇOK ZOR VS DİYE YORUMLAR YANILABİLİYOR HIM İŞTE BUNU ÖĞRENDİĞİME ÇOK SEVİNDİM ask

evet perilice , başka Yorumcu hatta astrologlardan birininde sert etkiler nedeniye ilişkinin yürümeyeceğine dair şeyler söylediğini duyarsanız paniğe kapılmayıp konuyu sağduyuyla ele almanızı öneririm.
bu önerim tüm çiftler için geçerlidir diyebiliriz çünkü gerçekten dört dörtlük uyumu olan çiftlere rastlamak pek görülen bişey değil.

ilişki analizinde amaç , kişilerin birbirlerini daha iyi tanıyıp , ilişkileriyle ilgili iyi-kötü potansiyelleri daha iyi tanımak olmalıdır diyebiliriz son olarak..

10-04-2008 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Beatricé Yazılan:Erkeğin tam dcsinin üstünde kadının Ayının bulunması, erkeğin Satürnünün kadının ascsine kavuşum yapması, kadının Satürnünün erkeğin Güneşi ve Merkürü ve 4derece orbla Neptününe kavuşum nasıl değerlendirilebilir?

AY'I 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:Derin duygusallığı ve fiziksel çekimi gösterir, karşımızdaki insanın bi bakışından ne istediğini anlayabilme gücü...

Kadının ascsine erkeğin satürnü dokunursa,Bu kadının kendini ifade edişine,tanıtmasına,girişimlerine,erkeğin bir şekilde engelleme ve kısıtlama getirdiğini düşünebiliriz.

En basit tabiriyle,kadının satürnü erkeğin güneşine(kimliği,yaşam ışığı) merkürüne(iletişim konularına), neptününe(hayallerine) biraz sınırlama getiriyor olabilir.

Ama satürnü - değerlendirmemek gerek.Belkide bu kadın,erkeğin hayatın gerçeklerini farketmesine,onun disipline olmasına,hayallerini somut bir şekilde dönüştürmesine yardımcı olacaktır.
10-25-2008 03:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nihan Yazılan:
Beatricé Yazılan:Erkeğin tam dcsinin üstünde kadının Ayının bulunması, erkeğin Satürnünün kadının ascsine kavuşum yapması, kadının Satürnünün erkeğin Güneşi ve Merkürü ve 4derece orbla Neptününe kavuşum nasıl değerlendirilebilir?

AY'I 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:Derin duygusallığı ve fiziksel çekimi gösterir, karşımızdaki insanın bi bakışından ne istediğini anlayabilme gücü...

Kadının ascsine erkeğin satürnü dokunursa,Bu kadının kendini ifade edişine,tanıtmasına,girişimlerine,erkeğin bir şekilde engelleme ve kısıtlama getirdiğini düşünebiliriz.

En basit tabiriyle,kadının satürnü erkeğin güneşine(kimliği,yaşam ışığı) merkürüne(iletişim konularına), neptününe(hayallerine) biraz sınırlama getiriyor olabilir.

Ama satürnü - değerlendirmemek gerek.Belkide bu kadın,erkeğin hayatın gerçeklerini farketmesine,onun disipline olmasına,hayallerini somut bir şekilde dönüştürmesine yardımcı olacaktır.

tşkler nihan ; şunuda ilave edelim brad pitt - angelina jolie analizinde satürnün sinasti içinde ki önemine dikkat çekmiştik.

ilişkilerde satürn vurgusu varsa , bağlılık - özveri - saygı ve güven alışverişi gibi konular ön planda olabilecektir yani satürn (başka etkiler sert olsa bile) ilişkiyi YAPIŞTIRICI bir fonksiyona sahip olacaktır..

10-25-2008 04:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Sinastri & Uyum Analizleri
ginka Yazılan:benim doğum tarihim 15.12.1985 saat 11:30 ankara
erkek arkadaşımınki ise 01.06.1986 saat 03:30 ardahan

çok ihtiyacım var arkdaşlar evlilik görünüyomu çekişmeler çok yaşıyoruz.evlenirsek mutlu olurmuyuzz??

haritaya şöyle bir baktım sen mars ve plutonunla onun 7.evini ekiliyosun yani kavga ve çekişme muhtemel.venüs satürn açı almış ilişki uzun süreli beraberlik olabilir yani ne kadar çekişmeli olsada bitirmek sizin için zor gelebilir birde senin satürnün onun 8.evinde onu kısıtlıyo olabilirsin..
01-29-2009 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Defnis Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip

Rep Puanı: 0

Yildrim selam,
Senden bir sinastri yorumu istemistim hatta kuyruk vardi gülücük fakat uzun zamandir astrosohbete giremiyordum hata veriyordu. Belki sen yorum yaptin ama ben goremedim. Cunku su an gorebilmeye basladigim sitede belirli bir zaman araligi yok. Acaba vermis oldugum sinastri bilgileri duruyor mu hala?
05-18-2009 10:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Tugce için Uyum Analizi
önce kişileri tanıyalım.. genel karakter özellikleri ve beklentilerine bakalım..

Tugce ,

Terazi burcu + Venüs terazisi olarak romantik , uyumlu ve paylaşımcı bir yapıya sahip..
kararsızlık ve havaîlik gibi gölge yönleriyle uğraşmakta ;)

Ay burcu Yay olarak özgürlüğe , değişime , yeni fikirlere hatta belkide yeni yerler yeni insanlar keşfetmeye ihtiyacı olabilir. özellikle Ay Yay'ının Yay yöneticisi olan Jüpiterle yaptığı bi-quintile açısını gözden kaçırmamak lazım ki çifte vurgu görünüyor..

Terazi-Yay kombinasyonu genel anlamda sosyal ve uyumludur..

oysa Tugce 1.evindeki Mars'ın Uranüsle yaptığı sert kare gerilimine de sahip görünüyor.
tipik venüsyenlere göre daha sık huzursuzluk yaşama olasılığı hissedebilir.
monotonluktan çabuk sıkılma durumları görülebilir.

7.evinin Balık burcu olması ve yöneticisi Neptünün Güneş ile güçlü açı yapıyor olması Neptünyen kişiliklere çekilme olasılığına işaret ediyor.

-------------

Tugce'nin partneri ,

Balık burcu + Venüs Balık + Jüpiter ile merkür Balık + Neptün 1.ev yani oldukça Neptünyen ;)

Tugce'nin erkek arkadaşında da Yay burcunda 12.evde stelyum görüyoruz.
özellikle Mars-Uranüs bağlantısı ( tıpkı tugce'de olduğu gibi ) dikkat çekici.

Dsc noktasını kesen ikizler burcu ile o noktada görülen Pallas , bu erkeğin ZİHİNSEL UYUM beklentisini önemseyeceğine işaret edebilir.
yani zeki ve pratik kişilere çekilmesi mümkün.

-----------

şimdi ikili birbirini nasıl etkiliyor bakalım..

* tugce'nin güneş-venüs kombinasyonu , erkeğin MC'sine yakın görünüyor. özellikle venüs ile MC arasında kavuşum görüyoruz ki bunun oldukça hoş bir sosyal avantaj getirisi olması mümkün.
tugce , erkeğin sosyal imajını güzelleştiriyor , rahatlatıyor gibi mantık yürütebiliriz.
aynı zamanda tugce'nin de kendisini bu ilişki içinde , çevresel anlamda daha popüler hissetmesi olası.

yine tugce'nin venüsü ile erkeğin marsı arasında 60 derecelik uyumlu açıyı görüyoruz..
venüs-mars bağlantılarından hep bahsederiz.. ilişkinin elektriğini sağladığını söyleriz..

* Tugce'nin merkürü 29 derece terazi ve erkeğin merkürüyle aralarında 150 derecelik bir açı görünüyor.
iletişimin olduğunu ama açının 150 derece olması sebebiyle bazen karışıklıklar sözkonusu olabileceğini söyleyebiliriz.

merkür terazisinin , erkeğin yukarıda belirttiğimiz Dsc noktasına ve pallasa 120 derecelik güzel açı yapmasını yine hoş bir bağlantı olarak kabul edebiliriz.

* her ikisininde Ay burcunun Yay olarak görüyoruz ve bunun en genel anlamı duygusal ihtiyaçların ortak olmasıdır..

oysa erkeğin Ay burcu biraz daha karışık görünüyor..

12.evde satürnle kavuşum yapıyor + jüpiterle kare açı yapıyor..

erkeğin annesiyle ( yada geçmişiyle , kökleriyle ) ilgili konularda hassas olması muhtemel..
erkeği etkileyen bu satürn jüpiter gerilimleri , tugce'yi de bir şekilde etkileyecektir diyebiliriz.
belkide gerçek duygusal ihtiyaçlarınızı ( Yay ihtiyaçlarını ) baskılayan problemleriniz olabilir.

* Tugce'nin Mars Başağı ile erkeğin Venüs Balığı arasında 180 derecelik zıt açı görüyoruz.
yukarıda da söylediğimiz gibi venüs-mars bağlantıları , aşk bağlantılarıdır ve zaman geçsede karşılıklı etkileşimi ( çiftlerin birbirini arzu etmesi , beğenmesi ) muhafaza edebilen potansiyeller taşır.
açının türü bu kez zıt yani sert görünüyor..
venüs-mars zıt açılarında , zıtlar birbirini çeker prensibi gereği etkileşim yüksek olsada , uzun vadede kutuplaşmalar , beğeniler ve beklentilerin uyuşmazlığı gibi problemler görülebilir.

şimdi dikkat ;

erkeğin mars-uranüs kavuşumundan sözetmiştik.. erkeğin aynı zamanda venüs-uranüs karesi olduğunu görüyoruz..

yani erkeğin ilişki gezegenleri Uranüsle güçlü bağlantılar halinde..

Tugce'nin de Mars-Uranüs karesi olduğunu düşününce ,

bu çiftin ilişkilerinde Uranüs Modellerini görmek , gözlemlemek şaşırtıcı olmamalı..

- birbirlerinin özgürlüklerine karışmamak gibi , kıskançlık dürtüsüne rağmen serbest bırakma eğilimi gibi..

- beklenmedik şekilde yakınlaşmalar , bir süre sonra tuhaf şekilde uzaklaşmalar gibi..

- arkadaşlık şeklinde başlayıp , beklenmedik şekilde aşka dönüşmesi gibi.. yada aşk ile arkadaşlığın zaman zaman karıştırılması gibi..

- her iki tarafında tuhaf şekilde birbirinden uzaklaşıp sonra yeniden bir araya gelerek hiçbişey olmamış gibi devam etmesi gibi..

olasılıklar sözkonusu olabilir.. buradaki esas nokta , ilişkinin Uranyen özelliklerinin küçümsenmeyecek düzeyde olacağıdır.

Uranyen bir ilişki elbette bitmeye mahkum değildir , yinede sıcaklığı ve istikrarı muhafaza etmeye özen gösterilmesini öneririm her iki tarafada.

toparlayacak olursak ;

*** Balık ve Terazinin romantik ilişkisi dışarıdan bakıldığında göze hoş gelebilir..
her ikinizde de Yay + Uranüs vurguları olması , ilişkinin rahatlığı ( birbirinizle sık sık didişmemeniz ) açısından yine hoş bir durumdur.

görülen problemleri aştığınızda , oldukça güzel sinastri'den sözedebiliriz bence.

en belirgin problemleri vurgulayalım ;

- erkeğin satürnünün hem O'nu hem senin Ay'ını baskılaması olasılığı..

- Uranüs titreşimlerinin , kopma ve uzaklaşma ( değişim ihtiyacı gibi ) eğilimleri verebileceği..

- Balık ile Neptün ( erkeğin 12.ev vurgusunu da sayalım ) etkilerinin ise problemleri görmezden gelmeye işaret edebileceği , toz pembe bakışaçısı..

1. ve 2. problem olasılığı için galiba en uygun çözüm yolu , her ikinizde de mevcut Yay + Uranüs ihtiyaçlarınızı karşılıklı ( beraberce ) beslemek olacaktır.
değişim , gelişmek ve özgürlük ihtiyacınızı bir aradayken de karşılayabilirsiniz vb.. gibi.. ve tabii arada sırada görülebilecek uzaklaşma isteğinize karşılıklı saygı duymak gibi..

3.olası probleme çözüm galiba kendinizi kaptırmayıp , dersleri aksatmamanız olabilir gülücük

05-20-2009 12:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

terazi burcu+venüs terazi olarak paylaşımcı uyumluyum:)ancak dediğin gibi mars-uranüs karemle+mars-pluton yarı karemle diğer terazilere göre tepkimlerimi biraz ağır gösteriyorum.marsımın açıları beni zorluyor özellikle sakin kalmam gereken durumlarda
güneş neptün karemle+7.ev neptün sayesinde neptünyen kişilere de çekilmem olası bunu partnerimdende(eskigülücük anlamış bulunuyoruz
o oldukça neptünyen ama duygularını belli edemeyen türden asc-neptün ama neptün oğlak ve ay satürn kavuşumu mevcut ayrıca 12.evindeki neptün bağlantıları kendini ifade etmesinde oldukça gerilime sebep oluyor zaten kendisi kendi ve duyguları hakkında konuşmayı sevmezdi.sevgi konularındada kendini ifade etmekte problemli venüs;mars ve uranüsten kare alıyor pluton ile de 135 lik açısı var.. 12.evindede uranüs yine uranüsün açılarının da problemli olması dolayısıyla iç dünyasında oldukça problemliydi
aslında incelenmeye değer bir haritası var bence güneşide yine oldukça problemli açılara sahip çünkü..kendisi neptünyen+uranüsyen kişilere örnek teşkil etmektegülücük

sinastriye gelirsek;mc'si ile venüsün kavuşum yaptığını görememiştim ben çıkarttığım haritada ama burdaki yorumun oldukça isabetli yıldırımgülücük onun ay'nın problemli oluşu ve sinastride ay-satürn kavuşumunun olması benim duygularımı rahat ifade edemeyişime duygularımın baskı altına alındığını hissetmeme yol açtı sanırım.

yıldırım dediğin gibi uranyen bir ilişki söz konusuydu; uranüs tabi aykırıklarını bizede yaptıgülücük

aşk ile arkadaşlığın karıştırılması..

dediğin gibi beklenmedik şekilde yakınlaşmmalar ve uzaklaşmalar..

bu uranyen ilişki beni fazlasıyla yordu..gülücük
yıldırım yorumların oldukça isabetligülücükşimdi birkaç sorum olacak..

bu sinastri haritasında venüs-şiron bağlantısı varmıydı? venüs-şiron bağlantıları önemlimidir?...güneş-satürn karesi ilişki için dezavantajmıdır?mesela x kişinin 7.ev yöneticisi ay ise ve y kişinin ay'ı ile kavuşum yapıyorsa bu da kayda değer bir durum mu verir sinastride...çok soru sordum galibagülücük
05-20-2009 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri'de Astroidler'in ve Ay Düğümleri'nin Etkileri BayanKararsız 4 42,269 07-20-2022 11:59 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Sinastri Haritasında Açılar pinknilden 212 1,195,811 10-05-2020 09:25 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri elizya 2 11,631 11-07-2019 05:58 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri Haritası pinkylove 2 9,968 05-29-2019 01:01 AM
Son Mesaj: pinkylove
  SiNASTRİ ANALİZİ ASaBiMeLeK 16 44,352 04-26-2018 02:56 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Sinastri haritası hayalperest033 1 17,817 02-26-2018 11:53 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  Sinastri'de Gezegen Konumları Simurg 14 363,538 07-10-2017 05:10 PM
Son Mesaj: melody
  Başak Dizer & Kıvanç Tatlıtuğ Sinastri Haritaları hanzade 11 38,751 03-08-2017 06:52 PM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra
  Sinastri'de 12. ev hilal-e 70 163,328 10-30-2016 03:27 AM
Son Mesaj: carmen
  Lütfen sinastri yorumu Nesil_sy 0 7,654 05-18-2015 11:45 PM
Son Mesaj: Nesil_sy

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir